"Milionerzy" - poniedziałek-czwartek, godz. 20:55 w TVN

Który program stanowi większą konkurencję dla "Faktów" TVN?

  • "Wydarzenia" Polsatu
  • "Wiadomości" TVP
  • żaden z nich
Bioline - zatrzymaj czas - naturalnie
Manufaktura kosmetyków naturalnych.
DomArtStyl - Piękno Twojego Wnętrza
Producent mebli tapicerowanych
Automatyka do bram
Kompleksowa obsługa instalatorów
Szkolenia - alarmy Satel
Praktyczne warsztaty dla instalatorów!
mapapit.pl
- pomoże rozliczyć podatki za 2016 rok
Mareo
Zakupy i Zabawa
Hotel Ventus Natural & Medical SPA ****
na hasło TVNFAKTY 5% rabatu!
Park Hotel**** KUR & SPA W. Buczyński
Komfortowy Hotel zaprasza do Świeradowa Zdroju
Hotel Buczyński
Medical & SPA

Nowo otwarty 4-gwiazdkowy hotel w górach
Power Love
Intymne zakupy online

Stacje  »  ITI

Od chipsów do telewizji

Grupa ITI, czyli International Trading and Investment Holdings została założona w 1984 roku przez Jana Wejcherta i Mariusza Waltera. Wówczas ITI było jedną z niewielu prywatnych firm w Polsce. W pierwszym okresie działalności, Grupa ITI zajmowała się importem i eksportem sprzętu elektronicznego, prowadzeniem agencji reklamowej oraz dystrybucją filmów kinowych oraz kaset video.


Już rok później działalność Grupy ITI poszerzyła się o branżę spożywczą, firma produkowała i sprzedawała chipsy "Lilly Chips". W 1991 roku Grupa ITI nawiązała współpracę z firmą, produkującą z kolei chipsy "Chio Chips". Rok później Grupa ITI zaprzestała dystrybucji sprzętu elektronicznego, zdecydowała się wówczas skupić swoją działalność na mediach i rozrywce. 3 października 1997 roku Grupa ITI uruchomiła telewizję TVN, 2 lata później sprzedała swoją agencję reklamową, w roku 2000 Grupa ITI pozbyła się natomiast wszystkich udziałów w firmach spożywczych a w 2015 sprzedana została telewizja TVN grupie Scripps Networks Interactive. Dziś prezesem Grupy ITI jest Wojciech Kostrzewa, prezydentem Bruno Valsangiacomo, a wiceprezydentami są Piotr Walter i Aldona Wejchert.

Telewizja

W 1997 roku wystartowała telewizja TVN. Pierwsza stacja Grupy ITI dziś jest jednym z najpopularniejszych polskich kanałów telewizyjnych, nadaje takie programy, jak: "Fakty", "Uwaga", czy "Na Wspólnej". W TVN pracują takie gwiazdy, jak: Magda Gessler, Justyna Pochanke, Magda Mołek, Marcin Prokop, czy Ewa Drzyzga.

W roku 2001 Grupa ITI uruchomiła pierwszą w Polsce telewizję informacyjną. TVN24, bo to o tej stacji mowa, nadaje serwisy informacyjne przeplatane prognozą pogody i programami publicystycznymi. Dziś TVN24 to licząca się stacja, będąca często pierwszym źródłem informacji. Zatrudnia m.in. Justynę Pochanke, Anitę Werner, Bogdana Rymanowskiego, Grzegorza Miecugowa, Andrzeja Morozwskiego, czy Piotra Marciniaka. Najważniejsze informacji prezentowane są na newsbarze. Rok później ITI przejęło telewizję RTL7 i w jej miejsce uruchomiło stację TVN Siedem (obecnie TVN7). Emitowane są w niej filmy, seriale, telenowele, reality-shows, teleturnieje, czy powtórki programów rozrywkowych TVN. W roku 2003 wystartowała pierwsza w Polsce stacja pogodowa TVN Meteo. Prezentowane są w niej non-stop tematyczne serwisy pogodowe, uzupełniane o ciekawostki i interesujące magazyny. Podobnie jak w TVN24, najważniejsze informacje pogodowe śledzić możemy na tzw. crawlu. W 2015 roku TVN Meteo zostało przekształcone w TVN Meteo Active i rozszerzono jego tematykę o programy o zdrowym trybie życia.


