"Milionerzy" - poniedziałek-czwartek, godz. 20:55 w TVN

Który program stanowi większą konkurencję dla "Faktów" TVN?

  • "Wydarzenia" Polsatu
  • "Wiadomości" TVP
  • żaden z nich
Bioline - zatrzymaj czas - naturalnie
Manufaktura kosmetyków naturalnych.
DomArtStyl - Piękno Twojego Wnętrza
Producent mebli tapicerowanych
Automatyka do bram
Kompleksowa obsługa instalatorów
Szkolenia - alarmy Satel
Praktyczne warsztaty dla instalatorów!
mapapit.pl
- pomoże rozliczyć podatki za 2016 rok
Mareo
Zakupy i Zabawa
Hotel Ventus Natural & Medical SPA ****
na hasło TVNFAKTY 5% rabatu!
Park Hotel**** KUR & SPA W. Buczyński
Komfortowy Hotel zaprasza do Świeradowa Zdroju
Hotel Buczyński
Medical & SPA

Nowo otwarty 4-gwiazdkowy hotel w górach
Power Love
Intymne zakupy online

To był rok: podsumowanie 2014 roku

Dopiero co zakończyliśmy 2014 rok, więc zanim na dobre rozpoczniemy 2015 rok, to warto podsumować to co działo się w 2014 roku na polskim rynku medialny, a zwłaszcza w Grupie TVN i ITI. W artykule również zestawienie oglądalności uwzględniające lata 2009-2014, więc można porównać jak zmieniała się w tym okresie popularność kanałów telewizyjnych.

* Wyniki dla TVN24 Biznes i Świat dotyczą średniej z okresu marzec-grudzień 2014. W styczniu i lutym ub.r. stacja nie była objęta oficjalnym monitoringiem telemetrycznym.

** Wyniki Grupy Polsat od września 2013 zawierają również dane TV4 i TV6.

*** Dane: Nielsen Audience Measurement dla TVN S.A.

Podsumowanie roku minionego najlepiej zacząć od największego sukcesu TVN, czyli nowej stacji TVN24 Biznes i Świat, która zastąpiła TVN CNBC. Stacja ta ma blisko 5-krotnie lepsze wyniki niż TVN CNBC. Warto też przy tym spojrzeć co dalej ze stacją TVN Meteo, która z roku na rok ma coraz gorsze wyniki i jest już coraz bliżej czołówki stacji telewizyjnych z najgorszą oglądalnością. Może Grupa TVN powinna pomyśleć o rebrandingu tej stacji? Co o tym myślicie? Piszcie w komentarzach!

W styczniu pojawił się również nowy szef TVN Turbo - Przemysław Kwiatkowski. I tu należą się wielkie gratulacje dla nowego szefa - co widać po wynikach oglądalności, świeża krew, świeże spojrzenie pozwoliło to nadrobić spadki jakie stacja poniosła w 2013 roku.

Agnieszka Cegielska (TVN Meteo), Agnieszka Chylińska (TVN), Katarzyna Bosacka (TVN Style) i "W11 - Wydział Śledczy" - laureaci "Telekamer", z czego Agnieszka Cegielska została również "Gwiazdą dobroczynności" w kategorii "darczyńca". Katarzyna Kolenda-Zaleska ("Fakty" TVN), Maciej Wierzyński (TVN24 BIŚ) i Filip Chajzer ("DDTVN") to z kolei laueraci "Wiktorów". Filip Chajzer podobnie jak Agnieszka Szulim (TVN, TVN Style) nie byli jednak zbyt grzeczni o czym dowiedzieli się wszyscy w połowie lutego podczas wręczenia nagród "Niegrzeczni 2014", chociaż podczas gali, Agnieszka Szulim przekonała się, że inni potrafią być jeszcze bardziej niegrzeczni i niebezpieczni...

