"Milionerzy" - poniedziałek-czwartek, godz. 20:55 w TVN

Który program stanowi większą konkurencję dla "Faktów" TVN?

  • "Wydarzenia" Polsatu
  • "Wiadomości" TVP
  • żaden z nich
Bioline - zatrzymaj czas - naturalnie
Manufaktura kosmetyków naturalnych.
DomArtStyl - Piękno Twojego Wnętrza
Producent mebli tapicerowanych
Automatyka do bram
Kompleksowa obsługa instalatorów
Szkolenia - alarmy Satel
Praktyczne warsztaty dla instalatorów!
mapapit.pl
- pomoże rozliczyć podatki za 2016 rok
Mareo
Zakupy i Zabawa
Hotel Ventus Natural & Medical SPA ****
Majówka na Mazurach - na hasło TVNFAKTY 5% rabatu
Park Hotel**** KUR & SPA W. Buczyński
Komfortowy Hotel zaprasza do Świeradowa Zdroju
Hotel Buczyński
Medical & SPA

Nowo otwarty 4-gwiazdkowy hotel w górach
Power Love
Intymne zakupy online

Wiosenne dokumenty TVN7

Od 9 maja na antenę TVN7 powraca pasmo dokumentalne. To propozycja obowiązkowa dla wszystkich, którzy chcą zagłębić się w fascynujący świat, poznać nietuzinkowe osobowości i wstrząsające historie. „Iris”, „Senna”, „Kult”, „Tabloid” to tylko niektóre z propozycji dokumentalnych kanału. Zapraszamy w poniedziałkowe wieczory do TVN7.

fot. materiały promocyjne TVN

IRIS

Tytuł oryginalny: IRIS

Data premiery: 9 maja, poniedziałek, godz. 22:05

Iris Apfel. Została ikoną świata mody w wieku osiemdziesięciu trzech lat. Najstarsza w historii „dziewczyna z okładki”. Kolorowy ptak. Jej znaki rozpoznawcze to: duże i okrągłe okulary, czerwona szminka i tony nietuzinkowej biżuterii. Znana z ciętego języka i niezwykłego poczucia humoru. Ma 95 lat i uważa, że była pierwszą kobietą na świecie, która nosiła dżinsy. Na początku swojej kariery usłyszała, że „nie jest piękna i nigdy nie będzie, ale ma coś o wiele lepszego - ma styl”. Obecnie jej nazwisko jest marką samą w sobie, a o jej ekstrawaganckich stylizacjach mówi cały świat. Od zawsze jej największą pasją było projektowanie wnętrz. W 1950 roku założyła z mężem firmę Old World Weavers, która urządziła Biały Dom dla dziewięciu prezydentów USA. Apfel mimo swojego wieku nadal nie zwalnia tempa i cieszy się życiem. Uważa, że młodość jest przereklamowana. Obecnie projektuje buty i biżuterię, uczęszcza na pokazy mody na całym świecie i przygotowuje książkę. „Iris” to nie tylko film dokumentalny o jej barwnym życiu, ale także wyjątkowa podróż po historii mody.

TABLOID

Tytuł oryginalny: TABLOID

Data premiery: 16 maja, poniedziałek, godz. 22:25

Film dokumentalny „Tabloid” opowiada zadziwiającą historię Joyce McKinney, byłej Miss Wyoming, która w latach siedemdziesiątych, z dnia na dzień stała się bohaterką prasy plotkarskiej i medialną celebrytką. Wszystko przez „sprawę mormona w kajdanach” – taki właśnie tytuł nadały temu wydarzeniu brytyjskie media.

A było to tak... Joyce zakochała się do nieprzytomności w Kirku Andersonie. Niestety cieszyła się tym płomiennym uczuciem niezbyt długo. Kirk należał do wspólnoty mormonów, która wysłała go na misję religijną do Wielkiej Brytanii. Joyce nie mogła pogodzić się z tym, że miłość jej życia z dnia dzień zniknęła bez słowa. Pojechała do Anglii i porwała ukochanego. Nie do końca wiadomo co dokładnie wydarzyło się później. Faktem jest, że Joyce została oskarżona o porwanie, zniewolenie i gwałt na swoim chłopaku. Według policji, McKinney przez trzy dni przetrzymywała go przykutego do łóżka w domku na wsi i wykorzystywała seksualnie. Joyce przedstawia zupełnie inną wersję tych wydarzeń. Jak było naprawdę? Gazety prześcigały się w podawaniu kolejnych wersji tej intrygującej historii, a młoda Joyce McKinney stała się medialną celebrytką. Dokument reżysera Errola Morrisa przedstawia tę fascynującą i zawiłą sprawę jeszcze raz. W filmie wypowiadają się dziennikarze z tabloidów, którzy opisywali wtedy te wydarzenia, przedstawiciele mormonów i co najważniejsze, główna bohaterka – Joyce McKinney. Sześćdziesięcioletnia skandalistka niezwykle szczerze opowiada o największej przygodzie swojego życia.

Dokument „Tabloid” to idealna mieszkanka kryminału i dobrej komedii obyczajowej.

SZTUKA I FAŁSZERSTWO

Tytuł oryginalny: ART AND CRAFT. WHAT’S IT TAKE TO CATCH A FAKE?

Data premiery: 23 maja, poniedziałek, godz. 22:10

Dokument „Sztuka i fałszerstwo” opowiada niesamowitą historię Marka Landisa, genialnego fałszerza dzieł sztuki ze Stanów Zjednoczonych. Utalentowany malarz w ciągu trzydziestu lat swojej działalności stworzył doskonałe kopie obrazów najsłynniejszych malarzy z wielu epok, malujących w różnych stylach.

