"Milionerzy" - poniedziałek-czwartek, godz. 20:55 w TVN

Który program stanowi większą konkurencję dla "Faktów" TVN?

  • "Wydarzenia" Polsatu
  • "Wiadomości" TVP
  • żaden z nich
Bioline - zatrzymaj czas - naturalnie
Manufaktura kosmetyków naturalnych.
DomArtStyl - Piękno Twojego Wnętrza
Producent mebli tapicerowanych
Automatyka do bram
Kompleksowa obsługa instalatorów
Szkolenia - alarmy Satel
Praktyczne warsztaty dla instalatorów!
Zakopane – Hotel Redyk
Najwyższy poziom usług hotelarskich w Polsce – 1023 m n.p.m.
mapapit.pl
- pomoże rozliczyć podatki za 2016 rok
Mareo
Zakupy i Zabawa
Hotel Ventus Natural & Medical SPA ****
wielkanocny relaks na Mazurach
Park Hotel**** KUR & SPA W. Buczyński
Komfortowy Hotel zaprasza do Świeradowa Zdroju
Hotel Buczyński
Medical & SPA

Nowo otwarty 4-gwiazdkowy hotel w górach
Power Love
Intymne zakupy online

"Masterchef" gości "Masterchefów"

We wczorajszym odcinku programu „Masterchef” gościem specjalnym był znakomity kucharz Kurt Scheller. Wiemy już, że to nie jedyni goście tej edycji programu. Kogo możemy się spodziewać w najbliższym czasie? Znacie Ricka Steina, Joe Bastianicha lub Jordi Cruz? Nie? To zobaczcie z czego zasłynęli i kiedy będzie można ich obejrzeć w programie „Masterchef”.

RICK STEIN

fot. TVN

Wieloletni szef kuchni, należy do najpopularniejszych ekspertów w Anglii. Jego zamiłowanie do podróży i poznawania kulinarnych tradycji innych narodów przysporzyło mu wielu fanów.

Jest autorem 19 książek kulinarnych i 15 programów o gotowaniu. Podczas wieloletniej kariery w zawodzie kucharza gotował m.in. dla królowej Elżbiety II i księcia Filipa, dla premiera Tony’ego Blaira i prezydenta Francji Jacques’a Chiraca. 
W 2003 roku został odznaczony Orderem Imperium Brytyjskiego za zasługi w promocji angielskiego obszaru West Country.Znany jest z zamiłowania do świeżych owoców morza. Był także bohaterem programu pokazującego jego życie jako kucharza i właściciela lokalu „The Seafood Restaurant” w porcie Padstow na północnym wybrzeżu Kornwalii. Rick regularnie poszerzał swoje horyzonty, podróżując po świecie w poszukiwaniu nowych smaków i potraw, które często wprowadzał do menu restauracji w Padstow. Jego kulinarne wyprawy do Hiszpanii, jak i odcinki prezentujące kuchnię południowo-wschodniej Azji: Malezji, Tajlandii, Wietnamu, Kambodży i Indonezji, okazały się ogromnym sukcesem i przyciągnęły przed telewizory miliony widzów na całym świecie. Media brytyjskie wielokrotnie akcentowały wpływ Ricka na ekonomię Padstow. Brytyjczycy często określają go przydomkiem Padstein, chociaż sam kucharz oficjalnie odcina się od tego określenia.
Dla wielu rybaków z Padstow oraz widzów z Wielkiej Brytanii równie ważny dla programów Ricka Steina, co on sam, był Chalky. Pies kucharza towarzyszył mu podczas wielu wypraw, a jego śmierć w 2007 roku została odnotowana przez większość brytyjskich mediów.

Odcinek z Rickiem zostanie wyemitowany 28 października o 20:00

JOE BASTIANICH

fot. TVN

Jeden z najlepszych amerykańskich restauratorów. Producent wina. Organizuje słynne przyjęcia, podczas których łączy testowanie nowych trunków i występy rock’n’rollowe. Szerszej publiczności znany z amerykańskiej edycji programu „MasterChef”, gdzie u boku Gordona Ramsaya ocenia adeptów sztuki kulinarnej. Jest również jurorem włoskiej edycji programu.  

