"Milionerzy" - poniedziałek-czwartek, godz. 20:55 w TVN

Który program stanowi większą konkurencję dla "Faktów" TVN?

  • "Wydarzenia" Polsatu
  • "Wiadomości" TVP
  • żaden z nich
Bioline - zatrzymaj czas - naturalnie
Manufaktura kosmetyków naturalnych.
DomArtStyl - Piękno Twojego Wnętrza
Producent mebli tapicerowanych
Automatyka do bram
Kompleksowa obsługa instalatorów
Szkolenia - alarmy Satel
Praktyczne warsztaty dla instalatorów!
mapapit.pl
- pomoże rozliczyć podatki za 2016 rok
Mareo
Zakupy i Zabawa
Hotel Ventus Natural & Medical SPA ****
na hasło TVNFAKTY 5% rabatu!
Park Hotel**** KUR & SPA W. Buczyński
Komfortowy Hotel zaprasza do Świeradowa Zdroju
Hotel Buczyński
Medical & SPA

Nowo otwarty 4-gwiazdkowy hotel w górach
Power Love
Intymne zakupy online

Raport specjalny: 10 lat TVN Meteo!

Historia ta trwa już 10 lat, a śledzić ją możemy od 10 maja 2003 roku. Wtedy oto ruszyło z emisją TVN Meteo, które nie miało swojego studia, a prognozy pogody były przygotowywane w zastępczych pomieszczeniach, m.in. w redakcji "Faktów" i TVN 24. Przygotowania do uruchomienia stacji zaczęły się jednak wcześniej. TVN Meteo z każdym rokiem przechodziło transformacje. Jak to wyglądało?

W początkowym okresie nadawania stacja ograniczała się do prezentowania prognoz pogody w kilku okienkach jednocześnie. Z jednej strony widzowie mogli śledzić temperatury w największych polskich miastach, obok przedstawiana była prognoza dla największych miast na świcie. Po lewej stronie ekranu, w największym oknie emitowano reportaże oraz prognozy pogody nadawane z pierwszego studia Faktów. Z czasem po rozpoczęciu nadawania przez TVN Meteo, kanał zaczął się rozwijać, pojawiało się coraz więcej informacji. W niecały rok po starcie - dokładnie 8 kwietnia 2004 roku - program otrzymał własne, studio, zaprojektowane przez firmę Broadcast Design Intenational (BDI). Po pewnym czasie pojawiły się pierwsze autorskie magazyny. To TVN Meteo wspólnie z TVN24 zainaugurowało w Polsce pierwsze „wyjazdowe” prognozy pogody, prezentując również walory przyrodnicze i turystyczne.

fot. TVN

Maja Popielarska, prezenterka pogody związana z kanałem od 10 lat, podsumowuje: „Przeszliśmy długą drogę, która na początku była czasem trudna, a czasem – zaskakująca. Mimo, że minęło już 10 lat, ciągle dążymy do ideału. Niełatwo jest wypracować styl, który będzie odpowiadał tak szerokiej publiczności, ale wydaje nam się, że to się udało. Mimo ciężkiej pracy, czasem trudnych przedsięwzięć i szybkiego tempa pracy, jesteśmy cały czas grupą ludzi, która się lubi, wspiera i szanuje. Wszyscy spotykamy się w TVN Meteo, bo pogoda wpływa na życie niezależnie od tego, czym się zajmujemy. Cieszy nas, że możemy być z dala od polityki, swarów i kłótni, choć bywa, że mówimy o tematach trudnych dla ludzi”.

Z kolei Jakub Goller, szef kanału dodaje: „Mamy coraz ambitniejsze plany, chcemy pokazywać naszym widzom więcej, jeszcze dokładniejszych informacji. Jednocześnie dbamy o formę tego przekazu i korzystamy z najnowszych technologii. Pozwala nam na to nowoczesne studio, starannie przygotowana oprawa graficzna, a także ścisły merytoryczny nadzór naszych synoptyków. Wszystko musi dziać się szybko i rzetelnie. Mamy nadzieję, że dzięki temu dostarczamy naszym widzom wszystkiego, czego mogą poszukiwać w kanale pogodowym i że będą nam towarzyszyć przez następne dziesięciolecia!”

