"Milionerzy" - poniedziałek-czwartek, godz. 20:55 w TVN

Który program stanowi większą konkurencję dla "Faktów" TVN?

  • "Wydarzenia" Polsatu
  • "Wiadomości" TVP
  • żaden z nich
Bioline - zatrzymaj czas - naturalnie
Manufaktura kosmetyków naturalnych.
DomArtStyl - Piękno Twojego Wnętrza
Producent mebli tapicerowanych
Automatyka do bram
Kompleksowa obsługa instalatorów
Szkolenia - alarmy Satel
Praktyczne warsztaty dla instalatorów!
mapapit.pl
- pomoże rozliczyć podatki za 2016 rok
Mareo
Zakupy i Zabawa
Hotel Ventus Natural & Medical SPA ****
na hasło TVNFAKTY 5% rabatu!
Park Hotel**** KUR & SPA W. Buczyński
Komfortowy Hotel zaprasza do Świeradowa Zdroju
Hotel Buczyński
Medical & SPA

Nowo otwarty 4-gwiazdkowy hotel w górach
Power Love
Intymne zakupy online

Ważne Relacje  »  Pogrzeb Jana Pawła II

8 kwietnia 2005 roku pożegnaliśmy papieża Jana Pawła II. Tego dnia padł rekord oglądalności "Faktów".


W czwartek (7 kwietnia 2005 roku), tak jak w poprzednie dni, TVN24 przez cały czas informowała o wydarzeniach związanych z pogrzebem papieża. Przez cały dzień łączono się z reporterami TVN24 w Polsce i Rzymie. Wyemitowano rozmowę Grzegorza Miecugowa z prezydentem Aleksandrem Kwaśniewskim. Cytowano gazety z całego świata, do studia zapraszani byli goście, informowano o problemach i objazdach w miastach, w których wierni na telebimach będą oglądać pogrzeb Jana Pawła II... Kilka minut przed godziną 14:00 Jacek Pałasiński jako pierwszy polski dziennikarz na żywo zaczął czytać fragmenty papieskiego testamentu.

W piątek (8 kwietnia 2005 roku), w dniu pogrzebu papieża Jana Pawła II, o godzinie 9:30 TVN24 rozpoczęła transmisję z Watykanu. Po uroczystościach pogrzebowych Łukasz Grass połączył się z Jackiem Pałasińskim, który informował o tym, co dzieje się w okolicach Placu Św. Piotra. W międzyczasie pokazywano także zdjęcia z całej Polski, gdzie ludzie na telebimach oglądali transmisję z Watykanu.

Główne wydanie Faktów o 19:00 nadawane było z Krakowa i z Rzymu. Wyjątkowa inna niż zawsze czołówka. Inny podkład dźwiękowy. W deszczowym, smutnym i "płaczącym" Rzymie był Bogdan Rymanowski. W Krakowie, pod słynnym oknem przy Franciszkańskiej 3, Justyna Pochanke. Poza Bogdanem Rymanowskim relacje z Rzymu nadawała Katarzyna Kolenda-Zaleska i Jacek Pałasinski. W Krakowie poza Pochanke był także Grzegorz Kajdanowicz, w Wadowicach Paweł Płuska, a w Warszawie Mikołaj Kunica. Z Waszyngotnu swoją relację nadawała Katarzyna Sławińska, a z prawosławnej Rosji Wiktor Bater.

Wg badań TNS OBOP, krótkie, kilkuminutowe wydanie "Faktów" wyemitowane w piątek 8 kwietnia po uroczystościach pogrzebowych papieża Jana Pawła II oglądało 6,9 mln widzów. Tym samym "Fakty" pobiły swój rekord oglądalności, a warto dodać, że to specjalne wydanie "Faktów" było także najchętniej oglądanym serwisem w ciągu ubiegłego tygodnia.

Po "Faktach" na antenie odczytano testament Jana Pawła II, tą pozycję - wg OBOPu - oglądało 5 milionów 128 tysięcy widzów.

Podsumowanie z uwzględnieniem innych stacji telewizyjnych:

Dzień przed pogrzebem Jana Pawła II Jacek Pałasiński, jako pierwszy polski reporter telewizyjny na żywo - już kilka minut przed godziną 14:00 - czytał fragmenty papieskiego testamentu. Tymczasem TVP w tym czasie o testamencie informowała wyłącznie na pasku u dołu ekranu. Dopiero godzinę po TVN w "Wiadomościach" informowano o testamencie. Natomiast po głównym wydaniu "Faktów" o 19:00, papieski testament czytał aktor Krzysztof Kolbelger, będący w Rzymie.

