"Milionerzy" - poniedziałek-czwartek, godz. 20:55 w TVN

Który program stanowi większą konkurencję dla "Faktów" TVN?

  • "Wydarzenia" Polsatu
  • "Wiadomości" TVP
  • żaden z nich
Bioline - zatrzymaj czas - naturalnie
Manufaktura kosmetyków naturalnych.
DomArtStyl - Piękno Twojego Wnętrza
Producent mebli tapicerowanych
Automatyka do bram
Kompleksowa obsługa instalatorów
Szkolenia - alarmy Satel
Praktyczne warsztaty dla instalatorów!
mapapit.pl
- pomoże rozliczyć podatki za 2016 rok
Mareo
Zakupy i Zabawa
Hotel Ventus Natural & Medical SPA ****
na hasło TVNFAKTY 5% rabatu!
Park Hotel**** KUR & SPA W. Buczyński
Komfortowy Hotel zaprasza do Świeradowa Zdroju
Hotel Buczyński
Medical & SPA

Nowo otwarty 4-gwiazdkowy hotel w górach
Power Love
Intymne zakupy online

Kto od kogo kopiuje?

- Pasma poranne w TVP są już prawie identyczne, jak w przypadku naszego "Dzień Dobry TVN" – jest to kopiowanie kolorystyki, grafiki i tematyki. Nie przystoi to publicznemu nadawcy – mówił dyrektor programowy TVN, Edward Miszczak, portalowi Wirtualnemedia.pl. - Jest wręcz odwrotnie… - irytuje się szefowa "Pytania na śniadanie", Alicja Resich-Modlińska.

Zdaniem Alicji Resich-Modlińskiej, która również udzieliła wywiadu portalowi Wirtualnemedia.pl, to TVN kopiuje pomysły Telewizji Polskiej. - Od dawna obserwuję agresywne działania PR-owskie "Dzień Dobry TVN", które nasilają się szczególnie wtedy, gdy spadają wyniki tego programu. Oczywiście bardzo wysoko cenię Edwarda Miszczaka, ale mając na głowie całą antenę może nie dokładnie wie, co dzieje się w jego porannej redakcji i dlatego wyraża tak nieuzasadnioną opinię… - powiedziała szefowa "Pytania na śniadanie".

Co dokładnie ma na myśli Alicja Resich-Modlińska? - Przykłady można byłoby mnożyć: "wyjęcie" z naszej redakcji dziennikarki Agnieszki Jastrzębskiej, która pojawia się teraz w "Dzień Dobry TVN" z programem, który jest kopią mojego autorskiego pomysłu „Bita śmietanka towarzyska”. (…) Nagle z dnia na dzień widzę ją o tej samej porze, tyle że w "Dzień Dobry TVN" w inaczej zatytułowanej kopii „Śmietanki”. Kolejny przykład to Ewelina Rydzyńska, która prowadziła w „Pytaniu na Śniadanie” cykle poświęcone modzie… Ona także pojawiła się z dnia na dzień w "Dzień Dobry TVN" z prawie identycznym cyklem – wylicza Resich-Modlińska.

- Mieści się to w estetyce wypowiedzi pana Miszczaka i poprzednich agresywnych wypowiedzi pana Maścianicy (Remik Maścianica, producent "DD TVN" - przyp.), który za wszelką cenę ciągle chce udowadniać, że wszyscy "ściągają" z wybitnego formatu „Dzień Dobry TVN”, podczas gdy ten format jest jedną wielką "ściągą" z "Kawy czy herbaty?" (na rynku prawie 20 lat) i "Pytania na śniadanie" (8 lat na antenie) oraz wielu zachodnich porannych formatów. Od lat "Dzień Dobry TVN" przejmuje osoby z TVP, które zdobywały popularność w "Pytaniu na śniadanie" –  choćby Dorota Welman i Marcin Prokop. Rozumiem, że takie są prawa tego rynku, ale wmawianie opinii publicznej ewidentnych bzdur to już co innego – złości się szefowa porannej redakcji TVP2.

Oczywiście nie tylko do "Dzień Dobry TVN" przechodzą dziennikarze "Pytania na śniadanie". W drugą stronę transfery też działają. W porannym programie Dwójki pojawił się ostatnio Wojciech Jagielski, który prowadził TVN-owski morning-show razem z Jolantą Pieńkowską. W "Pytaniu na śniadanie" można też oglądać Olimpię Ajakayie, która przez wiele lat prowadziła w TVN teleturnieje interaktywne.

