"Milionerzy" - poniedziałek-czwartek, godz. 20:55 w TVN

Który program stanowi większą konkurencję dla "Faktów" TVN?

  • "Wydarzenia" Polsatu
  • "Wiadomości" TVP
  • żaden z nich
Bioline - zatrzymaj czas - naturalnie
Manufaktura kosmetyków naturalnych.
DomArtStyl - Piękno Twojego Wnętrza
Producent mebli tapicerowanych
Automatyka do bram
Kompleksowa obsługa instalatorów
Szkolenia - alarmy Satel
Praktyczne warsztaty dla instalatorów!
Zakopane – Hotel Redyk
Najwyższy poziom usług hotelarskich w Polsce – 1023 m n.p.m.
mapapit.pl
- pomoże rozliczyć podatki za 2016 rok
Mareo
Zakupy i Zabawa
Hotel Ventus Natural & Medical SPA ****
ferie z dziećmi na Mazurach
Park Hotel**** KUR & SPA W. Buczyński
Komfortowy Hotel zaprasza do Świeradowa Zdroju
Hotel Buczyński
Medical & SPA

Nowo otwarty 4-gwiazdkowy hotel w górach
Power Love
Intymne zakupy online

TVN wygrał z KRRiT o "Top Model"

Z informacji wirtualnemedia.pl wynika iż Sąd Okręgowy uchylił nałożoną na TVN przez KRRiT karę 200 tys. zł za złamanie ustawy o radiofonii i telewizji w show „Top Model”. Zdaniem sądu program nie miał złego wpływu na dzieci i nie naruszono w nim godności kobiet.

Sprawa dotyczyła czterech odcinków drugiej serii reality-show “Top Model. Zostań modelką” pokazanych w TVN jesienią 2011 roku. W jednym z nich juror Dawid Woliński dotykał piersi biorącej udział w programie Angeliki Fajcht. O sytuacji zrobiło się głośno w mediach, a Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zaczęła otrzymywać skargi od widzów, którzy pisali m.in. o upokarzaniu, obrażaniu i poniżaniu uczestniczek programu oraz wywierania presji, by się rozbierały.

Po przeanalizowaniu sprawy KRRiT uznała, że telewizja TVN złamała ustawę o radiofonii i telewizji, bo - zdaniem regulatora - wspomniane odcinki „Top model” nie powinny mieć oznaczenia „od lat 12”, ale „od lat 18” i nie powinny być nadane przed godz. 23.00, gdyż mogły „wywierać negatywny wpływ na prawidłowy rozwój psychiczny, fizyczny i moralny osób małoletnich”. Rada stwierdziła m.in., że uczestniczki programu były negatywnymi wzorcami dla młodych ludzi, zachowanie jurorów show było niewłaściwe i naruszało godność kobiet w nim występujących, a w programie promowano nadmierne odchudzanie i prezentowano nagość. W lipcu 2012 roku szef KRRiT nałożył na TVN karę w wysokości 200 tys. zł

Stacja od początku nie zgadzała się z zarzutami Krajowej Rady i zdecydowała odwołać się od jej decyzji do Sądu Okręgowego w Warszawie. Ten 10 stycznia br. wydał wyrok w tej sprawie, uchylając decyzję KRRiT.

Jak ustalił portal Wirtualnemedia.pl, w ustnym uzasadnieniu wyroku sędzia stwierdził, że w zakwestionowanych odcinkach "Top model" nie było treści zagrażających rozwojowi małoletnich, a pokazywana nagość nie miała charakteru erotycznego czy pornograficznego, ale artystyczny. Sąd uznał też, że nie doszło do molestowania uczestniczki show, bo ona sama nie czuła się molestowana.

Zdaniem sądu program „Top Model” nie prezentował negatywnych wzorców zachowania, bo zawód modelki nie został przedstawiony w nim jednostronnie (pokazano pozytywne i negatywne aspekty), w audycji zwracano uwagę na potrzebę edukacji kandydatek na modelki (m.in. w kwestii języków obcych) i pokazywano, że odchudzać należy się poprzez ćwiczenia, a nie przez głodzenie się.

