"Milionerzy" - poniedziałek-czwartek, godz. 20:55 w TVN

Który program stanowi większą konkurencję dla "Faktów" TVN?

  • "Wydarzenia" Polsatu
  • "Wiadomości" TVP
  • żaden z nich
Bioline - zatrzymaj czas - naturalnie
Manufaktura kosmetyków naturalnych.
DomArtStyl - Piękno Twojego Wnętrza
Producent mebli tapicerowanych
Automatyka do bram
Kompleksowa obsługa instalatorów
Szkolenia - alarmy Satel
Praktyczne warsztaty dla instalatorów!
mapapit.pl
- pomoże rozliczyć podatki za 2016 rok
Mareo
Zakupy i Zabawa
Hotel Ventus Natural & Medical SPA ****
Majówka na Mazurach - na hasło TVNFAKTY 5% rabatu
Park Hotel**** KUR & SPA W. Buczyński
Komfortowy Hotel zaprasza do Świeradowa Zdroju
Hotel Buczyński
Medical & SPA

Nowo otwarty 4-gwiazdkowy hotel w górach
Power Love
Intymne zakupy online

Przed nami finały „Mam talent” i „MasterChefa”!

W ten weekend poznaliśmy pełne składy dwóch największych widowisk tej jesieni. Do finałowej 3 3 edycji „MasterChefa” dostali się  Karina Zuchara, Mariusz Szwed oraz Dominika Wójciak. Z kolei w finale „Mam talent!” zmierzą się Łukasz Świrk, Mateusz Guzowski, Adrian Makar, Lowzar, Acroart, Krzysztof & Jan, Julia Olędzka, Alter Trio, Lipskee oraz Berenika Nienadowska.

Finałowa trójka 3 edycji "MasterChefa" to:

KARINA ZUCHORA

Trenuje narciarstwo biegowe i lekkoatletykę. Od czterech lat mieszka w Warszawie, bo studiuje wychowanie fizyczne. Opiekuje się swoim 14 letnim bratem, którego namówiła, żeby przyjechał do Warszawy trenować piłkę nożną w klubie Polonia. Chce pokazać polskim „ciotkom kotkom”, że kuchnia nie kończy się na schabowym z ziemniakami. Podczas gotowania często ma poparzone ręce. Uważa, że jest jak soczyste plastry flambirowanej  piersi kaczki, z chrupiącą skórką na puszystej sałacie z truskawkami, borówkami, gorgonzolą i odrobią winegret doprawione pieprzem i solą. W kuchni uwielbia klasykę, ale też lubi eksperymentować, jest otwarta,  nowoczesna i kolorowa. Lubi jak w życiu coś chrupie i strzela (jak ziarna gorczycy w jej autorskim sosie winegret).

MARIUSZ SZWED

Waży 115kg, ma 182cm wzrostu, ale jak zobaczy choćby najmniejszego pająka, to przed nim ucieka. Zaczął gotować dla swoich dzieci, żony i znajomych. Nie poddał się nawet wtedy, kiedy wysiadł prąd i musiał szykować kolację wigilijną w warunkach polowych. Uwielbia grillowane mięso i owoce morza. Lubi staropolskie potrawy z dziczyzny, ale też i śródziemnomorskie dania. Interesuje się myślistwem, poluje na większe zwierzęta, czasami ptactwo. Marzy mu się otwarcie restauracji. Za swój największy sukces uważa rodzinę. Stres go motywuje i napędza. Obecnie nie pracuje, bo zamknął swoja poprzednia firmę i zamierza poświęcić się sztuce kulinarnej.

