"Milionerzy" - poniedziałek-czwartek, godz. 20:55 w TVN

Który program stanowi większą konkurencję dla "Faktów" TVN?

  • "Wydarzenia" Polsatu
  • "Wiadomości" TVP
  • żaden z nich
Bioline - zatrzymaj czas - naturalnie
Manufaktura kosmetyków naturalnych.
DomArtStyl - Piękno Twojego Wnętrza
Producent mebli tapicerowanych
Automatyka do bram
Kompleksowa obsługa instalatorów
Szkolenia - alarmy Satel
Praktyczne warsztaty dla instalatorów!
mapapit.pl
- pomoże rozliczyć podatki za 2016 rok
Mareo
Zakupy i Zabawa
Hotel Ventus Natural & Medical SPA ****
Majówka na Mazurach - na hasło TVNFAKTY 5% rabatu
Park Hotel**** KUR & SPA W. Buczyński
Komfortowy Hotel zaprasza do Świeradowa Zdroju
Hotel Buczyński
Medical & SPA

Nowo otwarty 4-gwiazdkowy hotel w górach
Power Love
Intymne zakupy online

Ten sezon należał do TVN

To nie był łatwy sezon telewizyjny dla TVN. Przeniesienie programu „X Factor” spowodowało spadek widowni. Również parę innych programów odniosło sromotną klęskę. Poradziły za to sobie niedzielne nowości, a czarnymi końmi był serial ”Przepis na życie” i program „Kuchenne Rewolucje”. Co odniosło sukces, a co nie? Jak TVN wypadł na tle konkurencji?

Największe show tej wiosny „X Factor” emitowany w soboty o 20:00 zgromadził przed telewizorami średnio widownię rzędu 3,05 mln widzów. Jest to spadek o 1,4 mln widzów w porównaniu do pierwszej edycji, emitowanej rok wcześniej w niedziele o 20:00. TVN w trakcie emisji „X Factora” zajmował drugą lokatę. Lepiej radziła sobie TVP1 emitująca Sport i Pogodę po „Wiadomościach” oraz serial „Komisarz Alex” (średnio 3,09 mln widzów). Na trzecim miejscu znalazła się telewizyjna Dwójka emitująca Bitwę na głosy, a po zakończeniu tego programu „Kabaretowy Klub dwójki” z widownią rzędu 2,04 mln widzów. Poza podium znalazł się Polsat emitujący w tym czasie filmy zbierający widownie na poziomie 1,76 mln widzów. W grupie komercyjnej 16-49 role się odwróciły i to właśnie „X Factor” w tej grupie radził sobie najlepiej - zdobył widownię rzędu 1,58 mln widzów. Daleko za TVN na drugiej lokacie TVP1 z wynikiem 900 tys. widzów. Na trzeciej pozycji Polsat (859 tys. widzów), a poza podium TVP2 (687 tys. widzów).

Czarnym koniem tej wiosny okazały się „Kuchenne Rewolucje”. Program oglądało średnio 2,94 mln widzów, co oznacza wzrost o 150 tys. widzów w porównaniu do poprzedniej serii programu. W trakcie emisji programu TVN jest liderem. Również w czasie sobotnich powtórek, które ogląda średnio 1,77 mln widzów TVN jest stacją pierwszego wyboru. W trakcie czwartkowej emisji programu po piętach TVN deptała TVP1 emitująca w tym czasie m.in. „Sprawę dla reportera” z widownią na poziomie 2,72 mln widzów. Na trzecim miejscu podium telewizyjnego znajduje się Polsat nadający w tym czasie seriale „Hotel 52” oraz „Szpilki na Giewoncie”. TVP2 poza podium z wynikiem 1,04 mln widzów. Telewizyjna Dwójka w tym czasie nadawała filmy.

Jedna z nowości tego sezonu - „Surowi rodzice” przygarnęli przed telewizory widownię rzędu 2,7 mln widzów. W trakcie emisji tego programu TVN zajmował drugie miejsce za TVP1 emitującą Sport, Pogodę i „Ranczo” (średnio 5,04 mln widzów). Na trzeciej lokacie Polsat emitujący w tym czasie „Must be the Music”, a po jego zakończeniu filmy oraz Top Trendy Festival. Polsat zgromadził średnio w tym paśmie 2,5 mln widzów. Dwójka znalazła się na czwartym miejscu (1,38 mln widzów) emitując „Kabaretowy Klub Dwójki”.