Sąd uchylił karę 200 tys. zł nałożoną na TVN. Wyrok jest nieprawomocny.

W górę
Piotr Kraśko

Jak myślę o swoim drugim domu poza domem, to bez wątpienia jest nim...

17.08.2016
Czytaj całość
Katarzyna Werner

Słaby ze mnie celebryta [...] Jestem człowiekiem z lasu....

01.03.2014
Czytaj całość
Katarzyna Zdanowicz

Wyznaję zasadę, że rozwijać można się wtedy, kiedy pracuje się ...

20.07.2013
Czytaj całość
Igor Sokołowski

Myślałem o tym, aby wrócić do radia, ponieważ moją pierwszą dzi...

03.02.2013
Czytaj całość

Rok wyborczy

W 2015 roku odbywały się wybory prezydenckie, wybory parlamentarne oraz ogólnokrajowe referendum.czytaj więcej »

Euro 2012

W 2012 roku odbywały się mistrzostwa Europy organizowane przez Polskę i Ukrainę.czytaj więcej »

Wybory 2010

20 czerwca 2010 roku odbyła się pierwsza tura wyborów prezydenckich, a dwa tygodnie później - 4 lipca - druga. czytaj więcej »

Pogrzeb pary prezydenckiej

18 kwietnia 2010 roku w Krakowie odbyły się uroczystości pogrzebowe pary prezydenckiej. Lech i Maria Kaczyńscy spoczęli na Wawelu.czytaj więcej »

Katastrofa smoleńska

10 kwietnia 2010 roku o 8:41 w pobliżu lotniska w Smoleńsku rozbił się samolot prezydencki. Zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński.czytaj więcej »

Mniej istotne relacje

Tragedia w Katowicach, pielgrzymka papieża, wybory samorządowe 2006, tragedia w kopalni Halemba, wypadek pod Grenoble, wybory w Ameryce, konklawe, referendum w Warszawie, zamachy terrorystyczne we Francji.czytaj więcej »

Wybory 2005

Jesienią 2005 roku odbyły się wybory parlamentarne oraz dwie tury wyborów prezydenckich. czytaj więcej »

Konklawe

19 kwietnia 2005 o 17:50 z komina nad Kaplicą Sykstyńską zaczął wydobywać się biały dym. Wybrano papieża.czytaj więcej »

Pogrzeb Jana Pawła II

8 kwietnia 2005 roku pożegnaliśmy papieża Jana Pawła II. Tego dnia padł rekord oglądalności "Faktów".czytaj więcej »

Śmierć papieża

2 kwietnia 2005 roku o 21:37 zmarł papież Jan Paweł II. Wydarzenie to zmieniło ramówki wszystkich stacji telewizyjnych.czytaj więcej »

Dramat w Osetii

3 września 2004 rosyjskie specsłużby rozpoczynają szturm na szkołę w Biesłanie, gdzie terroryści przetrzymują około 1000 zakładników.czytaj więcej »

Wybory do PE

13 czerwca 2004 odbyły się pierwsze w Polsce wybory do Parlamentu Europejskiego. TVN24 zorganizowała wieczór wyborczy.czytaj więcej »

1 maja 2004

1 maja 2004 roku Polska wstąpiła do Unii Europejskiej. "Fakty" i TVN24 przygotowały specjalne relacje.czytaj więcej »

Wieczór Wyborczy TVN

23 września 2001 roku po raz pierwszy w historii polskiej telewizji, stacja komercyjna zaproponowała swój Wieczór Wyborczy, który okazał się olbrzymim sukcesem.czytaj więcej »

Atak terrorystyczny na USA

11 września 2001 roku. Nowy Jork, Waszyngton i Pensylwania. Sceny, niczym z katastroficznego filmu albo czarnego snu.czytaj więcej »

Copyright ©  2001 - 2011 by www.tvnfakty.pl | Wszystkie prawa zastrzeżone. Polityka prywatności serwisu i polityka cookies
Design by: vandeurse.xin.pl
Created by: www.tomaszloska.pl

Zapisz się / Wypisz się