"Milionerzy" - poniedziałek-czwartek, godz. 20:55 w TVN

Który program stanowi większą konkurencję dla "Faktów" TVN?

  • "Wydarzenia" Polsatu
  • "Wiadomości" TVP
  • żaden z nich
Bioline - zatrzymaj czas - naturalnie
Manufaktura kosmetyków naturalnych.
DomArtStyl - Piękno Twojego Wnętrza
Producent mebli tapicerowanych
Automatyka do bram
Kompleksowa obsługa instalatorów
Szkolenia - alarmy Satel
Praktyczne warsztaty dla instalatorów!
Zakopane – Hotel Redyk
Najwyższy poziom usług hotelarskich w Polsce – 1023 m n.p.m.
mapapit.pl
- pomoże rozliczyć podatki za 2016 rok
Mareo
Zakupy i Zabawa
Hotel Ventus Natural & Medical SPA ****
ferie z dziećmi na Mazurach
Park Hotel**** KUR & SPA W. Buczyński
Komfortowy Hotel zaprasza do Świeradowa Zdroju
Hotel Buczyński
Medical & SPA

Nowo otwarty 4-gwiazdkowy hotel w górach
Power Love
Intymne zakupy online

"Tajemnice korporacji" w TVN Style

Telewizor, który ma się zepsuć dokładnie po trzech latach, kiedy kończy się gwarancja. Rozpylanie specjalnych perfum wpływających na podświadomość klientów w restauracjach. Hinduskie dzieci pracujące 60 godzin w tygodniu przy produkcji modnych ubrań. Premiera serii o nieuczciwych praktykach firm, wywołała już wielki skandal we Francji. Teraz czas na Polskę!

Nie jest tajemnicą, że firmy walczą o jak najwyższą sprzedaż, jednocześnie minimalizując koszty. Jak to robią najbardziej znane korporacje? Zmuszanie ludzi do pracy w niebezpiecznych warunkach, naruszanie prawa międzynarodowego, wykorzystywanie dzieci, raje podatkowe, neuromarketing. To tylko wierzchołek góry lodowej. W każdym odcinku twórcy dokumentu biorą pod lupę kontrowersyjne zabiegi największych koncernów na świecie. Nie zawahają się obnażyć wszystkich tajemnic i najbardziej kontrowersyjnych praktyk. Każdy widz przeżyje prawdziwy szok!

fot. TVN

ODCINEK 1 – TOKSYCZNE METKI   (PREMIERA: 11 LIPCA)

W ciągu ostatnich dziesięciu lat, ceny ubrań spadły aż o 13 procent. Jak to się stało? Kto tak naprawdę za to płaci?

Przemysł przeniósł się między innymi do Indii. Tam nadal praktykuje się zakazane w Europie sposoby  produkcji ubrań. Mało kto wie, że moda na wytarte spodnie jeansowe spowodowała poważny uszczerbek na zdrowiu wielu osób zatrudnionych w tamtejszych fabrykach włókienniczych. Okoliczne szpitale są pełne pracowników cierpiących na choroby płuc. Czy ktoś coś zrobił w tej sprawie?

Twórcy dokumentu dostali się z kamerą do zakładów produkcyjnych w Bangladeszu. Nastoletnie dziewczynki pracują tam ponad sześćdziesiąt godzin tygodniowo. W wielu firmach wykorzystywanie dzieci do ciężkiej pracy to norma. Według raportów europejskich instytucji większość podwykonawców rażąco narusza prawa i wszelkie zasady etyczne. Czy wielkie korporacje podejmują w związku z tym jakieś kroki? Co z przestrzeganiem praw człowieka? Jak odpowie na te zarzuty prezes Zary, Pablo Isli?

ODCINEK 2 – NEUROMARKETING (PREMIERA: 18 LIPCA)

Główna zasada neuromarketingu brzmi: „Człowiek podejmuje podświadomie, aż 90 procent decyzji”. Firmy prześcigają się w wymyślaniu sposobów podświadomego odziaływania na swoich klientów.Ich  praktyki budzą coraz więcej kontrowersji. Wybrane dźwięki, kolory i zapachy pomagają kupującym podejmować decyzje korzystne dla wielkich koncernów. Procter & Gamble umieścił w opakowaniach proszku do prania specjalną mieszankę perfum, która miała wzbudzać pozytywne odczucia w trakcie ich otwierania. Dzięki temu zabiegowi sprzedaż proszku wzrosła, aż o 70 procent. Kolejną powszechnie znaną firmą wykorzystującą neuromarketing jest McDonald’s. Czy zabawa z ludzką podświadomością jest jedynie formą reklamy czy już manipulacją? Gdzie powinniśmy postawić granicę?

