"Milionerzy" - poniedziałek-czwartek, godz. 20:55 w TVN

Który program stanowi większą konkurencję dla "Faktów" TVN?

  • "Wydarzenia" Polsatu
  • "Wiadomości" TVP
  • żaden z nich
Bioline - zatrzymaj czas - naturalnie
Manufaktura kosmetyków naturalnych.
DomArtStyl - Piękno Twojego Wnętrza
Producent mebli tapicerowanych
Automatyka do bram
Kompleksowa obsługa instalatorów
Szkolenia - alarmy Satel
Praktyczne warsztaty dla instalatorów!
mapapit.pl
- pomoże rozliczyć podatki za 2016 rok
Mareo
Zakupy i Zabawa
Hotel Ventus Natural & Medical SPA ****
Majówka na Mazurach - na hasło TVNFAKTY 5% rabatu
Park Hotel**** KUR & SPA W. Buczyński
Komfortowy Hotel zaprasza do Świeradowa Zdroju
Hotel Buczyński
Medical & SPA

Nowo otwarty 4-gwiazdkowy hotel w górach
Power Love
Intymne zakupy online

TVN liderem i z przedkryzysową rentownością

TVN wyprzedził rynek pod względem oglądalności i objął pozycję lidera w komercyjnej grupie docelowej, pomimo ścisłej dyscypliny kosztowej, która przyniosła oszczędności głównie w kosztach programowych. Główny kanał TVN uzyskał najwyższą oglądalność, a TVN7 i TTV osiągnęły łączny wzrost oglądalności o 70%, wynikający z rozwoju zasięgu naziemnej telewizji cyfrowej.

Wszystkie nasze pozostałe kanały tematyczne utrzymały lub zwiększyły oglądalność. Przychody zmniejszyły się o 2,5% rok do roku w drugim kwartale na nadal słabym, ale wykazującym oznaki poprawy rynku reklamy telewizyjnej. Spadek przychodów w pierwszej połowie 2013 r. wyniósł 4,0%. Przychody z reklamy spotowej były niższe o 1,6% w drugim kwartale, wykazując dynamikę lepszą niż rynek, który zmniejszył się o 3,81%.

Skorygowana EBITDA2 wzrosła o 20% w drugim kwartale do 171 milionów zł, dając w efekcie półroczny wzrost o 10% rok do roku do poziomu 256 milionów zł oraz odzwierciedlając ograniczony spadek przychodów oraz znaczne oszczędności kosztów, które przekroczyły negatywny wpływ przychodów. Marża wyraźnie wzrosła do 39% w drugim kwartale z 32% w roku ubiegłym, osiągając za półrocze 33% w porównaniu do 29% w pierwszej połowie 2012 roku.

Raportowana EBITDA wzrosła o 10%, zarówno w drugim kwartale jak i w półroczu, osiągając odpowiednio 157 milionów zł i 255 milionów zł. Raportowana EBITDA była niższa od wartości skorygowanej w wyniku udziału w stratach jednostek stowarzyszonych, spowodowanych głównie przez koszty restrukturyzacji nc+.

Strata netto Grupy TVN w drugim kwartale wyniosła 32 miliony zł oraz 78 milionów zł w pierwszym półroczu 2013 roku głównie w wyniku niezrealizowanych strat kursowych na wycenie Obligacji denominowanych w euro.  Wskaźnik Długu Netto do skorygowanej EBITDA wyniósł 4,2 przy zadłużeniu brutto niższym o 150 milionów zł wskutek dalszej spłaty długów.

Zarząd podtrzymuje swoje oczekiwania na rok 2013: wyniki TVN lepsze niż średni jednocyfrowy spadek rynku reklamy telewizyjnej oraz skorygowana EBITDA porównywalna do wyniku w ubiegłym roku.

