"Milionerzy" - poniedziałek-czwartek, godz. 20:55 w TVN

Który program stanowi większą konkurencję dla "Faktów" TVN?

  • "Wydarzenia" Polsatu
  • "Wiadomości" TVP
  • żaden z nich
Bioline - zatrzymaj czas - naturalnie
Manufaktura kosmetyków naturalnych.
DomArtStyl - Piękno Twojego Wnętrza
Producent mebli tapicerowanych
Automatyka do bram
Kompleksowa obsługa instalatorów
Szkolenia - alarmy Satel
Praktyczne warsztaty dla instalatorów!
mapapit.pl
- pomoże rozliczyć podatki za 2016 rok
Mareo
Zakupy i Zabawa
Hotel Ventus Natural & Medical SPA ****
Majówka na Mazurach - na hasło TVNFAKTY 5% rabatu
Park Hotel**** KUR & SPA W. Buczyński
Komfortowy Hotel zaprasza do Świeradowa Zdroju
Hotel Buczyński
Medical & SPA

Nowo otwarty 4-gwiazdkowy hotel w górach
Power Love
Intymne zakupy online

Rok bez Kamila Durczoka

Mija właśnie rok odkąd na wizji nie ma Kamila Durczoka. W lutym 2015 r. wybuchła głośna afera po serii artykułów w tygodniku „Wprost”. Nazwisko Kamila Durczoka pojawiało się w kontekście rzekomego mobbingu i molestowania. Dokładnie rok temu, 13 lutego, w TVN powołano specjalną komisję, która miała wstępnie wyjaśnić sprawę. Wkrótce potem Kamil Durczok został zwolniony z TVN.

druga okładka "Wprost" z Kamilem Durczokiem
druga okładka "Wprost" z Kamilem Durczokiem

Zamieszanie wokół ówczesnego szefa „Faktów” TVN rozpoczęło się po publikacji tygodnika „Wprost” zatytułowanego „Ukryta prawda”. Nie padło tam konkretne nazwisko, ale w internetowych spekulacjach pojawiły się informacje, że tekst może dotyczyć Kamila Durczoka. W lutym 2015 r. także we „Wprost” pojawił się artykuł zatytułowany „Ciemna strona Kamila Durczoka”. Znalazł się tam opis jednego z warszawskich mieszkań, w którym rzekomo miał przebywać Durczok. Z artykułu wynikało, że dziennikarz zabarykadował się w mieszkaniu w trakcie interwencji policji. Jakiś czas później w mieszkaniu dziennikarze „Wprost” mieli znaleźć biały proszek, gadżety i filmy erotyczne oraz osobiste rzeczy Kamila Durczoka. Początkiem marca 2015 r. do sprzedaży trafił kolejny numer tygodnika „Wprost”. Na okładce znalazła się twarz Kamila Durczoka z tytułem „molestowanie seksualne, mobbing, zmowa milczenia”.

Po tym, jak specjalna Komisja powołana w TVN zakończyła pracę powstał tajny raport dla Zarządu stacji, który wkrótce potem wyciekł do mediów. Na podstawie raportu TVN podjęła decyzję o natychmiastowym zakończeniu współpracy z Kamilem Durczokiem. Nieoficjalnie mówi się, że jednym z zapisów porozumienia był warunek, że Kamil Durczok nie będzie udzielał wywiadów na temat zaistniałej sytuacji.

Kamil Durczok oficjalnie w tej sprawie wypowiedział się tylko raz - na antenie TOK FM (potem wydawał jedynie oświadczenia). Mówił wtedy, że nigdy nie molestował żadnej kobiety, ale zapewnił, że jeśli komisja stwierdzi jakieś nieprawidłowości "będzie wiedział, co należy zrobić". Zaznaczył jednocześnie, że "bardzo chciałby" jeszcze poprowadzić "Fakty".

Prasa tabloidowa spekulowała, że po odejściu z TVN Kamil Durczok miał problemy zdrowotne. Wkrótce potem dziennikarz wynajął jednego z najlepszych w Polsce prawników specjalizujących się w ochronie wizerunki i wytoczył wydawcy i dziennikarzom „Wprost” 3 procesy, żądając rekordowego odszkodowania około 7 milionów złotych.

W ostatnich dniach w „Newsweeku” pojawił się artykuł, z którego wynika, że mimo afery Kamil Durczok został bardzo ciepło przyjęty na rodzinnym Śląsku. Dziennikarz udziela się społecznie, ostatnio uaktywnił się na twitterze, ale prawdopodobnie do dziennikarstwa już nie wróci.