„Prawo Agaty” - nowy serial telewizji TVN śledziło 3 mln widzów. W trakcie emisji TVN zajmował drugą lokatę za Polsatem, emitującym „Must be the Music” (3,32 mln widzów). Telewizyjna Jedynka emitująca końcówkę serialu „Ranczo” i filmy fabularne zajęła ostatnie miejsce na podium z wynikiem 2,81 mln widzów, a TVP2 znalazło się na czwartej lokacie z wynikiem 1,14 mln widzów emitując w tym czasie serial „Aida”.

750 tys. widzów - takie wyniki osiągnął „Superwizjer”. Mimo późnej pory nadawania, program przyciągnął najwięcej widzów w swoim paśmie do telewizji TVN w grupach wiekowych 4+ i 16-49. W tym samym czasie Polsat oglądało 677 tys. widzów, TVP2 662 tys. widzów, a TVP1 546 tys. widzów.

„Przepis na życie” przyciągnął przed telewizory 2,70 mln widzów. Wprawdzie serial stracił 140 tys. widzów, ale już wiadomo, że jesienią będzie kolejna transza. W trakcie emisji serialu TVN był stacją drugiego wyboru za TVP2, która emitowała kulisy „M jak Miłość” oraz „Magazyn Expressu Reporterów” (3,23 mln widzów). Za TVN znalazł się Polsat emitujący filmy (2 mln widzów) i TVP1 również pokazująca filmy (1,28 mln widzów).

„Woli i Tysio na pokładzie” to największa porażka TVN w tym sezonie. Program, który zanotował kiepskie wyniki oglądalności - 1,14 mln widzów, i nie zdobył sympatii widzów. Nikt z wypowiadających się publicznie osób nie zdecydował się na pozytywną opinię o programie.  TVN w trakcie emisji programu zajmował ostatnie miejsce na podium. Lepiej wypadła Dwójka emitująca program „Tomasz Lis na żywo” oraz filmy fabularne z wynikiem 1,69 mln widzów, oraz Polsat emitujący filmy z widownią 1,66 mln widzów. Gorzej od TVN wypadła Jedynka emitująca filmy oraz pasmo „Czas na dokument” z widownią na poziomie 967 tys. widzów.

Swój program prowadził najpierw w Polsacie. Zadebiutował tam w 2002 roku. Od jesieni 2006 oglądamy go w TVN. Oczywiście chodzi o talk-show „Kuba Wojewódzki”, który zgromadził 1,82 mln widzów. Jest to o 70 tys. widzów więcej w porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego. W trakcie emisji programu TVN był liderem. Na drugiej lokacie znalazła się Dwójka emitująca „Magazyn Expressu Reporterów” oraz filmy dokumentalne (1,31 mln widzów). Podium zamyka Polsat nadający filmy z widownią rzędu 1,21 mln widzów. Tuż za podium znalazła się Jedynka emitująca program „Kto za to zapłaci?”. W grupie komercyjnej program był zdecydowanym liderem (1,08 mln widzów). Między Polsatem zajmującym drugie miejsce jest prawie pół miliona różnicy (591 tys. widzów). TVP2 przyciągnęło 436 tys. widzów, a TVP1 zaledwie 255 tys. widzów.

„Szymon na żywo” - kolejna klapa TVN w tym sezonie. Program oglądało 1,82 mln widzów, czyli o ok. 700 tys. widzów mniej niż rok temu „Szymon Majewski Show”. TVN w trakcie emisji programu zajął trzecie miejsce za TVP2 emitującym program „Tomasz Lis na żywo” (3,07 mln widzów) i Polsatem pokazującym filmy (3 mln widzów). Gorzej od TVN wypadła Jedynka emitująca Teatr Telewizji oraz cykl dokumentów (1,02 mln widzów).

„Pan i Pani House” - program wnętrzarski TVN, emitowany w niedziele, o ruchomych godzinach nadawania między 15:15, a 15:50, po czterech pierwszych odcinkach przyciąga tylko 915 tys. widzów. Lepiej w tym czasie wypada TVP2 emitująca „Szansę na sukces” (1,83 mln widzów), TVP1 emitująca filmy fabularne (1,52 mln widzów) i Polsat również pokazujący filmy lub Formułę 1 (932 tys. widzów).

Również „Fakty” mają powód do dumy. W ostatnich miesiącach zajmują pierwsze miejsce pod względem oglądalności wyprzedzając swojego głównego rywala - „Wiadomości” TVP1. Fakty w kwietniu i maju oglądało kolejno 3,74 i 3,3 mln widzów pokonując „Wiadomości”, które przyciągnęły 3,60 i 3,12 mln widzów. Na kolejnych miejscach znajdują się „Teleexpress” (2,89 i 2,87 mln widzów), „Wydarzenia” (2,8 i 2,34 mln widzów) oraz „Panorama” (1,57 i 1,27 mln widzów).

