"Milionerzy" - poniedziałek-czwartek, godz. 20:55 w TVN

Który program stanowi większą konkurencję dla "Faktów" TVN?

  • "Wydarzenia" Polsatu
  • "Wiadomości" TVP
  • żaden z nich
Bioline - zatrzymaj czas - naturalnie
Manufaktura kosmetyków naturalnych.
DomArtStyl - Piękno Twojego Wnętrza
Producent mebli tapicerowanych
Automatyka do bram
Kompleksowa obsługa instalatorów
Szkolenia - alarmy Satel
Praktyczne warsztaty dla instalatorów!
mapapit.pl
- pomoże rozliczyć podatki za 2016 rok
Mareo
Zakupy i Zabawa
Hotel Ventus Natural & Medical SPA ****
Majówka na Mazurach - na hasło TVNFAKTY 5% rabatu
Park Hotel**** KUR & SPA W. Buczyński
Komfortowy Hotel zaprasza do Świeradowa Zdroju
Hotel Buczyński
Medical & SPA

Nowo otwarty 4-gwiazdkowy hotel w górach
Power Love
Intymne zakupy online

To był rok 2016. Co przyniesie 2017 rok?

Kończymy dziś rok 2016, który w mediach okazał się dość intensywnym. Nie tylko dla telewizji TVN i grupy Scripps Networks Interactive, ale również dla mediów publicznych czy innych stacji komercyjnych, które rozpoczęły naziemne nadawanie a nawet i dla życia politycznego, ale my w naszym podsumowaniu skupimy się na grupie SNI.

Od nowego roku w TVN24 w soboty pojawił się program „Blisko ludzi” Ryszarda Cebuli. Program ten został przeniesiony z TTV do TVN24 właśnie i był realizowany z udziałem publiczności. Był swego rodzaju odpowiedzią na „Państwo w Państwie” telewizji Polsat News. W czerwcu program udał się na przerwę wakacyjną, z której już nie wrócił, a jego prowadzący Ryszard Cebula od października dołączył do grona prowadzących „Express” TTV zastępując Krzysztofa Lipskiego, który pozostał w redakcji programu.

Również w programie „Dwie prawdy” zaszły zmiany. W kwietniu do grona prowadzących dołączył były eurodeputowany Marek Migalski, a w sierpniu publicysta Cezary Michalski, który z programem związany był zaledwie miesiąc i we wrześniu program został zdjęty z ramówki.

Rok 2016 przyniósł TVN wiele nagród – na Telekamerach uhonorowani zostali Martyna Wojciechowska, Agnieszka Cegielska i Agustin Egurrola a podczas gali Mediatory w kategorii INICJATOR najlepsza okazała się Anita Werner. Nagrodę otrzymała za dokument „Miss więzienia” jaki był realizowany dla TVN Style. W międzynarodowym konkursie The Best Shorts Competition nagrodzonych zostało 9 filmów dokumentalnych jakie powstały na zlecenie Grupy TVN, a Grupa TVN została Nadawcą roku.

fot. materiały promocyjne TVN

Mijający rok przyniósł ze sobą również tak zwaną #dobrązmianę. Z TVP pożegnać się musiało wielu znanych dziennikarzy, część z nich przeszła do TVN, gdzie teraz pracują m.in. Piotr Kraśko, Diana Rudnik, Jacek Tacik czy Radomir Wit. Piotr Kraśko prowadzi „Dzień Dobry TVN”, gdzie zastąpił Bartosza Węglarczyka oraz „Fakty z zagranicy” w TVN24 BIS, Diana Rudnik prowadzi „Fakty w południe” (pojawiły się na antenie w końcu maja) i „Fakty po południu” (od kwietnia również w weekendy) a panowie Jacek Tacik i Radomir Wit są reporterami TVN24. Z kolei do TVN24 BIS z Panoramy TVP2 przeszedł Witold Tabaka, który z reportera stał się prowadzącym.

We wspomnianym DDTVN było więcej zmian – nie tylko ta gdzie Piotr Kraśko zastąpił Bartosza Węglarczyka. Z końcem maja z programem pożegnał się Jarosław Kuźniar, którego od września zastąpił Andrzej Sołtysik, który już kiedyś w parze z Magdą Mołek prowadził program. Od stycznia z kolei program został wydłużony również w sobotnie poranki, kiedy to rozpoczyna się o godz. 8.00 a kończy przed 11.00.

Wiosna w 2016 roku rozpoczęła się już w połowie lutego. Mowa oczywiście o wiosennej ramówce TVN, w której pojawiły się nowości jak i powroty po latach – mowa tu o programie „Agent” który pojawił się w formie z celebrytami i okazał się jednym z hitów wiosennej ramówki, a w innym show TVN „You Can Dance” doszło do zmiany w jury. Kingę Rusin zastąpili uczestnicy pierwszej odsłony show – Ida Nowakowska i Maciek Gleba Florek.

