Miesięcznie odwiedza nas 200 000 użytkowników!
Baner - nagłówek
ODZIAŁY LOKALNE
Kraków
Łódź
Warszawa
Poznań
Toruń
Wrocław
Szczecin
Katowice
Gdańsk
Białystok
PARTNERZY
Hotel Ventus Natural & Medical SPA ****
Rodzinne Boże Narodzenie na Mazurach - na hasło TVN Fakty 5% rabatu
Park Hotel**** KUR & SPA W. Buczyński
Komfortowy Hotel zaprasza do Świeradowa Zdroju
Hotel Buczyński Medical & SPA
Nowo otwarty 4-gwiazdkowy hotel w górach
Piękno Twojego Wnętrza
Producent mebli tapicerowanych
Kompleksowa obsługa instalatorów
Programy do faktur z JPK
Łatwy program do wystawiania faktur, także z opcją magazynu
Praktyczne warsztaty dla instalatorów!
Sklep Montersi.pl
Pomoże rozliczyć podatki za 2016 rok
Zakupy i zabawa
SONDA
Jak Ci się podoba nowa wersja tvnfakty.pl?

Kraków

Siedziba krakowskiego oddziału przy ul. płk. Dąbka
 

W siedmiopiętrowym budynku przy ul. Płk. Dąbka w Krakowie produkowanych było większość formatów, które mogliśmy oglądać w TVN. W wakacje 2004 przeprowadzono remont parteru, który całkowicie zmienił wygląd tego reprezentacyjnego miejsca. Obecnie wyglądem wcale nie odbiega od holu MBC w Warszawie. W tym samym czasie zbudowano obok głównego budynku zespół kontenerów. "Ósme piętro" lub "baraki" - jak żartobliwie nazywa się kontenery, zajmuje redakcja serialu "Szkoła". I w sumie jest to chyba najbardziej komfortowe miejsce pracy: duża przestrzeń, cisza, klimatyzacja...Krakowski oddział jest największym ośrodkiem produkującym program na anteny TVN, TVN7 i TVN24. Wszystko to tworzy stosunkowo niewielki zespół liczący ok. 300 osób. Początkowo to, co wychodziło z Krakowa miało programową nazwę TVN Południe, ujednoliconą później na TVN. Formalnie, aż do 31 grudnia 2004, krakowski oddział nosił nazwę Telewizja Wisła sp. Z o.o.. Decyzją zarządu ITI od 1 stycznia 2005 zmienił się na TVN24 o/Kraków.

Główne wejście (dawniej)

 

Na pierwszym piętrze krakowskiego oddziału znajdował się newsroom TVN24 wraz z krakowskim studiem tej stacji (do 23 maja 2010 roku), który mieści się teraz w budynku przy ul. Ludwinowskiej 7 (z widokiem na Wawel). Obecnie znajduje się tam garderoba Ewy Drzyzgi oraz sala konferencyjna, gdzie przy stole z 3 edycji Big Brothera odbywają się m.in. szkolenia dla pracowników. Drugie piętro jest całe zajęte przez redakcje talk-show Ewy Drzyzgi. To tu 50 osobowa ekipa tego programu pracuje w pocie czoła. Na tym piętrze ruch prawie nigdy nie zamiera. Trzecie piętro to dział informatyczny oraz księgowość. 4 piętro - Uwaga i Superwizjer oraz Studio Grafiki. 5 piętro - sekretariat prezesa oddziału oraz kolejna sala konferencyjna. Poziom wyżej, czyli 6 piętro - to miejsce, w którym można było zauważyć największe zagęszczenie redakcji. Praktycznie co drzwi to inny program - w większości przypadków już nieistniejący: Call TV czyli teleturnieje interaktywne, "Zmagania Miast", "Siłacze", "Kryminalne Gry", "Granice". Obecnie, część z tych pomieszczeń wykorzystuje TTV. Na samej górze znajduje się całe piętro z montażami: liniowe, nieliniowe, Avidy, Xpressy, Routery - tu praca wre całą dobę.

Obecna siedziba TVN24 mieści się w budynku przy ulicy Ludwinowskiej 7. Znajduje się tu również jeden z oddziałów filii onet.pl. Szefem ośrodka regionalnego TVN w Krakowie jest Krzysztof Całek.

Ludwinowska 7 - krakowski oddział lokalny TVN24

Hotel Buczyński Medical & SPA
Hotel Redyk
Park Hotel KUR & SPA
NASZE WYWIADY
FAKTY TVN