"Milionerzy" - poniedziałek-czwartek, godz. 20:55 w TVN

Który program stanowi większą konkurencję dla "Faktów" TVN?

  • "Wydarzenia" Polsatu
  • "Wiadomości" TVP
  • żaden z nich
Bioline - zatrzymaj czas - naturalnie
Manufaktura kosmetyków naturalnych.
DomArtStyl - Piękno Twojego Wnętrza
Producent mebli tapicerowanych
Automatyka do bram
Kompleksowa obsługa instalatorów
Szkolenia - alarmy Satel
Praktyczne warsztaty dla instalatorów!
mapapit.pl
- pomoże rozliczyć podatki za 2016 rok
Mareo
Zakupy i Zabawa
Hotel Ventus Natural & Medical SPA ****
na hasło TVNFAKTY 5% rabatu!
Park Hotel**** KUR & SPA W. Buczyński
Komfortowy Hotel zaprasza do Świeradowa Zdroju
Hotel Buczyński
Medical & SPA

Nowo otwarty 4-gwiazdkowy hotel w górach
Power Love
Intymne zakupy online

Stacje  »  TTV

2 stycznia 2012 roku wystartował kanał telewizyjny spółki Stavka i Grupy TVN - TTV. Kanał dostępny jest we wszystkich platformach satelitarnych, w wielu sieciach kablowych oraz w pierwszym multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T.

Twoja Telewizja


Początkowo kanał miał mieć nazwę UTV (You TV) i miał wystartować 19 grudnia 2011 roku. Spółka Stavka ubiegała się w konkursie o miejsce na nadawanie w naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T. Po tym jak spółka otrzymała to miejsce, pokonując przy tym wielu konkurentów, zaczęto się zastanawiać, co będzie z tym kanałem, czy znajdzie się kapitał oraz pomysł. Znany był jedynie profil kanału – informacyjno-publicystyczno-rozrywkowy. Później zaczęły się pojawiać pogłoski na temat rozpoczęcia współpracy z  telewizją TVN, które szybko znalazły swoje odzwierciedlenie w rzeczywistości. Grupa TVN wykupiła 50,55 proc. udziałów w spółce Stavka. Start stacji natomiast został przełożony na 2 stycznia 2012 roku, a nazwa stacja zmieniona z UTV na TTV.

Na długo przed startem, zastanawiano się czy ta stacja będzie kopią Superstacji należącej do spółki kierowanej przez Zygmunta Solorza-Żaka, czy też może będzie kolejnym kanałem powtórkowym, służącym jedynie do zarabiania pieniędzy. Rzeczywistość pokazała, że żaden z tych scenariuszów nie okazał się prawdziwy.

Gwiazdy TVN w TTV

Lidia Kazen, dyrektor programowa TTV. Foto: Cezary Piwowarski.

W produkcję kanału są zaangażowane znane osoby z poszczególnych anten TVN. Są to m.in Edward Miszczak (dyrektor programowy TVN), Adam Pieczyński (szef TVN24), Patrycja Redo (była dziennikarka "Faktów" TVN i szefowa pionu informacji w TVN Warszawa), Agnieszka Malinowska (związana m.in z "Dzień Dobry TVN") czy też Lidia Kazen (producentka, bliski współpracownik Miszczaka - dyrektor programowa stacji). Prezesem stacji jest natomiast Stanisław Krzemiński - dziennikarz, reżyser i producent, oraz założyciel spółek Stavka oraz Besta Film. Z kolei na antenie TTV programy prowadzą m.in. Jakub Porada, Małgorzata Prokopiuk-Kępka, Aleksandra Kutz czy też Ryszard Cebula. Ze stacją w przeszłości związani byli m.in. Monika Richardson, Roman Czejarek, Filip Chajzer, Piotr Gąsowki czy też Iwona Pavlović.

fot. TTV

Zawirowania ramówkowe

fot. TTV

Stacja z każdym miesiącem modyfikowała swoją ramówkę. Startowali z programem na żywo -„Pogodnym Porankiem” nadawanym codziennie między 6:00 a 9:00. Przez pierwsze 2 miesiące, w programie były tylko informacje pogodowe z widokiem na miasta i skrót informacji co 15 minut. Nic więcej. Nie było nawet gospodarza. Dopiero w marcu program zyskał studio, gospodarzy i trochę bardziej interaktywną formułę. Nie na długo, ponieważ 1 czerwca 2012 roku odbyło się ostatnie wydanie porannego programu na żywo. Również wieczorna ramówka na żywo utrzymała się tylko 4 miesiące - od lutego do końca maja. W wieczornym paśmie pozostały wtedy jedynie programy „Express” i „Uwaga po uwadze” nadawane na żywo. Resztę czasu wypełniały magazyny i programy nagrane wcześniej, bądź zakupione u zagranicznych dystrybutorów.

fot. TTV

TTV od początku nie bało się tematów tabu. Przez 8 miesięcy w ramówce TTV obecny był program „Przed Północą”, w którym bez żadnego wstydu rozmawiano o sprawach seksu. Również na koniec 2012 roku, stacja postanowiła zrealizować i wyemitować pierwszy, polski erotyczny talk-show „Dr Liber Show”, w którym gościły znane aktorki, m.in. Ewa Kasprzyk.

fot. TTV

Nie można nie wspomnieć o reaktywacji kultowego programu Macieja Trojanowskiego - „Nie do wiary”. Program po 5 letniej przerwie pojawił się ponownie we wrześniu 2012 roku, nie w TVN, a w TTV. I to wcale nie powtórki, a nowe odcinki programu, po pięcioletniej przerwie. W grudniu 2012 roku premierę miał program „W ostatniej chwili”, który przypomina program „Na ratunek” z początków stacji TVN. Z kolei jesienią 2013 roku pojawiła się reaktywacja kultowej "Usterki". Nie bez powodu więc o TTV mówi się, że to namiastka „starego TVN-u”.

