"Milionerzy" - poniedziałek-czwartek, godz. 20:55 w TVN

Który program stanowi większą konkurencję dla "Faktów" TVN?

  • "Wydarzenia" Polsatu
  • "Wiadomości" TVP
  • żaden z nich
Bioline - zatrzymaj czas - naturalnie
Manufaktura kosmetyków naturalnych.
DomArtStyl - Piękno Twojego Wnętrza
Producent mebli tapicerowanych
Automatyka do bram
Kompleksowa obsługa instalatorów
Szkolenia - alarmy Satel
Praktyczne warsztaty dla instalatorów!
mapapit.pl
- pomoże rozliczyć podatki za 2016 rok
Mareo
Zakupy i Zabawa
Hotel Ventus Natural & Medical SPA ****
na hasło TVNFAKTY 5% rabatu!
Park Hotel**** KUR & SPA W. Buczyński
Komfortowy Hotel zaprasza do Świeradowa Zdroju
Hotel Buczyński
Medical & SPA

Nowo otwarty 4-gwiazdkowy hotel w górach
Power Love
Intymne zakupy online

Stacje  »  TVN Warszawa

Witaj Warszawo!

1 grudnia 2008 roku rozpoczęła nadawanie testowe, a już 15 grudnia trafiła do telewizorów warszawiaków. TVN Warszawa to pierwszy kanał lokalny, utworzony przez Grupę ITI. Emisja rozpoczęła się punktualnie o 17:45 widokiem na Stare Miasto i głównym wydaniem "Stolicy" – programu informacyjnego, stanowiącego najważniejszy punkt ramówki. Uruchomienie stacji kosztowało kilkanaście mln zł, a przygotowania do startu trwały ponad rok. Siedziba kanału znajdowała się przy Kawalerii 5.

Chociaż na rynku warszawskich stacji telewizyjnych istniał już kanał TVP Warszawa, to trudno o porównanie tych dwóch stacji. Warszawski kanał TVP to tylko kilka godzin, wygospodarowanych w paśmie TVP Info (mowa o okresie kiedy nadawała stacja TVN Warszawa). Stacja TVN-u to duży projekt, działający przez całą dobę.

Najważniejsza pozycja programowa warszawskiej stacji to oczywiście serwis informacyjny "Stolica", którego główne wydanie ukazywało się o 17:45. Szefową działu informacji TVN Warszawa była Patrycja Redo-Łabędziewska, wieloletnia prowadząca "Fakty" w TVN. Wśród prezenterek programu znalazła się m.in. Małgorzata Prokopiuk-Kępka, która przez kilka lat była gospodynią głównego wydania "Wiadomości" w TVP1.

"Stolica" to wszystko to, co interesuje warszawiaków – najnowsze informacje o warszawskich inwestycjach, lokalnej polityce, zmianach w komunikacji miejskiej, czy o tragicznych wypadkach. Sprawami mieszkańców zajmowała się również redakcja programu interwencyjnego "Miejski reporter". Ten program to społeczna debata warszawiaków. Prowadzący zapraszali do studia gości, przyjmują telefony od widzów. Głównym gospodarzem programu był Igor Sokołowski.

TVN Warszawa swoim widzom oferowała również poranne pasmo. W "Witaj Warszawo" pojawiały się informacje z Warszawy, przegląd prasy, prognoza pogody oraz podgląd tego co dzieło się na warszawskich ulicach i gdzie w danej chwili były korki. Prowadzące zapraszały do studia gości, a także zaglądały na portal internetowy tvnwarszawa.pl. Gospodyniami porannego programu były Agnieszka Górniakowska, wieloletnia pogodynka TVN oraz Fabiola Sambiorska, wcześniej dziennikarka Superstacji. Wcześniej poranne pasmo stacji prowadzili również panowie - Janusz Zadura, dziennikarz, lektor, aktor oraz Igor Sokołowski, główny gospodarz "Miejskiego Reportera".

Odrobina rozrywki

Warszawski kanał TVN to jednak nie tylko informacje, ale i rozrywka. Redakcją rozrywki kierowała Katarzyna Gawrońska. Kilka razy dziennie stacja nadawała program "Rytm miasta", którego prowadzący sprawdzali co dzieje się w warszawskich kinach, teatrach, czy klubach. Reporterką "Rytmu miasta" była kiedyś Patricia Kazadi.

Najciekawsze miejsca i najbardziej niezwykłych ludzi pokazywał również Witold Odrobina w swoim zakręconym programie "Odrobina miasta". Rozrywki potrafią dostarczyć nawet stołeczne ulice. Widzowie pękali ze śmiechu, kiedy widzieli drogowe absurdy, pokazywane przez Huberta Radzikowskiego w "Jeździe Warszawskiej".

W ramówce stacji było miejsce również na pozycje serialowe. TVN Warszawa wyprodukowała nawet własną produkcję tego typu. Serial "Stacja" z Tomaszem Kotem w roli głównej pokazywał zwariowane życie… pewnej warszawskiej stacji telewizyjnej. "Stacja" nagrywana była, a jakżeby inaczej, oczywiście w studiu TVN Warszawa. Widzowie TVN Warszawa mogą sobie również przypomnieć dawny hit TVNu, serial "Magda M." oraz ''39 i pół''.

"Smutna lekcja twardego biznesu"

25 marca 2011 roku podjęto decyzję o zakończeniu nadawania TVN Warszawa. Tego dnia nadano ostatnie programy na żywo, potem odtwarzano już tylko powtórki. - Rynek reklamy lokalnej nie daje w naszej ocenie gwarancji, że kanał TVN Warszawa stanie się rentowny w 2011 roku - ogłosił Piotr Walter, wiceprezes TVN.