W 2003 roku Grupa ITI utworzyła pierwszy w Polsce kanał motoryzacyjny. W TVN Turbo znajdziemy najciekawsze programy motoryzacyjne, nie tylko z Polski, ale także z całej Europy. Każdy miłośnik motoryzacji w TVN Turbo znajdzie coś dla siebie. W roku 2004 uruchomiony został pierwszy kanał, tworzony specjalnie z myślą o Polakach za granicą. TVN International, czyli ITVN prezentuje najciekawsze programy z TVN, TVN24, TVN Turbo, TVN Style, Canal+ i Canal+ Sport oraz magazyny produkcji własnej. Następny kanał, uruchomiony przez Grupę ITI w 2004 roku to stacja dla kobiet TVN Style. Znajdują się tam programy ogrodnicze, kulinarne, o modzie, medyczne, czy talk-shows. TVN Gra jest to natomiast stacja z teleturniejami interaktywnymi, wystartowała w roku 2005. Oferowała interesujące konkursy, w których widzowie wygrać mogli spore pieniądze. Stacja została zamknięta w 2008 roku.

Kolejne nowe kanały ITI uruchomiło w 2006 roku. Wśród nich jest stacja nSport+, emitująca obraz w wysokiej rozdzielczości. Oprócz serwisów informacyjnych i programów publicystycznych (nadawanych w początkowych latach emisji), nSport oferuje też m.in. transmisje sportowe (Ligę Mistrzów, Puchar UEFA, Puchar Ligi Angielskiej, Puchar Polski oraz NHL). Kilka dni później wystartowała nieistniejąca już TVN Lingua. Nowa telewizja udowadniała, że nauka języka obcego nie musi polegać na nudnych ćwiczeniach, czy ciągłym powtarzaniu słówek. Treści edukacyjne przekazywane były poprzez przyjemną rozrywkę. W październiku 2006 roku nadawanie rozpoczął także (również już nieistniejący) kanał przeznaczony dla lekarzy. Ofertę programową telewizji TVN Med przygotowywał zespół ponad 100 specjalistów. Oprócz telewizji uruchomiono także specjalny portal internetowy. Głównym celem TVN Med było dostarczenie lekarzom rzetelnej i aktualnej wiedzy medycznej. Dzięki TVN Med lekarze mogą bezpłatnie wykonywać obowiązek doskonalenia zawodowego. W listopadzie 2006 roku Grupa ITI we współpracy z Discovery Communications uruchomiła zaś kanał TVN Discovery Historia. Przybliżyć ma wiedzę o przeszłości, ukazując ją w ciekawszy, niż dotychczas sposób. Stacją z ramienia TVN kierowała Grażyna Bukowska. Obecnie TVN nie jest już udziałowcem stacji i zajmuje się nią jedynie Discovery. W maju 2007 roku ITI przejęła natomiast jedyny polski kanał teleshoppingowy Mango 24. W kolejnych latach uruchomiono także kanał religijny religia.tv, biznesowy TVN CNBC oraz lokalną stację dla stolicy TVN Warszawa. Wszystkie te 3 stacje zakończyły już swoją emisję. W 2012 roku wystartował kanał TTV, a w 2014 roku TVN24 Biznes i Świat. Rok 2015 to 3 nowe stacje TVN - ITVN Extra, TVN Meteo Active i TVN Fabuła.


Od samego początku istnienia, Grupa ITI produkuje reklamy. ITI Film Studio zajmuje się obecnie także produkcją filmów fabularnych, dokumentalnych i seriali. Od 2015 roku ITI nie jest już właścicielem telewizji TVN.

