"Milionerzy" - poniedziałek-czwartek, godz. 20:55 w TVN

Który program stanowi większą konkurencję dla "Faktów" TVN?

  • "Wydarzenia" Polsatu
  • "Wiadomości" TVP
  • żaden z nich
Bioline - zatrzymaj czas - naturalnie
Manufaktura kosmetyków naturalnych.
DomArtStyl - Piękno Twojego Wnętrza
Producent mebli tapicerowanych
Automatyka do bram
Kompleksowa obsługa instalatorów
Szkolenia - alarmy Satel
Praktyczne warsztaty dla instalatorów!
mapapit.pl
- pomoże rozliczyć podatki za 2016 rok
Mareo
Zakupy i Zabawa
Hotel Ventus Natural & Medical SPA ****
na hasło TVNFAKTY 5% rabatu!
Park Hotel**** KUR & SPA W. Buczyński
Komfortowy Hotel zaprasza do Świeradowa Zdroju
Hotel Buczyński
Medical & SPA

Nowo otwarty 4-gwiazdkowy hotel w górach
Power Love
Intymne zakupy online

Stacje  »  TVN24 BIS

1 stycznia 2014 roku równo o północy nadawanie rozpoczęła nowa stacja Grupy TVN, powstała w wyniku przekstałcenia stacji TVN CNBC, która to po ponad 6 latach, zakończyła z końcem 2013 roku nadawanie. Telewizja TVN CNBC (dawniej: TVN CNBC Biznes) skupiała się głównie na informacjach ze świata biznesu. TVN24 BIS (przez pierwsze 2 lata nadawania TVN24 Biznes i Świat) jest z kolei kanałem o tematyce rynkowej i międzynarodowej, posiadającym wyjątkową ofertę informacyjną dla osób zainteresowanych wiadomościami gospodarczymi i zagranicznymi. Widzowie otrzymują przekaz informacyjny autorstwa uznanych dziennikarzy i redaktorów, którzy analizują, w jaki sposób wydarzenia światowe wpływają na polską gospodarkę i na życie Polaków.

Stacja w zakresie nadawania nie współpracuje już z CNBC Europe jak jej poprzednik, czyli TVN CNBC. W doborze informacji ze świata pomaga CNN, z którym TVN24 nawiązało współpracę w 2013 roku. Wśród czołowych twarzy stacji są takie osoby jak Piotr Kraśko, Patrycjusz Wyżga, Mateusz Walczak, Marcin Masewicz, Paweł Blajer, Marek Tejchman oraz Ewa Ewart, Katarzyna Werner, Jolanta Pieńkowska, Kamila Kalińczak, Agata Wolna, Katarzyna Karpa-Świderek. Szefem redakcji biznesowej jest Rafał Wojda, zaś szefem redakcji zagranicznej Jacek Stawiski. Redaktorem naczelnym kanału jest Adam Pieczyński, a jego zastępcą jest Sebastian Podkościelny. Wydawcami anteny są Agata Gorgoń i Łukasz Niewola a producentami anteny Aleksandra Czapska, Magdalena Musialak i Piotr Różycki, a sekretarzem redakcji Katarzyna Siwak.

fot. TVN

Uruchomienie TVN24 Biznes i Świat jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na wysokiej jakości treści o tematyce międzynarodowej. Coraz większa grupa widzów dostrzega, jak istotne są nasze powiązania gospodarcze i polityczne z Europą i resztą świata. Jednocześnie na rynku istnieje luka - media elektroniczne oferują bardzo mało relacji z wydarzeń za granicą podawanych z polskiej perspektywy. TVN24 Biznes i Świat będzie dostarczać widzom najnowsze wiadomości i informacje z rynków finansowych, konkurując z kanałami zagranicznymi, stanowiąc wzór na polskim rynku - powiedział redaktor naczelny stacji, Adam Pieczyński.

Studio TVN24 BIS znajduje się na parterze Media Business Center przy ulicy Wiertniczej w Warszawie.