Nie tylko osoby, które na co dzień oglądamy zostały uhonorowane wyróżnieniami - Edward Miszczak, Jan Wejchert (pośmiertnie), Mariusz Walter, Piotr Walter i Bożena Walter to "Ludzie 20-lecia" według raportu specjalnego miesięcznika "Media & Marketing Polska", który za "Telewizję 20-lecia" wybrał oczywiście telewizję TVN, a podczas Grand Press 2014 TVN uznany został za "Telewizję 25-lecia". Z okazji Święta Wolności w 25. rocznicę wyborów z 1989 roku Edward Miszczak oraz Adam Pieczyński zostali odznaczeni przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. Miszczak odznaczony został Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski a Adam Pieczyński Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Pod koniec sierpnia drużyna Gwiazd TVN jak co roku rozegrała mecz charytatywny na rzecz Fundacji TVN - "Nie jesteś sam". Tym razem przeciwnikami TVN nie byli politycy, a... koledzy z TVP, którzy wygrali mecz 2:1 jak i konkurs rzutów karnych 7:6. W tym roku zapowiada się wielki rewanż.

W październiku wielki sukces odniosła pogodynka TVN Meteo i TVN24 Biznes i Świat - Anna Dec, która podczas zlotu prezenterów Wettergipfel 2014 w Austrii okazała się najlepszą pogodynką i wygrała "Wielką Żabę". Październik to też jednak smutny okres - w wyniki wubuchu gazu w jednej z kamienic w Katowicach zginęła rodzina Kmiecików - Dariusz Kmiecik ("Fakty" TVN) wraz żoną Brygidą Frosztęgą-Kmiecik (TVP Katowice) i dwuletnim synkiem Remigiuszem zamieszkiwali kompletnie zniszczoną kamienicę, która w wyniku wybuchu zawaliła się.

fot. lord-info.minus.com

Rok 2014 to również rok transferów. Jak każdy rok zresztą. Znane małżeństwo Cholewiński - Michał Cholewiński i Agata Biały-Cholewińska przeszli do TVP Info. Michał Cholewiński wcześniej prezentował informacje na antenie TVN24 a Agata Biały-Cholewińska była reporterką rynkową. Transfery odbyły się również wewnątrz Grupy TVN - Jolanta Pieńkowska podążyła za tropem Bartosza Węglarczyka, który od początku 2014 roku oprócz prowadzenia weekendowych wydań "Dzień Dobry TVN" prowadził również magazyn "Świat" w TVN24 Biznes i Świat, z tym, że Pieńkowska przechodząc do TVN24 BiŚ zrezygnowała z prowadzenia DDTVN (w dalszym ciągu przygotowuje reportaże do porannego morning-show TVN). Pieńkowską w DDTVN zastąpiła... przechodząca z TVN24 Anna Kalczyńska-Maciejowska. Jednak mówiąc o transferach nie możemy mieć na myśli wyłącznie osób. Jak się okazało, programy również mogą zmienić stację o czym przekonaliśmy się wiosną kiedy to telewizja Polsat wskrzesiła znany z anteny TVN "Taniec z Gwiazdami".

Teraz pozostaje jedynie pytanie co przyniesie nam 2015 rok? Nie napiszę nic odkrywczego jeśli napiszę "zmiany". Zmiany są na każdym kroku - już za nieco ponad 3 tygodnie nadawnie zakończy kanał religia.tv, a duże zmiany widnieją już na horyzoncie - telewizja TVN prawdopodobnie zostanie kupiona przez jednego z dużych zagranicznych graczy. Lista ich jest dosyć pokaźna, ale kto to będzie, powinniśmy się dowiedzieć jescze w pierwszej połowie tego roku. Zmiany również szykują się w ramówce - do TVN wraca znany program taneczny "You Can Dance - po prostu tańcz!", pojawi się nowe show "Mali Giganci" a zabraknie "X Factor". Na antenie nie zabraknie również nowych seriali i programów rozrywkowych. Na razie patrząc na to co szykuje TVN przypomina to sytuację z 2004 roku, kiedy na antenie pojawiło się dużo nowości i programów kontynuowanych z wcześniejszych ramówek. Jaki był wtedy efekt? Przesyt programowy w efekcie czego większość z tych pozycji programów po jednym sezonie spadła z anteny. Wierzymy jednak w to, że Edward Miszczak wie co robi. A skoro mowa o Edwardzie Miszczaku, to nie można nie wspomnieć, że jest jednym z kandydatów do objęcia fotela prezesa TVP. Czy tak się stanie? To się okaże, ale póki co jest związany kontraktem z TVN, jednak pamiętajmy, że nie ma rzeczy niemożliwych.