Joe to pomysłodawca i propagator Eataly w Stanach Zjednoczonych.  Pierwotnie był to największy targ żywności i wina, na którym nowojorczycy mogą kupić najlepsze produkty od producentów. Obecnie Eataly stało się amerykańskim synonimem filozofii kulinarnej opartej na świeżych produktach pochodzących od lokalnych wytwórców. Przez Amerykanów postrzegany jest za największy autorytet w kwestii włoskich win. Ma trzy winnice we Włoszech oraz jedną w Argentynie.  Joe jest także autorem kilku książek o tematyce winiarskiej, w tym wielokrotnie nagradzanej „Vino Italiano”, napisanej wspólnie z sommelierem Davidem Lynchem. Juror programu „MasterChef” to także uznany pisarz. Umiejętność przeniesienia pasji do gotowania, jedzenia i wina na karty książek została nagrodzona między innymi przez magazyn „Bon Appétit” oraz Fundację Jamesa Bearda. Najnowszą pozycją w dorobku Bastianicha są wspomnienia „Restaurant Man”, które ukazały się na rynku wiosną 2012 roku. Ostatnią odkrytą przez Joe Bastianicha pasją jest sport. Od kilku lat restaurator z powodzeniem startuje w maratonach i triathlonach, m.in. ma na swoim koncie ukończenie morderczych zawodów Iron Man na Hawajach.

Joe pojawi się w 9. odcinku "MasterChefa", 4 listopada o 20:00.


JORDI CRUZ

fot. TVN

Urodził się w 1978 roku w Manresie (miasto w północno-wschodniej Hiszpanii). To sercem i duszą Katalończyk, który większość swego życia spędził w tym regionie. Studiował w barcelońskiej Escola Superior de Hosteleria Joviat. Mając 14 lat, rozpoczął pracę w restauracji „Cercs Estany Clar” w Barcelonie. Przez lata pracy był wielokrotnie nagradzany. W 2002 roku wygrał Mistrzostwa Młodych Szefów Kuchni Hiszpańskiej w San Sebastian. Rok później zdobył Międzynarodową nagrodę Cooking with Olive Oil, nagrodę Najlepszy w Gastronomii oraz wygrał zawody dla Młodych w Ciudad de Marbella. Jordi, mając 25 lat, zdobył swoją pierwszą gwiazdkę Michelina, tym samym został najmłodszym w Hiszpanii i drugim na świecie w tym wieku laureatem tego prestiżowego wyróżnienia. Uznanie dla jego talentu i umiejętności komponowania dań kuchni hiszpańskiej nieustannie rośnie. Dwa lata później Cruz zdobył kolejną prestiżową nagrodę – wygrał pierwszą edycję konkursu Szef Roku CCA, jednego z ważniejszych w gastronomicznym świecie konkursu dla kucharzy. Obecnie Jordi jest wiceprzewodniczącym jury. 

W grudniu 2007 roku Cruz odszedł z „Estany Clar” i został managerem oraz szefem kuchni barcelońskiej restauracji „L’Angle de Sant Fruitós de Bages”. Niespełna rok po objęciu przez niego tej posady restauracja otrzymała gwiazdkę Michelina.W maju 2010 roku Cruz stanął na czele restauracji „ABaC Restaurant & Hotel”, która obecnie jest wizytówką Barcelony. W 2011 roku zdobyła tytuł Najlepszej Restauracji w Katalonii, a następnie została nagrodzona dwiema gwiazdkami przewodnika Michelin.

Jordi pojawi się w półfinałowym, 12. odcinku "MasterChefa" 18 listopada o 20:00

Wielki finał  programu już 25 listopada. Jak myślicie, będzie kolejny gość specjalny? Macie swoich faworytów? Zapraszamy do dyskusji.