DOMINIKA WÓJCIAK

Gdyby miała się porównać do jakiegoś dania, to byłby to bigos – pyszny, prosty, swojski, ale gotując często inspiracji szuka w egzotycznych zakątkach świata. Uwielbia podróże  ze swoim partnerem – Himalaje, Borneo, Indie – to między innymi z takich miejsc przywozi inspiracje i przyprawy do swoich potraw. Uwielbia robić sery, masło i jogurty z mleka, które w olbrzymich ilościach przywozi ze swojej rodzinnej miejscowości, Sidziny. Jest marzycielką i często zapomina o otaczającym ją świecie i może właśnie dlatego kilka razy zdążyło jej się spalić owsiankę, bo popijając zieloną herbatę i czytając kulinarne blogi zapominała, że coś gotuje.  Marzy o prowadzeniu niewielkiej restauracji. Jej ulubionym szefem kuchni jest Yotam Ottolenghi , który jest pomysłowy i tradycyjny jednocześnie, wspaniale łączy kuchnię izraelską, arabską z szeroko pojętą kuchnią zachodu.

Z kolei w finale 7 edycji "Mam talent!": staną:

ACROART

Acroart to małżeński duet akrobatyczny. Tworzą go Ania (25 l.) z zawodu instruktorka fitness pochodząca ze Szczecina oraz Łukasz (29 l.) akrobata z Zielonej Góry.
Razem występują od półtora roku. Inicjatorem duetu jest Łukasz, który zajmuje się akrobatyką od ponad 20 lat, a od 9 lat pracuje jako akrobata cyrkowy. To on zachęcił partnerkę do wspólnych ćwiczeń i został jej trenerem. Ania już po 3 tygodniach treningów dostała się do przedstawienia RED odgrywanego w parku rozrywki Ferrari World Abu Dhabi. Jest to dla niej stosunkowo nowy rozdział w życiu.
Łukasz ma na koncie wicemistrzostwo Europy Seniorów w konkurencji „Dwójki Mieszane" w akrobatyce sportowej oraz jest obecnym brązowym medalistą Mistrzostw Europy Seniorów w konkurencji „Czwórek Męskich". Przez wiele lat był reprezentantem Polski w akrobatyce sportowej. Poza tym do sukcesów należy zaliczyć jego pracę w renomowanym przedstawieniu RAIN kanadyjskim Cyrku Eloize.

ALTER TRIO

Alter Trio to grupa akrobatyczna bliźniaków Michała i Macieja Miecznikowskich (23 l.) oraz Janka Koconia (18 l.). Na co dzień panowie są studentami Politechniki Warszawskiej na kierunkach: sterowanie ruchem drogowym oraz inżynieria biomedyczna.
Akrobatykę trenują od dziecka, swój talent odkrywali stopniowo, przechodząc przez kolejne szczeble szkolenia w klubie UTS Akro-Bad w Ursusie. Poznali się w 2006 roku przy okazji treningów czwórki męskiej. Maciej i Michał byli członkami kadry narodowej i zdobywali medale na Mistrzostwach Świata i Europy.
Ich sukcesy ograniczają się na razie do wyników sportowych, ponieważ na scenie występują od niedawna. Alter Trio wykonują niesamowite pokazy akrobatyczne, oparte na zaufaniu, sile i koncentracji. Przygotowując swoje występy inspirują się artystami z Cirque du Soleil.

MATEUSZ GUZOWSKI

Mateusz ma 17 lat. Mieszka w Pisarzowicach (woj. dolnośląskie). Jest uczniem trzeciej klasy Liceum Ogólnokształcącego w Lubaniu o profilu językowym. Prowadzi aktywny tryb życia: gra w siatkówkę, koszykówkę, czasem w tenisa. Lubi wypady z przyjaciółmi na kręgle czy do kina.
Śpiewem zajmuje się od trzech lat, kiedy to postanowił wziąć udział w konkursie wokalnym organizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury. Od tamtej pory śpiew wypełnia jego życie. Mateusz jest samoukiem, ponieważ w rodzinnej miejscowości nie ma nikogo, kto mógłby go uczyć. Muzyka jest dla niego sposobem wyrażania uczuć i emocji. Zdarza mu się występować na imprezach lokalnych typu Sylwester lub Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Na co dzień śpiewa w domu. W garażu ma podłączone głośniki i mikrofon. Spędza tam całe godziny, szlifując głos. Jego największym osiągnięciem jest dotarcie do grona finalistów w wakacyjnym konkursie organizowanym przez radio RMF FM. Mateusz brał udział w tegorocznej edycji "X Factor", w którym dotarł do etapu bootcampu.
Mateusz marzy o nagraniu płyty oraz pobieraniu profesjonalnych lekcji śpiewu.

