"Milionerzy" - poniedziałek-czwartek, godz. 20:55 w TVN

Który program stanowi większą konkurencję dla "Faktów" TVN?

  • "Wydarzenia" Polsatu
  • "Wiadomości" TVP
  • żaden z nich
Bioline - zatrzymaj czas - naturalnie
Manufaktura kosmetyków naturalnych.
DomArtStyl - Piękno Twojego Wnętrza
Producent mebli tapicerowanych
Automatyka do bram
Kompleksowa obsługa instalatorów
Szkolenia - alarmy Satel
Praktyczne warsztaty dla instalatorów!
mapapit.pl
- pomoże rozliczyć podatki za 2016 rok
Mareo
Zakupy i Zabawa
Hotel Ventus Natural & Medical SPA ****
na hasło TVNFAKTY 5% rabatu!
Park Hotel**** KUR & SPA W. Buczyński
Komfortowy Hotel zaprasza do Świeradowa Zdroju
Hotel Buczyński
Medical & SPA

Nowo otwarty 4-gwiazdkowy hotel w górach
Power Love
Intymne zakupy online

"Smutna lekcja twardego biznesu"

- Jest mi - tak po ludzku - żal... naszej stacji i naszej załogi... – mówi serwisowi tvnfakty.pl Małgorzata Prokopiuk-Kępka, która od września 2009 roku prowadziła "Stolicę" w TVN Warszawa. To ona pożegnała się z widzami stacji w ostatnim, 1706, wydaniu programu. – W stacji panowała fantastyczna rodzinna atmosfera – dodaje reporter, Łukasz Wieczorek.

- Po ponad dwóch latach bycia z Państwem, relacjonowania najważniejszych wydarzeń dla tego miasta, mówimy "dziękujemy" - tymi słowami żegnała się z widzami Małgorzta Prokopiuk-Kępka w piątek w ostatnim wydaniu "Stolicy".

Decyzja o zakończeniu nadawania TVN Warszawa poruszyła widzów. Na Facebooku utworzyło się kilka grup, broniących istnienia stacji. Za 28 miesięcy istnienia stacji podziękowały również stołeczne władze. Pałac Kultury i Nauki został w piątek podświetlony na zielono, a następnie na fioletowo. - Chcieliśmy powiedzieć "do widzenia" i zrobić Wam niespodziankę - skomentował Jarosław Jóźwiak z Ratusza.

Poprosiliśmy dziennikarzy TVN Warszawa, by podzielili się swoimi refleksjami. Jak wspominają swoją pracę w TVN Warszawa, co zapamiętają najlepiej? Specjalnie dla czytelników serwisu tvnfakty.pl o przygodzie z warszawskim kanałem TVN opowiadają gospodyni "Stolicy", Małgorzta Prokopiuk-Kępka i reporter programu, Łukasz Wieczorek.

Wspomina Małgorzata Prokopiuk-Kępka

"Jest mi - tak po ludzku - żal.... naszej stacji i naszej załogi... Przez prawie dwa lata pracy w TVN Warszawa miałam poczucie, że biorę udział w unikalnym projekcie i przeświadczenie, że jeszcze nigdy telewizja nie była tak blisko ludzi... To była telewizja interaktywna i skuteczna. Sprawdzaliśmy każdy sygnał od widzów, niejednokrotnie udawało się załatwić konkretne sprawy - drogę do osiedla, mieszkanie dla rodziny wyrzuconej na bruk, przyśpieszenie remontu szkoły, przedszkola... Patrzyliśmy na ręce urzędnikom i dawaliśmy widzom codziennie dużą porcję bardzo praktycznych informacji - dzięki nam wiedzieli, gdzie korkują sie ulice i gdzie zdarzył się wypadek, jak się ubrać do pracy i kiedy na ich osiedlu będzie wreszcie kanalizacja. Dziesiątki, może setki załatwionych spraw i duża satysfakcja. To miało sens.

Materiały  przygotowywane przez reporterów "Stolicy" odróżniał niepowtarzalny styl, swieżość spojrzenia i w kilku przypadkach - olbrzymie poczucie humoru. I mimo pewnych niedoskonałości (bo to był bardzo młody zespół, który jeszcze się uczył) to się oglądało!

Będzie mi brakowało klimatu newsroomu "Stolicy"... Dużego luzu, naszych żartów (czasem nieprzystojnych :)), naszych śpiewów (a kilka osób śpiewało naprawdę pięknie...), a nawet drobnych złośliwości (bo nie były groźne:)).

Dziekuję Widzom za wyrazy sympatii, ale też za konstruktywną krytykę. To rozwija i dopinguje. Jeszcze raz dziękuję :)

Decyzja o zamknięciu TVN Warszawa to dla nas - jak trafnie zauważył jeden z redakcyjnych kolegów - smutna lekcja twardego biznesu. Wielka szkoda".

Wspomina Łukasz Wieczorek

"Najmilej wspominam pracę z ludźmi. Po pierwsze, na ulicy - kiedy z mikrofonem w ręku mogłem poznawać opinie mieszkańców i rozwiązywać ich problemy. Po drugie, w redakcji. Była tam fantastyczna rodzinna atmosfera.