Markus Tellenbach, Prezes Zarządu, powiedział:

“Z dumą pragnę ogłosić, że Grupa TVN po raz pierwszy w swojej historii osiągnęła pozycję lidera pod względem wyników całodziennej oglądalności w komercyjnej grupie docelowej odnotowując udział na poziomie 23,9% w drugim kwartale. Ponadto, nasze ramówki wygrywały z głównymi konkurentami przez ostatnie cztery kwartały pomimo znacznych oszczędności zrealizowanych w tym okresie. Tak doskonałe wyniki przełożyły się bezpośrednio na naszą rentowność, która powraca do przedkryzysowych poziomów, odzwierciedlając efektywność naszego podejścia do produkcji i eksploatacji treści programowych. Grupa TVN będzie dalej kładła nacisk na wyjątkową jakość i wysoką oglądalność oferty programowej wszystkich swoich kanałów telewizyjnych, uwzględniając fragmentację postępującą między innymi w efekcie wdrożenia naziemnej telewizji cyfrowej, oraz pierwsze oznaki poprawy sytuacji na rynku reklamy telewizyjnej. Jesteśmy przekonani, że Grupa TVN osiągnie wyniki lepsze niż średni jednocyfrowy spadek rynku reklamy telewizyjnej, a skorygowana EBITDA będzie porównywalna do zeszłorocznej. Pozwala to Zarządowi podtrzymać oczekiwania na rok 2013 przedstawione 28 lutego.”

Grupa TVN – Rentowność na przedkryzysowym poziomie dzięki wysokim wynikom oglądalności i dalszym oszczędnościom.

Przychody Grupy TVN spadły jedynie o 2,5% do 440 milionów zł w drugim kwartale, głównie w wyniku:

- Niższej o 1,6% sprzedaży reklamowego czasu antenowego - wynik lepszy od słabego choć wykazującego oznaki poprawy rynku, który spadł o 3,8%;

- Umiarkowanego wzrostu przychodów ze sponsoringu o 3,9%;

- Opłat za kanały tematyczne niższych o 3,3%, co odzwierciedla niższą liczbę abonentów na rynku płatnej telewizji i negatywny wpływ kursów walutowych na efektywne ceny.

W efekcie przychody w pierwszym półroczu 2013 roku spadły o 4% i wyniosły 784 miliony zł.

Skorygowana EBITDA wzrosła w drugim kwartale o 20% czyli o 28 milionów zł rok do roku, na skutek wyhamowania spadku przychodów i znacznych oszczędności, przede wszystkim kosztów programowych, co z nadwyżką zrekompensowało wpływ niższych przychodów. W pierwszym półroczu 2013 skorygowana EBITDA wzrosła o 10%, tj. o 23 miliony zł, z powodów opisanych powyżej osiągając poziom 256 milionów zł. W efekcie marża skorygowanej EBITDA wzrosła do 39% w drugim kwartale (o 7,1 punktu procentowego w stosunku do II kw. 2012 r.) i do 33% w pierwszej połowie roku (o 4,2 punktu procentowego w porównaniu do pierwszego półrocza 2012 r.).

Raportowana EBITDA wzrosła o 10% rok do roku, zarówno w drugim kwartale jak i w pierwszej połowie roku, i wyniosła odpowiednio 157 milionów zł oraz 255 milionów zł. To wynik niższy niż poziom skorygowanej EBITDA, co odzwierciedla negatywny wpływ udziału w wynikach jednostek stowarzyszonych, który uwzględnia koszty restrukturyzacji nc+.

Wynik finansowy w drugim kwartale wyniósł -177 milionów zł w porównaniu do -147 milionów zł w 2012 r., przede wszystkim w efekcie -92 milionów zł kosztów odsetkowych i niezrealizowanych strat z tytułu różnic kursowych w wysokości -122 milionów zł, częściowo skompensowanych przez dodatni wynik z różnic kursowych. Wynik finansowy w pierwszej połowie roku osiągnął -320 miliony zł, w tym koszty odsetkowe wyniosły -185 milionów zł, niezrealizowane straty z tytułu różnic kursowych osiągnęły -181 milionów zł, ponownie częściowo zrównoważone zyskiem z różnic kursowych.

Wynik netto w okresie to -32 milionów zł straty w drugim kwartale, efekt -40 milionów zł straty przed opodatkowaniem, częściowo skompensowanej kwotą 8 milionów zł korzyści z tytułu podatku dochodowego. Ten pozytywny wpływ podatku dochodowego w wysokości 28 milionów zł w pierwszej połowie roku, w połączeniu ze stratą brutto w wysokości -106 milionów zł, dał wynik netto na poziomie -78 milionów zł w pierwszych sześciu miesiącach 2013 roku.

Wynik netto przypadający akcjonariuszom TVN S.A. wyniósł -30 milionów zł w drugim kwartale i -74 milionów zł w pierwszej połowie 2013 roku.