Miniony rok to również kilka jubileuszy – TVN24 obchodziło swoje 15 urodziny, magazyn motoryzacyjny „Automaniak” 18 urodziny a „Maja w ogrodzie” obchodziła 600 odcinków swojego programu.

Nie obyło się również bez zmian na wielu stanowiskach kierowniczych. W lutym Joe NeCastro odszedł na emeryturę i na czele rady Nadzorczej TVN zastąpił go Jim Samples, który w lipcu na stanowisku prezesa TVN zastąpił Markusa Tellenbacha. Katarzyna Kolenda-Zaleska, dziennikarka Faktów z kolei zastąpiła Bożenę Walter na stanowisku Prezesa Fundacji TVN - „Nie jesteś sam”.

Dla „Szkła Kontaktowego” to był trudny rok. 12 maja zmarła jego komentatorka Maria Czubaszek, która od marca nie pojawiała się w programie ze względu na chorobę i pobyt w szpitalu. Wydawało się, że najgorsze było już za Panią Marią – w tygodniu w którym zmarła miała powrócić do programu. Nie zdążyła.... W programie tym również po dłuższej przerwie do komentowania powrócił Kamil Dąbrowa a nowym komentatorem został Michał Kempa, znany m.in. z programu „Kuba Wojewódzki”.

26 luty to data ważna dla drugiej informacyjnej stacji TVN, dlatego, że od tego dnia nosi ona nową, krótszą nazwę – TVN24 BIS zastępując wcześniejszą TVN24 Biznes i Świat. W maju TVN zakończył współpracę z klubem piłkarskim Legia Warszawa, a podczas Euro 2016 z TVN24 współpracował jeden z najbardziej znanych komentatorów – Tomasz Zimoch. W lipcu podczas Światowych Dni Młodzieży specjalne relacje pojawiły się również na antenie TVN co sprawiło, że jednego z dni Fakty rozpoczęły się z blisko 20 minutowym opóźnieniem ze względu na przemówienie Papieża Franciszka.

Lato 2016 było wyjątkowe nie tylko za sprawą pogody a również za sprawą premierowych pozycji w TVN. Tym razem to już nie tylko „Dzień Dobry Wakacje” w weekendy a również i nowości - „Projekt Lady” Małgorzaty Rozenek-Majdan, który stał się hitem i w wakacje 2017 roku pokazana zostanie druga edycja tego programu. Oglądać można było również inne show - „Dom marzeń”, gdzie uczestnicy przez całe wakacje budowali dom warty 2,5 mln złotych, by na końcu jedna z budujących go par mogła go wygrać, a widzowie seriali drugi rok z rzędu mogli oglądać premierowe odcinki „Na Wspólnej”. W sierpniu po kilku latach przerwy można było obejrzeć jednodniowy festiwal „Na Fali” z konkursem „Morze Przebojów”, który odbył się w Koszalinie.

Jesienią z miesięcznym opóźnieniem na antenie TVN ruszył kontrowersyjny show - „Ślub od pierwszego wejrzenia” w którym 2 osoby które miały wziąć ze sobą ślub poznawały się dopiero na kilkanaście minut przed ceremonią w Urzędzie Stanu Cywilnego. Z programem związanych było wiele kontrowersji, co też sprawiło duże zainteresowanie produkcją dzięki czemu program był jednym z hitów jesiennej ramówki.

„Rozmowy w toku” - jedna z ikon telewizji TVN. Wydawałoby się, że nadawany ten program będzie do końca świata a nawet jeden dzień dłużej. We wrześniu były 2 odcinki specjalne programu zrealizowane w Wielkiej Brytanii, a już w październiku dowiedzieliśmy się, że Ewa Drzyzga pracuje nad nowym programem, który w wiosennej ramówce zastąpi „Rozmowy w toku”. Ostatni odcinek tego programu mogliśmy oglądać 4 listopada.

TVN w minionym roku stał się koproducentem serialu ZDF „Polacy i Niemcy – historia sąsiedztwa”. Do tej pory koproducentem podobnych produkcji była publiczna TVP. Po roku #dobrejzmiany to się zmieniło i również z tego względu w grudniu 29. ceremonia Europejskich Nagród Filmowych do obejrzenia była w TVN a w nadchodzącym 2017 roku transmisje z WOŚP oraz „Paszporty Polityki” również będą do obejrzenia w TVN.

Miniony rok dla Player.pl również przyniósł trochę zmian – obecnie więcej jest realizowanych produkcji wyłącznie do tej internetowej platformy, jesienią można było obejrzeć po raz pierwszy serial w technologii 360 stopni „Para nie do pary” a w 2017 roku Player.pl ma być dostępny również poza granicami kraju o czym mówił w rozmowie z Business Insider Polska Christian Anting, wiceprezes TVN. Szczegóły mają być podane do wiadomości w późniejszym czasie.

