"Milionerzy" - poniedziałek-czwartek, godz. 20:55 w TVN

Który program stanowi większą konkurencję dla "Faktów" TVN?

  • "Wydarzenia" Polsatu
  • "Wiadomości" TVP
  • żaden z nich
Bioline - zatrzymaj czas - naturalnie
Manufaktura kosmetyków naturalnych.
DomArtStyl - Piękno Twojego Wnętrza
Producent mebli tapicerowanych
Automatyka do bram
Kompleksowa obsługa instalatorów
Szkolenia - alarmy Satel
Praktyczne warsztaty dla instalatorów!
mapapit.pl
- pomoże rozliczyć podatki za 2016 rok
Mareo
Zakupy i Zabawa
Hotel Ventus Natural & Medical SPA ****
na hasło TVNFAKTY 5% rabatu!
Park Hotel**** KUR & SPA W. Buczyński
Komfortowy Hotel zaprasza do Świeradowa Zdroju
Hotel Buczyński
Medical & SPA

Nowo otwarty 4-gwiazdkowy hotel w górach
Power Love
Intymne zakupy online

Stacje  »  ITVN | ITVN Extra

ITVN - polska telewizja warta zachodu

29 kwietnia 2004 roku Grupa ITI uruchomiła trzecią po TVP Polonii i Polsacie2 stację przeznaczoną dla Polaków, mieszkających za granicą. Początkowo sygnał kanału TVN International dostępny był jedynie w USA i Niemczech, dziś ITVN oglądać mogą również widzowie z Wielkiej Brytanii, Irlandii, Australii, Kanady i Francji. Szefem stacji jest Łukasz Frątczak.

Kanał TVN International z założenia ma być stacją nowatorską, stawiającą wysoką poprzeczkę stacjom konkurencyjnym. Ze względu na należącą do Canal+ licencję na transmisje sportowe, w Polsce nie można odbierać kanału TVN International. Ponadto spowodowane jest to faktem, że w stacji tej nadawane są programy, które mieszkańcy Polski mogli już zobaczyć w krajowych telewizjach oraz nieinteresujące mieszkańców kraju nad Wisłą reklamy. 

Oferta programowa dla Polonii

Przytłaczającą część ramówki TVN International stanowią powtórki programów krajowych. Widzowie polonijnego TVN zobaczyć mogą programy, oferowane w Polsce widzom TVN, TVN24, TVN Turbo, TVN Style oraz nSport. Głównymi programami oferowanymi przez ITVN są: "Fakty", relacje sportowe, "Uwaga!", "Na Wspólnej", "Rozmowy w toku", serwisy informacyjne TVN24, "Dzień Dobry TVN", programy rozrywkowe oraz najciekawsze produkcje TVN Style i TVN Turbo. Na antenie stacji obecne są również audycje znane z anten z poza Grupy TVN.

Wśród programów ITVN był prowadzony przez Agnieszkę Wróblewską i Huberta Radzikowskiego godzinny talk-show na żywo ze studia w Warszawie "Polski żywioł". W każdym z odcinków widzowie ITVN mogli zobaczyć co słychać w Polsce, wybrana sylwetka prezentowana była w cyklu "P jak Polak". Prowadzący łączyli się również z widzami ITVN telefonicznie oraz prezentują treść odbywającego się podczas emisji programu czata. W studiu "Polskiego żywiołu" gościli znani Polacy, socjolodzy, eksperci prawni oraz osoby, doświadczone w mieszkaniu za granicą. Przedstawiana była także sonda uliczna ITVN oraz materiał reporterski.

Widzowie ITVN utożsamiają się z Polską nie tylko dzięki emitowanym na antenie stacji programom. W ofercie TVN International znajdują się także przerywniki ukazujące widoki polskich miast, zabytków, czy ciekawych budowli.


Opłaty

ITVN pobiera za możliwość odbierania sygnału opłaty abonamentowe. Najmniej za możliwość oglądania TVN International płacą mieszkańcy Niemiec. W pakiecie z TVP Polonią mieszkańcy tego kraju płacą jedynie 6 euro. Znacznie wyższe ceny za odbiór ITVN są w USA. Tam sam kanał polonijny Grupy ITI kosztuje 14 dolarów i 99 centów, zaś w pakiecie z TVN24 niemal 20 dolarów. Jeszcze więcej płacą osoby, chcące oglądać ITVN i TVN24 wraz z Polsatem 2. Muszą wówczas wydać prawie 30 dolarów, natomiast gdy do kompletu polskich stacji chcą jeszcze kanał "Kino Polska" z ich portfela ubywa 38 dolarów i 99 centów. Najwyższe ceny za odbiór ITVN są w Australii. Tam ITVN wraz z radiową "Jedynką" kosztuje aż 45 dolarów, zaś gdy mieszkańcy Australii chcą także oglądać TVP Polonię, muszą pozbyć się 54 dolarów.


Opinie Polonii

Opinie Polaków, mieszkających za granicą na temat stacji ITVN są skrajnie różne. Jedni twierdzą, że jest za dużo powtórek, drudzy, że abonament powinien być tańszy. Mężczyźni sądzą, że programy dla kobiet są w zbyt dużej ilości, ripostują wówczas kobiety, twierdząc, że ITVN nadaje zbyt dużo piłki nożnej. Jednak warto dodać, ze niemal wszyscy zgodnie twierdzą, ze ITVN jest najlepszą stacją polonijną, a Polsat 2 i TVP Polonia mają znacznie mniej atrakcyjny układ ramówkowy.

