Miesięcznie odwiedza nas 200 000 użytkowników!
Baner - nagłówek
ODZIAŁY LOKALNE
Kraków
Łódź
Warszawa
Poznań
Toruń
Wrocław
Szczecin
Katowice
Gdańsk
Białystok
PARTNERZY
Hotel Ventus Natural & Medical SPA ****
Rodzinne Boże Narodzenie na Mazurach - na hasło TVN Fakty 5% rabatu
Park Hotel**** KUR & SPA W. Buczyński
Komfortowy Hotel zaprasza do Świeradowa Zdroju
Hotel Buczyński Medical & SPA
Nowo otwarty 4-gwiazdkowy hotel w górach
Piękno Twojego Wnętrza
Producent mebli tapicerowanych
Kompleksowa obsługa instalatorów
Programy do faktur z JPK
Łatwy program do wystawiania faktur, także z opcją magazynu
Praktyczne warsztaty dla instalatorów!
Sklep Montersi.pl
Pomoże rozliczyć podatki za 2016 rok
Zakupy i zabawa
SONDA
Jak Ci się podoba nowa wersja tvnfakty.pl?

Warszawa

Główna siedziba TVN - MBC

Główna warszawska siedziba TVN mieści się w biurowcu na rogu ulic Augustówka i Wiertniczej. Ten budynek to MBC, czyli Media Business Centre. Stanowi on centralną siedzibę TVN oraz jej kanałów tematycznych.

Na parterze znajduje się główny hol, z którego okazyjnie również realizowane są programy telewizyjne, np. wieczór wyborczy, czy relacje WOŚP. Rozciąga się z niego widok na wszystkie poziomy budynku, które są od wewnątrz przeszklone. Właśnie na parterze swój newsroom ma kanał TVN24 BIS.

Wnętrze budynku MBC

Na pierwszym piętrze znajduje się główna redakcja TVN24. Przed wejściem do niej, na korytarzu, znajduje się mini newsroom z którego nadawane są programy "15 na żywo", "Strefa Kibica" i "Poranek TVN24". Nowoczesne studio TVN24 i "Faktów" połączone jest z newsroomem, dlatego widzowie oglądający TVN24 mogą podglądać na żywo pracę dziennikarzy. Zajmuje ono aż dwa poziomy. Za szybą, obok newsroomu, znajduje się reżyserka. Ciekawostką newsroomu są schody, prowadzące na antresolę, gdzie pracuje redakcja tvnmeteo.pl. Więcej o głównym studiu TVN24 i "Faktów" czytajcie w dziale studio.

Newsroom TVN24 i "Faktów"

Do nagrywania programów wykorzystuje się również tzw. wirtualne studia. Dzięki technologii greenbox, która polega na nanoszeniu wirtualnego tła na zieloną ścianę, można komputerowo zmieniać scenografię. W ramach tej technologii reazlizowane są m.in. "Kropka nad i", "Piaskiem po oczach", "Czarno na białym", "Uwaga", "Kawa na ławę", "Szkło kontaktowe", "Express", czy też "Raport" TVN Turbo i prognozy pogody.

Pracownicy TVN mogą w MBC skorzystać z restauracji, punktu mBanku, Costa Coffe oraz zrobić zakupy w saloniku prasowym. Do ich dyspozycji jest także siłownia. Swoje samochody zostawiają na podziemnym parkingu. Budynek ma także własny taras.

W sumie MBC to dwie podziemne kondygnacje i aż siedem naziemnych. Powierzchnia biurowca to 31 tys. mkw. Może się on poszczycić nagrodą "Najbardziej inteligentny budynek roku 2003".

MBC nie jest jednak jedynym obiektem, eksploatowanym w Warszawie przez TVN. Naprzeciwko MBC, przy Augustówka 3, znajduje się pierwsza siedziba TVN. Na rogu Hożej i Marszałkowskiej znajduje się redakcja i studio programu "Dzień Dobry TVN".  Z kolei na Kawalerii 5 mieściły się dawne studia TVN Warszawa.

Augustówka 3. Pierwsza siedziba TVN

Hotel Buczyński Medical & SPA
Hotel Redyk
Park Hotel KUR & SPA
NASZE WYWIADY
FAKTY TVN