Ważną informacją grudnia jest podpisanie umowy z NBC Universal International, dzięki czemu od przyszłego roku wiele głośnych i hitowych filmów będzie miało swoją premierę w TVN. Od 1 stycznia 2017 roku portfolio Grupy TVN rozszerzy się o kanały SNI – T ravel Channel i Food Network, który do dziś nadaje pod nazwą Polsat Food, a od 7 stycznia w wyniku przekształcenia TVN Meteo Active, nadawanie rozpocznie HGTV – Home&Garden TV.

Nadchodzący rok dla TVN również będzie intensywny - powiedzieć "Hello 2017" będzie można razem z TVN i gwiazdami Sylwestra z warszawskiego Placu Defilad. Wiosenna ramówka ponownie wystartuje w lutym razem z kultowym teleturniejem "Milionerzy", który ponownie poprowadzi Hubert Urbański. Na koniec stycznia gala "Telekamer", która co roku obfituje w pierwsze w danym roku nagrody dla TVN a jesienią stacja będzie obchodzić swoje 20-lecie istnienia. O wszystkim co istotne dowiedzieć będzie się można z tvnfakty.pl, dla nas również nadchodzący rok będzie wyjątkowy.

W górę
Piotr Kraśko

Jak myślę o swoim drugim domu poza domem, to bez wątpienia jest nim...

17.08.2016
Czytaj całość
Katarzyna Werner

Słaby ze mnie celebryta [...] Jestem człowiekiem z lasu....

01.03.2014
Czytaj całość
Katarzyna Zdanowicz

Wyznaję zasadę, że rozwijać można się wtedy, kiedy pracuje się ...

20.07.2013
Czytaj całość
Igor Sokołowski

Myślałem o tym, aby wrócić do radia, ponieważ moją pierwszą dzi...

03.02.2013
Czytaj całość

Rok wyborczy

W 2015 roku odbywały się wybory prezydenckie, wybory parlamentarne oraz ogólnokrajowe referendum.czytaj więcej »

Euro 2012

W 2012 roku odbywały się mistrzostwa Europy organizowane przez Polskę i Ukrainę.czytaj więcej »

Wybory 2010

20 czerwca 2010 roku odbyła się pierwsza tura wyborów prezydenckich, a dwa tygodnie później - 4 lipca - druga. czytaj więcej »

Pogrzeb pary prezydenckiej

18 kwietnia 2010 roku w Krakowie odbyły się uroczystości pogrzebowe pary prezydenckiej. Lech i Maria Kaczyńscy spoczęli na Wawelu.czytaj więcej »

Katastrofa smoleńska

10 kwietnia 2010 roku o 8:41 w pobliżu lotniska w Smoleńsku rozbił się samolot prezydencki. Zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński.czytaj więcej »

Mniej istotne relacje

Tragedia w Katowicach, pielgrzymka papieża, wybory samorządowe 2006, tragedia w kopalni Halemba, wypadek pod Grenoble, wybory w Ameryce, konklawe, referendum w Warszawie, zamachy terrorystyczne we Francji.czytaj więcej »

Wybory 2005

Jesienią 2005 roku odbyły się wybory parlamentarne oraz dwie tury wyborów prezydenckich. czytaj więcej »

Konklawe

19 kwietnia 2005 o 17:50 z komina nad Kaplicą Sykstyńską zaczął wydobywać się biały dym. Wybrano papieża.czytaj więcej »

Pogrzeb Jana Pawła II

8 kwietnia 2005 roku pożegnaliśmy papieża Jana Pawła II. Tego dnia padł rekord oglądalności "Faktów".czytaj więcej »

Śmierć papieża

2 kwietnia 2005 roku o 21:37 zmarł papież Jan Paweł II. Wydarzenie to zmieniło ramówki wszystkich stacji telewizyjnych.czytaj więcej »

Dramat w Osetii

3 września 2004 rosyjskie specsłużby rozpoczynają szturm na szkołę w Biesłanie, gdzie terroryści przetrzymują około 1000 zakładników.czytaj więcej »

Wybory do PE

13 czerwca 2004 odbyły się pierwsze w Polsce wybory do Parlamentu Europejskiego. TVN24 zorganizowała wieczór wyborczy.czytaj więcej »

1 maja 2004

1 maja 2004 roku Polska wstąpiła do Unii Europejskiej. "Fakty" i TVN24 przygotowały specjalne relacje.czytaj więcej »

Wieczór Wyborczy TVN

23 września 2001 roku po raz pierwszy w historii polskiej telewizji, stacja komercyjna zaproponowała swój Wieczór Wyborczy, który okazał się olbrzymim sukcesem.czytaj więcej »

Atak terrorystyczny na USA

11 września 2001 roku. Nowy Jork, Waszyngton i Pensylwania. Sceny, niczym z katastroficznego filmu albo czarnego snu.czytaj więcej »

Copyright ©  2001 - 2011 by www.tvnfakty.pl | Wszystkie prawa zastrzeżone. Polityka prywatności serwisu i polityka cookies
Design by: vandeurse.xin.pl
Created by: www.tomaszloska.pl

Zapisz się / Wypisz się