TVN24 BIS można oglądać na platformach cyfrowych nc+ i Cyfrowy Polsat, w ofercie Telewizji na kartę, Telewizji na kartę HD n na kartę i Smart HD+ oraz w sieciach kablowych.

TVN CNBC


W miejscu obecnego TVN24 Biznes i Świat nadawała wcześniej stacja TVN CNBC, która jeszcze pod poprzednim szyldem jako TVN CNBC Biznes wystartowała 3 września 2007 roku. Był to wspólny projekt telewizji TVN i największego europejskiego kanału biznesowego CNBC Europe. Pomysłodawcą projektu był Roman Młodkowski – jeden z najbardziej znanych dziennikarzy gospodarczych w Polsce, założyciel redakcji biznesowej TVN24 i były dziennikarz „Faktów” TVN. Z redakcją TVN CNBC związany był od początku istnienia stacji do końca lipca 2013 roku. Przez ostatnie 5 miesięcy nadawania redaktorem naczelnym stacji był szef TVN24 - Adam Pieczyński.

"Biznes jest dla ludzi"

TVN CNBC przez całą dobę prezentowało informacje z zakresu biznesu i ekonomii. Głównym targetem kanału byli menedżerowie, ekonomiści, inwestorzy i przedsiębiorcy, ale także ludzie, którzy chcieli wiedzieć w co inwestować oraz jak założyć własny biznes.

Siłą TVN CNBC były specjalne, poświęcone różnym dziedzinom gospodarki, pasma, częste łącznia i relacje z Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie oraz stały kontakt z placówkami zagranicznymi CNBC (m.in. w Londynie, Frankfurcie czy Nowym Jorku). Współpraca z europejskim kanałem była obustronna – dziennikarze TVN CNBC mogli korzystać z zasobów CNBC, jak również nadawali relacje dla europejskiej anteny (na potrzeby CNBC Europe produkowany był program ''Business Poland'' prowadzony przez Marka Tejchmana w języku angielskim). 30 sierpnia 2010 roku odświeżono grafikę ekranową i czołówki, pojawiło się nowe logo i nazwa – usunięcie słowa „biznes” oraz zaczerpnięcie oprawy z anteny CNBC miało na zadaniu podkreślenie ścisłej współpracy obu stacji, która trwała do końca istnienia stacji, czyli do końca 2013 roku.

Dzień z rynkami

Siłą napędową stacji byoł pasmo programowe "Dzień na rynkach" w którym na bieżaco przekazywano informacje z rynku polskiego jak i rynków światowych. W ramówce stacji znajdowały się również inne programy jak np. „Blajer mówi: Biznes”, w którym Paweł Blajer opowiadał o problemach i kruczkach prawnych w prowadzeniu działalności gospodarczej. Oprócz tego były magazny "Godzina dla pieniędzy", "Pieniądze od rana" czy też "Wartość", gdzie to właśnie główną tematyką były inwestycje. 

Warto mieć na względzie, że do 1 lutego 2013 roku, stacja produkowała na potrzeby TVN24 magazyn "Fakty, ludzie, pieniądze", stworzony przez Romana Młodkowskiego. Każdy dzień tygodnia poświęcony był na inną tematykę gospodarczą programu.

Od maja 2013 roku TVN CNBC wprowadzało oszczędności obejmujące ramówkę jak i przede wszystkim produkcję. Z anteny zniknęło większość programów jak i pożegnano się z częścią załogi. Stacja skróciła swoje nadawanie. 3 miesiące później wprowadzono kolejne cięcia i zapowiedziano start TVN24 Biznes i Świat. Od drugiej połowy października 2013 roku z powodu przebudowy studia na potrzeby nowej stacji, TVN CNBC nadawało z wirtualnego studia. Powodem przekształcenia TVN CNBC w TVN24 Biznes i Świat była niska oglądalność, gdyż projekt okazał się zbyt innowacyjny jak na polskiego widza, przez co stacja notowała słabe wyniki finansowe.