W górę
Piotr Kraśko

Jak myślę o swoim drugim domu poza domem, to bez wątpienia jest nim...

17.08.2016
Czytaj całość
Katarzyna Werner

Słaby ze mnie celebryta [...] Jestem człowiekiem z lasu....

01.03.2014
Czytaj całość
Katarzyna Zdanowicz

Wyznaję zasadę, że rozwijać można się wtedy, kiedy pracuje się ...

20.07.2013
Czytaj całość
Igor Sokołowski

Myślałem o tym, aby wrócić do radia, ponieważ moją pierwszą dzi...

03.02.2013
Czytaj całość

Rok wyborczy

W 2015 roku odbywały się wybory prezydenckie, wybory parlamentarne oraz ogólnokrajowe referendum.czytaj więcej »

Euro 2012

W 2012 roku odbywały się mistrzostwa Europy organizowane przez Polskę i Ukrainę.czytaj więcej »

Wybory 2010

20 czerwca 2010 roku odbyła się pierwsza tura wyborów prezydenckich, a dwa tygodnie później - 4 lipca - druga. czytaj więcej »

Pogrzeb pary prezydenckiej

18 kwietnia 2010 roku w Krakowie odbyły się uroczystości pogrzebowe pary prezydenckiej. Lech i Maria Kaczyńscy spoczęli na Wawelu.czytaj więcej »

Katastrofa smoleńska

10 kwietnia 2010 roku o 8:41 w pobliżu lotniska w Smoleńsku rozbił się samolot prezydencki. Zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński.czytaj więcej »

Mniej istotne relacje

Tragedia w Katowicach, pielgrzymka papieża, wybory samorządowe 2006, tragedia w kopalni Halemba, wypadek pod Grenoble, wybory w Ameryce, konklawe, referendum w Warszawie, zamachy terrorystyczne we Francji.czytaj więcej »

Wybory 2005

Jesienią 2005 roku odbyły się wybory parlamentarne oraz dwie tury wyborów prezydenckich. czytaj więcej »

Konklawe

19 kwietnia 2005 o 17:50 z komina nad Kaplicą Sykstyńską zaczął wydobywać się biały dym. Wybrano papieża.czytaj więcej »

Pogrzeb Jana Pawła II

8 kwietnia 2005 roku pożegnaliśmy papieża Jana Pawła II. Tego dnia padł rekord oglądalności "Faktów".czytaj więcej »

Śmierć papieża

2 kwietnia 2005 roku o 21:37 zmarł papież Jan Paweł II. Wydarzenie to zmieniło ramówki wszystkich stacji telewizyjnych.czytaj więcej »

Dramat w Osetii

3 września 2004 rosyjskie specsłużby rozpoczynają szturm na szkołę w Biesłanie, gdzie terroryści przetrzymują około 1000 zakładników.czytaj więcej »

Wybory do PE

13 czerwca 2004 odbyły się pierwsze w Polsce wybory do Parlamentu Europejskiego. TVN24 zorganizowała wieczór wyborczy.czytaj więcej »

1 maja 2004

1 maja 2004 roku Polska wstąpiła do Unii Europejskiej. "Fakty" i TVN24 przygotowały specjalne relacje.czytaj więcej »

Wieczór Wyborczy TVN

23 września 2001 roku po raz pierwszy w historii polskiej telewizji, stacja komercyjna zaproponowała swój Wieczór Wyborczy, który okazał się olbrzymim sukcesem.czytaj więcej »

Atak terrorystyczny na USA

11 września 2001 roku. Nowy Jork, Waszyngton i Pensylwania. Sceny, niczym z katastroficznego filmu albo czarnego snu.czytaj więcej »

Copyright ©  2001 - 2011 by www.tvnfakty.pl | Wszystkie prawa zastrzeżone. Polityka prywatności serwisu i polityka cookies
Design by: vandeurse.xin.pl
Created by: www.tomaszloska.pl

Zapisz się / Wypisz się