"Milionerzy" - poniedziałek-czwartek, godz. 20:55 w TVN

Który program stanowi większą konkurencję dla "Faktów" TVN?

  • "Wydarzenia" Polsatu
  • "Wiadomości" TVP
  • żaden z nich
Bioline - zatrzymaj czas - naturalnie
Manufaktura kosmetyków naturalnych.
DomArtStyl - Piękno Twojego Wnętrza
Producent mebli tapicerowanych
Automatyka do bram
Kompleksowa obsługa instalatorów
Szkolenia - alarmy Satel
Praktyczne warsztaty dla instalatorów!
mapapit.pl
- pomoże rozliczyć podatki za 2016 rok
Mareo
Zakupy i Zabawa
Hotel Ventus Natural & Medical SPA ****
na hasło TVNFAKTY 5% rabatu!
Park Hotel**** KUR & SPA W. Buczyński
Komfortowy Hotel zaprasza do Świeradowa Zdroju
Hotel Buczyński
Medical & SPA

Nowo otwarty 4-gwiazdkowy hotel w górach
Power Love
Intymne zakupy online

Stacje  »  religia.tv

Chrześcijaństwo na szklanym ekranie

15 października 2007 roku Grupa ITI uruchomiła swój nowy kanał tematyczny. Religia.tv to stacja o ogólnej tematyce religijnej. Dyrektorem stacji od początku do końca istnienia był ks. Kazimierz Sowa. W latach 2007-2012 stacja miała również dyrektora programowego - Szymona Hołownię, znanego z anteny TVN - gospodarza programu "Mam Talent". Głównym celem stacji było dotarcie do ludzi, którzy są zainteresowani poznawaniem kwestii swojej wiary. W stacji nie brakowało programów o tematyce głęboko teologicznej i filozoficznej, biblijnej oraz programów dokumentalnych. Religia.tv to przede wszystkim stacja chrześcijańska, choć była ona otwarta również na inne religie, np. islam. 30 sierpnia 2009 roku stacja wyemitowała na żywo nabożeństwo muzułmańskie.

Religia.tv to nie Trwam

Religia.tv to druga, po TV Trwam, polska stacja o tematyce religijnej. Początkowo, kiedy pojawiła się informacja o starcie kolejnego kanału religijnego w Polsce pojawiały się opinie, że będzie to „druga telewizja Trwam”. Wbrew pozorom obie te stacje wiele dzieliło, niż łączyło. Programy religijne w telewizji Trwam mają charakter typowo katolicki, jeszcze nigdy w jej historii nie pojawiały się elementy innych wyznań, a tym bardziej innych religii. Toruńskiej telewizji nie można nazwać telewizją edukacyjną, bowiem najbardziej brakuje w niej programów dokumentalnych i edukacyjnych, natomiast przeważają transmisje z polskich kościołów, felietony i programy publicystyczne.

Natomiast Religia.tv to stacja nie która nie tylko skupiała się na katolicyzmie, ale ogólnie na całym chrześcijaństwie, a nawet innych religiach. W stacji, której transmisji nabożeństw jest jak na lekarstwo, większy nacisk jest kładziony na edukację społeczeństwa. Aż 60 proc. wszystkich programów w paśmie Religia.tv to były programy dokumentalne, informacyjne lub edukacyjne.

Na antenie Religii.tv, w przeciwieństwie do telewizji Trwam, próżno było szukać tematyki politycznej, bo nie taki był cel kanału religijnego.

Na religijnej antenie

Religia.tv to mnóstwo programów, spośród których każdy widz, niezależnie od wieku, znajdował coś dla siebie. W ofercie stacji znajdowały się takie programy jak: 

- "Biblijna lekcja religii" - wskazówki jak czytać i interpretować Stary Testament. Interpretacje podane są z punktu widzenia różnych religii.

- "Gość Niedzielny w Religia.tv" - cykl wywiadów.

- "Kulturoskop" - program kulturalno-rozrywkowy.

- "Ludzie na walizkach" Szymona Hołowni - talk-show, w którym dziennikarz rozmawia o cierpieniu z ludźmi, którzy przeszli trudne sytuacje życiowe.

- "Piąta strona nieba" - przedstawiciele różnych kościołów oceniali wydarzenia religijne i społeczne.

- "Rozmównica" - program, w którym prowadzący w studio (najczęściej ksiądz, teolog, lub jakaś osoba duchowna) na żywo rozmawia z telefonującym widzem.