Rozrywka

Filmy do kin od 1985 roku rozprowadza ITI Cinema. Dystrybucją kaset video i filmów DVD zajmuje się obecnie ITI Home Video. W 1998 roku otwarte zostało pierwsze Multikino. Każde Multikino ma w swojej ofercie co najmniej kilka nowoczesnych sal kinowych, w których prezentowane są najciekawsze filmy. Obecnie zbudowano 7 takich obiektów. W roku 2002 uruchomiono Impresariat ITI. Podmiot ten organizuje koncerty, czy imprezy promocyjne. W roku 2003 stworzono Impresariat ITI Sport, który zajmuje się organizacją wydarzeń sportowych. W 2004 roku Grupa ITI nabyła 80% akcji Legii Warszawa. Jest to jeden z najważniejszych polskich klubów sportowych, siedmiokrotnie zdobył Mistrzostwo Polski, a aż 12 razy posiadał Puchar Polski. Obecnie Multikono jak i Legia Warszawa nie należą już do ITI. Obie te spółki zostały sprzedane.

Nowe media

Na przełomie 2000 i 2001 roku Grupa ITI weszła na rynek Internetu. Uruchomiła wówczas pierwszy (już nieistniejący) interaktywny portal rozrywkowy - Tenbit.pl. W roku 2001 Grupa ITI nabyła portal Onet.pl. Dziś jest to największa strona internetowa w Polsce, jest także najchętniej odwiedzanym portalem. Znajdują się tam świeże informacje, plotki, porady, przydatne informacje, czy ciekawostki. ITI był także współwłaścicielem portalu plotkarskiego Plejada.pl, który należy do Grupy Onet.pl (obecnie GRUPA TVN posiada 25 proc. udziałów w tej spółce). DreamLab jest działającym od kwietnia 2006 roku, centrum badań i rozwoju koncentrującym się na łączeniu treści i technologii na platformach multimedialnych. Spółka Premium TV należąca do TVN zajmuje się z kolei sprzedażą czasu antenowego na potrzeby reklamodawców.


n jak nowa generacja

Kolejnym przełomem w rozwoju Grupy ITI na pewno było uruchomienie w 2006 roku platformy cyfrowej nowej generacji n. Wśród nowych technologii, jakie wykorzystuje nowa platforma są m.in. HDTV (obraz w wysokiej rozdzielczości), PVR (możliwość nagrywania programów na dysk twardy), VOD (dostęp do biblioteki filmów i programów na życzenie) i MPEG4 (nowoczesny standard kompresji sygnału). W ofercie n znajdowały się pierwsze w Polsce kanały high definition - m.in. Discovery HD, nSport, czy MGM. W 2013 roku platforma n połączyła się z Cyfrą+ tworząc platformę nc+.

Dziesiątki nagród dla ITI

Grupa ITI pochwalić się może zgarnięciem nieprawdopodobnej ilości nagród. TVN zostało "Medium roku", Mariusz Walter zgarnął nagrodę im. Dariusza Fikusa w kategorii twórca mediów, TVN24 może pochwalić się zdobyciem statuetki "Niptel 2003", informacyjna stacja Grupy ITI została także Stacją Roku 2003. TVN wraz z portalem Onet.pl kilkakrotnie zostały uznane za marki godne zaufania przez Reader's Digest European Trusted Brand. Grupa ITI została Pracodawcą Roku 2003. Onet.pl uznany został za markę cieszącą się w swojej branży największą lojalnością. TVN otrzymała tytuł SuperMarki 2004. ITI Cinema otrzymało z kolei Złoty bilet. TVN24 zgarnęła także statuetkę Impactora 2005.


TVN oraz TVN24 i gwiazdy tych stacji otrzymały także liczne nagrody w konkursach: "Wiktory", "Telekamery", "Media Trendy", "Grand Press", czy "Dziennikarz roku". Podmioty Grupy ITI otrzymały także nagrody: "Efficom", "Studencką markę roku", "Nagrodę PZK", "Błękitny Melonik Charliego", "Grubą rybę", "Asa Empiku" i wiele innych.

