"Milionerzy" - poniedziałek-czwartek, godz. 20:55 w TVN

Który program stanowi większą konkurencję dla "Faktów" TVN?

  • "Wydarzenia" Polsatu
  • "Wiadomości" TVP
  • żaden z nich
Bioline - zatrzymaj czas - naturalnie
Manufaktura kosmetyków naturalnych.
DomArtStyl - Piękno Twojego Wnętrza
Producent mebli tapicerowanych
Automatyka do bram
Kompleksowa obsługa instalatorów
Szkolenia - alarmy Satel
Praktyczne warsztaty dla instalatorów!
Zakopane – Hotel Redyk
Najwyższy poziom usług hotelarskich w Polsce – 1023 m n.p.m.
mapapit.pl
- pomoże rozliczyć podatki za 2016 rok
Mareo
Zakupy i Zabawa
Hotel Ventus Natural & Medical SPA ****
wielkanocny relaks na Mazurach
Park Hotel**** KUR & SPA W. Buczyński
Komfortowy Hotel zaprasza do Świeradowa Zdroju
Hotel Buczyński
Medical & SPA

Nowo otwarty 4-gwiazdkowy hotel w górach
Power Love
Intymne zakupy online

"Na Wspólnej": to już 9 lat!

Trudno w to uwierzyć, ale 27 stycznia mija 9 lat odkąd serial "Na Wspólnej" gości na antenie TVN. Przez ten czas bohaterowie, jak i aktorzy grający w serialu przechodzili metamorfozę na oczach widzów.  Serialowi niektórzy zawdzięczają sławę. W pewnym momencie „Na Wspólnej” zaczęło poruszać tematy tabu. Czego możemy się spodziewać w najbliższych miesiącach emisji?

Wszystko zaczęło się od sierocińca, w którym splotły się losy siedmiorga dzieci: Wiktora, Andrzeja, Michała, Weroniki , Basi, Leszka i Gabrysi. Ich opiekunką była pani Maria. Zżyła się tak z wychowankami, że traktuje je jak własne dzieci. Kilka lat później każde z nich prowadzi już swoje własne życie. Mają pozakładane rodziny i kierują swoim życiem. Pewnego dnia dochodzi jednak do tragedii. W wypadku samochodowym ginie Wiktor – biznesmen, szef firmy budowlanej, mąż Izabeli Brzozowskiej. Od tego momentu, my widzowie śledzimy losy bohaterów serialu.

„Na Wspólnej” przez te 9 lat miało swoje wzloty i upadki. Serial początkowo był emitowany 5 razy w tygodniu o 20:10, potem emisja została ograniczona do 4 razy w tygodniu o 21:00. Po kilku miesiącach wędrówki po ramówce serial został przeniesiony najpierw na 20:55, potem ponownie na 20:10, aż w końcu do dziś emitowany jest o 20:05. Obecnie oglądalność serialu oscyluje na poziomie około 3 milionów widzów. Rekord oglądalności padł 22 listopada 2007 roku – odcinek obejrzało niemal 5 milionów widzów. „Na Wspólnej” jest również laureatem  Telekamery „Tele Tygodnia” 2008 za najlepszy serial obyczajowy.

Przez minionych 9 lat wielu aktorów, głównie młodego pokolenia zmieniło się diametralnie. Nie tylko w serialu, ale i w życiu osobistym. Michał Tomala, Kazimierz Mazur czy Joanna Jabłczyńska w serialu debiutowali jako dzieciaki. Dzisiaj są to dojrzałe osoby.

foto: TVN/Plotek.pl

W serialu poruszono również tematy tabu, o których kiedyś trudno się rozmawiało. Teraz przychodzi to z większą łatwością. To właśnie w „Na Wspólnej” poruszono temat HIV. Widzowie byli również świadkami dyskryminacji bohaterki przez ojca jej wybranka. W ostatnich odcinkach pojawił się również wątek homoseksualny. Wydawałoby się, że Małgosia i Piotr są szczęśliwym małżeństwem. Okazuje się, że Piotr na boku spotyka się z przyjacielem. Wyszło to na jaw, gdy Gosia postanowiła wrócić wcześniej do domu i zastała męża w niezręcznej sytuacji.

Ostatni rok dostarczył widzom jak i producentom wiele zmian. W serialu pojawili się nowi bohaterowie, w szczególności dzieci:  Kajetan Moniki Zięby i Damiana Cieślika oraz Jasio, którego urodziła Emilka, borykająca się z wieloma problemami.