Zadłużenie netto na dzień 30 czerwca 2013 r., wynosiło 2,14 miliarda zł ze wskaźnikiem długu netto do skorygowanej EBITDA na poziomie 4,2. Wzrost zarówno zadłużenia netto jak i jego stosunku do skorygowanej EBITDA, w porównaniu do wyników na koniec 2012 r., jest rezultatem negatywnego wpływu różnic kursowych na wycenę Obligacji. Jednocześnie zadłużenie brutto zmniejszyło się o 150 milionów zł w wyniku dalszego częściowego wykupu Obligacji i całkowitej spłaty kredytu hipotecznego.

W górę
Piotr Kraśko

Jak myślę o swoim drugim domu poza domem, to bez wątpienia jest nim...

17.08.2016
Czytaj całość
Katarzyna Werner

Słaby ze mnie celebryta [...] Jestem człowiekiem z lasu....

01.03.2014
Czytaj całość
Katarzyna Zdanowicz

Wyznaję zasadę, że rozwijać można się wtedy, kiedy pracuje się ...

20.07.2013
Czytaj całość
Igor Sokołowski

Myślałem o tym, aby wrócić do radia, ponieważ moją pierwszą dzi...

03.02.2013
Czytaj całość

Rok wyborczy

W 2015 roku odbywały się wybory prezydenckie, wybory parlamentarne oraz ogólnokrajowe referendum.czytaj więcej »

Euro 2012

W 2012 roku odbywały się mistrzostwa Europy organizowane przez Polskę i Ukrainę.czytaj więcej »

Wybory 2010

20 czerwca 2010 roku odbyła się pierwsza tura wyborów prezydenckich, a dwa tygodnie później - 4 lipca - druga. czytaj więcej »

Pogrzeb pary prezydenckiej

18 kwietnia 2010 roku w Krakowie odbyły się uroczystości pogrzebowe pary prezydenckiej. Lech i Maria Kaczyńscy spoczęli na Wawelu.czytaj więcej »

Katastrofa smoleńska

10 kwietnia 2010 roku o 8:41 w pobliżu lotniska w Smoleńsku rozbił się samolot prezydencki. Zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński.czytaj więcej »

Mniej istotne relacje

Tragedia w Katowicach, pielgrzymka papieża, wybory samorządowe 2006, tragedia w kopalni Halemba, wypadek pod Grenoble, wybory w Ameryce, konklawe, referendum w Warszawie, zamachy terrorystyczne we Francji.czytaj więcej »

Wybory 2005

Jesienią 2005 roku odbyły się wybory parlamentarne oraz dwie tury wyborów prezydenckich. czytaj więcej »

Konklawe

19 kwietnia 2005 o 17:50 z komina nad Kaplicą Sykstyńską zaczął wydobywać się biały dym. Wybrano papieża.czytaj więcej »

Pogrzeb Jana Pawła II

8 kwietnia 2005 roku pożegnaliśmy papieża Jana Pawła II. Tego dnia padł rekord oglądalności "Faktów".czytaj więcej »

Śmierć papieża

2 kwietnia 2005 roku o 21:37 zmarł papież Jan Paweł II. Wydarzenie to zmieniło ramówki wszystkich stacji telewizyjnych.czytaj więcej »

Dramat w Osetii

3 września 2004 rosyjskie specsłużby rozpoczynają szturm na szkołę w Biesłanie, gdzie terroryści przetrzymują około 1000 zakładników.czytaj więcej »

Wybory do PE

13 czerwca 2004 odbyły się pierwsze w Polsce wybory do Parlamentu Europejskiego. TVN24 zorganizowała wieczór wyborczy.czytaj więcej »

1 maja 2004

1 maja 2004 roku Polska wstąpiła do Unii Europejskiej. "Fakty" i TVN24 przygotowały specjalne relacje.czytaj więcej »

Wieczór Wyborczy TVN

23 września 2001 roku po raz pierwszy w historii polskiej telewizji, stacja komercyjna zaproponowała swój Wieczór Wyborczy, który okazał się olbrzymim sukcesem.czytaj więcej »

Atak terrorystyczny na USA

11 września 2001 roku. Nowy Jork, Waszyngton i Pensylwania. Sceny, niczym z katastroficznego filmu albo czarnego snu.czytaj więcej »

Copyright ©  2001 - 2011 by www.tvnfakty.pl | Wszystkie prawa zastrzeżone. Polityka prywatności serwisu i polityka cookies
Design by: vandeurse.xin.pl
Created by: www.tomaszloska.pl

Zapisz się / Wypisz się