W górę
Piotr Kraśko

Jak myślę o swoim drugim domu poza domem, to bez wątpienia jest nim...

17.08.2016
Czytaj całość
Katarzyna Werner

Słaby ze mnie celebryta [...] Jestem człowiekiem z lasu....

01.03.2014
Czytaj całość
Katarzyna Zdanowicz

Wyznaję zasadę, że rozwijać można się wtedy, kiedy pracuje się ...

20.07.2013
Czytaj całość
Igor Sokołowski

Myślałem o tym, aby wrócić do radia, ponieważ moją pierwszą dzi...

03.02.2013
Czytaj całość

Rok wyborczy

W 2015 roku odbywały się wybory prezydenckie, wybory parlamentarne oraz ogólnokrajowe referendum.czytaj więcej »

Euro 2012

W 2012 roku odbywały się mistrzostwa Europy organizowane przez Polskę i Ukrainę.czytaj więcej »

Wybory 2010

20 czerwca 2010 roku odbyła się pierwsza tura wyborów prezydenckich, a dwa tygodnie później - 4 lipca - druga. czytaj więcej »

Pogrzeb pary prezydenckiej

18 kwietnia 2010 roku w Krakowie odbyły się uroczystości pogrzebowe pary prezydenckiej. Lech i Maria Kaczyńscy spoczęli na Wawelu.czytaj więcej »

Katastrofa smoleńska

10 kwietnia 2010 roku o 8:41 w pobliżu lotniska w Smoleńsku rozbił się samolot prezydencki. Zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński.czytaj więcej »

Mniej istotne relacje

Tragedia w Katowicach, pielgrzymka papieża, wybory samorządowe 2006, tragedia w kopalni Halemba, wypadek pod Grenoble, wybory w Ameryce, konklawe, referendum w Warszawie, zamachy terrorystyczne we Francji.czytaj więcej »

Wybory 2005

Jesienią 2005 roku odbyły się wybory parlamentarne oraz dwie tury wyborów prezydenckich. czytaj więcej »

Konklawe

19 kwietnia 2005 o 17:50 z komina nad Kaplicą Sykstyńską zaczął wydobywać się biały dym. Wybrano papieża.czytaj więcej »

Pogrzeb Jana Pawła II

8 kwietnia 2005 roku pożegnaliśmy papieża Jana Pawła II. Tego dnia padł rekord oglądalności "Faktów".czytaj więcej »

Śmierć papieża

2 kwietnia 2005 roku o 21:37 zmarł papież Jan Paweł II. Wydarzenie to zmieniło ramówki wszystkich stacji telewizyjnych.czytaj więcej »

Dramat w Osetii

3 września 2004 rosyjskie specsłużby rozpoczynają szturm na szkołę w Biesłanie, gdzie terroryści przetrzymują około 1000 zakładników.czytaj więcej »

Wybory do PE

13 czerwca 2004 odbyły się pierwsze w Polsce wybory do Parlamentu Europejskiego. TVN24 zorganizowała wieczór wyborczy.czytaj więcej »

1 maja 2004

1 maja 2004 roku Polska wstąpiła do Unii Europejskiej. "Fakty" i TVN24 przygotowały specjalne relacje.czytaj więcej »

Wieczór Wyborczy TVN

23 września 2001 roku po raz pierwszy w historii polskiej telewizji, stacja komercyjna zaproponowała swój Wieczór Wyborczy, który okazał się olbrzymim sukcesem.czytaj więcej »

Atak terrorystyczny na USA

11 września 2001 roku. Nowy Jork, Waszyngton i Pensylwania. Sceny, niczym z katastroficznego filmu albo czarnego snu.czytaj więcej »

Copyright ©  2001 - 2011 by www.tvnfakty.pl | Wszystkie prawa zastrzeżone. Polityka prywatności serwisu i polityka cookies
Design by: vandeurse.xin.pl
Created by: www.tomaszloska.pl

Zapisz się / Wypisz się