ODCINEK 3 – „ŚCIEMY” WIELKICH MAREK

Najwięksi producenci na świecie projektują urządzenia elektroniczne tak, żeby zaprogramować ich awarie. Telewizory psują się równo po trzech latach, dokładnie wtedy, kiedy kończy się ich gwarancja. Telefony bez możliwości wymiany baterii to już standard. Klienci są zmuszani do częstej zmiany sprzętu i dokonywania coraz to nowych aktualizacji. Dzięki dziennikarskiemu śledztwu okaże się, że starsze telewizory miały lepszą jakość obrazu niż dzisiejsze modele LCD. To nie koniec niespodzianek! 

ODCINEK 4 – EKOLOGICZNY PRZEKRĘT

Od jakiegoś czasu ekologia jest modna. Każda firma szczyci się działaniami podejmowanymi na rzecz ochrony środowiska. Badania potwierdzają, że tzw. „zielony marketing” pozytywnie wpływa na sprzedaż każdego produktu. Czy światowe korporacje na pewno czują się odpowiedzialne za środowisko naturalne? Twórcy dokumentu udowodnią, że jeden z bardzo znanych banków, który regularnie podejmuje działania proekologiczne, jednocześnie finansuje projekty zagrażające środowisku. Jak wygląda sytuacja w innych firmach?

ODCINEK 5 – FARMACEUTYCZNE OSZUSTWA

Chcesz sprzedać lek? Musisz wymyślić chorobę. Dwadzieścia lat temu niewielu pacjentów przejmowało się podwyższonym poziomem cholesterolu. Dziś to schorzenie jest przedstawiane jako jeden z głównych problemów zdrowotnych ludzkości, a leki na obniżenie poziomu cholesterolu sprzedają się „jak świeże bułeczki”. Kiedyś menopauza była naturalnym stanem. Dziś jest poważną dolegliwością. Marketing firm farmaceutycznych działa bardzo prężnie i ciągle wymyśla nowe choroby. Firmy dążą do określenia „normalnych” fizycznych stanów jako „chorobowe”. Promując nieistniejące schorzenia i zmieniając drobne niedomagania w poważne choroby, koncerny farmaceutyczne walczą o jak największą sprzedaż swoich produktów.

ODCINEK 6 – SŁODKA TRUCIZNA

Mało kto wie, że od lat na światowym rynku działa silne lobby cukrowe. Firmy produkujące cukier robią wszystko, żeby zatuszować jego zawartość w produktach spożywczych. Efekt jest taki, że każdy mieszkaniec Francji rocznie zjada 34 kilogramy cukru. Liczba ta ciągle rośnie. Niezdrowy składnik ukryty jest także w teoretycznie zdrowych produktach takich jak płatki śniadaniowe czy jogurty. Coraz częściej łączy się go z epidemią dziecięcej otyłości, cukrzycy czy chorób serca. Czy jest jakiś sposób, żeby ustrzec się przed szkodliwym wpływem tej białej trucizny?

ODCINEK 7 – GIEŁDOWE PRZEKRĘTY

Świat wielkiej finansjery od podszewki. Komputery połączone w jedną, globalną sieć sprzedają tysiące akcji na jedną mikrosekundę, zgodnie z matematycznymi algorytmami. Wszystko bez ludzkiej kontroli

i jakiejkolwiek regulacji, tylko po to, żeby osiągnąć jak największy zysk. Czasem jednak serwery zawodzą, wywołując nagłe załamanie rynku finansowego. Eksperci przewidują, że najbliższy kryzys finansowy na świecie zostanie wywołany właśnie w ten sposób. W tym odcinku serii pokażemy pracę spekulantów giełdowych. Jakie inne szokujące metody stosują, aby osiągnąć, jak największy zysk?