- Przez prawie dwa lata pracy w TVN Warszawa miałam poczucie, że biorę udział w unikalnym projekcie i przeświadczenie, że jeszcze nigdy telewizja nie była tak blisko ludzi... To była telewizja interaktywna i skuteczna. Sprawdzaliśmy każdy sygnał od widzów, niejednokrotnie udawało się załatwić konkretne sprawy - drogę do osiedla, mieszkanie dla rodziny wyrzuconej na bruk, przyśpieszenie remontu szkoły, przedszkola... Patrzyliśmy na ręce urzędnikom i dawaliśmy widzom codziennie dużą porcję bardzo praktycznych informacji - dzięki nam wiedzieli, gdzie korkują sie ulice i gdzie zdarzył się wypadek, jak się ubrać do pracy i kiedy na ich osiedlu będzie wreszcie kanalizacja. Dziesiątki, może setki załatwionych spraw i duża satysfakcja. To miało sens - wspominała w rozmowie z serwisem tvnfakty.pl Małgorzta Prokopiuk-Kępka, gospodyni "Stolicy".

Warszawa w internecie

TVN Warszawa zakończyła działalność jako telewizja, ale pozostał portal internetowy, sprawnie reagujący na to, co dzieje się w stolicy. Pod adresem tvnwarszawa.pl odnajdujemy ogrom materiałów informacyjnych. Targeo dostarcza warszawiakom bieżących informacji o utrudnieniach na stołecznych drogach, a redakcja serwisu na bieżąco dopisuje gdzie są wypadki, czy uszkodzone sygnalizacje świetlne. Internauci mogą tworzyć własne rankingi, np. ulubionych placów, najładniejszych wieżowców, czy najpiękniejszych iluminacji.

W górę
Piotr Kraśko

Jak myślę o swoim drugim domu poza domem, to bez wątpienia jest nim...

17.08.2016
Czytaj całość
Katarzyna Werner

Słaby ze mnie celebryta [...] Jestem człowiekiem z lasu....

01.03.2014
Czytaj całość
Katarzyna Zdanowicz

Wyznaję zasadę, że rozwijać można się wtedy, kiedy pracuje się ...

20.07.2013
Czytaj całość
Igor Sokołowski

Myślałem o tym, aby wrócić do radia, ponieważ moją pierwszą dzi...

03.02.2013
Czytaj całość

Rok wyborczy

W 2015 roku odbywały się wybory prezydenckie, wybory parlamentarne oraz ogólnokrajowe referendum.czytaj więcej »

Euro 2012

W 2012 roku odbywały się mistrzostwa Europy organizowane przez Polskę i Ukrainę.czytaj więcej »

Wybory 2010

20 czerwca 2010 roku odbyła się pierwsza tura wyborów prezydenckich, a dwa tygodnie później - 4 lipca - druga. czytaj więcej »

Pogrzeb pary prezydenckiej

18 kwietnia 2010 roku w Krakowie odbyły się uroczystości pogrzebowe pary prezydenckiej. Lech i Maria Kaczyńscy spoczęli na Wawelu.czytaj więcej »

Katastrofa smoleńska

10 kwietnia 2010 roku o 8:41 w pobliżu lotniska w Smoleńsku rozbił się samolot prezydencki. Zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński.czytaj więcej »

Mniej istotne relacje

Tragedia w Katowicach, pielgrzymka papieża, wybory samorządowe 2006, tragedia w kopalni Halemba, wypadek pod Grenoble, wybory w Ameryce, konklawe, referendum w Warszawie, zamachy terrorystyczne we Francji.czytaj więcej »

Wybory 2005

Jesienią 2005 roku odbyły się wybory parlamentarne oraz dwie tury wyborów prezydenckich. czytaj więcej »

Konklawe

19 kwietnia 2005 o 17:50 z komina nad Kaplicą Sykstyńską zaczął wydobywać się biały dym. Wybrano papieża.czytaj więcej »

Pogrzeb Jana Pawła II

8 kwietnia 2005 roku pożegnaliśmy papieża Jana Pawła II. Tego dnia padł rekord oglądalności "Faktów".czytaj więcej »

Śmierć papieża

2 kwietnia 2005 roku o 21:37 zmarł papież Jan Paweł II. Wydarzenie to zmieniło ramówki wszystkich stacji telewizyjnych.czytaj więcej »

Dramat w Osetii

3 września 2004 rosyjskie specsłużby rozpoczynają szturm na szkołę w Biesłanie, gdzie terroryści przetrzymują około 1000 zakładników.czytaj więcej »

Wybory do PE

13 czerwca 2004 odbyły się pierwsze w Polsce wybory do Parlamentu Europejskiego. TVN24 zorganizowała wieczór wyborczy.czytaj więcej »

1 maja 2004

1 maja 2004 roku Polska wstąpiła do Unii Europejskiej. "Fakty" i TVN24 przygotowały specjalne relacje.czytaj więcej »

Wieczór Wyborczy TVN

23 września 2001 roku po raz pierwszy w historii polskiej telewizji, stacja komercyjna zaproponowała swój Wieczór Wyborczy, który okazał się olbrzymim sukcesem.czytaj więcej »

Atak terrorystyczny na USA

11 września 2001 roku. Nowy Jork, Waszyngton i Pensylwania. Sceny, niczym z katastroficznego filmu albo czarnego snu.czytaj więcej »

Copyright ©  2001 - 2011 by www.tvnfakty.pl | Wszystkie prawa zastrzeżone. Polityka prywatności serwisu i polityka cookies
Design by: vandeurse.xin.pl
Created by: www.tomaszloska.pl

Zapisz się / Wypisz się