Rok 2011 to też czas rozstań. Kochający się od szkolnych lat Marta i Filip Konarscy mieli coraz mniej czasu dla siebie. Opiekę nad dzieckiem przerzucali między sobą. Dla Marty ważna była praca, a Filip nie mógł znieść tego, że musi się opiekować domem i dzieckiem. Marta jednak poznała Janusza. Początkowo rozmawiali tylko o problemach życiowych Janusza. Szybko te rozmowy przerodziły się w coś więcej. Po kilku tygodniach podwójnego życia Marta odeszła od Filipa zabierając ze sobą Ksawerego.

Poprzedni rok to również rozstanie Oli i Daniela. Wydawałoby się, że idealnie do siebie pasują. W końcu rozchodzili się i wracali do siebie wielokrotnie. Daniel na obozie integracyjnym poznał Dorotę- piękną młodą, atrakcyjną… panią profesor. Zauroczył się w niej i zaczął zaniedbywać Olę. Między nim a Dorotą w pewnym momencie dochodzi do zbliżenia, ale on cały czas jest z Olą. Zrywa z nią w dniu ślubu jej siostry. Daniel długo nie cieszy się swoją nową miłością, gdyż Dorota nie chce z nim być na dłużej. Chciała się tylko pocieszyć po trudnych chwilach z byłym mężem.

W ubiegłym roku węzłem małżeńskim połączyli się Kamil i Zuza. Miejmy nadzieję, że wszystko w ich serialowym życiu się potoczy po dobrej myśli, czego nie możemy powiedzieć o ślubie Małgosi Zimińskiej i Piotra Czubaka. Wydawałoby się, że są ze sobą szczęśliwi, lecz na jaw wyszło, że dla Piotra małżeństwo było przykrywką do jego homoseksualnego życia.

W ubiegłym roku w trakcie wyjazdu do Stanów Zjednoczonych ślub wziął również Mikołaj z Nicole, o czym dowiadujemy się z najnowszych odcinków.

foto: Radek Orzeł/TVN

Od paru miesięcy produkcja serialu „Na Wspólnej” odbywa się w nowej hali zdjęciowej w Sękocinie. Wiążą się z tym  nowe możliwości scenograficzne.  Młode małżeństwo Hofferów – Zuza i Kamil – doczekają się swojego pierwszego własnego mieszkania. Pani Maria będzie mogła się cieszyć większą i odnowioną kuchnią. Scenografia została także powiększona o szpital i ośrodek terapeutyczny.

Co jednak wydarzy się w najbliższym czasie? Tadeusz Zieliński (Jerzy Schejbal) – szkolna miłość Marysi Zięby spotyka się z Marią na spotkaniu klasowym. Uczucia odżyły. Oboje dowiadują się, że są ofiarami intrygi zawistnej koleżanki. Gdyby nie ta intryga, to być może Marysia byłaby teraz szczęśliwa z Tadeuszem, który postanawia teraz walczyć o względy ukochanej. Co na to Maria? Czy zostawi Włodka?

Już w lutym na świat przyjdzie dziecko Weroniki i … no właśnie. Adama czy Sebastiana? O tym również się dowiemy, lecz fakt przyjścia na świat pociechy zostanie przyćmiony innymi dramatycznymi okolicznościami…

foto: Radek Orzeł/TVN

Związek Marty i Janusza przechodzi kryzys. Marta jest cały czas zazdrosna o byłą żonę swojego wybranka. Czy jej obawy są słuszne? -Przyznam, że zaproponowany przez scenarzystów rozwój wydarzeń w ich wątku kompletnie mnie zaskoczył! Myślę, że równie zaskoczeni będą nasi widzowie… - tak mówi o losach pary Tomasz Karpiński, producent serialu z ramienia TVN.

foto: Radek Orzeł/TVN

Czy Żaneta znajdzie wreszcie swojego ukochanego? A może już zanalazła? Wojtek - przystojny instruktor jazdy - dostanie swoją szansę, tylko czy ją wykorzysta? To nie wszystko. Jak zapowiadają twócy serialu najbliższe miesiące przyniosą prawdziwą rewolucję w życiu bohaterów serialu.

foto: Radek Orzeł/TVN

-27 stycznia co roku jest dla nas wszystkich, związanych z produkcją "Na Wspólnej", dniem szczególnym – naszym serialowym świętem – mówi Grażyna Kozłowska, producent firmy Fremantle, produkującej serial „Na Wspólnej” dla TVN.

