"Milionerzy" - poniedziałek-czwartek, godz. 20:55 w TVN

Który program stanowi większą konkurencję dla "Faktów" TVN?

  • "Wydarzenia" Polsatu
  • "Wiadomości" TVP
  • żaden z nich
Bioline - zatrzymaj czas - naturalnie
Manufaktura kosmetyków naturalnych.
DomArtStyl - Piękno Twojego Wnętrza
Producent mebli tapicerowanych
Automatyka do bram
Kompleksowa obsługa instalatorów
Szkolenia - alarmy Satel
Praktyczne warsztaty dla instalatorów!
mapapit.pl
- pomoże rozliczyć podatki za 2016 rok
Mareo
Zakupy i Zabawa
Hotel Ventus Natural & Medical SPA ****
na hasło TVNFAKTY 5% rabatu!
Park Hotel**** KUR & SPA W. Buczyński
Komfortowy Hotel zaprasza do Świeradowa Zdroju
Hotel Buczyński
Medical & SPA

Nowo otwarty 4-gwiazdkowy hotel w górach
Power Love
Intymne zakupy online

Ważne Relacje  »  Pogrzeb pary prezydenckiej

18 kwietnia 2010 roku w Krakowie odbyły się uroczystości pogrzebowe pary prezydenckiej. Lech i Maria Kaczyńscy spoczęli na Wawelu.


Uroczystości pogrzebowe Lecha i Marii Kaczyńskich rozpoczęły się 17 kwietnia 2010 roku wieczorem w warszawskiej Archikatedrze św. Jana, gdzie odprawiona została msza żałobna. Główny ceremoniał pogrzebowy miał jednak miejsce dzień później, 18 kwietnia, w Krakowie.

Dziennikarze TVN i TVN24 na bieżąco informowali widzów o uroczystościach, przypominano również mszę w Archikatedrze i transmitowano transport trumien z Warszawy do Krakowa. Specjalne wydanie "Poranka TVN24" było prowadzone 18 kwietnia przez Jakuba Poradę z Placu Zamkowego w Warszawie oraz przez Jarosława Kuźniara z Krakowa. Ważnym tematem relacji była również chmura pyłu wulkanicznego, która uniemożliwiła przyjazd na pogrzeb wielu głów państw - m.in. prezydenta USA, Baracka Obamy.

Dziesiątki tysięcy krakowian i przyjezdnych przybyło zobaczyć przejazd konduktu z ciałami pary prezyndenckiej z lotniska Balice do Bazyliki Mariackiej. To właśnie tam odbyła się msza pogrzebowa Lecha i Marii Kaczyńskich. Tysiące ludzi zgromadziły się na krakowskim Rynku Głównym.

Po "Poranku TVN24" specjalne wydanie programu prowadził z Krakowa Bogdan Rymanowski, a tuż przed rozpoczęciem transmisji pogrzebowej uroczystości komentował widzom Grzegorz Miecugow.

Na pogrzeb Lecha i Marii Kaczyńskich przybyli m.in. prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew, prezydent Niemiec Horst Köhler i prezydent Ukrainy Wiktor Janukowicz. Z powodu chmury pyłu wulkanicznego, która sparaliżowała ruch lotniczy nad Europą, swój przyjazd odwołały delegacje kilkudziesięciu państw, m.in. prezydent USA Barack Obama, kanclerz Niemiec Angela Merkel, brytyjski następca tronu książę Karol oraz wysłannik papieża, kardynał Angelo Sodano, który miał odprawić mszę pogrzebową.

Msza pogrzebowa w Bazylice Mariackiej rozpoczęła się o godzinie 14:00. Odprawił ją metropolita krakowski, ksiądz kardynał Stanisław Dziwisz.

Po mszy świętej w Bazylice Mariackiej, trumny z ciałami Lecha i Marii Kaczyńskich w uroczystym kondukcie przejechały do archikatedry wawelskiej.

Gdy kondukt pogrzebowy dotarł pod znajdujący się u stóp Wawelu Krzyż Katyński, rozległ się dźwięk dzwonu Zygmunta, który bił przez 30 minut. Na ulicy Podzamcze trumny zostały zdjęte z lawet, a następnie przeniesione do katedry wawelskiej, gdzie odprawiono dalszą część ceremoniału pogrzebowego pary prezydenckiej.

Następnie trumny z ciałami Lecha i Marii Kaczyńskich zostały przeniesione do krypty pod Wieżą Srebrnych Dzwonów, w przedsionku krypty Józefa Piłsudskiego. Para prezydencka została pochowana w alabastrofym sarkofagu. W uroczystościach w krypcie udział brała tylko najbliższa rodzina, bez kamer telewizyjnych.

Po ceremoniach pogrzebowych, rodzina pary prezydenckiej oraz przedstawiciele rządu i pełniący obowiązki prezydenta Bronisław Komorowski odbierali kondolencje od przybyłych delegacji. Goście wpisywali się również do księgi kondolencyjnej.

