"Milionerzy" - poniedziałek-czwartek, godz. 20:55 w TVN

Który program stanowi większą konkurencję dla "Faktów" TVN?

  • "Wydarzenia" Polsatu
  • "Wiadomości" TVP
  • żaden z nich
Bioline - zatrzymaj czas - naturalnie
Manufaktura kosmetyków naturalnych.
DomArtStyl - Piękno Twojego Wnętrza
Producent mebli tapicerowanych
Automatyka do bram
Kompleksowa obsługa instalatorów
Szkolenia - alarmy Satel
Praktyczne warsztaty dla instalatorów!
mapapit.pl
- pomoże rozliczyć podatki za 2016 rok
Mareo
Zakupy i Zabawa
Hotel Ventus Natural & Medical SPA ****
na hasło TVNFAKTY 5% rabatu!
Park Hotel**** KUR & SPA W. Buczyński
Komfortowy Hotel zaprasza do Świeradowa Zdroju
Hotel Buczyński
Medical & SPA

Nowo otwarty 4-gwiazdkowy hotel w górach
Power Love
Intymne zakupy online

Projekt wnętrza zbędnym wydatkiem...

Kupujemy mieszkanie, dom lub planujemy jego budowę. Stajemy przed dylematem czy warto wydać cenne środki finansowe na usługę projektowania wnętrz. Możemy je przecież przeznaczyć na inny cel, jakich przy budowie czy wykańczaniu wnętrz przecież nie brakuje. Czy zatem warto powierzyć projektowanie wnętrz profesjonalnej pracowni? Każdy musi odpowiedzieć sobie na to pytanie samodzielnie. Skrótowo opisując etapy pracy nad projektem wnętrza wskażemy tylko elementy jakie powinniśmy, podejmując tę decyzję, wziąć pod uwagę.

ETAP 1Projekt funkcjonalny. Praca nad projektem wnętrza zaczyna się od funkcjonalnego dopasowania układu wnętrza do oczekiwań, przyzwyczajeń i potrzeb przyszłych mieszkańców. Opierając się na doświadczeniu, znajomości zasad ergonomii i dokładnym zwymiarowaniu lokalu pracownia przygotowuje różnorodne koncepcje pozwalając inwestorowi na poznanie istniejących możliwości aranżacyjnych i świadomy wybór układu najbardziej mu odpowiadającego.

ETAP 2Wizualizacje. Wykreowanie wizualizacji 3D wszystkich projektowanych pomieszczeń i ich prezentacja w różnych wariantach kolorystyczno-materiałowych pozwala na weryfikację pomysłów projektowych i oczekiwań inwestora. Ma on możliwość zobaczyć jaka będzie docelowa aranżacja, nim jeszcze wyda na jej realizację pierwsze pieniądze. Ma szansę na dokonywanie zmian i ocenę ich trafności, w czym przewodnikiem jest pracownia proponująca różnorodne rozwiązania zarówno w kwestiach estetycznych jak i materiałowych.

ETAP 3Dobór materiałów i wykonawców. Ogromna różnorodność dostępnych obecnie materiałów, technologii i rozwiązań dedykowanych do aranżacji wnętrz powoduje, że bez świadomego i obeznanego w trendach przewodnika inwestor może w ogóle nie mieć możliwości poznania wielu z ciekawych, czy to od strony estetycznej, technologicznej czy kosztowej, rozwiązań. Pracownia projektowa nie tylko wskaże możliwości, ale również pomoże w ich realizacji dzięki posiadanym kontaktom z dystrybutorami czy wykonawcami specjalizującymi się w poszczególnych zakresach prac wykończeniowych.

ETAP 4Dokumentacja techniczna i nadzór nad realizacją. Aby koncepcja wnętrza mogła zostać z sukcesem przeniesiona w rzeczywistość każdy z wykonawców prac wykończeniowych musi otrzymać wytyczne w postaci rysunków technicznych.  Na ich podstawie nie tylko będzie w stanie wykonać powierzone prace zgodnie z koncepcją aranżacyjną ale również dokona wstępnej wyceny swoich działań, co jest bardzo istotną kwestią dla inwestora na etapie planowania budżetu. Nad spójnością z projektem realizowanych finalnie prac wykończeniowych, ich harmonogramem jak i dostawami materiałów może czuwać pracownia projektowa.

