"Milionerzy" - poniedziałek-czwartek, godz. 20:55 w TVN

Który program stanowi większą konkurencję dla "Faktów" TVN?

  • "Wydarzenia" Polsatu
  • "Wiadomości" TVP
  • żaden z nich
Bioline - zatrzymaj czas - naturalnie
Manufaktura kosmetyków naturalnych.
DomArtStyl - Piękno Twojego Wnętrza
Producent mebli tapicerowanych
Automatyka do bram
Kompleksowa obsługa instalatorów
Szkolenia - alarmy Satel
Praktyczne warsztaty dla instalatorów!
mapapit.pl
- pomoże rozliczyć podatki za 2016 rok
Mareo
Zakupy i Zabawa
Hotel Ventus Natural & Medical SPA ****
Majówka na Mazurach - na hasło TVNFAKTY 5% rabatu
Park Hotel**** KUR & SPA W. Buczyński
Komfortowy Hotel zaprasza do Świeradowa Zdroju
Hotel Buczyński
Medical & SPA

Nowo otwarty 4-gwiazdkowy hotel w górach
Power Love
Intymne zakupy online

Poznaj "Zwykłych bohaterów"

Już 2 grudnia odbędzie się wieli finał akcji „Zwykły bohater” organizowanej wspólnie przez Bank BPH oraz telewizję TVN. O trzy nagrody w wysokości 300. tys. złotych walczyć będzie 9 finalistów, którzy zostali zaprezentowani dziś w „Dzień Dobry TVN”, a którzy to zostali wybrani z pośród setek zgłoszonych osób do konkursu, przez jury akcji z Szymonem Hołownią na czele.

Finaliści zostali pogrupowani w trzech kategoriach, każda liczącą po trzy osoby:  inicjatywa, bohaterstwo, uczciwość.

INICJATYWA:

Paweł Chodziński


Jedynym ratunkiem dla chorej na rzadką i nieuleczalną chorobę płuc przyjaciółki żony Pawła był przeszczep płuc. Paweł Chodziński zorganizował akcję „Pomoc dla Renaty” i pomógł w zbiórce pieniędzy, ale na tym nie poprzestał. Udało mu się również nieodpłatnie wydrukować plakaty i założyć stronę internetową informującą o akcji. Dzięki niemu możliwy był też transport specjalistyczną karetką z tlenem do kliniki w Austrii, a także pomoc chorej kobiecie po przeszczepie.

Marcin Zmiarowski


W małej miejscowości, jaką jest Żabi Róg, Marcin Zmiarowski postanowił zrobić jak najwięcej dla miejscowych dzieci, chciał pomagać im w rozwijaniu pasji i sprawić, by uwierzyły w swoje możliwości. Zaangażował się więc w rozpropagowanie dyscypliny unihokeja. Aby jak najwięcej dzieci ze środowiska mogło trenować, Marcin zaciągnął kredyt na zakup busa. Po zajęciach szkolnych dowoził nim na treningi dzieci, których rodzin nie było na to stać. Rok temu Marcin dzięki swojemu uporowi zebrał finanse, które pozwoliły na wyjazd dziewcząt na Szkolne Mistrzostwa Świata, podczas których zdobyły złoty medal.

Grzegorz Piątek


Gdy Grzegorz Piątek dowiedział się, że dzieci jego kolegi cierpią na porażenie mózgowe i wymagają rehabilitacji, Grzegorz Piątek postanowił w ramach pracy magisterskiej skonstruować robota, który pomoże im chodzić. Aby dokończyć konstrukcję robota, Grzegorz wziął kredyt z banku, a następnie podarował chłopcom urządzenie za darmo. Pomimo sporego zainteresowania tym dokonaniem Grzegorz nie otrzymał żadnej pomocy finansowej i wciąż spłaca kredyt. Rozpoczął też konstrukcję kolejnego robota, który ma jeszcze bardziej pomóc chorym chłopcom. Dzięki inicjatywie i pracy Grzegorza dzieci osiągają wyraźne rezultaty w rehabilitacji.

