"Milionerzy" - poniedziałek-czwartek, godz. 20:55 w TVN

Który program stanowi większą konkurencję dla "Faktów" TVN?

  • "Wydarzenia" Polsatu
  • "Wiadomości" TVP
  • żaden z nich
Bioline - zatrzymaj czas - naturalnie
Manufaktura kosmetyków naturalnych.
DomArtStyl - Piękno Twojego Wnętrza
Producent mebli tapicerowanych
Automatyka do bram
Kompleksowa obsługa instalatorów
Szkolenia - alarmy Satel
Praktyczne warsztaty dla instalatorów!
mapapit.pl
- pomoże rozliczyć podatki za 2016 rok
Mareo
Zakupy i Zabawa
Hotel Ventus Natural & Medical SPA ****
Majówka na Mazurach - na hasło TVNFAKTY 5% rabatu
Park Hotel**** KUR & SPA W. Buczyński
Komfortowy Hotel zaprasza do Świeradowa Zdroju
Hotel Buczyński
Medical & SPA

Nowo otwarty 4-gwiazdkowy hotel w górach
Power Love
Intymne zakupy online

Prokop o polskim rynku telewizyjnym

Marcin Prokop, znana postać stacji TVN w wywiadzie dla portalu WirtualneMedia.pl przedstawia swoje zdanie na temat programów typu „talent show”, szansach ich uczestników na wypromowanie się na rynku, powodach zdjęcia z anteny programu „Milion w minutę”, a także przyszłości tzw. „telewizji śniadaniowej”. Co ma do powiedzenia?

Marcin Prokop zwraca uwagę na fakt, iż to od poszczególnych uczestników audycji typu „Mam talent” zależy, czy po ich zakończeniu uda im się w jakiś sposób zaistnieć na rynku, czy w chwili, gdy zgasną jupitery, a kurtyna opadnie będą w stanie utrzymać zainteresowanie swoją osobą. Jest w tym dużo racji, ponieważ nie raz zdarzało się tak, że zwycięzcy poszczególnych edycji „Idola”, „X Factor”, czy wcześniej wspomnianego „Mam talent” medialnie ginęli w natłoku zespołów oraz wykonawców i pamięć o ich umiejętnościach bardzo szybko znikała. Pozostać na rynku w naszym kraju udało się nielicznym i niekoniecznie byli to ci, którzy rozdawali karty w wymienionych wyżej programach. Marcin Prokop podaje przykład zespołu „Audiofeels”, który, co prawda, nie wygrał I edycji „Mam talent”, ale dzięki wytrwałej pracy po jej zakończeniu udało mu się zaistnieć zarówno w Polsce, jak i na świecie.

Powód takiego stanu rzeczy jest według niego jeden – obecnie szanse na zaistnieje mają bowiem ci, którzy potrafią zadbać o wiele rzeczy naraz, poczynając od tekstów nowych piosenek, a kończąc na intensywnej pracy marketingowej. Według Prokopa bowiem nie ma obecnie w naszym kraju odpowiednich mechanizmów promowania i wspierania młodych talentów. Podkreśla on fakt, iż wymienione programy rozrywkowe mogą być swego rodzaju trampoliną w procesie rozwoju poszczególnych gwiazd, należy jednak umiejętnie dysponować swoim potencjałem i mądrze szukać własnego miejsca na rynku.

W kwestii zdjęcia z anteny prowadzonego przez niego programu „Milion w minutę”, Marcin Prokop jasno stwierdza, iż powodem spadku oglądalności była decyzja o przesunięciu jego emisji z poniedziałkowego wieczoru na niedzielne popołudnie. Konkurencja w tym czasie antenowym okazała się po prostu zbyt mocna, co doprowadziło do znacznego spadku oglądalności. Zaznacza również, iż pewnym ratunkiem dla programu mógł okazać się poważny strategiczny sponsor, którego jednak nie próbowano znaleźć.

Jak wszyscy dobrze wiemy, Marcin Prokop jest także współautorem „Dzień Dobry TVN”, dlatego nie mogło zabraknąć pytania o tzw. „telewizję śniadaniową”. Jego zdaniem przyszłość tego typu programów wygląda jak najbardziej optymistycznie. Jest tak ze względu na rosnące zainteresowanie reklamodawców tym czasem antenowym, w którym to umieszczenie danego spotu jest dużo tańsze, a także fakt, iż poranne pasmo jest mniej podatne na utratę widowni, niż pasma wieczorne, gdzie panuje olbrzymia konkurencja.

