"Milionerzy" - poniedziałek-czwartek, godz. 20:55 w TVN

Który program stanowi większą konkurencję dla "Faktów" TVN?

  • "Wydarzenia" Polsatu
  • "Wiadomości" TVP
  • żaden z nich
Bioline - zatrzymaj czas - naturalnie
Manufaktura kosmetyków naturalnych.
DomArtStyl - Piękno Twojego Wnętrza
Producent mebli tapicerowanych
Automatyka do bram
Kompleksowa obsługa instalatorów
Szkolenia - alarmy Satel
Praktyczne warsztaty dla instalatorów!
mapapit.pl
- pomoże rozliczyć podatki za 2016 rok
Mareo
Zakupy i Zabawa
Hotel Ventus Natural & Medical SPA ****
na hasło TVNFAKTY 5% rabatu!
Park Hotel**** KUR & SPA W. Buczyński
Komfortowy Hotel zaprasza do Świeradowa Zdroju
Hotel Buczyński
Medical & SPA

Nowo otwarty 4-gwiazdkowy hotel w górach
Power Love
Intymne zakupy online

Poniedziałki z dokumentem w TVN!

Telewizja TVN przygotowała dla swoich widzów nie lada gratkę w ciepłe poniedziałkowe wieczory. Od 30. maja przez kolejne 3 tygodnie, po raz pierwszy na antenie TVN pojawią się dokumenty, które zyskały uznanie na całym świecie i zostały nagrodzone przez niejedno jury festiwali filmowych w Europie oraz w USA.

30. maja o 20:55 widzowie będą mieli okazję przypomnieć sobie historię Czarnobyla i największej katastrofy atomowej w historii ludzkości (Czarnobyl – wstęp wzbroniony). Niezłomny poszukiwacz przygód, miłośnik adrenaliny, a zarazem prowadzący program „Wstęp wzbroniony” w TVN Turbo-  Jacek Podemski zabierze nas w podróż po Strefie Wykluczenia oraz w miejsca, które pozostały dotąd nieodkryte przez ekipy telewizyjne. Dokument o elektrowni, opuszczonej Prypeci oraz ludziach wciąż mieszkających w pobliżu zamkniętej strefy w reżyserii Armina Kurasza został nagrodzony w USA na Festiwalu The Best Shorts Competition oraz był kandydatem do tegorocznych Orłów w kategorii pełnometrażowych filmów dokumentalnych.

Kolejnym dokumentem, który będą mogli premierowo zobaczyć widzowie na głównej antenie TVN już 6. czerwca o 20:55 będzie film o jednym z najbardziej rozpoznawalnych polskich pięściarzy lat 90. – Andrzeju Gołocie. Endrju to nie tylko opowieść o wzlotach i bolesnych upadkach sportowca. Ta produkcja pokazuje także walkę człowieka, który przed każdym wyjściem do ringu musiał zmierzyć się z „demonami przeszłości”, a w brutalnym świecie mediów i boksu mógł liczyć jedynie na wsparcie swojej żony Marioli. Produkcja Tomasza Blachnickiego otrzymała statuetkę Srebrnego Hugo na Chicago International Film Festival Television Awards oraz była laureatem prestiżowego konkursu The Best Shorts Competition.

A już 13. czerwca o 20:55 zapraszamy na podróż do Tanzanii. To właśnie tam Martyna Wojciechowska zrealizowała film o albinosach. W dokumencie Ludzie duchy przyjrzała się szerzej dzieciom, ale także dorosłym chorującym na bielactwo. W Afryce choroba ta jest niebezpieczna o wiele bardziej niż na innych kontynentach. Tutaj ludziom zagraża nie tylko palące promienie słońca ale także najbliższe otoczenie, nierzadko same rodziny, które wierzy że fragmenty ciał osób cierpiących na tą chorobę są amuletami i przynoszą szczęście. Aby uciec przed śmiercią dzieci wysyła się do specjalnych, zamkniętych ośrodków. Do jednego z nich z kamerą dotarła podróżniczka, autorka programu „Kobieta na krańcu świata”.  To właśnie tam rozpoczęła się jej niezwykła przyjaźń z Kabulą, dziewczyną, która mimo utraty prawej ręki w wyniku brutalnego napadu nie przestała wierzyć w swoje marzenia. Ta niezwykła historia albinosów zyskała uznanie podczas 55. Międzynarodowego Festiwalu Produkcji Telewizyjnej w Monte Carlo i została nagrodzona „Złotą Nimfą” przez samego króla Alberta, a także otrzymała wyróżnienie na Festiwalu The Best Shorts Competition w USA. 11.05.2016 dokument zdobył aż dwie nagrody na World Media Festival w Hamburgu: „Złoty Glob” oraz specjalne wyróżnienie za najlepszy dokument dotyczący problemów współczesnego świata.

