"Milionerzy" - poniedziałek-czwartek, godz. 20:55 w TVN

Który program stanowi większą konkurencję dla "Faktów" TVN?

  • "Wydarzenia" Polsatu
  • "Wiadomości" TVP
  • żaden z nich
Bioline - zatrzymaj czas - naturalnie
Manufaktura kosmetyków naturalnych.
DomArtStyl - Piękno Twojego Wnętrza
Producent mebli tapicerowanych
Automatyka do bram
Kompleksowa obsługa instalatorów
Szkolenia - alarmy Satel
Praktyczne warsztaty dla instalatorów!
mapapit.pl
- pomoże rozliczyć podatki za 2016 rok
Mareo
Zakupy i Zabawa
Hotel Ventus Natural & Medical SPA ****
Majówka na Mazurach - na hasło TVNFAKTY 5% rabatu
Park Hotel**** KUR & SPA W. Buczyński
Komfortowy Hotel zaprasza do Świeradowa Zdroju
Hotel Buczyński
Medical & SPA

Nowo otwarty 4-gwiazdkowy hotel w górach
Power Love
Intymne zakupy online

TVN - Telewizja 25-lecia

Telewizja TVN została uznana „Telewizją 25-lecia" podczas gali finałowej Grand Press 2014. Stacja TVN znalazła się w gronie czterech Mediów 25-lecia, których redakcje wniosły największy wkład w rozwój wolnych mediów i dzięki którym polskie dziennikarstwo stało się zawodowe, profesjonalne, a także rozwinięte technologicznie.

Nagrody "Media 25-lecia" to specjalne wyróżnienie, które ogólnopolski miesięcznik dziennikarski „Press" przyznał w tym roku z okazji rocznicy wyborów parlamentarnych z 4 czerwca 1989 roku. W kategorii telewizja Medium 25-lecia został TVN. Nagrodę w imieniu TVN odebrał Mariusz Walter, jeden z założycieli TVN i honorowy prezydent Grupy ITI.

W filmie poprzedzającym wręczenie nagrody przedstawiono następujące uzasadnienie decyzji o przyznaniu stacji TVN tytułu „Telewizji 25-lecia":

„W kategorii telewizja Medium 25-lecia został TVN. Założona w 1997 roku przez Mariusza Waltera i Jana Wejcherta telewizja TVN zmieniła nie tylko polski rynek telewizyjny, ale przede wszystkim dziennikarstwo telewizyjne. Program informacyjny „Fakty" ustanowił nowy standard prezentowania newsów, do którego konkurenci starali się potem równać. Obok wprowadzania nowych rozrywkowych formatów telewizyjnych, TVN postawił na dziennikarstwo – informacyjne, interwencyjne i śledcze. TVN stał się kuźnią talentów. To tu swoje umiejętności rozwinęli szczególnie Katarzyna Kolenda – Zaleska, Tomasz Lis, Kamil Durczok, Bogdan Rymanowski. To na antenie TVN objawili się tacy dziennikarze jak Marcin Pawłowski, Tomasz Sekielski, Marek Nowicki, Jakub Sobieniowski, Krzysztof Skórzyński, Marzanna Zielińska, Maciej Mazur i wielu innych. Programy „Uwaga!" i „Superwizjer" to dziś wizytówka dziennikarstwa śledczego w polskiej telewizji. Z TVN pochodzi aż sześciu Dziennikarzy Roku. Od początku konkursu Grand Press reporterzy tej stacji zdobyli czternaście nagród – za: newsy, dziennikarstwo specjalistyczne, śledcze i za reportaże."

Markus Tellenbach, Prezes Zarządu TVN i Dyrektor Generalny TVN S.A. powiedział: „Tytuł Telewizji 25-lecia to dla nas bardzo ważna i wyjątkowa nagroda. Traktujemy ją jako wyraz uznania za całokształt naszych starań i dążeń do dzisiejszej, wiodącej pozycji TVN na polskim rynku telewizyjnym. Od 25 lat wyznaczamy trendy, stanowimy wzór jakości i punkt odniesienia dla konkurencji. Dostrzegają to widzowie, ale również branża. Dziękujemy za to wyróżnienie."

Tytuł „Telewizji 25-lecia" to kolejne wyróżnienie dla telewizji TVN w podsumowaniach dotyczących dwóch ostatnich dekad w polskich mediach. W styczniu br. w raporcie specjalnym wydanym z okazji 20-lecia miesięcznika „Media & Marketing Polska" TVN został uznany za Nadawcę 20-lecia.