W najbliższym czasie Marcin Prokop planuje miesięczne wakacje, w czasie których zamierza zniknąć z otaczającego go medialnego szumu i skupić się na wypoczynku. Prezenter zdradził również swoje plany dotyczące nowej książki. Sukces, jaki osiągnęła jego pierwsza publikacja napisana razem z Szymonem Hołownią, spowodował, iż postanowił on kontynuować swoją literacką karierę. Życzymy powodzenia!

W górę
Piotr Kraśko

Jak myślę o swoim drugim domu poza domem, to bez wątpienia jest nim...

17.08.2016
Czytaj całość
Katarzyna Werner

Słaby ze mnie celebryta [...] Jestem człowiekiem z lasu....

01.03.2014
Czytaj całość
Katarzyna Zdanowicz

Wyznaję zasadę, że rozwijać można się wtedy, kiedy pracuje się ...

20.07.2013
Czytaj całość
Igor Sokołowski

Myślałem o tym, aby wrócić do radia, ponieważ moją pierwszą dzi...

03.02.2013
Czytaj całość

Rok wyborczy

W 2015 roku odbywały się wybory prezydenckie, wybory parlamentarne oraz ogólnokrajowe referendum.czytaj więcej »

Euro 2012

W 2012 roku odbywały się mistrzostwa Europy organizowane przez Polskę i Ukrainę.czytaj więcej »

Wybory 2010

20 czerwca 2010 roku odbyła się pierwsza tura wyborów prezydenckich, a dwa tygodnie później - 4 lipca - druga. czytaj więcej »

Pogrzeb pary prezydenckiej

18 kwietnia 2010 roku w Krakowie odbyły się uroczystości pogrzebowe pary prezydenckiej. Lech i Maria Kaczyńscy spoczęli na Wawelu.czytaj więcej »

Katastrofa smoleńska

10 kwietnia 2010 roku o 8:41 w pobliżu lotniska w Smoleńsku rozbił się samolot prezydencki. Zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński.czytaj więcej »

Mniej istotne relacje

Tragedia w Katowicach, pielgrzymka papieża, wybory samorządowe 2006, tragedia w kopalni Halemba, wypadek pod Grenoble, wybory w Ameryce, konklawe, referendum w Warszawie, zamachy terrorystyczne we Francji.czytaj więcej »

Wybory 2005

Jesienią 2005 roku odbyły się wybory parlamentarne oraz dwie tury wyborów prezydenckich. czytaj więcej »

Konklawe

19 kwietnia 2005 o 17:50 z komina nad Kaplicą Sykstyńską zaczął wydobywać się biały dym. Wybrano papieża.czytaj więcej »

Pogrzeb Jana Pawła II

8 kwietnia 2005 roku pożegnaliśmy papieża Jana Pawła II. Tego dnia padł rekord oglądalności "Faktów".czytaj więcej »

Śmierć papieża

2 kwietnia 2005 roku o 21:37 zmarł papież Jan Paweł II. Wydarzenie to zmieniło ramówki wszystkich stacji telewizyjnych.czytaj więcej »

Dramat w Osetii

3 września 2004 rosyjskie specsłużby rozpoczynają szturm na szkołę w Biesłanie, gdzie terroryści przetrzymują około 1000 zakładników.czytaj więcej »

Wybory do PE

13 czerwca 2004 odbyły się pierwsze w Polsce wybory do Parlamentu Europejskiego. TVN24 zorganizowała wieczór wyborczy.czytaj więcej »

1 maja 2004

1 maja 2004 roku Polska wstąpiła do Unii Europejskiej. "Fakty" i TVN24 przygotowały specjalne relacje.czytaj więcej »

Wieczór Wyborczy TVN

23 września 2001 roku po raz pierwszy w historii polskiej telewizji, stacja komercyjna zaproponowała swój Wieczór Wyborczy, który okazał się olbrzymim sukcesem.czytaj więcej »

Atak terrorystyczny na USA

11 września 2001 roku. Nowy Jork, Waszyngton i Pensylwania. Sceny, niczym z katastroficznego filmu albo czarnego snu.czytaj więcej »

Copyright ©  2001 - 2011 by www.tvnfakty.pl | Wszystkie prawa zastrzeżone. Polityka prywatności serwisu i polityka cookies
Design by: vandeurse.xin.pl
Created by: www.tomaszloska.pl

Zapisz się / Wypisz się