"Milionerzy" - poniedziałek-czwartek, godz. 20:55 w TVN

Który program stanowi większą konkurencję dla "Faktów" TVN?

  • "Wydarzenia" Polsatu
  • "Wiadomości" TVP
  • żaden z nich
Bioline - zatrzymaj czas - naturalnie
Manufaktura kosmetyków naturalnych.
DomArtStyl - Piękno Twojego Wnętrza
Producent mebli tapicerowanych
Automatyka do bram
Kompleksowa obsługa instalatorów
Szkolenia - alarmy Satel
Praktyczne warsztaty dla instalatorów!
Zakopane – Hotel Redyk
Najwyższy poziom usług hotelarskich w Polsce – 1023 m n.p.m.
mapapit.pl
- pomoże rozliczyć podatki za 2016 rok
Mareo
Zakupy i Zabawa
Hotel Ventus Natural & Medical SPA ****
ferie z dziećmi na Mazurach
Park Hotel**** KUR & SPA W. Buczyński
Komfortowy Hotel zaprasza do Świeradowa Zdroju
Hotel Buczyński
Medical & SPA

Nowo otwarty 4-gwiazdkowy hotel w górach
Power Love
Intymne zakupy online

Podsumowanie roku 2011

Początek roku jest czasem podsumowań tego, co wydarzyło się przez ostatnie 365 dni. Tradycją jest, że serwis www.tvnfakty.pl przygotowuje zestawienie najważniejszych wydarzeń mijającego roku. Rewolucyjne zmiany w najpopularniejszych show, sprzedaż pakietu większościowego TVN, nagrody (i ich brak) dla gwiazd i programów stacji czy wreszcie metamorfoza serwisu www.tvnfakty.pl – taki był rok 2011.

Rewolucja w show

Już w styczniu media obiegła informacja, że kolejna, XIII edycja „Tańca z Gwiazdami” odbędzie się nie wiosną, a jesienią. Jej miejsce w marcu miał zając nowy muzyczny show, „X Factor”. Program od samego początku wzbudzał kontrowersje – w jury zasiedli: czołowy juror i showman TVN, Kuba Wojewódzki, jedno z największych odkryć polskiej muzyki ostatnich lat, wyjątkowy i niepowtarzalny Czesław Mozil oraz menegerka gwiazd, zwolniona na łamach brukowców przez Edytę Górniak dzień przed rozpoczęciem castingów, Maja Sablewska. Nowy show okazał się wielkim sukcesem – jego zwycięzca, Gienek Loska wydał płytę, Michał Szpak, który zajął II miejsce, również wydał własny materiał, wystąpił w XIII edycji „Tańca z Gwiazdami”  (o jego kontrowersyjnych występach nieco niżej), Ada Szulc nagrała piosenkę promującą nowy film, „Big Love”, a zespół „Dziewczyny” koncertuje w całym kraju, a reedycja ich płyty „Dziewczyny z sąsiedztwa” przez długi czas była na topie. Obecnie zakończono precastingi do II edycji programu. Wiadomo, że w jury zabraknie Mai Sablewskiej, jednak nie wiadomo, kto ją zastąpi.


„X Factor” był nowością na polskim rynku, natomiast jeden z najpopularniejszych programów rozrywkowych w naszym kraju, niezmiennie od 2005 roku gromadzący olbrzymią widownię, kultowy już, „Taniec z Gwiazdami” przeszedł gruntowną metamorfozę. Latem w mediach pojawiła się informacja, że Katarzyna Skrzynecka, związana z programem od II edycji, nie będzie go już prowadzić. Rozpoczęły się spekulacje – kto ją zastąpi i kto jeszcze pożegna się z „Tańcem z Gwiazdami”. Kilka dni po ogłoszeniu odejścia Skrzyneckiej, TVN poinformował, że Beata Tyszkiewicz i Zbigniew Wodecki nie zasiądą już w loży jurorskiej programu. Po kilkudniowej giełdzie nazwisk, kto zastąpi tę trójkę, poinformowano, że nową prowadzącą będzie aktorka i piosenkarka Natasza Urbańska, w jury zasiądą Janusz Józefowicz – choreograf, mąż nowej prowadzącej oraz aktorka Jolanta Fraszyńska. Nowa ekipa programu była bardzo kontrowersyjna – Urbańska w X edycji show zajęła II miejsce,  a w czasie udziału w programie była oskarżana o to, że jest profesjonalną tancerką, z kolei Józefowicz, znany z ostrego i trudnego charakteru, dość nieprzychylnie wypowiadał się o programie. Największym zaskoczeniem był angaż Jolanty Fraszyńskiej, która z tańcem nie miała nic wspólnego i nie była dotąd w żaden sposób związana z TVN. Obsada gwiazd również wzbudzała emocje – na parkiecie pojawiili się m.in. Marta Krupa, siostra Joanny Krupy, gwiazdy TVN, Zbigniew Urbański – ex policjant i ex mąż byłej prowadzącej program, Katarzyny Skrzyneckiej, Michał Szpak, który dopiero co zadebiutował w showbiznesie – jego występy przeszły już do historii programu, jako najniżej ocenione, czy Billguun Ariuunbaatar – oficjalnie – mongolski wysłannik telewizji U1 Bator, nieoficjalnie – mieszkający od dziecka  w Polsce syn pochodzących z Mongolii lekarzy. Bill swoim tańcem zachwycił widzów i jury i zajął II miejsce, program natomiast zwyciężył aktor Kacper Kuszewski, który gra rolę Marka w „M jak Miłość”.

