"Milionerzy" - poniedziałek-czwartek, godz. 20:55 w TVN

Który program stanowi większą konkurencję dla "Faktów" TVN?

  • "Wydarzenia" Polsatu
  • "Wiadomości" TVP
  • żaden z nich
Bioline - zatrzymaj czas - naturalnie
Manufaktura kosmetyków naturalnych.
DomArtStyl - Piękno Twojego Wnętrza
Producent mebli tapicerowanych
Automatyka do bram
Kompleksowa obsługa instalatorów
Szkolenia - alarmy Satel
Praktyczne warsztaty dla instalatorów!
mapapit.pl
- pomoże rozliczyć podatki za 2016 rok
Mareo
Zakupy i Zabawa
Hotel Ventus Natural & Medical SPA ****
na hasło TVNFAKTY 5% rabatu!
Park Hotel**** KUR & SPA W. Buczyński
Komfortowy Hotel zaprasza do Świeradowa Zdroju
Hotel Buczyński
Medical & SPA

Nowo otwarty 4-gwiazdkowy hotel w górach
Power Love
Intymne zakupy online

Stacje  »  TVN7

Zaczęło się od RTL7

7 grudnia 1996 roku wystartowała w Polsce komercyjna stacja telewizyjna RTL7, należąca do znanego niemieckiego koncernu medialnego RTL. RTL7 był kanałem śmiałym i nowatorskim, który szybko zyskał rozgłos i pozytywne wyniki oglądalności. W stacji tej nadawano skrajnie różne programy - zarówno te społeczne, rozrywkowe, jak i informacyjne. Dużą popularnością wśród widzów cieszył się program informacyjny pt. "7 minut", czy magazyn sensacji "Zoom". Sporą część ramówki RTL7 stanowiły seriale. Kanał nadawał m.in. "52 minuty", "Yaibę", "Dragon Ball", czy "Trzecią planetę od słońca".


W telewizji RTL 7 pracowały takie osobistości, jak Maja Popielarska, Wojciech Malajkat, Mikołaj Kunica, czy Magda Mołek. RTL7, jak każdy kanał miał chwile dobre i złe. W 2001 roku władze koncernu RTL postanowiły sprzedać stację RTL7 Grupie ITI.

Potem przyszła era "siódemki".

1 marca 2002 roku Grupa ITI uruchomiła po TVN i TVN24 trzeci swój kanał telewizyjny. TVN7 (początkowo jako TVN Siedem) - bo to o tej stacji mowa - jest stacją ogólną, choć śmiało można stwierdzić, że jest to telewizja o profilu filmowo-rozrywkowym.

Wedle początkowych założeń nowa stacja Grupy ITI miała nazywać się TVN2. Ustalono jednak, że cyfra 2 może kojarzyć się widzom z telewizyjną dwójką. Postanowiono wówczas, że nowa telewizja na polskim rynku medialnym nazywać się będzie TVN7. I nie tylko dlatego, że dwójka to dla większości Polaków TVP2. Również dlatego, że siódemka jest liczbą szczęśliwą, w swojej nazwie miał ją poprzednik, a TVN miało nazywać się wedle pierwszych założeń TV7.

Bez gwiazd i bez hitów

Już przed startem TVN Siedem wiadomo było, że kanał ten nie osiągnie kolejnego gigantycznego sukcesu, jaki zdobył TVN. W założeniach istnienia stacji było utrzymanie poziomu oglądalności RTL7, a potem stopniowe jego zwiększanie. Zapowiedziano, że do TVN7 nie zostaną ściągnięte żadne gwiazdy oraz, że telewizja nie będzie nadawać hitów na miarę "Big Brothera". "Siódemka" miała przede wszystkim emitować seriale i filmy oraz powtórki programów rozrywkowych, nadawanych w TVN i RTL7. Oznajmiono również, że TVN7 nie stworzy programów publicystycznych, informacyjnych i sportowych. Grupą docelową nowej stacji ITI są osoby z wyższym wykształceniem, w wieku 16-49 lat, których zarobki są wyższe od przeciętnych. Minimalne założenia władz kanału TVN7 w sprawie wyników oglądalności nie zostały zrealizowane. Oglądalność "siódemki" wahała się pomiędzy 1,5, a 2 proc. i miała z reguły tendencję spadkową. Obecnie są jednak powody do zadowolenia - TVN7 wyprzedza stację TV4 oraz często TV Puls i jest 5. pod względem oglądalności stacją w Polsce.

 

Mało produkcji własnej

Telewizja TVN7 nie skupiła się na programach własnej produkcji. Do tej pory wyprodukowano na potrzeby stacji parę mniejszych programów, oraz serial komediowy "Reguły gry", który spadł z anteny po zaledwie 15 odcinkach. Miał być kręcony drugi sezon, lecz ze względu na kryzys na rynku reklamy, stacja zrezygnowała z kontynuacji serialu. Do dziś nadaje przede wszystkim zagraniczne seriale, telenowele i filmy oraz powtórki programów TVN. W siódemce oglądać możemy takie produkcje, jak: "Przyjaciele", "Brygada ratunkowa", "Mała księżniczka", "Najemnicy", "Kochane kłopoty", czy "Kompania braci". Dużą popularnością cieszyły się też "Tajemnice Smallville". Codziennie w TVN7 znajdziemy także interesujący film. Stacja, którą kieruje Małgorzata Jopek emitowała m.in. takie filmy jak: "Rewolwer", "Mission Imposible 2", "W sieci pająka", "Inferno", czy "Lake Placid".

