"Milionerzy" - poniedziałek-czwartek, godz. 20:55 w TVN

Który program stanowi większą konkurencję dla "Faktów" TVN?

  • "Wydarzenia" Polsatu
  • "Wiadomości" TVP
  • żaden z nich
Bioline - zatrzymaj czas - naturalnie
Manufaktura kosmetyków naturalnych.
DomArtStyl - Piękno Twojego Wnętrza
Producent mebli tapicerowanych
Automatyka do bram
Kompleksowa obsługa instalatorów
Szkolenia - alarmy Satel
Praktyczne warsztaty dla instalatorów!
mapapit.pl
- pomoże rozliczyć podatki za 2016 rok
Mareo
Zakupy i Zabawa
Hotel Ventus Natural & Medical SPA ****
na hasło TVNFAKTY 5% rabatu!
Park Hotel**** KUR & SPA W. Buczyński
Komfortowy Hotel zaprasza do Świeradowa Zdroju
Hotel Buczyński
Medical & SPA

Nowo otwarty 4-gwiazdkowy hotel w górach
Power Love
Intymne zakupy online

TVN na gali Telekamer nie istniał

Katastrofa. Tak źle TVN na Telekamerach nie wypadł od 6 lat. Na scenie Teatru Polskiego pojawiła się tylko Anita Werner i to nie dlatego, że wygrała w kategorii informacje, ale po to, by odebrać dwie statuetki dla TVN24. Widzowie oglądali wielki sukces TVP, a kiedy nagrody trafiały do kanałów tematycznych, TVP pokazywała reklamy.

Wczorajsza gala Telekamer była już czternastą z kolei.
Jej gospodarzami ponownie byli Grażyna Torbicka i Artur Żmijewski.

Nie bez znaczenia pozostaje fakt, że w tym roku po raz pierwszy do poszczególnych kategorii nie były wliczane głosy internautów, o czym na wczorajszej gali nikt nawet nie wspomniał. Na podstawie głosów oddanych przez internet przyznano za to po raz pierwszy Telekamerę Internautów, o którą rywalizowali wszyscy nominowani ze wszystkich kategorii. Statuetka ta powędrowała do TVN24, której wynik – 61 proc. - był najwyższy. Nagrodę w zastępstwie za Adama Pieczyńskiego, odebrała Anita Werner, która powiedziała widzom, że nie spodziewała się, że po raz drugi tego wieczoru stanie na scenie.

Jak to możliwe, skoro widzowie Anitę Werner odbierającą Telekamerę widzieli… po raz pierwszy? Otóż TVN24 zdobyło także nagrodę w kategorii Kanał informacyjny i biznesowy. Tyle że gdy wręczano statuetki kanałom tematycznym, Telewizja Polska… pokazywała reklamy.

Anita Werner miała szansę odebrać wczoraj statuetkę także dla siebie, bo była nominowana w kategorii Informacje – osobowość. W ubiegłym roku dziennikarka “Faktów” triumfowała, ale tym razem przegrała ze skromnym Krzysztofem Ziemcem, prowadzącym “Wiadomości”.

Anita Werner odebrała dwie statuetki dla TVN24. Chociaż sama rok temu
otrzymała Telekamerę, to tym razem musiała oddać palmę pierwszeństwa
Krzysztofowi Ziemcowi. Dziennikarz TVP zdobył 34 proc. głosów,
a Anita Werner 19 proc.

TVN-owski “Superwizjer”, nominowany w kategorii Program publicystyczny nawet nie dostał się na podium. Znalazło się tam miejsce dla “Sprawy dla reportera”, której widzowie zarzucają skandaliczną nierzetelność i nieetyczność, a “Uwaga” TVN, która co roku odkrywa największe afery i zgarnia prestiżowe nagrody Grand Press, nawet nie została nominowana. Telekamera w tej kategorii powędrowała do Magazynu Ekspresu Reporterów. Zanim Michał Olszański ją odebrał, widzowie musieli wysłuchać od Alicji Resich-Modlińskiej niemal peanu chwalącego “Pytanie na śniadanie”.

W pierwszej trójce nie uplasował się również Sergiusz Ryczel z nsport, nominowany w kategorii Komentator sportowy. Zwycięzcą wśród dziennikarzy sportowych znowu został Maciej Kurzajewski.

Wygrać nie udało się również Kubie Wojewódzkiemu w kategorii Rozrywka – osobowość. Głosujący widzowie przyznali Telekamerę Zenonowi Laskowikowi i Waldemarowi Malickiemu, a Wojewódzki musiał zadowolić się drugim miejscem.

Przegrał nawet program “Mam talent”, nominowany w kategorii Program rozrywkowy. Show TVN zdobyło zaledwie 18 proc. głosów i zostało zdeklasowane przez teleturniej muzyczny “Jaka to melodia?”, na który wpłynęło aż 60 proc. oddanych głosów.

“Mam talent” zdobyło Telekamerę rok i dwa lata temu. Gdyby udało się
także teraz, to za rok twórcy programu odbieraliby
Złotą Telekamerę. Widzowie jednak zadecydowali inaczej.

W kategorii Serial codzienny po raz kolejny zwyciężyły “Barwy szczęścia”. TVN-owska “Majka” zajęła drugie miejsce, a “Na Wspólnej” nie weszło do pierwszej trójki.