Hubert Radzikowski

Przez antenę TVN Meteo, oprócz obecnych prezenterów przewinęło się wiele osób, m.in.: Agnieszka Górniakowska (obecnie: TVP Info), Helena Sztyber (Golden Media Polska), Hubert Radzikowski (Radio Złote Przeboje, TV Puls, Puls2) , Marzena Sienkiewicz (TVP2), Weronika Diallo, Andrzej Rudnicki (TVP Info), Aleksander Nobelski czy Bartłomiej Jędrzejak, prezentujący obecnie prognozy pogody w „Dzień Dobry TVN”. Wiele z tych osób pojawiło się równie szybko, jak i szybko zniknęło z anteny.

Andrzej Rudnicki

W międzyczasie na antenie znajdowały się takie magazyny jak „Szkółka narciarska”, „Pogoda na rower”, „Pogoda na narty” (prowadzenie: Omenaa Mensah), „Czy wiesz, że…” (prowadzenie: Bartłomiej Jędrzejak), „Polska na weekend” (prowadzenie: Grzegorz Mostowicz-Gerszt), „Dobre Klimaty” oraz „Podróżuj z Tomkiem Zubilewiczem” (prowadzenie: Tomasz Zubliwecz), „Raport meteo” (prowadzenie: Weronika Diallo), „Encyklopedia pogody” (prowadzenie: Tomasz Wasilewski), „Meteomaniak” (prowadzenie: Dorota Gardias) czy „Cegiełka zdrowia” (prowadzenie: Agnieszka Cegielska).

fot. MWMedia

2010 rok ważny był dla jednej z pogodynek - Doroty Gardias, gdyż w plebiscycie "Telekamery" została uznana najlepszą prezenterką prognoz pogody.

W 2012 roku zmieniła się oprawa audiowizualna stacji. Prognozy pogody realizowane w nowoczesny stuiu wirtualnym. Warto zauważyć, że wiosną 2012 roku, Weronika Diallo, ówczesna prezenterka pogody w TVN Meteo, autorka programu „Raport Meteo” i dziennikarka magazynu „Meteo News” zajęła drugie miejsce w konkursie na najlepszą prezentację pogody podczas międzynarodowego szczytu prezenterów pogody Wettergipfel 2012. W konkursie tym startowało poonad 20 prezenterów z Niemiec, Austrii, Szwajcarii, Belgii, Czech. Pierwsze miejsce przypadło Harry’emu Röhrle z niemieckiej telewizji SWR. Weronika Daillo, prezenterka TVN Meteo zajęła drugie miejsce i w ramach nagrody otrzymała prestiżową Żabę. To wielki sukces polskiej pogodynki, tym bardziej, że prezentacja musiała być przygotowana w języku niemieckim. TVN Meteo startowała w konkursie po raz pierwszy. Na szczycie była również obecna ekipa TVP na czele z Jarosławem Kretem. Niestety, jesienią tego samego roku Diallo rozstała się ze stacją.

fot. AKPA

Z kolei trzymając się chronologii należy teraz wspomnieć o najnowszej, tegorocznej "Telekamerze" dla Agnieszki Cegielskiej. Z kolei przed paroma dniami został rozstrzygnięty plebiscyt "Piękna Pogoda 2013" organizowany przez RMF FM. Zwyciężyła w nim Dorota Gardias.

"Maja w ogrodzie"

Obecnie stacja prezentuje szereg prognoz pogody dla Polski, Europy i Świata, kurortów, żeglarzy, narciarzy oraz wiele przydatnych informacji o warunkach biometeorologicznych, pyleniu roślin czy też prognoza dla kierowców. Na antenie obecnie emitowane są programy, które cieszą się popularnością wśród widzów: „Maja w ogrodzie” oraz „Szpilki i kalosze Mai Popielarskiej” - oba prowadzone przez Maję Popielarską.

Maciej Dolega

W dni powszednie o 21:00 Tomasz Wasilewski i Maciej Dolega zapraszają na magazyn informacyjny „Meteo news”. Odpowiednio w sezonach zimowym i wiosenno-letnim na antenie obecne są magazyny „Skok na stok” czy „Magazyn żeglarski”, prowadzone przez Piotra Popowskiego. Ponadto na antenie stacji oglądać można szereg filmów dokumentalnych oraz program ezoteryczny.

