"Milionerzy" - poniedziałek-czwartek, godz. 20:55 w TVN

Który program stanowi większą konkurencję dla "Faktów" TVN?

  • "Wydarzenia" Polsatu
  • "Wiadomości" TVP
  • żaden z nich
Bioline - zatrzymaj czas - naturalnie
Manufaktura kosmetyków naturalnych.
DomArtStyl - Piękno Twojego Wnętrza
Producent mebli tapicerowanych
Automatyka do bram
Kompleksowa obsługa instalatorów
Szkolenia - alarmy Satel
Praktyczne warsztaty dla instalatorów!
mapapit.pl
- pomoże rozliczyć podatki za 2016 rok
Mareo
Zakupy i Zabawa
Hotel Ventus Natural & Medical SPA ****
na hasło TVNFAKTY 5% rabatu!
Park Hotel**** KUR & SPA W. Buczyński
Komfortowy Hotel zaprasza do Świeradowa Zdroju
Hotel Buczyński
Medical & SPA

Nowo otwarty 4-gwiazdkowy hotel w górach
Power Love
Intymne zakupy online

Stacje  »  TVN Meteo Active

TVN Meteo Active to stacja łącząca aktywny tryb życia (ruch, odżywianie, aktywność sportową) z tematyką pogodową. Jest to rozszerzenie TVN Meteo o dodatkowe treści. Nadawanie rozpoczęła 16 kwietnia 2015 w wyniku przekształcenia z pogodowego kanału TVN Meteo, który nadawanie rozpoczął 10 maja 2003 roku (więcej o tym w poniższej części artykułu). Szefem projektu TVN Meteo Active jest Grzegorz Płaza, który wcześniej kierował m.in. redakcją nSport, TVN Turbo i redakcją sportową TVN24. Wśród czołowych gwiazd stacji znajdują się takie osoby jak m.in. Anna Dec, Odeta Moro czy też Maciej Dolega.

„TVN Meteo Active to kanał, który wychodzi naprzeciw otaczającej nas rzeczywistości. Bez względu na porę roku coraz większa liczba ludzi uprawia sport, biega, jeździ na rowerach, ćwiczy na siłowniach i w salach fitness. Coraz więcej ludzi chce żyć zdrowo, dobrze się odżywiać i jak najdłużej pozostawać w dobrej kondycji. Dla nich wszystkich oraz dla tych, którzy chcą do nich dopiero dołączyć, tworzymy TVN Meteo Active. Źródło wiarygodnej i sprawdzonej informacji o prawidłowej aktywności ruchowej i zdrowiu. To kanał, którego brakuje na naszym rynku telewizyjnym” - powiedział przed startem szef stacji, Grzegorz Płaza.

Grzegorz Płaza, szef stacji /fot. TVN/

Pogodna telewizja

Wszystko zaczęło się od TVN Meteo, które wystartowało dokładnie 9 maja 2003r. Początkowo stacja ograniczała się do prezentowania prognoz pogody w kilku okienkach jednocześnie. Z jednej strony widzowie mogli śledzić temperatury w największych polskich miastach, obok przedstawiana była prognoza dla największych miast na świcie. Po lewej stronie ekranu, w największym oknie emitowano reportaże oraz prognozy pogody nadawane z pierwszego studia Faktów. W niecały rok po starcie - dokładnie 8 kwietnia 2004 roku - program otrzymał własne, studio, zaprojektowane przez firmę Broadcast Design Intenational (BDI). Stacja cały czas ewoluowała. Oprócz informacji o przewidywanej pogodzie, znaleźć można było informacje o aktualnej aurze w miastach, obejrzeć magazyny pogodowe czy też informacje, dotyczące skutków anomalii pogodowych. Szefem TVN Meteo był Jakub Goller.

Obecnie prognozy pogody realizowane są w technologii green box. W ciągu kilku minut załoga stacji zabiera nas w "pogodną podróż" po Polsce, Europie i całym świecie. Oprócz klasycznych serwisów pogodowych TVN Meteo Active prezentuje prognozy przygotowane specjalnie dla alergików. Latem dominują informacje przydatne dla żeglarzy i osób odpoczywających w nadmorskich kurortach. Stacja emituje także ostrzenia o zagrożeniu pożarowym w lasach. Zimą dominują prognozy dla narciarzy, a więc informacje o opadach śniegu i grubości powłoki śniegowej. Nie zawiodą się także kierowcy - specjalnie dla nich przygotowywane są informacje o stanie polskich dróg. Wyróżnikiem TVN Meteo Active są również wyjazdowe prognozy pogody.