Punktualnie o 19:00 rozpoczęło się specjalne wydanie "Faktów", które z Krakowa poprowadził Kamil Durczok. W programie przypomniano ostatnią drogę pary prezydenckiej. Kamil Durczok połączył się z reporterami w Krakowie oraz Warszawie. Rosyjskie komentarze przedstawił Paweł Płuska z Moskwy, a korespondencję ze Stanów Zjednoczonych nadał Marcin Wrona. Krakowskie uroczystości śledzili Jakub Sobieniowski i Katarzyna Kolenda-Zaleska. Pożegnanie Lecha i Marii Kaczyńskich z Warszawą obserwował zaś Krzysztof Skórzyński.

Podsumowanie z uwzględnieniem innych stacji telewizyjnych:

Realizacja ceremonii pogrzebowej Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego oraz jego małżonki Marii Kaczyńskiej w Krakowie była wspólnym przedsięwzięciem TVN, TVP i telewizji Polsat. Trzy stacje wspólnie wykorzystały swoje zaplecze logistyczno-techniczne, dzięki czemu transmisje mogły być przeprowadzone sprawniej i z większej ilością miejsc.

W ramach uroczystości TVN, TVP i Polsat na rzecz tego przedsięwzięcia przekazały swoje środki techniczne i produkcyjne oraz emitowały na swoich antenach wspólny sygnał w standardzie HD. Sygnał HD był również udostępniony wszystkim stacjom na świecie.

W górę
Piotr Kraśko

Jak myślę o swoim drugim domu poza domem, to bez wątpienia jest nim...

17.08.2016
Czytaj całość
Katarzyna Werner

Słaby ze mnie celebryta [...] Jestem człowiekiem z lasu....

01.03.2014
Czytaj całość
Katarzyna Zdanowicz

Wyznaję zasadę, że rozwijać można się wtedy, kiedy pracuje się ...

20.07.2013
Czytaj całość
Igor Sokołowski

Myślałem o tym, aby wrócić do radia, ponieważ moją pierwszą dzi...

03.02.2013
Czytaj całość

Rok wyborczy

W 2015 roku odbywały się wybory prezydenckie, wybory parlamentarne oraz ogólnokrajowe referendum.czytaj więcej »

Euro 2012

W 2012 roku odbywały się mistrzostwa Europy organizowane przez Polskę i Ukrainę.czytaj więcej »

Wybory 2010

20 czerwca 2010 roku odbyła się pierwsza tura wyborów prezydenckich, a dwa tygodnie później - 4 lipca - druga. czytaj więcej »

Pogrzeb pary prezydenckiej

18 kwietnia 2010 roku w Krakowie odbyły się uroczystości pogrzebowe pary prezydenckiej. Lech i Maria Kaczyńscy spoczęli na Wawelu.czytaj więcej »

Katastrofa smoleńska

10 kwietnia 2010 roku o 8:41 w pobliżu lotniska w Smoleńsku rozbił się samolot prezydencki. Zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński.czytaj więcej »

Mniej istotne relacje

Tragedia w Katowicach, pielgrzymka papieża, wybory samorządowe 2006, tragedia w kopalni Halemba, wypadek pod Grenoble, wybory w Ameryce, konklawe, referendum w Warszawie, zamachy terrorystyczne we Francji.czytaj więcej »

Wybory 2005

Jesienią 2005 roku odbyły się wybory parlamentarne oraz dwie tury wyborów prezydenckich. czytaj więcej »

Konklawe

19 kwietnia 2005 o 17:50 z komina nad Kaplicą Sykstyńską zaczął wydobywać się biały dym. Wybrano papieża.czytaj więcej »

Pogrzeb Jana Pawła II

8 kwietnia 2005 roku pożegnaliśmy papieża Jana Pawła II. Tego dnia padł rekord oglądalności "Faktów".czytaj więcej »

Śmierć papieża

2 kwietnia 2005 roku o 21:37 zmarł papież Jan Paweł II. Wydarzenie to zmieniło ramówki wszystkich stacji telewizyjnych.czytaj więcej »

Dramat w Osetii

3 września 2004 rosyjskie specsłużby rozpoczynają szturm na szkołę w Biesłanie, gdzie terroryści przetrzymują około 1000 zakładników.czytaj więcej »

Wybory do PE

13 czerwca 2004 odbyły się pierwsze w Polsce wybory do Parlamentu Europejskiego. TVN24 zorganizowała wieczór wyborczy.czytaj więcej »

1 maja 2004

1 maja 2004 roku Polska wstąpiła do Unii Europejskiej. "Fakty" i TVN24 przygotowały specjalne relacje.czytaj więcej »

Wieczór Wyborczy TVN

23 września 2001 roku po raz pierwszy w historii polskiej telewizji, stacja komercyjna zaproponowała swój Wieczór Wyborczy, który okazał się olbrzymim sukcesem.czytaj więcej »

Atak terrorystyczny na USA

11 września 2001 roku. Nowy Jork, Waszyngton i Pensylwania. Sceny, niczym z katastroficznego filmu albo czarnego snu.czytaj więcej »

Copyright ©  2001 - 2011 by www.tvnfakty.pl | Wszystkie prawa zastrzeżone. Polityka prywatności serwisu i polityka cookies
Design by: vandeurse.xin.pl
Created by: www.tomaszloska.pl

Zapisz się / Wypisz się