Serial “Usta Usta”, który dostał nominację w kategorii Serial cotygodniowy, również uplasował się poza podium. Telekamera a tej kategorii powędrowała do “Ojca Mateusza”.

Tomasz Karolak był jedyną gwiazdą, związaną w jakikolwiek sposób
z TVN, która wręczała nagrodę. Jego obecność szczęścia raczej nie
przyniosła, bo serial “Usta Usta” nie wszedł nawet do pierwszej trójki.

Najlepszym aktorem okazał się Piotr Adamczyk. Znany z “Majki” Tomasz Ciachorowski, zdaniem głosujących, nie zasłużył na miejsce w pierwszej trójce. Najlepszą aktorką została zaś Katarzyna Zielińska. Joanna Osyda, znana z roli tytułowej w “Majce”, zajęła drugie miejsce.

Telekamerę w kategorii muzyka odebrała Agnieszka Chylińska. Najlepszy kanał filmowy to Kino Polska, popularnonaukowy i kulturalny to Discovery Channel, a sportowy to Polsat Sport. Za najlepszy kanał dziecięcy widzowie uznali Disney Channel.

Agnieszka Chylińska pokonała: Patrycję Markowską,
Grzegorza Markowskiego i Ryszarda Sygitowicza, Ewę Farnę oraz De Mono.

 

W górę
Piotr Kraśko

Jak myślę o swoim drugim domu poza domem, to bez wątpienia jest nim...

17.08.2016
Czytaj całość
Katarzyna Werner

Słaby ze mnie celebryta [...] Jestem człowiekiem z lasu....

01.03.2014
Czytaj całość
Katarzyna Zdanowicz

Wyznaję zasadę, że rozwijać można się wtedy, kiedy pracuje się ...

20.07.2013
Czytaj całość
Igor Sokołowski

Myślałem o tym, aby wrócić do radia, ponieważ moją pierwszą dzi...

03.02.2013
Czytaj całość

Rok wyborczy

W 2015 roku odbywały się wybory prezydenckie, wybory parlamentarne oraz ogólnokrajowe referendum.czytaj więcej »

Euro 2012

W 2012 roku odbywały się mistrzostwa Europy organizowane przez Polskę i Ukrainę.czytaj więcej »

Wybory 2010

20 czerwca 2010 roku odbyła się pierwsza tura wyborów prezydenckich, a dwa tygodnie później - 4 lipca - druga. czytaj więcej »

Pogrzeb pary prezydenckiej

18 kwietnia 2010 roku w Krakowie odbyły się uroczystości pogrzebowe pary prezydenckiej. Lech i Maria Kaczyńscy spoczęli na Wawelu.czytaj więcej »

Katastrofa smoleńska

10 kwietnia 2010 roku o 8:41 w pobliżu lotniska w Smoleńsku rozbił się samolot prezydencki. Zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński.czytaj więcej »

Mniej istotne relacje

Tragedia w Katowicach, pielgrzymka papieża, wybory samorządowe 2006, tragedia w kopalni Halemba, wypadek pod Grenoble, wybory w Ameryce, konklawe, referendum w Warszawie, zamachy terrorystyczne we Francji.czytaj więcej »

Wybory 2005

Jesienią 2005 roku odbyły się wybory parlamentarne oraz dwie tury wyborów prezydenckich. czytaj więcej »

Konklawe

19 kwietnia 2005 o 17:50 z komina nad Kaplicą Sykstyńską zaczął wydobywać się biały dym. Wybrano papieża.czytaj więcej »

Pogrzeb Jana Pawła II

8 kwietnia 2005 roku pożegnaliśmy papieża Jana Pawła II. Tego dnia padł rekord oglądalności "Faktów".czytaj więcej »

Śmierć papieża

2 kwietnia 2005 roku o 21:37 zmarł papież Jan Paweł II. Wydarzenie to zmieniło ramówki wszystkich stacji telewizyjnych.czytaj więcej »

Dramat w Osetii

3 września 2004 rosyjskie specsłużby rozpoczynają szturm na szkołę w Biesłanie, gdzie terroryści przetrzymują około 1000 zakładników.czytaj więcej »

Wybory do PE

13 czerwca 2004 odbyły się pierwsze w Polsce wybory do Parlamentu Europejskiego. TVN24 zorganizowała wieczór wyborczy.czytaj więcej »

1 maja 2004

1 maja 2004 roku Polska wstąpiła do Unii Europejskiej. "Fakty" i TVN24 przygotowały specjalne relacje.czytaj więcej »

Wieczór Wyborczy TVN

23 września 2001 roku po raz pierwszy w historii polskiej telewizji, stacja komercyjna zaproponowała swój Wieczór Wyborczy, który okazał się olbrzymim sukcesem.czytaj więcej »

Atak terrorystyczny na USA

11 września 2001 roku. Nowy Jork, Waszyngton i Pensylwania. Sceny, niczym z katastroficznego filmu albo czarnego snu.czytaj więcej »

Copyright ©  2001 - 2011 by www.tvnfakty.pl | Wszystkie prawa zastrzeżone. Polityka prywatności serwisu i polityka cookies
Design by: vandeurse.xin.pl
Created by: www.tomaszloska.pl

Zapisz się / Wypisz się