KRZYSZTOF & JAN

Krzysztof Kałużny oraz Jan Przybysz mają po 17 lat. Są z Warszawy. Aktualnie Krzysiek uczy się w technikum elektronicznym, a Janek chodzi do liceum ogólnokształcącego. Chłopcy znają się ze szkoły podstawowej. Od 2 klasy szkoły podstawowej należą do kółka modelarstwa lotniczego, działającego w Ognisku Pracy Pozaszkolnej przy Szkole Podstawowej nr 70 w Warszawie. Obecnie biorą udział w poważnych zawodach modelarstwa lotniczego – mistrzostwach i pucharze Polski oraz zawodach międzynarodowych. Należą do grupy wyczynowej i Kadry Narodowej w kl. F3J i F3P (akrobacja precyzyjna i latanie do muzyki). Są zarówno przyjaciółmi, wspólnie pracującymi nad modelami, jak i konkurentami walczącymi przeciwko sobie na zawodach. W wolnych chwilach Krzysiek gra na perkusji, a Janek zajmuje się filmowaniem oraz montażem filmów z „lotu ptaka".

LOWZAR

Młodzieżowo- dziecięcy zespół Lowzar powstał przy Fundacji Edukacji i Twórczości w Białymstoku. Od 2010 roku znalazł swoje miejsce w Młodzieżowym Domu Kultury w Białymstoku. Grupę taneczną tworzy pięciu pochodzących z Czeczeni chłopców w wieku od 9 do 17 lat. Ćwiczą pod okiem trenera Achmeda Tashaeva. W repertuarze grupa ma tańce czeczeńskie i kaukaskie. Nazwa zespołu w języku czeczeńskim oznacza "zabawę". Wszystkie tańce wykonywane przez chłopców są dynamiczne. Każdy ruch ma swoje znaczenie. Uważają, że nikt, poza ludźmi z Kaukazu, nie jest w stanie w pełni oddać charakteru tych tańców, a umiejętności przekazywane są w genach. Przez taniec kaukaski starają się przekazać duch narodu czeczeńskiego, jego heroizm i dumę.

ADRIAN LIPIŃSKI LIPSKEE

Adrian ma 28 lat. Mieszka w dzielnicy Nowy Port w Gdańsku. Jest tancerzem, choreografem i instruktorem tańca. Ma dziewczynę - Iwonę, z którą znają się od dziecka i która jest dla niego największym wsparciem i motorem napędowym do działania.
Tańczy od dziecka, choć początkowo nie wiedział, że to, co robi można nazwać tańcem, po prostu naśladował ruchy robotów, które jak się okazało, są podstawą współczesnego poppingu.
Większość jego kolegów z dzielnicy trenowała bboying, on zaś wszędzie gdzie mógł tańczył robota i waving. Aktualnie mając już 14-letni staż taneczny, kształci się podczas warsztatów u światowych sław poppingu. Uważa jednak że najbardziej rozwija się podczas występów ulicznych i na sali treningowej: „Tam w skupieniu tańczę najczęściej, poszukuję inspiracji w otaczającej mnie rzeczywistości, staram się poprzez taniec ukazać jej różnorodność". Od niedawna Adrian skupia swoją uwagę na rozwoju nowych form tanecznych takich jak tufting, finger waving i digits.

