"Milionerzy" - poniedziałek-czwartek, godz. 20:55 w TVN

Który program stanowi większą konkurencję dla "Faktów" TVN?

  • "Wydarzenia" Polsatu
  • "Wiadomości" TVP
  • żaden z nich
Bioline - zatrzymaj czas - naturalnie
Manufaktura kosmetyków naturalnych.
DomArtStyl - Piękno Twojego Wnętrza
Producent mebli tapicerowanych
Automatyka do bram
Kompleksowa obsługa instalatorów
Szkolenia - alarmy Satel
Praktyczne warsztaty dla instalatorów!
mapapit.pl
- pomoże rozliczyć podatki za 2016 rok
Mareo
Zakupy i Zabawa
Hotel Ventus Natural & Medical SPA ****
na hasło TVNFAKTY 5% rabatu!
Park Hotel**** KUR & SPA W. Buczyński
Komfortowy Hotel zaprasza do Świeradowa Zdroju
Hotel Buczyński
Medical & SPA

Nowo otwarty 4-gwiazdkowy hotel w górach
Power Love
Intymne zakupy online

"Trzy na godzinę" – dokument w TVN Style

W Indiach, w ciągu zaledwie jednej godziny, gwałcone są trzy kobiety. Ofiarami są Hinduski i przybywające z różnych stron świata turystki. Gwałty są wyjątkowo brutalne. Mimo to, sprawcy nie ponoszą kary, a winą obarczana jest kobieta. Od pewnego czasu media na całym świecie zaczęły alarmować o problemie, a ludzie wyszli na ulice w proteście przeciwko tym bestialskim zachowaniom oraz brakiem reakcji ze strony państwa i władz. Dokument „Trzy na godzinę” to nie reportaż, lecz przyjrzenie się temu szokującemu problemowi. Opowie o nim aktorka Anna Dereszowska, która odkrywa ciemną stronę Indii. Film TVN Style pokaże 10 listopada, w poniedziałek, o godzinie 22.25.

Przemoc seksualna w Indiach ma miejsce w biały dzień. Na ulicy, w kinie, w autobusie. Często dochodzi do gwałtów zbiorowych. Często ze skutkiem śmiertelnym. Te ofiary, które przetrwały napaść, są okaleczone do końca życia – fizycznie i psychicznie. Spotyka je też ostracyzm społeczny, nawet wśród najbliższych. Ponieważ winna jest kobieta: jej wygląd, strój, zachowanie. Gwałciciel nie ponosi kary.

Indie to mocarstwo, które ma szansę stać się trzecią, po Stanach Zjednoczonych i Chinach, potęgą świata. W tym kontekście trudno zrozumieć poparte statystykami fakty: w Indiach, w ciągu zaledwie jednej godziny, gwałcone są trzy Kobiety. Wśród nich zdarzają się dziewczynki. Ofiarami są Hinduski i turystki. Sprawcy pozostają bezkarni, winą obarczane są kobiety. „To one prowokują mężczyzn – mówi renomowany adwokat z New Delhi – gdyby gwałt przytrafił się mojej córce, osobiście oblałbym ją benzyną i podpalił“.

Anna Dereszowska – wrażliwa, świadoma, nowoczesna, często podróżująca po świecie osoba, postanowiła wybrać się do Indii i porozmawiać z ofiarami gwałtów. Spotkała tam okaleczone fizycznie i straumatyzowane kobiety pozbawione jakiejkolwiek pomocy. Żyją ze świadomością, że dochodzenie sprawiedliwości skazane jest na porażkę. W obecności Anny wiele kobiet po raz pierwszy opowiedziało o swoim tragicznym losie, bezradności i potrzebie wsparcia. „Nie mogę zapomnieć dziewczyny, którą poznałam w biednej wiosce niedaleko Delhi“ – opowiada aktorka. „W dwa lata po bardzo brutalnym gwałcie mieszka drzwi w drzwi z gwałcicielem będącym cały czas na wolności. A on codziennie śmieje się jej w oczy.“ W dokumencie wyznania ofiar zestawione są z opiniami polityków, stróżów prawa i adwokatów, którzy broniąc oprawców obciążają winą ofiary. Przerażające jest to, że do obrońców gwałcicieli należy większość przedstawicieli władzy. Pociesza natomiast fakt, że Annie Dereszowskiej udało się dotrzeć do osób broniących kobiet i walczących o należne im prawa: „Spotkałam tu wielu odważnych i inspirujących ludzi. Mam nadzieję, że moja córka, jeśli przyjedzie tu sama za kilkanaście lat, będzie się czuła bezpieczna“. Żeby nadzieje Anny mogły się spełnić, potrzebne są głosy sprzeciwu wobec bezprawia. Dokument „Trzy na godzinę“ jest jednym z nich.

