"Milionerzy" - poniedziałek-czwartek, godz. 20:55 w TVN

Który program stanowi większą konkurencję dla "Faktów" TVN?

  • "Wydarzenia" Polsatu
  • "Wiadomości" TVP
  • żaden z nich
Bioline - zatrzymaj czas - naturalnie
Manufaktura kosmetyków naturalnych.
DomArtStyl - Piękno Twojego Wnętrza
Producent mebli tapicerowanych
Automatyka do bram
Kompleksowa obsługa instalatorów
Szkolenia - alarmy Satel
Praktyczne warsztaty dla instalatorów!
mapapit.pl
- pomoże rozliczyć podatki za 2016 rok
Mareo
Zakupy i Zabawa
Hotel Ventus Natural & Medical SPA ****
Majówka na Mazurach - na hasło TVNFAKTY 5% rabatu
Park Hotel**** KUR & SPA W. Buczyński
Komfortowy Hotel zaprasza do Świeradowa Zdroju
Hotel Buczyński
Medical & SPA

Nowo otwarty 4-gwiazdkowy hotel w górach
Power Love
Intymne zakupy online

"Lekarze" spieszą z pomocą

Tegoroczna edycja akcji „Lekarze ratują życie” ma na celu zwiększenie świadomości w obszarze udzielania pierwszej pomocy. Ostania udana akcja społeczna „Lekarze ratują życie”, która była związana z transplantologią pokazuje, iż warto poruszać trudne tematy na forum publicznym.

W Polsce co druga osoba nie zna zasad udzielania pierwszej pomocy. Jak widać, jest wiele do zrobienia w tym temacie, dlatego „Lekarze” nie marnują czasu i spieszą z pomocą, gdyż najważniejsze są pierwsze 4 minuty…

Fabuła serialu „Lekarze” jest ściśle powiązana z akcją. W każdym odcinku jest przypadek rannego, który trafia na Szpitalny Oddział Ratunkowy. Bardzo często są to przypadki, pokazujące, iż stan poszkodowanego byłby lepszy, gdyby na miejscu zdarzenia została udzielona pierwsza pomoc. Niestety, zasady udzielania pierwszej pomocy są Polakom mało znane, pomimo że ratowanie życia jest nie tylko obowiązkiem moralnym, ale także prawnym każdego z nas. „Przez tę akcję chcemy uzmysłowić wszystkim, że każdy z nas może udzielić pierwszą pomoc. Cała tajemnica polega na tym, żeby się nauczyć prostego ruchu: 30 uciśnięć i 2 wdechy. Reszta naprawdę przychodzi intuicyjnie” 
– podkreśla Szymon Bobrowski, który jest ambasadorem drugiej edycji akcji „Lekarze Ratują Życie”.

Szkolenia z pierwszej pomocy.

Celem tegorocznej akcji jest uświadomienie jak wiele zależy od udzielenia pomocy poszkodowanemu przed przyjazdem specjalistycznej ekipy ratunkowej. Każdy człowiek, który zna zasady pierwszej pomocy może ocalić komuś życie. Biorąc pod uwagę czynnik czasu (czyli czas, jakiego potrzebuje zespół Ratownictwa Medycznego na dotarcie do miejsca wezwania oraz czas, jaki upływa od momentu zatrzymania czynności życiowych) wszystko zależy od pierwszego ratownika. Ratownika, którym może się okazać każdy z nas - będąc świadkiem sytuacji, w której zagrożone jest ludzkie życie. Kurs pierwszej pomocy można odbyć w każdej Wojewódzkiej Stacji Ratownictwa Medycznego, w placówkach PCK , a także w wielu prywatnych firmach medycznych prowadzących działalność Pogotowia  Ratunkowego.

Liczy się każda minuta.

Przez cztery minuty można uratować życie człowieka. Od tego czy umiemy pomóc w takim czasie, może zależeć wiele ludzkich istnień. „Złote cztery minuty”, kluczowe dla uratowania życia i zdrowia człowieka. „To pierwsze minuty zatrzymania krążenia, w trakcie, których może dojść do nieodwracalnych zmian w tkance mózgowej, najbardziej narażonej na skutki niedotlenienia. Jeżeli oczekując na wezwaną karetkę, w ciągu tych czterech minut nie zrobimy nic aby pomóc poszkodowanemu – zaszkodzimy mu  bardziej aniżeli robiąc cokolwiek.” –podkreśla Mirosław Dubielecki Koordynator ds. Szkoleń Ratownictwa Medycznego Medicover.

Nie bój się pomagać!