W przeszłości z własnych programów stacja pokazywała m.in. teleturnieje interaktywne. Oglądać mogliśmy m.in. "Strażnika kasy", "Garito", "Nerwy na wodzy", "Trele morele", "Łamisłówkę", Szybką forsa", czy "Tele Grę". TVN7 emitowała również niegdyś przygotowywane przez TVN24 programy informacyjne - poranny "Świat na dzień dobry" oraz ciekawostkowy "Aktualności". Oglądać mogliśmy również programy typu reality-show: powstający we współpracy z MTV "The trip", prowadzony przez Michała Gulewicza "Tenbit.pl: Klub Przygód", "Hyde-Park" czy też "Na osi" oraz także transmisje z gali "Miss Polonia" oraz koncertu "Live 8". Obecnie na potrzeby TVN7 produkowany jest jedynie program ezoteryczny "Sekrety Magii".

W górę
Piotr Kraśko

Jak myślę o swoim drugim domu poza domem, to bez wątpienia jest nim...

17.08.2016
Czytaj całość
Katarzyna Werner

Słaby ze mnie celebryta [...] Jestem człowiekiem z lasu....

01.03.2014
Czytaj całość
Katarzyna Zdanowicz

Wyznaję zasadę, że rozwijać można się wtedy, kiedy pracuje się ...

20.07.2013
Czytaj całość
Igor Sokołowski

Myślałem o tym, aby wrócić do radia, ponieważ moją pierwszą dzi...

03.02.2013
Czytaj całość

Rok wyborczy

W 2015 roku odbywały się wybory prezydenckie, wybory parlamentarne oraz ogólnokrajowe referendum.czytaj więcej »

Euro 2012

W 2012 roku odbywały się mistrzostwa Europy organizowane przez Polskę i Ukrainę.czytaj więcej »

Wybory 2010

20 czerwca 2010 roku odbyła się pierwsza tura wyborów prezydenckich, a dwa tygodnie później - 4 lipca - druga. czytaj więcej »

Pogrzeb pary prezydenckiej

18 kwietnia 2010 roku w Krakowie odbyły się uroczystości pogrzebowe pary prezydenckiej. Lech i Maria Kaczyńscy spoczęli na Wawelu.czytaj więcej »

Katastrofa smoleńska

10 kwietnia 2010 roku o 8:41 w pobliżu lotniska w Smoleńsku rozbił się samolot prezydencki. Zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński.czytaj więcej »

Mniej istotne relacje

Tragedia w Katowicach, pielgrzymka papieża, wybory samorządowe 2006, tragedia w kopalni Halemba, wypadek pod Grenoble, wybory w Ameryce, konklawe, referendum w Warszawie, zamachy terrorystyczne we Francji.czytaj więcej »

Wybory 2005

Jesienią 2005 roku odbyły się wybory parlamentarne oraz dwie tury wyborów prezydenckich. czytaj więcej »

Konklawe

19 kwietnia 2005 o 17:50 z komina nad Kaplicą Sykstyńską zaczął wydobywać się biały dym. Wybrano papieża.czytaj więcej »

Pogrzeb Jana Pawła II

8 kwietnia 2005 roku pożegnaliśmy papieża Jana Pawła II. Tego dnia padł rekord oglądalności "Faktów".czytaj więcej »

Śmierć papieża

2 kwietnia 2005 roku o 21:37 zmarł papież Jan Paweł II. Wydarzenie to zmieniło ramówki wszystkich stacji telewizyjnych.czytaj więcej »

Dramat w Osetii

3 września 2004 rosyjskie specsłużby rozpoczynają szturm na szkołę w Biesłanie, gdzie terroryści przetrzymują około 1000 zakładników.czytaj więcej »

Wybory do PE

13 czerwca 2004 odbyły się pierwsze w Polsce wybory do Parlamentu Europejskiego. TVN24 zorganizowała wieczór wyborczy.czytaj więcej »

1 maja 2004

1 maja 2004 roku Polska wstąpiła do Unii Europejskiej. "Fakty" i TVN24 przygotowały specjalne relacje.czytaj więcej »

Wieczór Wyborczy TVN

23 września 2001 roku po raz pierwszy w historii polskiej telewizji, stacja komercyjna zaproponowała swój Wieczór Wyborczy, który okazał się olbrzymim sukcesem.czytaj więcej »

Atak terrorystyczny na USA

11 września 2001 roku. Nowy Jork, Waszyngton i Pensylwania. Sceny, niczym z katastroficznego filmu albo czarnego snu.czytaj więcej »

Copyright ©  2001 - 2011 by www.tvnfakty.pl | Wszystkie prawa zastrzeżone. Polityka prywatności serwisu i polityka cookies
Design by: vandeurse.xin.pl
Created by: www.tomaszloska.pl

Zapisz się / Wypisz się