"Milionerzy" - poniedziałek-czwartek, godz. 20:55 w TVN

Który program stanowi większą konkurencję dla "Faktów" TVN?

  • "Wydarzenia" Polsatu
  • "Wiadomości" TVP
  • żaden z nich
Bioline - zatrzymaj czas - naturalnie
Manufaktura kosmetyków naturalnych.
DomArtStyl - Piękno Twojego Wnętrza
Producent mebli tapicerowanych
Automatyka do bram
Kompleksowa obsługa instalatorów
Szkolenia - alarmy Satel
Praktyczne warsztaty dla instalatorów!
mapapit.pl
- pomoże rozliczyć podatki za 2016 rok
Mareo
Zakupy i Zabawa
Hotel Ventus Natural & Medical SPA ****
na hasło TVNFAKTY 5% rabatu!
Park Hotel**** KUR & SPA W. Buczyński
Komfortowy Hotel zaprasza do Świeradowa Zdroju
Hotel Buczyński
Medical & SPA

Nowo otwarty 4-gwiazdkowy hotel w górach
Power Love
Intymne zakupy online

Ważne Relacje  »  Wieczór Wyborczy TVN

23 września 2001 roku po raz pierwszy w historii polskiej telewizji, stacja komercyjna zaproponowała swój Wieczór Wyborczy, który okazał się olbrzymim sukcesem.


23 września 2001 roku po raz pierwszy w historii polskiej telewizji, stacja komercyjna zaproponowała swój Wieczór Wyborczy, który okazał się olbrzymim sukcesem. Wieczór Wyborczy tvn prowadzili: Tomasz Lis i Monika Olejnik. Punktualnie o godzinie 20:00 stacja podała pierwsze sondażowe wyniki, które - jak się później okazało - były bliższe prawdzie niż wyniki prezentowane przez TVP. 

Zaraz po podaniu wstępnych wyników Tomasz Lis ze studia TVN24 zaczął łączyć się z reporterami, którzy byli w poszczególnych sztabach: Tomasz Sekielski (SLD-UP), Mikołaj Kunica (PO), Mirosław Roglaski (PSL), Jan Błaszkowski (Samoobrona), Arkadiusz Gdula (PiS), Marcin Pawłowski (AWSP), Andrzej Morozowski (UW), Grzegorz Kajdanowicz (LPR). Na gorąco ze sztabów wyborczych wstępne wyniki komentowali najważniejsi politycy. 

W studiu TVN24 Monika Olejnik rozmawiała z gośćmi którzy na gorąco komentowali nadchodzące wyniki sondaży. Jako pierwsi wyniki wyborów w TVN omawiali: Janina Paradowska (z "Polityki"), Tomasz Wróblewski (redaktor naczelny tygodnika "Newsweek"), socjolog Radosław Markowski i Janusz Majcherek ("Rzeczpospolita"). Wśród gości Moniki Olejnik (w dalszej cześci programu) byli też: Lech Kaczyńki, Marek Belka, Józef Oleksy, Aleksander Smolar, Jerzy Szmajdziński i Roman Giertych, Andrzej Olechowski i Jerzy Buzek. 

Do późnej nocy widzowie TVN oglądać mogli wypowiedzi liderów poszczególnych partii politycznych. Tomasz Lis wielokrotnie łączył się z reporterami, którzy na bieżąco relacjonowali to, co działo się w sztabach wyborczych. 

Po godzinie 23:00 sztab wyborczy AWS był już opustoszały. Wielcy przegrani rozeszli się do domów, o czym informował widzów Marcin Pawłowski. Chwilę później transmitowano przemówienie prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego. 

Prezydent Kwaśniewski na antenie TVN pojawił się po raz kolejny, podczas rozmowy z Tomaszem Lisem, podczas której komentował wstępne wyniki wyborów. 

TVN po raz pierwszy w historii polskiej telewizji zaprezentował też wyniki dla konkretnych posłów z wybranych okręgów. Dowiedzieć się mogliśmy, czy najbardziej znani politycy dostaną się do Sejmu. Wstępne wyniki poszczególnych partii przeliczane były też na miejsca w Sejmie i Senacie, a wszystko to było przedstawiane na specjalnie przygotowanych na tę okazję grafikach, jakimi nie mogła poszczycić się TVP. 