Ostatnim dokumentem, który telewizja TVN pokaże premierowo 20. czerwca będzie Trzy na godzinę” w reżyserii Małgorzaty ŁupinyAnna Dereszowska zabierze nas do Indii, w których według statystyk w ciągu zaledwie jednej godziny, gwałcone są trzy kobiety. Ofiarami są zarówno Hinduski jak i turystki. Gwałty mają miejsce w biały dzień. Na ulicy, w kinie, w autobusie. Bestialska, nierzadko zbiorowa przemoc seksualna często skutkuje śmiercią kobiety, która umiera z powodu doznanych obrażeń. Gwałciciel tymczasem nie ponosi winy. Winna jest tylko kobieta: jej wygląd, strój, zachowanie. Bohaterki reportażu pozostawały do tej pory bezradne wobec swoich oprawców. Traumatyczne wydarzenia ze swojego życia odważyły się opowiedzieć tylko aktorce i ekipie TVN Style. Ich historie zostały dostrzeżone i triumfowały na zeszłorocznym międzynarodowym World Media Festival w Hamburgu.


Dokumenty w TVN:

30.05, 20:55, „Czarnobyl – wstęp wzbroniony”

06.06, 20:55, „Endrju”

13.06, 20:55, „Ludzie duchy”

20.06, 20:55, „Trzy na godzinę”

W górę
Piotr Kraśko

Jak myślę o swoim drugim domu poza domem, to bez wątpienia jest nim...

17.08.2016
Czytaj całość
Katarzyna Werner

Słaby ze mnie celebryta [...] Jestem człowiekiem z lasu....

01.03.2014
Czytaj całość
Katarzyna Zdanowicz

Wyznaję zasadę, że rozwijać można się wtedy, kiedy pracuje się ...

20.07.2013
Czytaj całość
Igor Sokołowski

Myślałem o tym, aby wrócić do radia, ponieważ moją pierwszą dzi...

03.02.2013
Czytaj całość

Rok wyborczy

W 2015 roku odbywały się wybory prezydenckie, wybory parlamentarne oraz ogólnokrajowe referendum.czytaj więcej »

Euro 2012

W 2012 roku odbywały się mistrzostwa Europy organizowane przez Polskę i Ukrainę.czytaj więcej »

Wybory 2010

20 czerwca 2010 roku odbyła się pierwsza tura wyborów prezydenckich, a dwa tygodnie później - 4 lipca - druga. czytaj więcej »

Pogrzeb pary prezydenckiej

18 kwietnia 2010 roku w Krakowie odbyły się uroczystości pogrzebowe pary prezydenckiej. Lech i Maria Kaczyńscy spoczęli na Wawelu.czytaj więcej »

Katastrofa smoleńska

10 kwietnia 2010 roku o 8:41 w pobliżu lotniska w Smoleńsku rozbił się samolot prezydencki. Zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński.czytaj więcej »

Mniej istotne relacje

Tragedia w Katowicach, pielgrzymka papieża, wybory samorządowe 2006, tragedia w kopalni Halemba, wypadek pod Grenoble, wybory w Ameryce, konklawe, referendum w Warszawie, zamachy terrorystyczne we Francji.czytaj więcej »

Wybory 2005

Jesienią 2005 roku odbyły się wybory parlamentarne oraz dwie tury wyborów prezydenckich. czytaj więcej »

Konklawe

19 kwietnia 2005 o 17:50 z komina nad Kaplicą Sykstyńską zaczął wydobywać się biały dym. Wybrano papieża.czytaj więcej »

Pogrzeb Jana Pawła II

8 kwietnia 2005 roku pożegnaliśmy papieża Jana Pawła II. Tego dnia padł rekord oglądalności "Faktów".czytaj więcej »

Śmierć papieża

2 kwietnia 2005 roku o 21:37 zmarł papież Jan Paweł II. Wydarzenie to zmieniło ramówki wszystkich stacji telewizyjnych.czytaj więcej »

Dramat w Osetii

3 września 2004 rosyjskie specsłużby rozpoczynają szturm na szkołę w Biesłanie, gdzie terroryści przetrzymują około 1000 zakładników.czytaj więcej »

Wybory do PE

13 czerwca 2004 odbyły się pierwsze w Polsce wybory do Parlamentu Europejskiego. TVN24 zorganizowała wieczór wyborczy.czytaj więcej »

1 maja 2004

1 maja 2004 roku Polska wstąpiła do Unii Europejskiej. "Fakty" i TVN24 przygotowały specjalne relacje.czytaj więcej »

Wieczór Wyborczy TVN

23 września 2001 roku po raz pierwszy w historii polskiej telewizji, stacja komercyjna zaproponowała swój Wieczór Wyborczy, który okazał się olbrzymim sukcesem.czytaj więcej »

Atak terrorystyczny na USA

11 września 2001 roku. Nowy Jork, Waszyngton i Pensylwania. Sceny, niczym z katastroficznego filmu albo czarnego snu.czytaj więcej »

Copyright ©  2001 - 2011 by www.tvnfakty.pl | Wszystkie prawa zastrzeżone. Polityka prywatności serwisu i polityka cookies
Design by: vandeurse.xin.pl
Created by: www.tomaszloska.pl

Zapisz się / Wypisz się