Pamiętam dwie zabawne sytuacje. Pierwsza, to kiedy realizowałem materiał o nowym wizerunku PKP na stacji kolejowej Warszawa Śródmieście. Podczas nagrania na godzinę zaciąłem się w nowej toalecie. Ten materiał jest nie do powtórzenia. Druga też dotyczyła kolei, tylko, że na stacji w Piastowie. To był grudzień. Wielkie zamieszanie po zmianie rozkładu jazdy. Jak na złość, na tablicy odjazdów pociągów, ktoś poprzestawiał cyferki. Postanowiłem zrobić porządek. Udało się. Kolejarze bardzo mi dziękowali".

TVN Warszawa kończy nadawanie na antenie telewizyjnej, ale nie zamyka działalności w ogóle. Zostaje portal internetowy. - Jestem przekonany, że portal tvnwarszawa.pl będzie pierwszym źródłem informacji dla mieszkańców stolicy - komentuje Łukasz Wieczorek.

W górę
Piotr Kraśko

Jak myślę o swoim drugim domu poza domem, to bez wątpienia jest nim...

17.08.2016
Czytaj całość
Katarzyna Werner

Słaby ze mnie celebryta [...] Jestem człowiekiem z lasu....

01.03.2014
Czytaj całość
Katarzyna Zdanowicz

Wyznaję zasadę, że rozwijać można się wtedy, kiedy pracuje się ...

20.07.2013
Czytaj całość
Igor Sokołowski

Myślałem o tym, aby wrócić do radia, ponieważ moją pierwszą dzi...

03.02.2013
Czytaj całość

Rok wyborczy

W 2015 roku odbywały się wybory prezydenckie, wybory parlamentarne oraz ogólnokrajowe referendum.czytaj więcej »

Euro 2012

W 2012 roku odbywały się mistrzostwa Europy organizowane przez Polskę i Ukrainę.czytaj więcej »

Wybory 2010

20 czerwca 2010 roku odbyła się pierwsza tura wyborów prezydenckich, a dwa tygodnie później - 4 lipca - druga. czytaj więcej »

Pogrzeb pary prezydenckiej

18 kwietnia 2010 roku w Krakowie odbyły się uroczystości pogrzebowe pary prezydenckiej. Lech i Maria Kaczyńscy spoczęli na Wawelu.czytaj więcej »

Katastrofa smoleńska

10 kwietnia 2010 roku o 8:41 w pobliżu lotniska w Smoleńsku rozbił się samolot prezydencki. Zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński.czytaj więcej »

Mniej istotne relacje

Tragedia w Katowicach, pielgrzymka papieża, wybory samorządowe 2006, tragedia w kopalni Halemba, wypadek pod Grenoble, wybory w Ameryce, konklawe, referendum w Warszawie, zamachy terrorystyczne we Francji.czytaj więcej »

Wybory 2005

Jesienią 2005 roku odbyły się wybory parlamentarne oraz dwie tury wyborów prezydenckich. czytaj więcej »

Konklawe

19 kwietnia 2005 o 17:50 z komina nad Kaplicą Sykstyńską zaczął wydobywać się biały dym. Wybrano papieża.czytaj więcej »

Pogrzeb Jana Pawła II

8 kwietnia 2005 roku pożegnaliśmy papieża Jana Pawła II. Tego dnia padł rekord oglądalności "Faktów".czytaj więcej »

Śmierć papieża

2 kwietnia 2005 roku o 21:37 zmarł papież Jan Paweł II. Wydarzenie to zmieniło ramówki wszystkich stacji telewizyjnych.czytaj więcej »

Dramat w Osetii

3 września 2004 rosyjskie specsłużby rozpoczynają szturm na szkołę w Biesłanie, gdzie terroryści przetrzymują około 1000 zakładników.czytaj więcej »

Wybory do PE

13 czerwca 2004 odbyły się pierwsze w Polsce wybory do Parlamentu Europejskiego. TVN24 zorganizowała wieczór wyborczy.czytaj więcej »

1 maja 2004

1 maja 2004 roku Polska wstąpiła do Unii Europejskiej. "Fakty" i TVN24 przygotowały specjalne relacje.czytaj więcej »

Wieczór Wyborczy TVN

23 września 2001 roku po raz pierwszy w historii polskiej telewizji, stacja komercyjna zaproponowała swój Wieczór Wyborczy, który okazał się olbrzymim sukcesem.czytaj więcej »

Atak terrorystyczny na USA

11 września 2001 roku. Nowy Jork, Waszyngton i Pensylwania. Sceny, niczym z katastroficznego filmu albo czarnego snu.czytaj więcej »

Copyright ©  2001 - 2011 by www.tvnfakty.pl | Wszystkie prawa zastrzeżone. Polityka prywatności serwisu i polityka cookies
Design by: vandeurse.xin.pl
Created by: www.tomaszloska.pl

Zapisz się / Wypisz się