 


Nie bez kontrowersji odbyła się II edycja „Top Model – Zostań Modelką”.  Zaczęło się od uczestnictwa hermafrodyty, Michaliny Manios, która w dzieciństwie była chłopcem. Na castingach do programu, jeden z jurorów, Dawid Woliński, chcąc sprawdzić prawdziwość piersi jednej z uczestniczek, zaczął ją obmacywać, co spotkało się ze sprzeciwem wielu środowisk, głównie feministycznych oraz skargą do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Ponadto jedna  z uczestniczek show, Anna Bałon została królową Internetu – jej nieporadne zachowanie stało się tematem wielu stron na popularnym portalu Facebook. Kontrakt z agencją modelek wygrała dziewiętnastoletnia Olga Kaczyńska.


Również w „Mam Talent” nie obyło się bez zmian. Miejsce Kuby Wojewódzkiego, który zrezygnował z programu na rzecz udziału w „X Factor” zastąpił producent i dziennikarz Robert Kozyra. Przewodniczącą jury została Agnieszka Chylińska. Pod koniec IV edycji programu jeden z jego prowadzących, Szymon Hołownia, ogłosił, że odchodzi z programu. Z kolei w „You Can Dance – Po prostu tańcz”, miejsce Kingi Rusin, która z prowadzącej stała się jurorką, zajęła aktorka i piosenkarka Patricia Kazadi.

Przepis na sukces

Dwie serialowe nowości, wprowadzone do ramówki jesienią – „Wszyscy Kochają Romana” i „Układ Warszawski”, okazały się być niewypałami – sitcom z Bartkiem Kasprzykowskim i Anetą Todorczuk-Perchuć zdjęto z anteny po czterech odcinkach,  a kryminalny serial, nadawany tuż po „Tańcu z Gwiazdami” w którym zagrali Olga Bołądź i Lesław Żurek, po kilku odcinkach emitowano pół godziny później i ogłoszono, że nie będzie kontynuowany. Zupełnie inaczej radzi sobie „Przepis na życie” – wiosenna nowość od samego początku była hitem i uzyskiwała bardzo dobre wyniki oglądalności. Wiosną na ekrany wejdzie III seria tego hitu.


Dużą popularnością w tym roku cieszył się również program Magdy Gessler – „Kuchenne Rewolucje”. Wyjątkowo dobre wyniki oglądalności zachęciły władze stacji, do zmiany pory emisji show – od jesieni metamorfozy restauracji można było oglądać w czwartkowe wieczory.

Rok pożegnań

W marcu podjęto decyzję o zamknięciu pierwszej lokalnej stacji grupy TVN – TVN Warszawa. Po ponad roku emisji, nie osiągnięto progu rentowności.  Stacja nadawała jeszcze przez 2 miesiące, jednak na jej ramówkę składały się tylko i wyłącznie powtórki. Część dziennikarzy zamkniętej telewizji, znalazła zatrudnienie w innych kanałach grupy TVN – Małgorzata Prokopiuk jest serwisantką w TVN CNBC, Igor Sokołowski znalazł zatrudnienie w TVN24, a Filip Chajzer został reporterem „Dzień dobry TVN”. Z kolei Agnieszka Górniakowska, wieloletnia pogodynka TVN, TVN24 i TVN Meteo oraz gospodyni porannego pasma warszawskiej stacji, przeszła do TVP Info. W TVP1 pracuje obecnie Klaudia Carlos, która od września prowadzi tam studio oprawy i weekendową „Kawę czy Herbatę”. Jej partnerem jest Łukasz Grass, który wiosną odszedł z TVN24 do TOK FM. Główną twarzą TVP2 w marcu został Hubert Urbański, do niedawna prowadzący „Milionerów” w TVN. W telewizji publicznej pracuje teraz również Kamil Dąbrowa, którego w „Szkle Kontaktowym” zastąpiła Maria Czubaszek. Pod koniec roku dużym echem odbiło się nie przedłużenie umowy o pracę z dziennikarką TVN24, Kamilą Biedrzycką-Osicą.