Na zakończenie lista kilku elementów, które stanowią niezaprzeczalną „wartość dodaną” wynikającą z przejścia inwestora przez proces przygotowywania kompleksowego projektu wnętrza:

  • wiedza na temat różnorodnych możliwości zarówno dotyczących aranżacji konkretnego mieszkania czy domu jak i dostępnych na rynku rozwiązań i technologii,
  • świadomość kosztów realizacji wnętrza spełniającego wszystkie oczekiwania inwestora jeszcze przed rozpoczęciem prac wykończeniowych, dająca możliwość świadomego  zarządzania budżetem, oraz ewentualnej rezygnacji z elementów dla inwestora mniej istotnych,
  • dostęp do posiadanej przez pracownię bazy dystrybutorów i wykonawców co oznaczać może oszczędności finansowe na etapie realizacyjnym,
  • dopasowanie, w przypadku budowy domu jednorodzinnego, układu ścian działowych i instalacji do finalnego kształtu wnętrza co oznacza uniknięcie kosztów ewentualnych przeróbek.

 

 

W górę
Piotr Kraśko

Jak myślę o swoim drugim domu poza domem, to bez wątpienia jest nim...

17.08.2016
Czytaj całość
Katarzyna Werner

Słaby ze mnie celebryta [...] Jestem człowiekiem z lasu....

01.03.2014
Czytaj całość
Katarzyna Zdanowicz

Wyznaję zasadę, że rozwijać można się wtedy, kiedy pracuje się ...

20.07.2013
Czytaj całość
Igor Sokołowski

Myślałem o tym, aby wrócić do radia, ponieważ moją pierwszą dzi...

03.02.2013
Czytaj całość

Rok wyborczy

W 2015 roku odbywały się wybory prezydenckie, wybory parlamentarne oraz ogólnokrajowe referendum.czytaj więcej »

Euro 2012

W 2012 roku odbywały się mistrzostwa Europy organizowane przez Polskę i Ukrainę.czytaj więcej »

Wybory 2010

20 czerwca 2010 roku odbyła się pierwsza tura wyborów prezydenckich, a dwa tygodnie później - 4 lipca - druga. czytaj więcej »

Pogrzeb pary prezydenckiej

18 kwietnia 2010 roku w Krakowie odbyły się uroczystości pogrzebowe pary prezydenckiej. Lech i Maria Kaczyńscy spoczęli na Wawelu.czytaj więcej »

Katastrofa smoleńska

10 kwietnia 2010 roku o 8:41 w pobliżu lotniska w Smoleńsku rozbił się samolot prezydencki. Zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński.czytaj więcej »

Mniej istotne relacje

Tragedia w Katowicach, pielgrzymka papieża, wybory samorządowe 2006, tragedia w kopalni Halemba, wypadek pod Grenoble, wybory w Ameryce, konklawe, referendum w Warszawie, zamachy terrorystyczne we Francji.czytaj więcej »

Wybory 2005

Jesienią 2005 roku odbyły się wybory parlamentarne oraz dwie tury wyborów prezydenckich. czytaj więcej »

Konklawe

19 kwietnia 2005 o 17:50 z komina nad Kaplicą Sykstyńską zaczął wydobywać się biały dym. Wybrano papieża.czytaj więcej »

Pogrzeb Jana Pawła II

8 kwietnia 2005 roku pożegnaliśmy papieża Jana Pawła II. Tego dnia padł rekord oglądalności "Faktów".czytaj więcej »

Śmierć papieża

2 kwietnia 2005 roku o 21:37 zmarł papież Jan Paweł II. Wydarzenie to zmieniło ramówki wszystkich stacji telewizyjnych.czytaj więcej »

Dramat w Osetii

3 września 2004 rosyjskie specsłużby rozpoczynają szturm na szkołę w Biesłanie, gdzie terroryści przetrzymują około 1000 zakładników.czytaj więcej »

Wybory do PE

13 czerwca 2004 odbyły się pierwsze w Polsce wybory do Parlamentu Europejskiego. TVN24 zorganizowała wieczór wyborczy.czytaj więcej »

1 maja 2004

1 maja 2004 roku Polska wstąpiła do Unii Europejskiej. "Fakty" i TVN24 przygotowały specjalne relacje.czytaj więcej »

Wieczór Wyborczy TVN

23 września 2001 roku po raz pierwszy w historii polskiej telewizji, stacja komercyjna zaproponowała swój Wieczór Wyborczy, który okazał się olbrzymim sukcesem.czytaj więcej »

Atak terrorystyczny na USA

11 września 2001 roku. Nowy Jork, Waszyngton i Pensylwania. Sceny, niczym z katastroficznego filmu albo czarnego snu.czytaj więcej »

Copyright ©  2001 - 2011 by www.tvnfakty.pl | Wszystkie prawa zastrzeżone. Polityka prywatności serwisu i polityka cookies
Design by: vandeurse.xin.pl
Created by: www.tomaszloska.pl

Zapisz się / Wypisz się