- "Tego dnia" - program informacyjny o tematyce społecznej i religijnej.

- "Wieści z Rzymu" - serwis informacyjny dotyczący działalności papieża i najważniejszych wydarzeń ze Stolicy Apostolskiej.

- "Zbij szybkę!" - magazyn muzyczny. Prawdziwa gratka dla miłośników muzyki.

Od 2013 roku stacja ograniczyła produkcję programów własnych, ze względu na brak rentowności projektu. 31 stycznia 2015 roku religia.tv zakończyła nadawanie.

W górę
Piotr Kraśko

Jak myślę o swoim drugim domu poza domem, to bez wątpienia jest nim...

17.08.2016
Czytaj całość
Katarzyna Werner

Słaby ze mnie celebryta [...] Jestem człowiekiem z lasu....

01.03.2014
Czytaj całość
Katarzyna Zdanowicz

Wyznaję zasadę, że rozwijać można się wtedy, kiedy pracuje się ...

20.07.2013
Czytaj całość
Igor Sokołowski

Myślałem o tym, aby wrócić do radia, ponieważ moją pierwszą dzi...

03.02.2013
Czytaj całość

Rok wyborczy

W 2015 roku odbywały się wybory prezydenckie, wybory parlamentarne oraz ogólnokrajowe referendum.czytaj więcej »

Euro 2012

W 2012 roku odbywały się mistrzostwa Europy organizowane przez Polskę i Ukrainę.czytaj więcej »

Wybory 2010

20 czerwca 2010 roku odbyła się pierwsza tura wyborów prezydenckich, a dwa tygodnie później - 4 lipca - druga. czytaj więcej »

Pogrzeb pary prezydenckiej

18 kwietnia 2010 roku w Krakowie odbyły się uroczystości pogrzebowe pary prezydenckiej. Lech i Maria Kaczyńscy spoczęli na Wawelu.czytaj więcej »

Katastrofa smoleńska

10 kwietnia 2010 roku o 8:41 w pobliżu lotniska w Smoleńsku rozbił się samolot prezydencki. Zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński.czytaj więcej »

Mniej istotne relacje

Tragedia w Katowicach, pielgrzymka papieża, wybory samorządowe 2006, tragedia w kopalni Halemba, wypadek pod Grenoble, wybory w Ameryce, konklawe, referendum w Warszawie, zamachy terrorystyczne we Francji.czytaj więcej »

Wybory 2005

Jesienią 2005 roku odbyły się wybory parlamentarne oraz dwie tury wyborów prezydenckich. czytaj więcej »

Konklawe

19 kwietnia 2005 o 17:50 z komina nad Kaplicą Sykstyńską zaczął wydobywać się biały dym. Wybrano papieża.czytaj więcej »

Pogrzeb Jana Pawła II

8 kwietnia 2005 roku pożegnaliśmy papieża Jana Pawła II. Tego dnia padł rekord oglądalności "Faktów".czytaj więcej »

Śmierć papieża

2 kwietnia 2005 roku o 21:37 zmarł papież Jan Paweł II. Wydarzenie to zmieniło ramówki wszystkich stacji telewizyjnych.czytaj więcej »

Dramat w Osetii

3 września 2004 rosyjskie specsłużby rozpoczynają szturm na szkołę w Biesłanie, gdzie terroryści przetrzymują około 1000 zakładników.czytaj więcej »

Wybory do PE

13 czerwca 2004 odbyły się pierwsze w Polsce wybory do Parlamentu Europejskiego. TVN24 zorganizowała wieczór wyborczy.czytaj więcej »

1 maja 2004

1 maja 2004 roku Polska wstąpiła do Unii Europejskiej. "Fakty" i TVN24 przygotowały specjalne relacje.czytaj więcej »

Wieczór Wyborczy TVN

23 września 2001 roku po raz pierwszy w historii polskiej telewizji, stacja komercyjna zaproponowała swój Wieczór Wyborczy, który okazał się olbrzymim sukcesem.czytaj więcej »

Atak terrorystyczny na USA

11 września 2001 roku. Nowy Jork, Waszyngton i Pensylwania. Sceny, niczym z katastroficznego filmu albo czarnego snu.czytaj więcej »

Copyright ©  2001 - 2011 by www.tvnfakty.pl | Wszystkie prawa zastrzeżone. Polityka prywatności serwisu i polityka cookies
Design by: vandeurse.xin.pl
Created by: www.tomaszloska.pl

Zapisz się / Wypisz się