Nagrody (i ich brak) dla TVN

Na tegorocznych „Telekamerach” TVN praktycznie nie istniał – większość nagród zgarnęły programy i gwiazdy Telewizji Polskiej, a sama gala była promocją wiosennej ramówki TVP2. Nagrody dla kanałów tematycznych, w tym dla TVN24, który uzyskał rekordową ilość głosów (61%), były rozdane poza anteną telewizyjnej Dwójki.  Jedyną gwiazdą ze stajni TVN była Anita Werner, która odebrała wyróżnienie Internautów dla TVN24. Późną jesienią TVN ogłosił, że nie weźmie udziału w przyszłej edycji plebiscytu, a gala nie będzie transmitowana przez żadną telewizję. Nieco lepiej było na rozdaniu „Wiktorów” – nagrody utrzymali Magda Gessler, Dorota Wellman, Szymon Hołownia i Anita Werner.  Monika Olejnik została „AuTORytetem 2011”.

Nowe technologie

W czerwcu tego roku na nadawanie w trybie panoramicznym – 16:9 przeszedł TVN, natomiast w listopadzie emisję HD rozpoczęły TVN7, TVN Style i TVN Turbo. Kobieca telewizja – TVN Style zmieniła swoją oprawę graficzną. Jesienią ruszył TVN Player - bilbioteka seriali i programów znanych ze stacji TVN.


Dekada zmian

 Rok 2011 był rokiem wyborów parlamentarnych. Przez całą wyborczą jesień na antenie TVN24 można było oglądać wiele audycji poświęconych wyborom, których zwieńczeniem był Wieczór Wyborczy prowadzony m.in. przez Justynę Pochankę, Kamila Durczoka i Monikę Olejnik. W tym roku, pierwszy raz od dziesięciu lat TVN nie transmitował Wieczoru Wyborczego.
W tym roku obchodzone był 10 urodziny pierwszej polskiej telewizji informacyjnej, TVN24. Przez kilka tygodni na antenie stacji emitowany był program „Dekada Zmian” – podsumowanie dziesięciu lat działalności TVN24.

Pamiętny 11 listopada

W Dniu Niepodległości, w Warszawie doszło do zamieszek, w których zniszczony został wóz transmisyjny TVN24 oraz wóz TVN Meteo. Ekipom tych samochodów nic się nie stało, straty zostały wycenione na ponad milion złotych. Wandale, którzy dokonali tych zniszczeń, zostali zatrzymani w grudniu.


TVN na sprzedaż

 W tym roku media obiegła informacja o planowanej sprzedaży TVN. Po wielu miesiącach giełdy potencjalnych nabywców akcji  (na której znaleźli się m.in. Time Warner, Vivendi czy RTL). W grudniu Canal+, ITI i TVN ogłosiły na konferencji prasowej nawiązanie strategicznego partnerstwa, w ramach, którego dojdzie do połączenia satelitarnych platform cyfrowych Cyfra+ i N obsługujących łącznie 2,5 mln abonentów. Nową platformą zarządzać będą szefowie TVN i Canal+, który staje się jednym z akcjonariuszy telewizji TVN.
W Dniu Niepodległości, w Warszawie doszło do zamieszek, w których zniszczony został wóz transmisyjny TVN24 oraz wóz TVN Meteo. Ekipom tych samochodów nic się nie stało, straty zostały wycenione na ponad milion złotych. Wandale, którzy dokonali tych zniszczeń, zostali zatrzymani w grudniu.
Do zawarcia umowy doszło 18 grudnia br. W ramach transakcji TVN obejmie 32 proc. udziałów w nowej platformie nazywanej n/C+ (nazwa robocza), zaś Canal+ otrzyma 51 proc. udziałów w tejże spółce. Pozostałe 17 proc. należeć będzie do LGI Ventures (właściciel sieci UPC Polska), obecnego partnera Canal+ z 25 proc. udziałów w Cyfrze+. Dodatkowo TVN, Canal+, N i Cyfra+ podpisały umowę, która zabezpiecza prawa TVN, jako mniejszościowego właściciela n/C+ i zapewnia potencjalne opcje wyjścia z inwestycji trzy lub cztery lata po zamknięciu transakcji. Canal+ i ITI podpisały także umowę zapewniającą Canal+ możliwe przejęcie pełnej kontroli, nad N-Vision w trzecim lub czwartym roku po zamknięciu transakcji. Grupa ITI ma również opcję sprzedaży dodatkowego pakietu 9 proc. udziałów N-Vision na rzecz Canal+ już 2 lata od podpisania umowy. Połączona platforma cyfrowa DTH będzie w pełni konsolidowana przez Grupę CANAL+. Prezesem połączonej platformy zostanie Markus Tellenbach, prezes Grupy TVN, a jej wiceprezesem Beata Mońka, prezes Canal+ Cyfrowego. Ponadto, Canal+ zainwestuje w TVN poprzez zakup od Grupy ITI 40 proc. udziałów w N-Vision, spółce kontrolowanej w 100 proc. przez ITI za kwotę ok. 230 mln euro.