Serwisy pogodowe uzupełniane są ciekawymi zdjęciami prezentującymi piękno przyrody, egzotyczne owady, rośliny oraz różnego rodzaju anomalie pogodowe. Jednak myliby się ten, kto sądzi, że stacja ogranicza się tylko do pokazywania prognozy pogody.

Na antenie TVN Meteo od niedzieli do piątku o godz. 21:00 emitowany był jedyny w swoim rodzaju i zarazem program informacyjny dotyczący tematyki pogodowo-meteoroligicznej "Meteo News" prezentujący najważniejsze i najciekawsze informacje z Polski i ze świata związane z aurą wokół nas.

W górę
Piotr Kraśko

Jak myślę o swoim drugim domu poza domem, to bez wątpienia jest nim...

17.08.2016
Czytaj całość
Katarzyna Werner

Słaby ze mnie celebryta [...] Jestem człowiekiem z lasu....

01.03.2014
Czytaj całość
Katarzyna Zdanowicz

Wyznaję zasadę, że rozwijać można się wtedy, kiedy pracuje się ...

20.07.2013
Czytaj całość
Igor Sokołowski

Myślałem o tym, aby wrócić do radia, ponieważ moją pierwszą dzi...

03.02.2013
Czytaj całość

Rok wyborczy

W 2015 roku odbywały się wybory prezydenckie, wybory parlamentarne oraz ogólnokrajowe referendum.czytaj więcej »

Euro 2012

W 2012 roku odbywały się mistrzostwa Europy organizowane przez Polskę i Ukrainę.czytaj więcej »

Wybory 2010

20 czerwca 2010 roku odbyła się pierwsza tura wyborów prezydenckich, a dwa tygodnie później - 4 lipca - druga. czytaj więcej »

Pogrzeb pary prezydenckiej

18 kwietnia 2010 roku w Krakowie odbyły się uroczystości pogrzebowe pary prezydenckiej. Lech i Maria Kaczyńscy spoczęli na Wawelu.czytaj więcej »

Katastrofa smoleńska

10 kwietnia 2010 roku o 8:41 w pobliżu lotniska w Smoleńsku rozbił się samolot prezydencki. Zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński.czytaj więcej »

Mniej istotne relacje

Tragedia w Katowicach, pielgrzymka papieża, wybory samorządowe 2006, tragedia w kopalni Halemba, wypadek pod Grenoble, wybory w Ameryce, konklawe, referendum w Warszawie, zamachy terrorystyczne we Francji.czytaj więcej »

Wybory 2005

Jesienią 2005 roku odbyły się wybory parlamentarne oraz dwie tury wyborów prezydenckich. czytaj więcej »

Konklawe

19 kwietnia 2005 o 17:50 z komina nad Kaplicą Sykstyńską zaczął wydobywać się biały dym. Wybrano papieża.czytaj więcej »

Pogrzeb Jana Pawła II

8 kwietnia 2005 roku pożegnaliśmy papieża Jana Pawła II. Tego dnia padł rekord oglądalności "Faktów".czytaj więcej »

Śmierć papieża

2 kwietnia 2005 roku o 21:37 zmarł papież Jan Paweł II. Wydarzenie to zmieniło ramówki wszystkich stacji telewizyjnych.czytaj więcej »

Dramat w Osetii

3 września 2004 rosyjskie specsłużby rozpoczynają szturm na szkołę w Biesłanie, gdzie terroryści przetrzymują około 1000 zakładników.czytaj więcej »

Wybory do PE

13 czerwca 2004 odbyły się pierwsze w Polsce wybory do Parlamentu Europejskiego. TVN24 zorganizowała wieczór wyborczy.czytaj więcej »

1 maja 2004

1 maja 2004 roku Polska wstąpiła do Unii Europejskiej. "Fakty" i TVN24 przygotowały specjalne relacje.czytaj więcej »

Wieczór Wyborczy TVN

23 września 2001 roku po raz pierwszy w historii polskiej telewizji, stacja komercyjna zaproponowała swój Wieczór Wyborczy, który okazał się olbrzymim sukcesem.czytaj więcej »

Atak terrorystyczny na USA

11 września 2001 roku. Nowy Jork, Waszyngton i Pensylwania. Sceny, niczym z katastroficznego filmu albo czarnego snu.czytaj więcej »

Copyright ©  2001 - 2011 by www.tvnfakty.pl | Wszystkie prawa zastrzeżone. Polityka prywatności serwisu i polityka cookies
Design by: vandeurse.xin.pl
Created by: www.tomaszloska.pl

Zapisz się / Wypisz się