Szczegółowe informacje na stronach internetowych TVN International - www.itvn.pl.
ITVN Extra - drugi kanał dla Polonii!

4 lutego 2015 roku rozpoczął nadawanie drugi kanał Grupy TVN skierowany do Polaków mieszkających poza granicami kraju. ITVN Extra emituje głównie programy informacyjne, interwencyjne i publicystyczne znane z anten TTV i TVN24 Biznes i Świat, takie jak "Express", "Blisko ludzi", "Uwaga po uwadze", "Świat", "24 godziny" czy "Biznes dla ludzi". Na antenie stacji obejrzeć można również pozycje lifestylowe z anteny TTV jak i kanałów tematycznych ITI Neovision takich jak Domo+ czy Kuchnia+ - "Usterka", "Kossakowski. Szósty zmysł", "Hotelove", "Kuroniowie rozgryzają" czy "Jakubiak lokalnie". 

Stacja obecnie dostępna jest jedynie w Stanach Zjednoczonych oraz Niemczech. Szefem kanału jest Łukasz Frątczak.

W górę
Piotr Kraśko

Jak myślę o swoim drugim domu poza domem, to bez wątpienia jest nim...

17.08.2016
Czytaj całość
Katarzyna Werner

Słaby ze mnie celebryta [...] Jestem człowiekiem z lasu....

01.03.2014
Czytaj całość
Katarzyna Zdanowicz

Wyznaję zasadę, że rozwijać można się wtedy, kiedy pracuje się ...

20.07.2013
Czytaj całość
Igor Sokołowski

Myślałem o tym, aby wrócić do radia, ponieważ moją pierwszą dzi...

03.02.2013
Czytaj całość

Rok wyborczy

W 2015 roku odbywały się wybory prezydenckie, wybory parlamentarne oraz ogólnokrajowe referendum.czytaj więcej »

Euro 2012

W 2012 roku odbywały się mistrzostwa Europy organizowane przez Polskę i Ukrainę.czytaj więcej »

Wybory 2010

20 czerwca 2010 roku odbyła się pierwsza tura wyborów prezydenckich, a dwa tygodnie później - 4 lipca - druga. czytaj więcej »

Pogrzeb pary prezydenckiej

18 kwietnia 2010 roku w Krakowie odbyły się uroczystości pogrzebowe pary prezydenckiej. Lech i Maria Kaczyńscy spoczęli na Wawelu.czytaj więcej »

Katastrofa smoleńska

10 kwietnia 2010 roku o 8:41 w pobliżu lotniska w Smoleńsku rozbił się samolot prezydencki. Zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński.czytaj więcej »

Mniej istotne relacje

Tragedia w Katowicach, pielgrzymka papieża, wybory samorządowe 2006, tragedia w kopalni Halemba, wypadek pod Grenoble, wybory w Ameryce, konklawe, referendum w Warszawie, zamachy terrorystyczne we Francji.czytaj więcej »

Wybory 2005

Jesienią 2005 roku odbyły się wybory parlamentarne oraz dwie tury wyborów prezydenckich. czytaj więcej »

Konklawe

19 kwietnia 2005 o 17:50 z komina nad Kaplicą Sykstyńską zaczął wydobywać się biały dym. Wybrano papieża.czytaj więcej »

Pogrzeb Jana Pawła II

8 kwietnia 2005 roku pożegnaliśmy papieża Jana Pawła II. Tego dnia padł rekord oglądalności "Faktów".czytaj więcej »

Śmierć papieża

2 kwietnia 2005 roku o 21:37 zmarł papież Jan Paweł II. Wydarzenie to zmieniło ramówki wszystkich stacji telewizyjnych.czytaj więcej »

Dramat w Osetii

3 września 2004 rosyjskie specsłużby rozpoczynają szturm na szkołę w Biesłanie, gdzie terroryści przetrzymują około 1000 zakładników.czytaj więcej »

Wybory do PE

13 czerwca 2004 odbyły się pierwsze w Polsce wybory do Parlamentu Europejskiego. TVN24 zorganizowała wieczór wyborczy.czytaj więcej »

1 maja 2004

1 maja 2004 roku Polska wstąpiła do Unii Europejskiej. "Fakty" i TVN24 przygotowały specjalne relacje.czytaj więcej »

Wieczór Wyborczy TVN

23 września 2001 roku po raz pierwszy w historii polskiej telewizji, stacja komercyjna zaproponowała swój Wieczór Wyborczy, który okazał się olbrzymim sukcesem.czytaj więcej »

Atak terrorystyczny na USA

11 września 2001 roku. Nowy Jork, Waszyngton i Pensylwania. Sceny, niczym z katastroficznego filmu albo czarnego snu.czytaj więcej »

Copyright ©  2001 - 2011 by www.tvnfakty.pl | Wszystkie prawa zastrzeżone. Polityka prywatności serwisu i polityka cookies
Design by: vandeurse.xin.pl
Created by: www.tomaszloska.pl

Zapisz się / Wypisz się