BOHATERSTWO:

Jakub Jaskólski


Jakub Jaskólski po wieczornym spacerze z narzeczoną zaszedł do sklepu. Znajdujący się w nim pijany mężczyzna groził dwóm ekspedientkom. Chciał zaatakować jedną z nich, a w drugą rzucił kasą fiskalną. Jakub natychmiast zareagował – obezwładnił agresywnego mężczyznę i pilnował go do momentu przyjazdu policji. Dzięki natychmiastowej reakcji Jakuba kobietom nic się nie stało.

Agnieszka Skrzyńska


Mężczyzna nie będąc w stanie zapanować nad samochodem, zatrzymał się obok przystanku. Pomimo ewidentnie złego stanu zdrowia mężczyzny, nikt oprócz Agnieszki nie zdecydował się na udzielenie mu pomocy. Kobieta natychmiast wezwała pogotowie, a potem zabezpieczyła dokumenty i samochód mężczyzny. Jak się później okazało, mężczyzna miał napadowe migotanie przedsionków. Przeżył dzięki szybkiej reakcji Agnieszki.

Paweł Bożym


Gdy na Jeziorze Dargin gwałtowna nawałnica przewróciła oddalony o setki metrów od brzegu jacht, Paweł Borzym wypatrzył przez lornetkę trzymających się rozpaczliwie kadłuba, miotanych falami ludzi. Nie zawahał się ani chwili. Mimo szalejącej burzy i wysokich fal Paweł wypłynął motorówką, by ratować rozbitków. Wciągając ich do łodzi, Paweł dowiedział się, że pod pokładem przewróconego jachtu są jeszcze dwie kobiety, które same nie mogą się stamtąd wydostać. Wrócił więc na brzeg, zebrał sprzęt do nurkowania i ponownie popłynął do jachtu. Przez plątaninę lin i żagli dotarł do Kasi i Danusi – podał im aparat tlenowy, a następnie pomógł obu dziewczynom wypłynąć na powierzchnię. Kiedy przypłynęli ratownicy WOPR, mogli zająć się poszukiwaniem innych rozbitków na jeziorze, gdyż dziewczyny były już bezpieczne.

UCZCIWOŚĆ:

Piotr Kuć


W czerwcu 2012 r. Piotr Kuć znalazł na klatce schodowej bloku saszetkę, w której znajdowało się 13 tysięcy złotych. Poszukiwania właściciela saszetki wśród mieszkańców bloku okazały się nieskuteczne. Pomimo że nikt nie zgłaszał się po pieniądze, a Piotr mógłby przeznaczyć je na spłatę długów, był gotowy zanieść gotówkę na policję. Wkrótce okazało się jednak, że saszetka z pieniędzmi należała do listonosza roznoszącego emerytury. Dzięki uczciwości Piotra pieniądze wróciły do listonosza i trafiły do adresatów.

Mateusz Kukulski


Mateusz Kukulski w trakcie płacenia rachunków zauważył, że na jego koncie znajduje się znacznie więcej pieniędzy niż być powinno. Po sprawdzeniu przelewów okazało się, że pieniądze wpłynęły na konto od firmy, w której kiedyś pracowała mama i której wynagrodzenie przelano na konto syna. Mateusz Kukulski bez wahania zadzwonił do firmy, aby zgłosić tę pomyłkę, i przelał z powrotem tę samą kwotę pieniędzy. Mateusz ani przez chwilę nie pomyślał o przywłaszczeniu sobie pieniędzy.

Damian Święcicki


Podczas wieczornej zmiany w restauracji Damian Święcicki znalazł przy jednym ze stolików saszetkę, z 4 tysiącami euro. Mógł je łatwo zatrzymać dla siebie, jednak bez wahania powiadomił o tym swojego szefa i policję. Następnego dnia właściciel saszetki zgłosił kradzież, jednak dzięki postawie Damiana pieniądze już na niego czekały na posterunku.

Głosować można od dziś, do 2 grudnia. Za pośrednictwem strony internetowej konkursu, głosowanie trwać będzie tylko do 2 grudnia do godz. 20:00, zaś za pośrednictwem głosowania SMS, do czasu wytyczonej godziny w trakcie gali na żywo. Koszt z głosowania SMS zostanie przeznaczony na rzecz fundacji TVN "Nie jesteś sam".