W corocznym konkursie Nagród Grand Press dziennikarze TVN, Bertold Kittel i Jarosław Jabrzyk, otrzymali nagrodę za najlepszy materiał dziennikarski mijającego roku w kategorii dziennikarstwo śledcze - „Jak zorganizowaliśmy przemyt broni dla prorosyjskich separatystów", w którym wraz z Jankiem Kroupą (Česky Rozhlas Radiožurnál) poprzez dziennikarską prowokację ujawnili, jak działa nielegalny międzynarodowy handel bronią.

W górę
Piotr Kraśko

Jak myślę o swoim drugim domu poza domem, to bez wątpienia jest nim...

17.08.2016
Czytaj całość
Katarzyna Werner

Słaby ze mnie celebryta [...] Jestem człowiekiem z lasu....

01.03.2014
Czytaj całość
Katarzyna Zdanowicz

Wyznaję zasadę, że rozwijać można się wtedy, kiedy pracuje się ...

20.07.2013
Czytaj całość
Igor Sokołowski

Myślałem o tym, aby wrócić do radia, ponieważ moją pierwszą dzi...

03.02.2013
Czytaj całość

Rok wyborczy

W 2015 roku odbywały się wybory prezydenckie, wybory parlamentarne oraz ogólnokrajowe referendum.czytaj więcej »

Euro 2012

W 2012 roku odbywały się mistrzostwa Europy organizowane przez Polskę i Ukrainę.czytaj więcej »

Wybory 2010

20 czerwca 2010 roku odbyła się pierwsza tura wyborów prezydenckich, a dwa tygodnie później - 4 lipca - druga. czytaj więcej »

Pogrzeb pary prezydenckiej

18 kwietnia 2010 roku w Krakowie odbyły się uroczystości pogrzebowe pary prezydenckiej. Lech i Maria Kaczyńscy spoczęli na Wawelu.czytaj więcej »

Katastrofa smoleńska

10 kwietnia 2010 roku o 8:41 w pobliżu lotniska w Smoleńsku rozbił się samolot prezydencki. Zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński.czytaj więcej »

Mniej istotne relacje

Tragedia w Katowicach, pielgrzymka papieża, wybory samorządowe 2006, tragedia w kopalni Halemba, wypadek pod Grenoble, wybory w Ameryce, konklawe, referendum w Warszawie, zamachy terrorystyczne we Francji.czytaj więcej »

Wybory 2005

Jesienią 2005 roku odbyły się wybory parlamentarne oraz dwie tury wyborów prezydenckich. czytaj więcej »

Konklawe

19 kwietnia 2005 o 17:50 z komina nad Kaplicą Sykstyńską zaczął wydobywać się biały dym. Wybrano papieża.czytaj więcej »

Pogrzeb Jana Pawła II

8 kwietnia 2005 roku pożegnaliśmy papieża Jana Pawła II. Tego dnia padł rekord oglądalności "Faktów".czytaj więcej »

Śmierć papieża

2 kwietnia 2005 roku o 21:37 zmarł papież Jan Paweł II. Wydarzenie to zmieniło ramówki wszystkich stacji telewizyjnych.czytaj więcej »

Dramat w Osetii

3 września 2004 rosyjskie specsłużby rozpoczynają szturm na szkołę w Biesłanie, gdzie terroryści przetrzymują około 1000 zakładników.czytaj więcej »

Wybory do PE

13 czerwca 2004 odbyły się pierwsze w Polsce wybory do Parlamentu Europejskiego. TVN24 zorganizowała wieczór wyborczy.czytaj więcej »

1 maja 2004

1 maja 2004 roku Polska wstąpiła do Unii Europejskiej. "Fakty" i TVN24 przygotowały specjalne relacje.czytaj więcej »

Wieczór Wyborczy TVN

23 września 2001 roku po raz pierwszy w historii polskiej telewizji, stacja komercyjna zaproponowała swój Wieczór Wyborczy, który okazał się olbrzymim sukcesem.czytaj więcej »

Atak terrorystyczny na USA

11 września 2001 roku. Nowy Jork, Waszyngton i Pensylwania. Sceny, niczym z katastroficznego filmu albo czarnego snu.czytaj więcej »

Copyright ©  2001 - 2011 by www.tvnfakty.pl | Wszystkie prawa zastrzeżone. Polityka prywatności serwisu i polityka cookies
Design by: vandeurse.xin.pl
Created by: www.tomaszloska.pl

Zapisz się / Wypisz się