W górę
Piotr Kraśko

Jak myślę o swoim drugim domu poza domem, to bez wątpienia jest nim...

17.08.2016
Czytaj całość
Katarzyna Werner

Słaby ze mnie celebryta [...] Jestem człowiekiem z lasu....

01.03.2014
Czytaj całość
Katarzyna Zdanowicz

Wyznaję zasadę, że rozwijać można się wtedy, kiedy pracuje się ...

20.07.2013
Czytaj całość
Igor Sokołowski

Myślałem o tym, aby wrócić do radia, ponieważ moją pierwszą dzi...

03.02.2013
Czytaj całość

Rok wyborczy

W 2015 roku odbywały się wybory prezydenckie, wybory parlamentarne oraz ogólnokrajowe referendum.czytaj więcej »

Euro 2012

W 2012 roku odbywały się mistrzostwa Europy organizowane przez Polskę i Ukrainę.czytaj więcej »

Wybory 2010

20 czerwca 2010 roku odbyła się pierwsza tura wyborów prezydenckich, a dwa tygodnie później - 4 lipca - druga. czytaj więcej »

Pogrzeb pary prezydenckiej

18 kwietnia 2010 roku w Krakowie odbyły się uroczystości pogrzebowe pary prezydenckiej. Lech i Maria Kaczyńscy spoczęli na Wawelu.czytaj więcej »

Katastrofa smoleńska

10 kwietnia 2010 roku o 8:41 w pobliżu lotniska w Smoleńsku rozbił się samolot prezydencki. Zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński.czytaj więcej »

Mniej istotne relacje

Tragedia w Katowicach, pielgrzymka papieża, wybory samorządowe 2006, tragedia w kopalni Halemba, wypadek pod Grenoble, wybory w Ameryce, konklawe, referendum w Warszawie, zamachy terrorystyczne we Francji.czytaj więcej »

Wybory 2005

Jesienią 2005 roku odbyły się wybory parlamentarne oraz dwie tury wyborów prezydenckich. czytaj więcej »

Konklawe

19 kwietnia 2005 o 17:50 z komina nad Kaplicą Sykstyńską zaczął wydobywać się biały dym. Wybrano papieża.czytaj więcej »

Pogrzeb Jana Pawła II

8 kwietnia 2005 roku pożegnaliśmy papieża Jana Pawła II. Tego dnia padł rekord oglądalności "Faktów".czytaj więcej »

Śmierć papieża

2 kwietnia 2005 roku o 21:37 zmarł papież Jan Paweł II. Wydarzenie to zmieniło ramówki wszystkich stacji telewizyjnych.czytaj więcej »

Dramat w Osetii

3 września 2004 rosyjskie specsłużby rozpoczynają szturm na szkołę w Biesłanie, gdzie terroryści przetrzymują około 1000 zakładników.czytaj więcej »

Wybory do PE

13 czerwca 2004 odbyły się pierwsze w Polsce wybory do Parlamentu Europejskiego. TVN24 zorganizowała wieczór wyborczy.czytaj więcej »

1 maja 2004

1 maja 2004 roku Polska wstąpiła do Unii Europejskiej. "Fakty" i TVN24 przygotowały specjalne relacje.czytaj więcej »

Wieczór Wyborczy TVN

23 września 2001 roku po raz pierwszy w historii polskiej telewizji, stacja komercyjna zaproponowała swój Wieczór Wyborczy, który okazał się olbrzymim sukcesem.czytaj więcej »

Atak terrorystyczny na USA

11 września 2001 roku. Nowy Jork, Waszyngton i Pensylwania. Sceny, niczym z katastroficznego filmu albo czarnego snu.czytaj więcej »

Copyright ©  2001 - 2011 by www.tvnfakty.pl | Wszystkie prawa zastrzeżone. Polityka prywatności serwisu i polityka cookies
Design by: vandeurse.xin.pl
Created by: www.tomaszloska.pl

Zapisz się / Wypisz się