W górę
Piotr Kraśko

Jak myślę o swoim drugim domu poza domem, to bez wątpienia jest nim...

17.08.2016
Czytaj całość
Katarzyna Werner

Słaby ze mnie celebryta [...] Jestem człowiekiem z lasu....

01.03.2014
Czytaj całość
Katarzyna Zdanowicz

Wyznaję zasadę, że rozwijać można się wtedy, kiedy pracuje się ...

20.07.2013
Czytaj całość
Igor Sokołowski

Myślałem o tym, aby wrócić do radia, ponieważ moją pierwszą dzi...

03.02.2013
Czytaj całość

Rok wyborczy

W 2015 roku odbywały się wybory prezydenckie, wybory parlamentarne oraz ogólnokrajowe referendum.czytaj więcej »

Euro 2012

W 2012 roku odbywały się mistrzostwa Europy organizowane przez Polskę i Ukrainę.czytaj więcej »

Wybory 2010

20 czerwca 2010 roku odbyła się pierwsza tura wyborów prezydenckich, a dwa tygodnie później - 4 lipca - druga. czytaj więcej »

Pogrzeb pary prezydenckiej

18 kwietnia 2010 roku w Krakowie odbyły się uroczystości pogrzebowe pary prezydenckiej. Lech i Maria Kaczyńscy spoczęli na Wawelu.czytaj więcej »

Katastrofa smoleńska

10 kwietnia 2010 roku o 8:41 w pobliżu lotniska w Smoleńsku rozbił się samolot prezydencki. Zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński.czytaj więcej »

Mniej istotne relacje

Tragedia w Katowicach, pielgrzymka papieża, wybory samorządowe 2006, tragedia w kopalni Halemba, wypadek pod Grenoble, wybory w Ameryce, konklawe, referendum w Warszawie, zamachy terrorystyczne we Francji.czytaj więcej »

Wybory 2005

Jesienią 2005 roku odbyły się wybory parlamentarne oraz dwie tury wyborów prezydenckich. czytaj więcej »

Konklawe

19 kwietnia 2005 o 17:50 z komina nad Kaplicą Sykstyńską zaczął wydobywać się biały dym. Wybrano papieża.czytaj więcej »

Pogrzeb Jana Pawła II

8 kwietnia 2005 roku pożegnaliśmy papieża Jana Pawła II. Tego dnia padł rekord oglądalności "Faktów".czytaj więcej »

Śmierć papieża

2 kwietnia 2005 roku o 21:37 zmarł papież Jan Paweł II. Wydarzenie to zmieniło ramówki wszystkich stacji telewizyjnych.czytaj więcej »

Dramat w Osetii

3 września 2004 rosyjskie specsłużby rozpoczynają szturm na szkołę w Biesłanie, gdzie terroryści przetrzymują około 1000 zakładników.czytaj więcej »

Wybory do PE

13 czerwca 2004 odbyły się pierwsze w Polsce wybory do Parlamentu Europejskiego. TVN24 zorganizowała wieczór wyborczy.czytaj więcej »

1 maja 2004

1 maja 2004 roku Polska wstąpiła do Unii Europejskiej. "Fakty" i TVN24 przygotowały specjalne relacje.czytaj więcej »

Wieczór Wyborczy TVN

23 września 2001 roku po raz pierwszy w historii polskiej telewizji, stacja komercyjna zaproponowała swój Wieczór Wyborczy, który okazał się olbrzymim sukcesem.czytaj więcej »

Atak terrorystyczny na USA

11 września 2001 roku. Nowy Jork, Waszyngton i Pensylwania. Sceny, niczym z katastroficznego filmu albo czarnego snu.czytaj więcej »

Copyright ©  2001 - 2011 by www.tvnfakty.pl | Wszystkie prawa zastrzeżone. Polityka prywatności serwisu i polityka cookies
Design by: vandeurse.xin.pl
Created by: www.tomaszloska.pl

Zapisz się / Wypisz się