„Dzień Dobry TVN” jest na prowadzeniu wśród programów śniadaniowych. Ogląda go 660 tys. widzów. Potem w rankingu plasuje się „Pytanie na śniadanie” z wynikiem 470 tys. widzów. Podium zamyka „Kawa czy herbata”, którą wybiera 346 tys. widzów. Poranek TVN24 wybiera 190 tys. widzów, a „Nowy Dzień” w Polsacie News 48 tys. widzów.

"You Can Dance - po prostu tańcz" wprawdzie zanotowało spadek oglądalności - program oglądało średnio 2,55 mln widzów, ale mimo spadku o 140 tys. widzów w porównaniu do poprzedniej edycji, program w swoim paśmie jest liderem w obu grupach wiekowych - 4+ i 16-49. Na drugiej pozycji znalazł się Polsat (1,88 mln) emitujący filmy fabularne lub mecze Ligi Mistrzów. Trzecia w rankingu plasuje się Telewizyjna Jedynka (1,58 mln), a czwarta Dwójka (1,2 mln). Obie stacje głównie w tym paśmie nadawały filmy, choć w TVP1 można było również oglądać serial "Terra Nova" i program "Na pierwszym planie".

Poniżej w tabelach prezentujemy całodobowe udziały w rynku za miesiące marzec, kwiecień i maj w grupie 4+ i 16-49:

Widać, że tej wiosny mimo minimalnego spadku TVN stał się liderem na rynku telewizyjnym w grupie wszystkich widzów 4+. Drugą lokatę zajmuje telewizyjna Jedynka ze sporym spadkiem 3,3 proc. udziałów. Polsat awansował na miejsce trzecie. Jego udział wzrósł zaledwie o 0,1 proc. udziałów, czyli tyle ile stracił TVN. Na czwartej lokacie znajduje się TVP2 ze spadkiem 1,1 proc. udziałów. W tym zestawieniu widać tendencje, że głównie najwięksi gracze tracą na rzecz stacji tematycznych, które stają się coraz popularniejsze. Ogólny wynik Grupy TVN jest lepszy o 0,7 proc. niż w ubiegłym roku. Również Grupa Polsat zyskuje 0,5 proc., a Grupa TVP traci 4,4 proc. udziałów.

W tej grupie wiekowej jak widać, wszyscy główni gracze tracą. Najbardziej dotkliwe spadki obejmują Telewizję Polską S.A. Mimo spadku TVN utrzymał pozycję lidera, lecz granica między TVN a Polsatem jest już bardzo niewielka, bo zaledwie 0,1 proc. udziałów. Najbardziej na tym zyskują stacje tematyczne, przez co ogólna liczba udziałów Grupy TVN wzrosła o 0,5 proc. udziałów, a Polsatu o 0,2 proc. udziałów. TVP notuje spadki na poziomie 4,1 proc.

Poniżej w tabelach prezentujemy udziały w rynku za miesiące marzec, kwiecień i maj w grupie 4+ i 16-49 w PRIME TIME:

Widać, że porze największej oglądalności tej wiosny mimo spadku o 0,7 proc. TVN stał się liderem na rynku telewizyjnym w grupie wszystkich widzów 4+. Drugą lokatę zajmuje telewizyjna Jedynka ze sporym spadkiem 2,6 proc. udziałów. Polsat awansował na miejsce trzecie. Jego udział wzrósł najbardziej, bo o 1,4 proc. udziałów. Na czwartej lokacie znajduje się TVP ze spadkiem 1,8 proc. udziałów. Najwięksi gracze z wyjątkiem Polsatu tracą, a stacje tematyczne zyskują. Jest to sygnał dla telewizji TVN i TVP, że na jesień, powinni bardziej zadbać o swoje wieczorne ramówki. Ogólny wynik Grupy TVN jest gorszy o 0,4 proc. niż w ubiegłym roku. Traci też TVP i to aż 4,2 proc, zyskuje zaś grupa Polsat 1,8 proc. udziałów.

Jak widać wszyscy główni nadawcy tracą, z wyjątkiem Polsatu, który zyskuje. Jest to więc sygnał dla telewizji TVN i TVP, że muszą na to zareagować i wzmocnić swoje wieczorne i nie tylko ramówki jesienią, by nie zostać w tyle i nie pozwolić się wyprzedzić przez Polsat. Zyskują również stacje tematyczne, ale to jest już normalna kolej rzeczy.