W górę
Piotr Kraśko

Jak myślę o swoim drugim domu poza domem, to bez wątpienia jest nim...

17.08.2016
Czytaj całość
Katarzyna Werner

Słaby ze mnie celebryta [...] Jestem człowiekiem z lasu....

01.03.2014
Czytaj całość
Katarzyna Zdanowicz

Wyznaję zasadę, że rozwijać można się wtedy, kiedy pracuje się ...

20.07.2013
Czytaj całość
Igor Sokołowski

Myślałem o tym, aby wrócić do radia, ponieważ moją pierwszą dzi...

03.02.2013
Czytaj całość

Rok wyborczy

W 2015 roku odbywały się wybory prezydenckie, wybory parlamentarne oraz ogólnokrajowe referendum.czytaj więcej »

Euro 2012

W 2012 roku odbywały się mistrzostwa Europy organizowane przez Polskę i Ukrainę.czytaj więcej »

Wybory 2010

20 czerwca 2010 roku odbyła się pierwsza tura wyborów prezydenckich, a dwa tygodnie później - 4 lipca - druga. czytaj więcej »

Pogrzeb pary prezydenckiej

18 kwietnia 2010 roku w Krakowie odbyły się uroczystości pogrzebowe pary prezydenckiej. Lech i Maria Kaczyńscy spoczęli na Wawelu.czytaj więcej »

Katastrofa smoleńska

10 kwietnia 2010 roku o 8:41 w pobliżu lotniska w Smoleńsku rozbił się samolot prezydencki. Zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński.czytaj więcej »

Mniej istotne relacje

Tragedia w Katowicach, pielgrzymka papieża, wybory samorządowe 2006, tragedia w kopalni Halemba, wypadek pod Grenoble, wybory w Ameryce, konklawe, referendum w Warszawie, zamachy terrorystyczne we Francji.czytaj więcej »

Wybory 2005

Jesienią 2005 roku odbyły się wybory parlamentarne oraz dwie tury wyborów prezydenckich. czytaj więcej »

Konklawe

19 kwietnia 2005 o 17:50 z komina nad Kaplicą Sykstyńską zaczął wydobywać się biały dym. Wybrano papieża.czytaj więcej »

Pogrzeb Jana Pawła II

8 kwietnia 2005 roku pożegnaliśmy papieża Jana Pawła II. Tego dnia padł rekord oglądalności "Faktów".czytaj więcej »

Śmierć papieża

2 kwietnia 2005 roku o 21:37 zmarł papież Jan Paweł II. Wydarzenie to zmieniło ramówki wszystkich stacji telewizyjnych.czytaj więcej »

Dramat w Osetii

3 września 2004 rosyjskie specsłużby rozpoczynają szturm na szkołę w Biesłanie, gdzie terroryści przetrzymują około 1000 zakładników.czytaj więcej »

Wybory do PE

13 czerwca 2004 odbyły się pierwsze w Polsce wybory do Parlamentu Europejskiego. TVN24 zorganizowała wieczór wyborczy.czytaj więcej »

1 maja 2004

1 maja 2004 roku Polska wstąpiła do Unii Europejskiej. "Fakty" i TVN24 przygotowały specjalne relacje.czytaj więcej »

Wieczór Wyborczy TVN

23 września 2001 roku po raz pierwszy w historii polskiej telewizji, stacja komercyjna zaproponowała swój Wieczór Wyborczy, który okazał się olbrzymim sukcesem.czytaj więcej »

Atak terrorystyczny na USA

11 września 2001 roku. Nowy Jork, Waszyngton i Pensylwania. Sceny, niczym z katastroficznego filmu albo czarnego snu.czytaj więcej »

Copyright ©  2001 - 2011 by www.tvnfakty.pl | Wszystkie prawa zastrzeżone. Polityka prywatności serwisu i polityka cookies
Design by: vandeurse.xin.pl
Created by: www.tomaszloska.pl

Zapisz się / Wypisz się