Badania oglądalności „Faktów” TVN wskazują, że program bez Kamila Durczoka sobie poradził. "Fakty" TVN w styczniu 2016 r. oglądało średnio 3,56 mln widzów, czyli o 60 tys. więcej niż w ubiegłym roku, gdy jeszcze kierował nimi Kamil Durczok.

W „Newsweeku” anonimowi dziennikarze TVN mówią, że obecnie pracują tak samo ciężko, jak kiedyś, ale mniej nerwowo. Sprawa sądowa, którą wytoczył Durczok toczy się za zamkniętymi drzwiami. W internecie od czasu do czasu pojawiają się pewne przecieki i spekulacje z przebiegu procesu.

W górę
Piotr Kraśko

Jak myślę o swoim drugim domu poza domem, to bez wątpienia jest nim...

17.08.2016
Czytaj całość
Katarzyna Werner

Słaby ze mnie celebryta [...] Jestem człowiekiem z lasu....

01.03.2014
Czytaj całość
Katarzyna Zdanowicz

Wyznaję zasadę, że rozwijać można się wtedy, kiedy pracuje się ...

20.07.2013
Czytaj całość
Igor Sokołowski

Myślałem o tym, aby wrócić do radia, ponieważ moją pierwszą dzi...

03.02.2013
Czytaj całość

Rok wyborczy

W 2015 roku odbywały się wybory prezydenckie, wybory parlamentarne oraz ogólnokrajowe referendum.czytaj więcej »

Euro 2012

W 2012 roku odbywały się mistrzostwa Europy organizowane przez Polskę i Ukrainę.czytaj więcej »

Wybory 2010

20 czerwca 2010 roku odbyła się pierwsza tura wyborów prezydenckich, a dwa tygodnie później - 4 lipca - druga. czytaj więcej »

Pogrzeb pary prezydenckiej

18 kwietnia 2010 roku w Krakowie odbyły się uroczystości pogrzebowe pary prezydenckiej. Lech i Maria Kaczyńscy spoczęli na Wawelu.czytaj więcej »

Katastrofa smoleńska

10 kwietnia 2010 roku o 8:41 w pobliżu lotniska w Smoleńsku rozbił się samolot prezydencki. Zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński.czytaj więcej »

Mniej istotne relacje

Tragedia w Katowicach, pielgrzymka papieża, wybory samorządowe 2006, tragedia w kopalni Halemba, wypadek pod Grenoble, wybory w Ameryce, konklawe, referendum w Warszawie, zamachy terrorystyczne we Francji.czytaj więcej »

Wybory 2005

Jesienią 2005 roku odbyły się wybory parlamentarne oraz dwie tury wyborów prezydenckich. czytaj więcej »

Konklawe

19 kwietnia 2005 o 17:50 z komina nad Kaplicą Sykstyńską zaczął wydobywać się biały dym. Wybrano papieża.czytaj więcej »

Pogrzeb Jana Pawła II

8 kwietnia 2005 roku pożegnaliśmy papieża Jana Pawła II. Tego dnia padł rekord oglądalności "Faktów".czytaj więcej »

Śmierć papieża

2 kwietnia 2005 roku o 21:37 zmarł papież Jan Paweł II. Wydarzenie to zmieniło ramówki wszystkich stacji telewizyjnych.czytaj więcej »

Dramat w Osetii

3 września 2004 rosyjskie specsłużby rozpoczynają szturm na szkołę w Biesłanie, gdzie terroryści przetrzymują około 1000 zakładników.czytaj więcej »

Wybory do PE

13 czerwca 2004 odbyły się pierwsze w Polsce wybory do Parlamentu Europejskiego. TVN24 zorganizowała wieczór wyborczy.czytaj więcej »

1 maja 2004

1 maja 2004 roku Polska wstąpiła do Unii Europejskiej. "Fakty" i TVN24 przygotowały specjalne relacje.czytaj więcej »

Wieczór Wyborczy TVN

23 września 2001 roku po raz pierwszy w historii polskiej telewizji, stacja komercyjna zaproponowała swój Wieczór Wyborczy, który okazał się olbrzymim sukcesem.czytaj więcej »

Atak terrorystyczny na USA

11 września 2001 roku. Nowy Jork, Waszyngton i Pensylwania. Sceny, niczym z katastroficznego filmu albo czarnego snu.czytaj więcej »

Copyright ©  2001 - 2011 by www.tvnfakty.pl | Wszystkie prawa zastrzeżone. Polityka prywatności serwisu i polityka cookies
Design by: vandeurse.xin.pl
Created by: www.tomaszloska.pl

Zapisz się / Wypisz się