Obecnie prognozy pogody w TVN Meteo prezentują popularni prezenterzy - Maja Popielarska, Tomasz Zubilewicz i Tomasz Wasilewski związani ze stacją od początku jej istnienia oraz Agnieszka Cegielska, Dorota Gardias i Omenaa Mensah. Ostatnio w związku z ciążą Doroty Gardias do ekipy stacji dołączył dziennikarz TVN24, który w przeszłości na kanale TVP Info prezentował prognozy pogody - Maciej Dolega.

W górę
Piotr Kraśko

Jak myślę o swoim drugim domu poza domem, to bez wątpienia jest nim...

17.08.2016
Czytaj całość
Katarzyna Werner

Słaby ze mnie celebryta [...] Jestem człowiekiem z lasu....

01.03.2014
Czytaj całość
Katarzyna Zdanowicz

Wyznaję zasadę, że rozwijać można się wtedy, kiedy pracuje się ...

20.07.2013
Czytaj całość
Igor Sokołowski

Myślałem o tym, aby wrócić do radia, ponieważ moją pierwszą dzi...

03.02.2013
Czytaj całość

Rok wyborczy

W 2015 roku odbywały się wybory prezydenckie, wybory parlamentarne oraz ogólnokrajowe referendum.czytaj więcej »

Euro 2012

W 2012 roku odbywały się mistrzostwa Europy organizowane przez Polskę i Ukrainę.czytaj więcej »

Wybory 2010

20 czerwca 2010 roku odbyła się pierwsza tura wyborów prezydenckich, a dwa tygodnie później - 4 lipca - druga. czytaj więcej »

Pogrzeb pary prezydenckiej

18 kwietnia 2010 roku w Krakowie odbyły się uroczystości pogrzebowe pary prezydenckiej. Lech i Maria Kaczyńscy spoczęli na Wawelu.czytaj więcej »

Katastrofa smoleńska

10 kwietnia 2010 roku o 8:41 w pobliżu lotniska w Smoleńsku rozbił się samolot prezydencki. Zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński.czytaj więcej »

Mniej istotne relacje

Tragedia w Katowicach, pielgrzymka papieża, wybory samorządowe 2006, tragedia w kopalni Halemba, wypadek pod Grenoble, wybory w Ameryce, konklawe, referendum w Warszawie, zamachy terrorystyczne we Francji.czytaj więcej »

Wybory 2005

Jesienią 2005 roku odbyły się wybory parlamentarne oraz dwie tury wyborów prezydenckich. czytaj więcej »

Konklawe

19 kwietnia 2005 o 17:50 z komina nad Kaplicą Sykstyńską zaczął wydobywać się biały dym. Wybrano papieża.czytaj więcej »

Pogrzeb Jana Pawła II

8 kwietnia 2005 roku pożegnaliśmy papieża Jana Pawła II. Tego dnia padł rekord oglądalności "Faktów".czytaj więcej »

Śmierć papieża

2 kwietnia 2005 roku o 21:37 zmarł papież Jan Paweł II. Wydarzenie to zmieniło ramówki wszystkich stacji telewizyjnych.czytaj więcej »

Dramat w Osetii

3 września 2004 rosyjskie specsłużby rozpoczynają szturm na szkołę w Biesłanie, gdzie terroryści przetrzymują około 1000 zakładników.czytaj więcej »

Wybory do PE

13 czerwca 2004 odbyły się pierwsze w Polsce wybory do Parlamentu Europejskiego. TVN24 zorganizowała wieczór wyborczy.czytaj więcej »

1 maja 2004

1 maja 2004 roku Polska wstąpiła do Unii Europejskiej. "Fakty" i TVN24 przygotowały specjalne relacje.czytaj więcej »

Wieczór Wyborczy TVN

23 września 2001 roku po raz pierwszy w historii polskiej telewizji, stacja komercyjna zaproponowała swój Wieczór Wyborczy, który okazał się olbrzymim sukcesem.czytaj więcej »

Atak terrorystyczny na USA

11 września 2001 roku. Nowy Jork, Waszyngton i Pensylwania. Sceny, niczym z katastroficznego filmu albo czarnego snu.czytaj więcej »

Copyright ©  2001 - 2011 by www.tvnfakty.pl | Wszystkie prawa zastrzeżone. Polityka prywatności serwisu i polityka cookies
Design by: vandeurse.xin.pl
Created by: www.tomaszloska.pl

Zapisz się / Wypisz się