ADRIAN MAKAR

Adrian ma 15 lat, mieszka w Domu Dziecka w Dubience, w sezonie szkolnym chłopiec uczy się i przebywa w Ośrodku Wychowawczym w Warszawie.
Przygoda Adriana ze śpiewaniem zaczęła się w domu dziecka. Chłopak zawsze przejawiał talent wokalny, lecz początkowo nie miał szansy rozwoju w tym kierunku.
Wychowawcy wierząc w jego talent, zgłosili go do ogólnopolskiego konkursu Radosnych Serc. Adrian wygrał ten konkurs i postanowił rozwijać swój śpiew na zajęciach muzycznych Gminnego Ośrodka Kultury. Udział w programie jest spełnieniem jego marzeń. Chłopiec nie spodziewał się, że dojdzie aż do półfinału. Adrian wierzy, że dzięki programowi zmieni swoje życie.

BERENIKA NIENADOWSKA

Berenika ma 25 lat. Aktualnie mieszka we Wrocławiu. Jest instruktorką pole dance w Sunset Girl Pole Dance Studio. Hobbystycznie zajmuje się fotomodelingiem.
Przygodę ze sportem rozpoczęła w wieku 5 lat od treningów akrobatyki sportowej. Skończyła liceum sportowe w Zielonej Górze. Studiowała pedagogikę we Wrocławiu. Na studiach nie miała możliwości kontynuowania treningów akrobatycznych, więc zaczęła uprawiać aerobik sportowy. Równocześnie zaczęła się interesować pole dancem. Tańcem na rurze zajmuje się od 2009 roku. Od 1,5 roku jest instruktorką pole dance. Do swoich największych osiągnięć zalicza: III m-ce podczas I Ogólnopolskich Zawodów Pole Dance we Wrocławiu w 2011 roku, I m-ce podczas II Mistrzostw Polski Pole Dance w kategorii solistka-debiutantka w 2013 roku oraz XIV m-ce podczas Mistrzostw Europy Pole Sport w 2013 roku.

JULIA OLĘDZKA

Julia ma 20 lat. Pochodzi ze Świecia. Jest tegoroczną maturzystką. Chce studiować logopedię, bo lubi pracę z dziećmi. Julia śpiewa, odkąd skończyła 5 lat. Jej nauczycielką jest mama.
Jako mała dziewczynka Julia wzięła udział w konkursie wokalnym organizowanym przez TVP Bydgoszcz, zdobywając tam główną nagrodę. Później zaczęła jeździć na festiwale ogólnopolskie i międzynarodowe. Próbowała uczyć się gry na gitarze i fortepianie w Szkole Muzycznej I Stopnia, jednak szybko naukę porzuciła, gdyż zdecydowanie woli śpiew: „Dzięki muzyce jestem innym człowiekiem. Jak wchodzę na scenę, zapominam o całym świecie i robię to, co kocham najbardziej. Nie wyobrażam sobie w życiu robić nic innego jak śpiewać". Teraz dorabia sobie śpiewając na weselach.

ŁUKASZ ŚWIRK

Łukasz ma 29 lat. Pochodzi z Wadowic. Jest absolwentem krakowskiej AWF na kierunku wychowanie fizyczne. Aktualnie pracuje jako animator w średniowiecznej warowni Inwałd. Łukasz od najmłodszych lat interesował się wspinaczką, którą zawsze chciał uprawiać, jednak problemem okazał się brak ścianki do wspinaczki w rodzinnych Wadowicach. Swoją pierwszą ściankę wybudował we własnym pokoju. Łukasz specjalizuje się we wspinaczce na czas. W tej kategorii jest zdobywcą Pucharu Świata w 2011 roku, 4-krotnym zdobywcą Pucharu Polski oraz dwukrotnym Mistrzem Polski. 3 lata temu założył pierwszy w regionie klub wspinaczkowy SPEED ROCK WADOWICE, gdzie trenuje młodych adeptów wspinaczki.
Łukasz pokaz gimnastyki siłowej stworzył specjalnie na potrzeby programu. Tzw „human flag" zobaczył w internecie i stwierdził, że może wykorzystać przygotowanie siłowe, zdobyte podczas treningów wspinaczkowych i stworzyć show nadające się do programu.
Łukasz swój wolny czas dzieli między rodzinę i treningi.