W dniu pogrzebu papieża Jana Pawła II "Fakty" znów zdeklasowały konkurencję. 8 kwietnia (i w dniach poprzednich) TVP nieudolnie kopiowała pomysł "Faktów" sprzed kilku tygodniu, aby program prowadzili dwaj prezenterzy: ze studia w Warszawie i z Rzymu. Tymczasem "Fakty" TVN w tym dniu znów zaskoczyły swoich konkurentów, bo nadawane były całkowicie spoza studia. O wydarzeniach w kraju z Krakowa mówiła Justyna Pochanke, a o tym, co dzieje się w Rzymie Bogdan Rymanowski. W programie nie zabrakło także licznych wejść na żywo z całej Polski i całego świata, co jest typowe dla serwisów informacyjnych TVN. Piątkowe "Fakty" miały także inną niż w wcześniejszych dniach czołówkę. Żałobna muzyka, wzruszające zdjęcia i małe logo w prawym dolnym rogu ekranu.

Warto także przypomnieć, że również Polsat postarał się przygotować w tym dniu coś oryginalnego. "Wydarzenia" nadawane były z barki przycumowanej nad brzegiem Tybru, a program prowadziła Hanna Smoktunowicz wraz z Tomaszem Lisem. Szkoda, że publiczną telewizję nie stać było na przygotowanie równie dobrego programu informacyjnego, który mógłby konkurować ze stacjami komercyjnymi.

W górę
Piotr Kraśko

Jak myślę o swoim drugim domu poza domem, to bez wątpienia jest nim...

17.08.2016
Czytaj całość
Katarzyna Werner

Słaby ze mnie celebryta [...] Jestem człowiekiem z lasu....

01.03.2014
Czytaj całość
Katarzyna Zdanowicz

Wyznaję zasadę, że rozwijać można się wtedy, kiedy pracuje się ...

20.07.2013
Czytaj całość
Igor Sokołowski

Myślałem o tym, aby wrócić do radia, ponieważ moją pierwszą dzi...

03.02.2013
Czytaj całość

Rok wyborczy

W 2015 roku odbywały się wybory prezydenckie, wybory parlamentarne oraz ogólnokrajowe referendum.czytaj więcej »

Euro 2012

W 2012 roku odbywały się mistrzostwa Europy organizowane przez Polskę i Ukrainę.czytaj więcej »

Wybory 2010

20 czerwca 2010 roku odbyła się pierwsza tura wyborów prezydenckich, a dwa tygodnie później - 4 lipca - druga. czytaj więcej »

Pogrzeb pary prezydenckiej

18 kwietnia 2010 roku w Krakowie odbyły się uroczystości pogrzebowe pary prezydenckiej. Lech i Maria Kaczyńscy spoczęli na Wawelu.czytaj więcej »

Katastrofa smoleńska

10 kwietnia 2010 roku o 8:41 w pobliżu lotniska w Smoleńsku rozbił się samolot prezydencki. Zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński.czytaj więcej »

Mniej istotne relacje

Tragedia w Katowicach, pielgrzymka papieża, wybory samorządowe 2006, tragedia w kopalni Halemba, wypadek pod Grenoble, wybory w Ameryce, konklawe, referendum w Warszawie, zamachy terrorystyczne we Francji.czytaj więcej »

Wybory 2005

Jesienią 2005 roku odbyły się wybory parlamentarne oraz dwie tury wyborów prezydenckich. czytaj więcej »

Konklawe

19 kwietnia 2005 o 17:50 z komina nad Kaplicą Sykstyńską zaczął wydobywać się biały dym. Wybrano papieża.czytaj więcej »

Pogrzeb Jana Pawła II

8 kwietnia 2005 roku pożegnaliśmy papieża Jana Pawła II. Tego dnia padł rekord oglądalności "Faktów".czytaj więcej »

Śmierć papieża

2 kwietnia 2005 roku o 21:37 zmarł papież Jan Paweł II. Wydarzenie to zmieniło ramówki wszystkich stacji telewizyjnych.czytaj więcej »

Dramat w Osetii

3 września 2004 rosyjskie specsłużby rozpoczynają szturm na szkołę w Biesłanie, gdzie terroryści przetrzymują około 1000 zakładników.czytaj więcej »

Wybory do PE

13 czerwca 2004 odbyły się pierwsze w Polsce wybory do Parlamentu Europejskiego. TVN24 zorganizowała wieczór wyborczy.czytaj więcej »

1 maja 2004

1 maja 2004 roku Polska wstąpiła do Unii Europejskiej. "Fakty" i TVN24 przygotowały specjalne relacje.czytaj więcej »

Wieczór Wyborczy TVN

23 września 2001 roku po raz pierwszy w historii polskiej telewizji, stacja komercyjna zaproponowała swój Wieczór Wyborczy, który okazał się olbrzymim sukcesem.czytaj więcej »

Atak terrorystyczny na USA

11 września 2001 roku. Nowy Jork, Waszyngton i Pensylwania. Sceny, niczym z katastroficznego filmu albo czarnego snu.czytaj więcej »

Copyright ©  2001 - 2011 by www.tvnfakty.pl | Wszystkie prawa zastrzeżone. Polityka prywatności serwisu i polityka cookies
Design by: vandeurse.xin.pl
Created by: www.tomaszloska.pl

Zapisz się / Wypisz się