Nowe tvnfakty.pl

W lutym metamorfozę przeszedł serwis www.tvnfakty.pl. Pojawiła się nowa szata graficzna, zmodyfikowane zostało logo, ponadto strona została wzbogacona o nowe działy. Największym zainteresowaniem w tym roku cieszyła się informacja o rozstaniu się TVN24 z Kamilą Biedrzycką-Osicą. Komentowaliście to ponad 170 razy. Nasze forum dyskusyjne wciąż rozwija się i jest jednym z najbardziej popularnych wśród fanów mediów w Polsce.

W górę
Piotr Kraśko

Jak myślę o swoim drugim domu poza domem, to bez wątpienia jest nim...

17.08.2016
Czytaj całość
Katarzyna Werner

Słaby ze mnie celebryta [...] Jestem człowiekiem z lasu....

01.03.2014
Czytaj całość
Katarzyna Zdanowicz

Wyznaję zasadę, że rozwijać można się wtedy, kiedy pracuje się ...

20.07.2013
Czytaj całość
Igor Sokołowski

Myślałem o tym, aby wrócić do radia, ponieważ moją pierwszą dzi...

03.02.2013
Czytaj całość

Rok wyborczy

W 2015 roku odbywały się wybory prezydenckie, wybory parlamentarne oraz ogólnokrajowe referendum.czytaj więcej »

Euro 2012

W 2012 roku odbywały się mistrzostwa Europy organizowane przez Polskę i Ukrainę.czytaj więcej »

Wybory 2010

20 czerwca 2010 roku odbyła się pierwsza tura wyborów prezydenckich, a dwa tygodnie później - 4 lipca - druga. czytaj więcej »

Pogrzeb pary prezydenckiej

18 kwietnia 2010 roku w Krakowie odbyły się uroczystości pogrzebowe pary prezydenckiej. Lech i Maria Kaczyńscy spoczęli na Wawelu.czytaj więcej »

Katastrofa smoleńska

10 kwietnia 2010 roku o 8:41 w pobliżu lotniska w Smoleńsku rozbił się samolot prezydencki. Zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński.czytaj więcej »

Mniej istotne relacje

Tragedia w Katowicach, pielgrzymka papieża, wybory samorządowe 2006, tragedia w kopalni Halemba, wypadek pod Grenoble, wybory w Ameryce, konklawe, referendum w Warszawie, zamachy terrorystyczne we Francji.czytaj więcej »

Wybory 2005

Jesienią 2005 roku odbyły się wybory parlamentarne oraz dwie tury wyborów prezydenckich. czytaj więcej »

Konklawe

19 kwietnia 2005 o 17:50 z komina nad Kaplicą Sykstyńską zaczął wydobywać się biały dym. Wybrano papieża.czytaj więcej »

Pogrzeb Jana Pawła II

8 kwietnia 2005 roku pożegnaliśmy papieża Jana Pawła II. Tego dnia padł rekord oglądalności "Faktów".czytaj więcej »

Śmierć papieża

2 kwietnia 2005 roku o 21:37 zmarł papież Jan Paweł II. Wydarzenie to zmieniło ramówki wszystkich stacji telewizyjnych.czytaj więcej »

Dramat w Osetii

3 września 2004 rosyjskie specsłużby rozpoczynają szturm na szkołę w Biesłanie, gdzie terroryści przetrzymują około 1000 zakładników.czytaj więcej »

Wybory do PE

13 czerwca 2004 odbyły się pierwsze w Polsce wybory do Parlamentu Europejskiego. TVN24 zorganizowała wieczór wyborczy.czytaj więcej »

1 maja 2004

1 maja 2004 roku Polska wstąpiła do Unii Europejskiej. "Fakty" i TVN24 przygotowały specjalne relacje.czytaj więcej »

Wieczór Wyborczy TVN

23 września 2001 roku po raz pierwszy w historii polskiej telewizji, stacja komercyjna zaproponowała swój Wieczór Wyborczy, który okazał się olbrzymim sukcesem.czytaj więcej »

Atak terrorystyczny na USA

11 września 2001 roku. Nowy Jork, Waszyngton i Pensylwania. Sceny, niczym z katastroficznego filmu albo czarnego snu.czytaj więcej »

Copyright ©  2001 - 2011 by www.tvnfakty.pl | Wszystkie prawa zastrzeżone. Polityka prywatności serwisu i polityka cookies
Design by: vandeurse.xin.pl
Created by: www.tomaszloska.pl

Zapisz się / Wypisz się