"Milionerzy" - poniedziałek-czwartek, godz. 20:55 w TVN

Który program stanowi większą konkurencję dla "Faktów" TVN?

  • "Wydarzenia" Polsatu
  • "Wiadomości" TVP
  • żaden z nich
Bioline - zatrzymaj czas - naturalnie
Manufaktura kosmetyków naturalnych.
DomArtStyl - Piękno Twojego Wnętrza
Producent mebli tapicerowanych
Automatyka do bram
Kompleksowa obsługa instalatorów
Szkolenia - alarmy Satel
Praktyczne warsztaty dla instalatorów!
Zakopane – Hotel Redyk
Najwyższy poziom usług hotelarskich w Polsce – 1023 m n.p.m.
mapapit.pl
- pomoże rozliczyć podatki za 2016 rok
Mareo
Zakupy i Zabawa
Hotel Ventus Natural & Medical SPA ****
ferie z dziećmi na Mazurach
Park Hotel**** KUR & SPA W. Buczyński
Komfortowy Hotel zaprasza do Świeradowa Zdroju
Hotel Buczyński
Medical & SPA

Nowo otwarty 4-gwiazdkowy hotel w górach
Power Love
Intymne zakupy online

„Powrót z wojny” w TVN24 BiŚ

W najbliższą sobotę 9 sierpnia o godzinie 22:15 w cyklu „Ewa Ewart poleca” telewizja TVN24 Biznes i Świat wyemituje film „Powrót z wojny”. Dokument opowie o zaburzeniach emocjonalnych, które starają się przezwyciężyć lekarze i żołnierze powracający z misji wojennych. Przedstawi ich pracę i zmagania z długotrwałym stresem.

Zespół stresu pourazowego, znany jako PTSD, to rodzaj zaburzenia lękowego, które powstaje w wyniku traumatycznych przeżyć. Szczególnie narażeni na takie doświadczenia psychiczne są żołnierze oraz lekarze, którzy codziennie obcują ze śmiercią, cierpieniem i niedolą. Objawy stresu nie muszą wystąpić od razu. Stan zaburzenia równowagi emocjonalnej może utrzymywać się przez wiele lat i w skrajnych przypadkach prowadzi do zmiany osobowości czy śmierci.

Film dokumentalny „Powrót z wojny” to opowieść z jednej strony o wojnie w Afganistanie, z drugiej to historia pracy lekarzy, którzy działając w warunkach bojowych niosą pomoc poszkodowanym w Kandaharze. Reporterzy przyglądają się zadaniom, jakie armia stawia przed lekarzami w okolicznościach wojennych.

Widzowie poznają wybitnego kanadyjskiego chirurga Marca Dauphina i jego walkę ze stresem. Rok 2009 okazał się dla lekarza punktem zwrotnym w jego życiu. Po powrocie do domu z wojny afgańskiej zdiagnozowano u niego PTSD. Traumatyczne doświadczenia zawodowe i codzienne obcowanie z cierpieniem cywilów odcisnęło na nim piętno, którego nie może wymazać z pamięci. Szczególnie prześladuje go wspomnienie śmierci dwóch chłopców. Jeden z nich zmarł, mimo wielogodzinnej reanimacji, na skutek ran odniesionych w wyniku postrzału. Drugi został rozerwany przez minę. Wieloletni kontakt z dużą liczbą ofiar oraz skala cierpienia spowodowały załamanie nerwowe. Historia doktora Dauphina to tylko jeden z wielu tysięcy przykładów weteranów wojennych, którzy doświadczyli podobnych przeżyć.

Czy uda się kombatantom wojennym odzyskać równowagę emocjonalną oraz czy będą potrafili zaadoptować się do „nowej” rzeczywistości?

„Powrót z wojny” – PREMIERA, z cyklu „Ewa Ewart poleca”, sobota 9 sierpnia, godzina 22:15.