-Przy tej okazji szczególnie ciepło myślimy o naszych widzach, którzy już od blisko 9 lat są z nami. W imieniu nas wszystkich, pracujących przy serialu – bardzo za to dziękuję! 
I deklaruję, że „Na Wspólnej” stać na więcej. Odwiedzajcie nas codziennie, 
a przekonacie się sami – podkreśla Kozłowska.

"Na Wspólnej" niezmienne w TVN, od poniedziałku do czwartku o godzinie 20.05

W górę
Piotr Kraśko

Jak myślę o swoim drugim domu poza domem, to bez wątpienia jest nim...

17.08.2016
Czytaj całość
Katarzyna Werner

Słaby ze mnie celebryta [...] Jestem człowiekiem z lasu....

01.03.2014
Czytaj całość
Katarzyna Zdanowicz

Wyznaję zasadę, że rozwijać można się wtedy, kiedy pracuje się ...

20.07.2013
Czytaj całość
Igor Sokołowski

Myślałem o tym, aby wrócić do radia, ponieważ moją pierwszą dzi...

03.02.2013
Czytaj całość

Rok wyborczy

W 2015 roku odbywały się wybory prezydenckie, wybory parlamentarne oraz ogólnokrajowe referendum.czytaj więcej »

Euro 2012

W 2012 roku odbywały się mistrzostwa Europy organizowane przez Polskę i Ukrainę.czytaj więcej »

Wybory 2010

20 czerwca 2010 roku odbyła się pierwsza tura wyborów prezydenckich, a dwa tygodnie później - 4 lipca - druga. czytaj więcej »

Pogrzeb pary prezydenckiej

18 kwietnia 2010 roku w Krakowie odbyły się uroczystości pogrzebowe pary prezydenckiej. Lech i Maria Kaczyńscy spoczęli na Wawelu.czytaj więcej »

Katastrofa smoleńska

10 kwietnia 2010 roku o 8:41 w pobliżu lotniska w Smoleńsku rozbił się samolot prezydencki. Zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński.czytaj więcej »

Mniej istotne relacje

Tragedia w Katowicach, pielgrzymka papieża, wybory samorządowe 2006, tragedia w kopalni Halemba, wypadek pod Grenoble, wybory w Ameryce, konklawe, referendum w Warszawie, zamachy terrorystyczne we Francji.czytaj więcej »

Wybory 2005

Jesienią 2005 roku odbyły się wybory parlamentarne oraz dwie tury wyborów prezydenckich. czytaj więcej »

Konklawe

19 kwietnia 2005 o 17:50 z komina nad Kaplicą Sykstyńską zaczął wydobywać się biały dym. Wybrano papieża.czytaj więcej »

Pogrzeb Jana Pawła II

8 kwietnia 2005 roku pożegnaliśmy papieża Jana Pawła II. Tego dnia padł rekord oglądalności "Faktów".czytaj więcej »

Śmierć papieża

2 kwietnia 2005 roku o 21:37 zmarł papież Jan Paweł II. Wydarzenie to zmieniło ramówki wszystkich stacji telewizyjnych.czytaj więcej »

Dramat w Osetii

3 września 2004 rosyjskie specsłużby rozpoczynają szturm na szkołę w Biesłanie, gdzie terroryści przetrzymują około 1000 zakładników.czytaj więcej »

Wybory do PE

13 czerwca 2004 odbyły się pierwsze w Polsce wybory do Parlamentu Europejskiego. TVN24 zorganizowała wieczór wyborczy.czytaj więcej »

1 maja 2004

1 maja 2004 roku Polska wstąpiła do Unii Europejskiej. "Fakty" i TVN24 przygotowały specjalne relacje.czytaj więcej »

Wieczór Wyborczy TVN

23 września 2001 roku po raz pierwszy w historii polskiej telewizji, stacja komercyjna zaproponowała swój Wieczór Wyborczy, który okazał się olbrzymim sukcesem.czytaj więcej »

Atak terrorystyczny na USA

11 września 2001 roku. Nowy Jork, Waszyngton i Pensylwania. Sceny, niczym z katastroficznego filmu albo czarnego snu.czytaj więcej »

Copyright ©  2001 - 2011 by www.tvnfakty.pl | Wszystkie prawa zastrzeżone. Polityka prywatności serwisu i polityka cookies
Design by: vandeurse.xin.pl
Created by: www.tomaszloska.pl

Zapisz się / Wypisz się