W górę
Piotr Kraśko

Jak myślę o swoim drugim domu poza domem, to bez wątpienia jest nim...

17.08.2016
Czytaj całość
Katarzyna Werner

Słaby ze mnie celebryta [...] Jestem człowiekiem z lasu....

01.03.2014
Czytaj całość
Katarzyna Zdanowicz

Wyznaję zasadę, że rozwijać można się wtedy, kiedy pracuje się ...

20.07.2013
Czytaj całość
Igor Sokołowski

Myślałem o tym, aby wrócić do radia, ponieważ moją pierwszą dzi...

03.02.2013
Czytaj całość

Rok wyborczy

W 2015 roku odbywały się wybory prezydenckie, wybory parlamentarne oraz ogólnokrajowe referendum.czytaj więcej »

Euro 2012

W 2012 roku odbywały się mistrzostwa Europy organizowane przez Polskę i Ukrainę.czytaj więcej »

Wybory 2010

20 czerwca 2010 roku odbyła się pierwsza tura wyborów prezydenckich, a dwa tygodnie później - 4 lipca - druga. czytaj więcej »

Pogrzeb pary prezydenckiej

18 kwietnia 2010 roku w Krakowie odbyły się uroczystości pogrzebowe pary prezydenckiej. Lech i Maria Kaczyńscy spoczęli na Wawelu.czytaj więcej »

Katastrofa smoleńska

10 kwietnia 2010 roku o 8:41 w pobliżu lotniska w Smoleńsku rozbił się samolot prezydencki. Zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński.czytaj więcej »

Mniej istotne relacje

Tragedia w Katowicach, pielgrzymka papieża, wybory samorządowe 2006, tragedia w kopalni Halemba, wypadek pod Grenoble, wybory w Ameryce, konklawe, referendum w Warszawie, zamachy terrorystyczne we Francji.czytaj więcej »

Wybory 2005

Jesienią 2005 roku odbyły się wybory parlamentarne oraz dwie tury wyborów prezydenckich. czytaj więcej »

Konklawe

19 kwietnia 2005 o 17:50 z komina nad Kaplicą Sykstyńską zaczął wydobywać się biały dym. Wybrano papieża.czytaj więcej »

Pogrzeb Jana Pawła II

8 kwietnia 2005 roku pożegnaliśmy papieża Jana Pawła II. Tego dnia padł rekord oglądalności "Faktów".czytaj więcej »

Śmierć papieża

2 kwietnia 2005 roku o 21:37 zmarł papież Jan Paweł II. Wydarzenie to zmieniło ramówki wszystkich stacji telewizyjnych.czytaj więcej »

Dramat w Osetii

3 września 2004 rosyjskie specsłużby rozpoczynają szturm na szkołę w Biesłanie, gdzie terroryści przetrzymują około 1000 zakładników.czytaj więcej »

Wybory do PE

13 czerwca 2004 odbyły się pierwsze w Polsce wybory do Parlamentu Europejskiego. TVN24 zorganizowała wieczór wyborczy.czytaj więcej »

1 maja 2004

1 maja 2004 roku Polska wstąpiła do Unii Europejskiej. "Fakty" i TVN24 przygotowały specjalne relacje.czytaj więcej »

Wieczór Wyborczy TVN

23 września 2001 roku po raz pierwszy w historii polskiej telewizji, stacja komercyjna zaproponowała swój Wieczór Wyborczy, który okazał się olbrzymim sukcesem.czytaj więcej »

Atak terrorystyczny na USA

11 września 2001 roku. Nowy Jork, Waszyngton i Pensylwania. Sceny, niczym z katastroficznego filmu albo czarnego snu.czytaj więcej »

Copyright ©  2001 - 2011 by www.tvnfakty.pl | Wszystkie prawa zastrzeżone. Polityka prywatności serwisu i polityka cookies
Design by: vandeurse.xin.pl
Created by: www.tomaszloska.pl

Zapisz się / Wypisz się