Sylwetki bohaterów można oglądać również w "Dzień Dobry TVN" oraz w programie "Uwaga!".

W górę
Piotr Kraśko

Jak myślę o swoim drugim domu poza domem, to bez wątpienia jest nim...

17.08.2016
Czytaj całość
Katarzyna Werner

Słaby ze mnie celebryta [...] Jestem człowiekiem z lasu....

01.03.2014
Czytaj całość
Katarzyna Zdanowicz

Wyznaję zasadę, że rozwijać można się wtedy, kiedy pracuje się ...

20.07.2013
Czytaj całość
Igor Sokołowski

Myślałem o tym, aby wrócić do radia, ponieważ moją pierwszą dzi...

03.02.2013
Czytaj całość

Rok wyborczy

W 2015 roku odbywały się wybory prezydenckie, wybory parlamentarne oraz ogólnokrajowe referendum.czytaj więcej »

Euro 2012

W 2012 roku odbywały się mistrzostwa Europy organizowane przez Polskę i Ukrainę.czytaj więcej »

Wybory 2010

20 czerwca 2010 roku odbyła się pierwsza tura wyborów prezydenckich, a dwa tygodnie później - 4 lipca - druga. czytaj więcej »

Pogrzeb pary prezydenckiej

18 kwietnia 2010 roku w Krakowie odbyły się uroczystości pogrzebowe pary prezydenckiej. Lech i Maria Kaczyńscy spoczęli na Wawelu.czytaj więcej »

Katastrofa smoleńska

10 kwietnia 2010 roku o 8:41 w pobliżu lotniska w Smoleńsku rozbił się samolot prezydencki. Zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński.czytaj więcej »

Mniej istotne relacje

Tragedia w Katowicach, pielgrzymka papieża, wybory samorządowe 2006, tragedia w kopalni Halemba, wypadek pod Grenoble, wybory w Ameryce, konklawe, referendum w Warszawie, zamachy terrorystyczne we Francji.czytaj więcej »

Wybory 2005

Jesienią 2005 roku odbyły się wybory parlamentarne oraz dwie tury wyborów prezydenckich. czytaj więcej »

Konklawe

19 kwietnia 2005 o 17:50 z komina nad Kaplicą Sykstyńską zaczął wydobywać się biały dym. Wybrano papieża.czytaj więcej »

Pogrzeb Jana Pawła II

8 kwietnia 2005 roku pożegnaliśmy papieża Jana Pawła II. Tego dnia padł rekord oglądalności "Faktów".czytaj więcej »

Śmierć papieża

2 kwietnia 2005 roku o 21:37 zmarł papież Jan Paweł II. Wydarzenie to zmieniło ramówki wszystkich stacji telewizyjnych.czytaj więcej »

Dramat w Osetii

3 września 2004 rosyjskie specsłużby rozpoczynają szturm na szkołę w Biesłanie, gdzie terroryści przetrzymują około 1000 zakładników.czytaj więcej »

Wybory do PE

13 czerwca 2004 odbyły się pierwsze w Polsce wybory do Parlamentu Europejskiego. TVN24 zorganizowała wieczór wyborczy.czytaj więcej »

1 maja 2004

1 maja 2004 roku Polska wstąpiła do Unii Europejskiej. "Fakty" i TVN24 przygotowały specjalne relacje.czytaj więcej »

Wieczór Wyborczy TVN

23 września 2001 roku po raz pierwszy w historii polskiej telewizji, stacja komercyjna zaproponowała swój Wieczór Wyborczy, który okazał się olbrzymim sukcesem.czytaj więcej »

Atak terrorystyczny na USA

11 września 2001 roku. Nowy Jork, Waszyngton i Pensylwania. Sceny, niczym z katastroficznego filmu albo czarnego snu.czytaj więcej »

Copyright ©  2001 - 2011 by www.tvnfakty.pl | Wszystkie prawa zastrzeżone. Polityka prywatności serwisu i polityka cookies
Design by: vandeurse.xin.pl
Created by: www.tomaszloska.pl

Zapisz się / Wypisz się