ODCINEK 8 – PODATKOWE UCIECZKI

Światowe korporacje szukają podatkowego raju. Wszystkie kombinują, jak ominąć przepisy podatkowe i zaoszczędzić miliony. Twórcy serii dotarli do szokujących dokumentów znanej firmy, która dzięki wielobilionowym transakcjom w Luksemburgu nie płaci należnych podatków. Okazuje się, że rejestrowanie spółek w rajach podatkowych, wynajmowanie kreatywnych księgowych i wyprowadzanie przychodów za granicę kraju to już standardowa praktyka.

„Tajemnice korporacji” - premiera w czwartek 11 lipca o godz. 22:30.

W górę
Piotr Kraśko

Jak myślę o swoim drugim domu poza domem, to bez wątpienia jest nim...

17.08.2016
Czytaj całość
Katarzyna Werner

Słaby ze mnie celebryta [...] Jestem człowiekiem z lasu....

01.03.2014
Czytaj całość
Katarzyna Zdanowicz

Wyznaję zasadę, że rozwijać można się wtedy, kiedy pracuje się ...

20.07.2013
Czytaj całość
Igor Sokołowski

Myślałem o tym, aby wrócić do radia, ponieważ moją pierwszą dzi...

03.02.2013
Czytaj całość

Rok wyborczy

W 2015 roku odbywały się wybory prezydenckie, wybory parlamentarne oraz ogólnokrajowe referendum.czytaj więcej »

Euro 2012

W 2012 roku odbywały się mistrzostwa Europy organizowane przez Polskę i Ukrainę.czytaj więcej »

Wybory 2010

20 czerwca 2010 roku odbyła się pierwsza tura wyborów prezydenckich, a dwa tygodnie później - 4 lipca - druga. czytaj więcej »

Pogrzeb pary prezydenckiej

18 kwietnia 2010 roku w Krakowie odbyły się uroczystości pogrzebowe pary prezydenckiej. Lech i Maria Kaczyńscy spoczęli na Wawelu.czytaj więcej »

Katastrofa smoleńska

10 kwietnia 2010 roku o 8:41 w pobliżu lotniska w Smoleńsku rozbił się samolot prezydencki. Zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński.czytaj więcej »

Mniej istotne relacje

Tragedia w Katowicach, pielgrzymka papieża, wybory samorządowe 2006, tragedia w kopalni Halemba, wypadek pod Grenoble, wybory w Ameryce, konklawe, referendum w Warszawie, zamachy terrorystyczne we Francji.czytaj więcej »

Wybory 2005

Jesienią 2005 roku odbyły się wybory parlamentarne oraz dwie tury wyborów prezydenckich. czytaj więcej »

Konklawe

19 kwietnia 2005 o 17:50 z komina nad Kaplicą Sykstyńską zaczął wydobywać się biały dym. Wybrano papieża.czytaj więcej »

Pogrzeb Jana Pawła II

8 kwietnia 2005 roku pożegnaliśmy papieża Jana Pawła II. Tego dnia padł rekord oglądalności "Faktów".czytaj więcej »

Śmierć papieża

2 kwietnia 2005 roku o 21:37 zmarł papież Jan Paweł II. Wydarzenie to zmieniło ramówki wszystkich stacji telewizyjnych.czytaj więcej »

Dramat w Osetii

3 września 2004 rosyjskie specsłużby rozpoczynają szturm na szkołę w Biesłanie, gdzie terroryści przetrzymują około 1000 zakładników.czytaj więcej »

Wybory do PE

13 czerwca 2004 odbyły się pierwsze w Polsce wybory do Parlamentu Europejskiego. TVN24 zorganizowała wieczór wyborczy.czytaj więcej »

1 maja 2004

1 maja 2004 roku Polska wstąpiła do Unii Europejskiej. "Fakty" i TVN24 przygotowały specjalne relacje.czytaj więcej »

Wieczór Wyborczy TVN

23 września 2001 roku po raz pierwszy w historii polskiej telewizji, stacja komercyjna zaproponowała swój Wieczór Wyborczy, który okazał się olbrzymim sukcesem.czytaj więcej »

Atak terrorystyczny na USA

11 września 2001 roku. Nowy Jork, Waszyngton i Pensylwania. Sceny, niczym z katastroficznego filmu albo czarnego snu.czytaj więcej »

Copyright ©  2001 - 2011 by www.tvnfakty.pl | Wszystkie prawa zastrzeżone. Polityka prywatności serwisu i polityka cookies
Design by: vandeurse.xin.pl
Created by: www.tomaszloska.pl

Zapisz się / Wypisz się