TTV w swojej historii przez kilka miesięcy współpracowało z redakcją „Euronews” - nadawany był również taki serwis informacyjny. Stacja współpracowała również z Orange Sport. Czas zweryfikował te plany i obie współprace, szybko zakończono.

Koniec roku 2012 przyniósł stacji świetne wyniki oglądalności - na przełomie listopada i grudnia stacja znalazła się w TOP20 polskich stacji telewizyjnych. W roku 2013 stacja kontynuuje swoją linie programową, wzbogacając ramówkę o nowe pozycje programowe. 11 marca 2013 roku, zadebiutowała nowa oprawa graficzna stacji.

W latach 2013-2015 stacja kontynuowała swoją strategię programową. Wiosną 2015 roku wizerunek stacji został odświeżony - zmieniło się logo oraz oprawa graficzna i muzyczna stacji.

W górę
Piotr Kraśko

Jak myślę o swoim drugim domu poza domem, to bez wątpienia jest nim...

17.08.2016
Czytaj całość
Katarzyna Werner

Słaby ze mnie celebryta [...] Jestem człowiekiem z lasu....

01.03.2014
Czytaj całość
Katarzyna Zdanowicz

Wyznaję zasadę, że rozwijać można się wtedy, kiedy pracuje się ...

20.07.2013
Czytaj całość
Igor Sokołowski

Myślałem o tym, aby wrócić do radia, ponieważ moją pierwszą dzi...

03.02.2013
Czytaj całość

Rok wyborczy

W 2015 roku odbywały się wybory prezydenckie, wybory parlamentarne oraz ogólnokrajowe referendum.czytaj więcej »

Euro 2012

W 2012 roku odbywały się mistrzostwa Europy organizowane przez Polskę i Ukrainę.czytaj więcej »

Wybory 2010

20 czerwca 2010 roku odbyła się pierwsza tura wyborów prezydenckich, a dwa tygodnie później - 4 lipca - druga. czytaj więcej »

Pogrzeb pary prezydenckiej

18 kwietnia 2010 roku w Krakowie odbyły się uroczystości pogrzebowe pary prezydenckiej. Lech i Maria Kaczyńscy spoczęli na Wawelu.czytaj więcej »

Katastrofa smoleńska

10 kwietnia 2010 roku o 8:41 w pobliżu lotniska w Smoleńsku rozbił się samolot prezydencki. Zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński.czytaj więcej »

Mniej istotne relacje

Tragedia w Katowicach, pielgrzymka papieża, wybory samorządowe 2006, tragedia w kopalni Halemba, wypadek pod Grenoble, wybory w Ameryce, konklawe, referendum w Warszawie, zamachy terrorystyczne we Francji.czytaj więcej »

Wybory 2005

Jesienią 2005 roku odbyły się wybory parlamentarne oraz dwie tury wyborów prezydenckich. czytaj więcej »

Konklawe

19 kwietnia 2005 o 17:50 z komina nad Kaplicą Sykstyńską zaczął wydobywać się biały dym. Wybrano papieża.czytaj więcej »

Pogrzeb Jana Pawła II

8 kwietnia 2005 roku pożegnaliśmy papieża Jana Pawła II. Tego dnia padł rekord oglądalności "Faktów".czytaj więcej »

Śmierć papieża

2 kwietnia 2005 roku o 21:37 zmarł papież Jan Paweł II. Wydarzenie to zmieniło ramówki wszystkich stacji telewizyjnych.czytaj więcej »

Dramat w Osetii

3 września 2004 rosyjskie specsłużby rozpoczynają szturm na szkołę w Biesłanie, gdzie terroryści przetrzymują około 1000 zakładników.czytaj więcej »

Wybory do PE

13 czerwca 2004 odbyły się pierwsze w Polsce wybory do Parlamentu Europejskiego. TVN24 zorganizowała wieczór wyborczy.czytaj więcej »

1 maja 2004

1 maja 2004 roku Polska wstąpiła do Unii Europejskiej. "Fakty" i TVN24 przygotowały specjalne relacje.czytaj więcej »

Wieczór Wyborczy TVN

23 września 2001 roku po raz pierwszy w historii polskiej telewizji, stacja komercyjna zaproponowała swój Wieczór Wyborczy, który okazał się olbrzymim sukcesem.czytaj więcej »

Atak terrorystyczny na USA

11 września 2001 roku. Nowy Jork, Waszyngton i Pensylwania. Sceny, niczym z katastroficznego filmu albo czarnego snu.czytaj więcej »

Copyright ©  2001 - 2011 by www.tvnfakty.pl | Wszystkie prawa zastrzeżone. Polityka prywatności serwisu i polityka cookies
Design by: vandeurse.xin.pl
Created by: www.tomaszloska.pl

Zapisz się / Wypisz się