W górę
Piotr Kraśko

Jak myślę o swoim drugim domu poza domem, to bez wątpienia jest nim...

17.08.2016
Czytaj całość
Katarzyna Werner

Słaby ze mnie celebryta [...] Jestem człowiekiem z lasu....

01.03.2014
Czytaj całość
Katarzyna Zdanowicz

Wyznaję zasadę, że rozwijać można się wtedy, kiedy pracuje się ...

20.07.2013
Czytaj całość
Igor Sokołowski

Myślałem o tym, aby wrócić do radia, ponieważ moją pierwszą dzi...

03.02.2013
Czytaj całość

Rok wyborczy

W 2015 roku odbywały się wybory prezydenckie, wybory parlamentarne oraz ogólnokrajowe referendum.czytaj więcej »

Euro 2012

W 2012 roku odbywały się mistrzostwa Europy organizowane przez Polskę i Ukrainę.czytaj więcej »

Wybory 2010

20 czerwca 2010 roku odbyła się pierwsza tura wyborów prezydenckich, a dwa tygodnie później - 4 lipca - druga. czytaj więcej »

Pogrzeb pary prezydenckiej

18 kwietnia 2010 roku w Krakowie odbyły się uroczystości pogrzebowe pary prezydenckiej. Lech i Maria Kaczyńscy spoczęli na Wawelu.czytaj więcej »

Katastrofa smoleńska

10 kwietnia 2010 roku o 8:41 w pobliżu lotniska w Smoleńsku rozbił się samolot prezydencki. Zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński.czytaj więcej »

Mniej istotne relacje

Tragedia w Katowicach, pielgrzymka papieża, wybory samorządowe 2006, tragedia w kopalni Halemba, wypadek pod Grenoble, wybory w Ameryce, konklawe, referendum w Warszawie, zamachy terrorystyczne we Francji.czytaj więcej »

Wybory 2005

Jesienią 2005 roku odbyły się wybory parlamentarne oraz dwie tury wyborów prezydenckich. czytaj więcej »

Konklawe

19 kwietnia 2005 o 17:50 z komina nad Kaplicą Sykstyńską zaczął wydobywać się biały dym. Wybrano papieża.czytaj więcej »

Pogrzeb Jana Pawła II

8 kwietnia 2005 roku pożegnaliśmy papieża Jana Pawła II. Tego dnia padł rekord oglądalności "Faktów".czytaj więcej »

Śmierć papieża

2 kwietnia 2005 roku o 21:37 zmarł papież Jan Paweł II. Wydarzenie to zmieniło ramówki wszystkich stacji telewizyjnych.czytaj więcej »

Dramat w Osetii

3 września 2004 rosyjskie specsłużby rozpoczynają szturm na szkołę w Biesłanie, gdzie terroryści przetrzymują około 1000 zakładników.czytaj więcej »

Wybory do PE

13 czerwca 2004 odbyły się pierwsze w Polsce wybory do Parlamentu Europejskiego. TVN24 zorganizowała wieczór wyborczy.czytaj więcej »

1 maja 2004

1 maja 2004 roku Polska wstąpiła do Unii Europejskiej. "Fakty" i TVN24 przygotowały specjalne relacje.czytaj więcej »

Wieczór Wyborczy TVN

23 września 2001 roku po raz pierwszy w historii polskiej telewizji, stacja komercyjna zaproponowała swój Wieczór Wyborczy, który okazał się olbrzymim sukcesem.czytaj więcej »

Atak terrorystyczny na USA

11 września 2001 roku. Nowy Jork, Waszyngton i Pensylwania. Sceny, niczym z katastroficznego filmu albo czarnego snu.czytaj więcej »

Copyright ©  2001 - 2011 by www.tvnfakty.pl | Wszystkie prawa zastrzeżone. Polityka prywatności serwisu i polityka cookies
Design by: vandeurse.xin.pl
Created by: www.tomaszloska.pl

Zapisz się / Wypisz się