- W naszym przypadku nie jest to podkupywanie kogoś za pomocą wielkich pieniędzy, chodzi raczej o kwestie etyczne. Wojtek Jagielski nie został zwabiony do "Pytania na Śniadanie" wielkim honorarium, lecz chęcią pracy w dobrej, profesjonalnej atmosferze – tłumaczy Alicja Resich-Modlińska.

W górę
Piotr Kraśko

Jak myślę o swoim drugim domu poza domem, to bez wątpienia jest nim...

17.08.2016
Czytaj całość
Katarzyna Werner

Słaby ze mnie celebryta [...] Jestem człowiekiem z lasu....

01.03.2014
Czytaj całość
Katarzyna Zdanowicz

Wyznaję zasadę, że rozwijać można się wtedy, kiedy pracuje się ...

20.07.2013
Czytaj całość
Igor Sokołowski

Myślałem o tym, aby wrócić do radia, ponieważ moją pierwszą dzi...

03.02.2013
Czytaj całość

Rok wyborczy

W 2015 roku odbywały się wybory prezydenckie, wybory parlamentarne oraz ogólnokrajowe referendum.czytaj więcej »

Euro 2012

W 2012 roku odbywały się mistrzostwa Europy organizowane przez Polskę i Ukrainę.czytaj więcej »

Wybory 2010

20 czerwca 2010 roku odbyła się pierwsza tura wyborów prezydenckich, a dwa tygodnie później - 4 lipca - druga. czytaj więcej »

Pogrzeb pary prezydenckiej

18 kwietnia 2010 roku w Krakowie odbyły się uroczystości pogrzebowe pary prezydenckiej. Lech i Maria Kaczyńscy spoczęli na Wawelu.czytaj więcej »

Katastrofa smoleńska

10 kwietnia 2010 roku o 8:41 w pobliżu lotniska w Smoleńsku rozbił się samolot prezydencki. Zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński.czytaj więcej »

Mniej istotne relacje

Tragedia w Katowicach, pielgrzymka papieża, wybory samorządowe 2006, tragedia w kopalni Halemba, wypadek pod Grenoble, wybory w Ameryce, konklawe, referendum w Warszawie, zamachy terrorystyczne we Francji.czytaj więcej »

Wybory 2005

Jesienią 2005 roku odbyły się wybory parlamentarne oraz dwie tury wyborów prezydenckich. czytaj więcej »

Konklawe

19 kwietnia 2005 o 17:50 z komina nad Kaplicą Sykstyńską zaczął wydobywać się biały dym. Wybrano papieża.czytaj więcej »

Pogrzeb Jana Pawła II

8 kwietnia 2005 roku pożegnaliśmy papieża Jana Pawła II. Tego dnia padł rekord oglądalności "Faktów".czytaj więcej »

Śmierć papieża

2 kwietnia 2005 roku o 21:37 zmarł papież Jan Paweł II. Wydarzenie to zmieniło ramówki wszystkich stacji telewizyjnych.czytaj więcej »

Dramat w Osetii

3 września 2004 rosyjskie specsłużby rozpoczynają szturm na szkołę w Biesłanie, gdzie terroryści przetrzymują około 1000 zakładników.czytaj więcej »

Wybory do PE

13 czerwca 2004 odbyły się pierwsze w Polsce wybory do Parlamentu Europejskiego. TVN24 zorganizowała wieczór wyborczy.czytaj więcej »

1 maja 2004

1 maja 2004 roku Polska wstąpiła do Unii Europejskiej. "Fakty" i TVN24 przygotowały specjalne relacje.czytaj więcej »

Wieczór Wyborczy TVN

23 września 2001 roku po raz pierwszy w historii polskiej telewizji, stacja komercyjna zaproponowała swój Wieczór Wyborczy, który okazał się olbrzymim sukcesem.czytaj więcej »

Atak terrorystyczny na USA

11 września 2001 roku. Nowy Jork, Waszyngton i Pensylwania. Sceny, niczym z katastroficznego filmu albo czarnego snu.czytaj więcej »

Copyright ©  2001 - 2011 by www.tvnfakty.pl | Wszystkie prawa zastrzeżone. Polityka prywatności serwisu i polityka cookies
Design by: vandeurse.xin.pl
Created by: www.tomaszloska.pl

Zapisz się / Wypisz się