 

*Dane dotyczące programów śniadaniowych tyczą się wyników majowych.

*Artykuł opiera się na badania przeprowadzone przez Nielsen Audience Measurement oraz dane opublikowane w Biurze Reklamy TVN.

*Wyniki podawane są w zaokrągleniu, dlatego mogą nieznacznie różnić się od tych zaprezentowanych przez inne portale.

W górę
Piotr Kraśko

Jak myślę o swoim drugim domu poza domem, to bez wątpienia jest nim...

17.08.2016
Czytaj całość
Katarzyna Werner

Słaby ze mnie celebryta [...] Jestem człowiekiem z lasu....

01.03.2014
Czytaj całość
Katarzyna Zdanowicz

Wyznaję zasadę, że rozwijać można się wtedy, kiedy pracuje się ...

20.07.2013
Czytaj całość
Igor Sokołowski

Myślałem o tym, aby wrócić do radia, ponieważ moją pierwszą dzi...

03.02.2013
Czytaj całość

Rok wyborczy

W 2015 roku odbywały się wybory prezydenckie, wybory parlamentarne oraz ogólnokrajowe referendum.czytaj więcej »

Euro 2012

W 2012 roku odbywały się mistrzostwa Europy organizowane przez Polskę i Ukrainę.czytaj więcej »

Wybory 2010

20 czerwca 2010 roku odbyła się pierwsza tura wyborów prezydenckich, a dwa tygodnie później - 4 lipca - druga. czytaj więcej »

Pogrzeb pary prezydenckiej

18 kwietnia 2010 roku w Krakowie odbyły się uroczystości pogrzebowe pary prezydenckiej. Lech i Maria Kaczyńscy spoczęli na Wawelu.czytaj więcej »

Katastrofa smoleńska

10 kwietnia 2010 roku o 8:41 w pobliżu lotniska w Smoleńsku rozbił się samolot prezydencki. Zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński.czytaj więcej »

Mniej istotne relacje

Tragedia w Katowicach, pielgrzymka papieża, wybory samorządowe 2006, tragedia w kopalni Halemba, wypadek pod Grenoble, wybory w Ameryce, konklawe, referendum w Warszawie, zamachy terrorystyczne we Francji.czytaj więcej »

Wybory 2005

Jesienią 2005 roku odbyły się wybory parlamentarne oraz dwie tury wyborów prezydenckich. czytaj więcej »

Konklawe

19 kwietnia 2005 o 17:50 z komina nad Kaplicą Sykstyńską zaczął wydobywać się biały dym. Wybrano papieża.czytaj więcej »

Pogrzeb Jana Pawła II

8 kwietnia 2005 roku pożegnaliśmy papieża Jana Pawła II. Tego dnia padł rekord oglądalności "Faktów".czytaj więcej »

Śmierć papieża

2 kwietnia 2005 roku o 21:37 zmarł papież Jan Paweł II. Wydarzenie to zmieniło ramówki wszystkich stacji telewizyjnych.czytaj więcej »

Dramat w Osetii

3 września 2004 rosyjskie specsłużby rozpoczynają szturm na szkołę w Biesłanie, gdzie terroryści przetrzymują około 1000 zakładników.czytaj więcej »

Wybory do PE

13 czerwca 2004 odbyły się pierwsze w Polsce wybory do Parlamentu Europejskiego. TVN24 zorganizowała wieczór wyborczy.czytaj więcej »

1 maja 2004

1 maja 2004 roku Polska wstąpiła do Unii Europejskiej. "Fakty" i TVN24 przygotowały specjalne relacje.czytaj więcej »

Wieczór Wyborczy TVN

23 września 2001 roku po raz pierwszy w historii polskiej telewizji, stacja komercyjna zaproponowała swój Wieczór Wyborczy, który okazał się olbrzymim sukcesem.czytaj więcej »

Atak terrorystyczny na USA

11 września 2001 roku. Nowy Jork, Waszyngton i Pensylwania. Sceny, niczym z katastroficznego filmu albo czarnego snu.czytaj więcej »

Copyright ©  2001 - 2011 by www.tvnfakty.pl | Wszystkie prawa zastrzeżone. Polityka prywatności serwisu i polityka cookies
Design by: vandeurse.xin.pl
Created by: www.tomaszloska.pl

Zapisz się / Wypisz się