Podsumowanie z uwzględnieniem innych stacji telewizyjnych: 

Bez wątpienia Wieczór Wyborczy TVN okazał się olbrzymim sukcesem. O godzinie 20:00 w zasięgu nadawania TVN oglądalność Wieczoru Wyborczego TVN i TVP była niemalże wyrównana. Oznacza to, że udało się przełamać monopol telewizji publicznej i przyzwyczajenia telewidzów.

W górę
Piotr Kraśko

Jak myślę o swoim drugim domu poza domem, to bez wątpienia jest nim...

17.08.2016
Czytaj całość
Katarzyna Werner

Słaby ze mnie celebryta [...] Jestem człowiekiem z lasu....

01.03.2014
Czytaj całość
Katarzyna Zdanowicz

Wyznaję zasadę, że rozwijać można się wtedy, kiedy pracuje się ...

20.07.2013
Czytaj całość
Igor Sokołowski

Myślałem o tym, aby wrócić do radia, ponieważ moją pierwszą dzi...

03.02.2013
Czytaj całość

Rok wyborczy

W 2015 roku odbywały się wybory prezydenckie, wybory parlamentarne oraz ogólnokrajowe referendum.czytaj więcej »

Euro 2012

W 2012 roku odbywały się mistrzostwa Europy organizowane przez Polskę i Ukrainę.czytaj więcej »

Wybory 2010

20 czerwca 2010 roku odbyła się pierwsza tura wyborów prezydenckich, a dwa tygodnie później - 4 lipca - druga. czytaj więcej »

Pogrzeb pary prezydenckiej

18 kwietnia 2010 roku w Krakowie odbyły się uroczystości pogrzebowe pary prezydenckiej. Lech i Maria Kaczyńscy spoczęli na Wawelu.czytaj więcej »

Katastrofa smoleńska

10 kwietnia 2010 roku o 8:41 w pobliżu lotniska w Smoleńsku rozbił się samolot prezydencki. Zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński.czytaj więcej »

Mniej istotne relacje

Tragedia w Katowicach, pielgrzymka papieża, wybory samorządowe 2006, tragedia w kopalni Halemba, wypadek pod Grenoble, wybory w Ameryce, konklawe, referendum w Warszawie, zamachy terrorystyczne we Francji.czytaj więcej »

Wybory 2005

Jesienią 2005 roku odbyły się wybory parlamentarne oraz dwie tury wyborów prezydenckich. czytaj więcej »

Konklawe

19 kwietnia 2005 o 17:50 z komina nad Kaplicą Sykstyńską zaczął wydobywać się biały dym. Wybrano papieża.czytaj więcej »

Pogrzeb Jana Pawła II

8 kwietnia 2005 roku pożegnaliśmy papieża Jana Pawła II. Tego dnia padł rekord oglądalności "Faktów".czytaj więcej »

Śmierć papieża

2 kwietnia 2005 roku o 21:37 zmarł papież Jan Paweł II. Wydarzenie to zmieniło ramówki wszystkich stacji telewizyjnych.czytaj więcej »

Dramat w Osetii

3 września 2004 rosyjskie specsłużby rozpoczynają szturm na szkołę w Biesłanie, gdzie terroryści przetrzymują około 1000 zakładników.czytaj więcej »

Wybory do PE

13 czerwca 2004 odbyły się pierwsze w Polsce wybory do Parlamentu Europejskiego. TVN24 zorganizowała wieczór wyborczy.czytaj więcej »

1 maja 2004

1 maja 2004 roku Polska wstąpiła do Unii Europejskiej. "Fakty" i TVN24 przygotowały specjalne relacje.czytaj więcej »

Wieczór Wyborczy TVN

23 września 2001 roku po raz pierwszy w historii polskiej telewizji, stacja komercyjna zaproponowała swój Wieczór Wyborczy, który okazał się olbrzymim sukcesem.czytaj więcej »

Atak terrorystyczny na USA

11 września 2001 roku. Nowy Jork, Waszyngton i Pensylwania. Sceny, niczym z katastroficznego filmu albo czarnego snu.czytaj więcej »

Copyright ©  2001 - 2011 by www.tvnfakty.pl | Wszystkie prawa zastrzeżone. Polityka prywatności serwisu i polityka cookies
Design by: vandeurse.xin.pl
Created by: www.tomaszloska.pl

Zapisz się / Wypisz się