Każdy z nas może stać się świadkiem wypadku na drodze, w miejscu pracy, w sklepie czy własnym domu. W Polsce w różnych wypadkach ginie rocznie około 30 tysięcy osób. Badania dotyczące umiejętności i wiedzy z zakresu pierwszej pomocy nie przedstawiają się optymistycznie. Zdecydowana większość badanych (84%) deklaruje chęć udzielenia pierwszej pomocy w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia. Tymczasem aż 45% Polaków przyznaje się, że nie umiałoby udzielić pierwszej pomocy, będąc na przykład świadkiem wypadku drogowego. Dlatego tak ważna jest edukacja w tym zakresie.[1]

Lekarze ratują życie! Ty też możesz pomóc!

W górę
Piotr Kraśko

Jak myślę o swoim drugim domu poza domem, to bez wątpienia jest nim...

17.08.2016
Czytaj całość
Katarzyna Werner

Słaby ze mnie celebryta [...] Jestem człowiekiem z lasu....

01.03.2014
Czytaj całość
Katarzyna Zdanowicz

Wyznaję zasadę, że rozwijać można się wtedy, kiedy pracuje się ...

20.07.2013
Czytaj całość
Igor Sokołowski

Myślałem o tym, aby wrócić do radia, ponieważ moją pierwszą dzi...

03.02.2013
Czytaj całość

Rok wyborczy

W 2015 roku odbywały się wybory prezydenckie, wybory parlamentarne oraz ogólnokrajowe referendum.czytaj więcej »

Euro 2012

W 2012 roku odbywały się mistrzostwa Europy organizowane przez Polskę i Ukrainę.czytaj więcej »

Wybory 2010

20 czerwca 2010 roku odbyła się pierwsza tura wyborów prezydenckich, a dwa tygodnie później - 4 lipca - druga. czytaj więcej »

Pogrzeb pary prezydenckiej

18 kwietnia 2010 roku w Krakowie odbyły się uroczystości pogrzebowe pary prezydenckiej. Lech i Maria Kaczyńscy spoczęli na Wawelu.czytaj więcej »

Katastrofa smoleńska

10 kwietnia 2010 roku o 8:41 w pobliżu lotniska w Smoleńsku rozbił się samolot prezydencki. Zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński.czytaj więcej »

Mniej istotne relacje

Tragedia w Katowicach, pielgrzymka papieża, wybory samorządowe 2006, tragedia w kopalni Halemba, wypadek pod Grenoble, wybory w Ameryce, konklawe, referendum w Warszawie, zamachy terrorystyczne we Francji.czytaj więcej »

Wybory 2005

Jesienią 2005 roku odbyły się wybory parlamentarne oraz dwie tury wyborów prezydenckich. czytaj więcej »

Konklawe

19 kwietnia 2005 o 17:50 z komina nad Kaplicą Sykstyńską zaczął wydobywać się biały dym. Wybrano papieża.czytaj więcej »

Pogrzeb Jana Pawła II

8 kwietnia 2005 roku pożegnaliśmy papieża Jana Pawła II. Tego dnia padł rekord oglądalności "Faktów".czytaj więcej »

Śmierć papieża

2 kwietnia 2005 roku o 21:37 zmarł papież Jan Paweł II. Wydarzenie to zmieniło ramówki wszystkich stacji telewizyjnych.czytaj więcej »

Dramat w Osetii

3 września 2004 rosyjskie specsłużby rozpoczynają szturm na szkołę w Biesłanie, gdzie terroryści przetrzymują około 1000 zakładników.czytaj więcej »

Wybory do PE

13 czerwca 2004 odbyły się pierwsze w Polsce wybory do Parlamentu Europejskiego. TVN24 zorganizowała wieczór wyborczy.czytaj więcej »

1 maja 2004

1 maja 2004 roku Polska wstąpiła do Unii Europejskiej. "Fakty" i TVN24 przygotowały specjalne relacje.czytaj więcej »

Wieczór Wyborczy TVN

23 września 2001 roku po raz pierwszy w historii polskiej telewizji, stacja komercyjna zaproponowała swój Wieczór Wyborczy, który okazał się olbrzymim sukcesem.czytaj więcej »

Atak terrorystyczny na USA

11 września 2001 roku. Nowy Jork, Waszyngton i Pensylwania. Sceny, niczym z katastroficznego filmu albo czarnego snu.czytaj więcej »

Copyright ©  2001 - 2011 by www.tvnfakty.pl | Wszystkie prawa zastrzeżone. Polityka prywatności serwisu i polityka cookies
Design by: vandeurse.xin.pl
Created by: www.tomaszloska.pl

Zapisz się / Wypisz się