Na swoim niezwykłym talencie mógł zbić prawdziwą fortunę, ale nigdy nie malował dla pieniędzy. Przyjmując różne tożsamości, Landis oddawał swoje prace do muzeów i różnych instytucji. Historycy sztuki i muzealnicy przyjmujący podarowane przez malarza dzieła sztuki, nigdy nie kwestionowali ich oryginalności. Były niemal nie do odróżnienia od oryginałów. Niestety nic nie trwa wiecznie.

Po wielu latach, na drodze Landisa stanął urzędnik Matthew Leininger, jedna z ofiar fałszerza, który postanowił zrobić wszystko, żeby go zdemaskować. Leininger prowadząc skrupulatne śledztwo, odkrywa kolejne fałszerstwa wybitnego malarza. Zaczyna się zabawa w kotka i myszkę, która czyni tę historię jeszcze bardziej skomplikowaną i intrygującą. Genialny artysta musi skonfrontować się ze swoim wieloletnim dziedzictwem i tłumem oburzonych muzealników. Dlaczego Landis wybrał taką drogę? Co sprawiło, że oddał setki swoich obrazów za darmo?

Film dokumentalny  „Sztuka i fałszerstwo” to nie tylko opowieść o świecie sztuki, ale także fascynująca historia ekscentrycznego geniusza.

WYSOKA SEKSOWNA BLONDYNKA

Tytuł oryginalny: TALHOTBLOND

Data premiery: 30 maja, poniedziałek, godz. 21:55

W Internecie można być każdym, stworzyć swoje życie na nowo i żyć jak się chce. Co dzieje się, kiedy wymyślone wirtualne życie zaczyna znacząco wpływać na rzeczywistość? Dokument „Wysoka seksowna blondynka” opowiada historię trzech osób, które poznały się w Internecie i miało to nieodwracalny wpływ na ich losy.

Thomas Montgomery miał czterdzieści siedem lat i był żonatym pracownikiem fabryki niedaleko Nowego Jorku. Na czacie udawał osiemnastoletniego, przystojnego żołnierza. Stwarzając atrakcyjną osobowość nawiązał kontakt z piękną nastolatką występującą pod nickiem: talhotblond. Ich znajomość bardzo szybko przerodziła się w płomienny romans. Niestety idylla nie trwała długo. Żona Thomasa odkryła jego wirtualny związek i zdemaskowała męża przed młodą kochanką. Talhotblond była wściekła i w ramach zemsty szybko nawiązała intymną, wirtualną znajomość z jednym z bliskich współpracowników Montogomery’ego – Brianem. Nieświadomy chłopak wpadł jak śliwka w kompot. Tymczasem talhotblond zaczęła prowadzić niebezpieczną grę z obydwoma mężczyznami i nastawiać ich przeciwko sobie. Emocje sięgnęły zenitu i sytuacja wymknęła się spod kontroli. Szalejący z zazdrości Thomas zabił swojego młodszego kolegę. Wszystko przez uczucia do kobiety, której obaj nigdy nie widzieli.

SENNA

Tytuł oryginalny: SENNA

Data premiery: 6 czerwca, poniedziałek

Ayrton Senna – legenda wyścigów samochodowych, trzykrotny mistrz świata Formuły 1, przez wielu uważany za najlepszego kierowcę wszechczasów.

Kiedy 1 maja 1994 roku jego bolid miał wypadek na torze Imola we Włoszech, cały świat wstrzymał oddech. Niestety Senna nie wyszedł z tego cało. Odszedł wielki mistrz, a okoliczności tego zdarzenia nadal nie są do końca wyjaśnione i budzą wiele emocji. Film „Senna” to poruszający zapis niesamowitej kariery sportowej Brazylijczyka. Twórcy pokazują w nim unikatowe materiały archiwalne, zapisy z kamer umieszczanych w bolidach oraz wspomnienia najbliższych przyjaciół i współpracowników kierowcy.

To jedyny oficjalny dokument o Sennie zrealizowany w porozumieniu z jego rodziną i zarządem Formuły 1.

KULT

Tytuł oryginalny: INSIDE STORY: HEAVEN’S GATE CULT

Data premiery: 13 CZERWCA, poniedziałek

Heaven’s gate to grupa religijna założona w latach 70-tych XX wieku w San Diego. Jej system wierzeń był oparty głównie na kulcie UFO. Zwolennicy wierzyli, że dzięki śmierci przeniosą się do obcego statku kosmicznego i na zawsze opuszczą naszą planetę. O sekcie zrobiło się głośno w 1997 roku, kiedy odnaleziono trzydzieści dziewięć ciał jej wyznawców. Członkowie grupy religijnej popełnili masowe samobójstwo. Ocalał tylko jeden człowiek, dzięki któremu możemy poznać mechanizmy rządzące sektą. Jak wygląda życie codzienne wyznawców? Co sprawia, że rozsądni ludzie są skłonni odebrać sobie życie w imię wyższego celu? Dokument „Kult” to tnie tylko spojrzenie w wewnętrzne życie sekty, ale także wstrząsające rozmowy z bliskimi jej członków.

W górę
Piotr Kraśko

Jak myślę o swoim drugim domu poza domem, to bez wątpienia jest nim...

17.08.2016
Czytaj całość
Katarzyna Werner

Słaby ze mnie celebryta [...] Jestem człowiekiem z lasu....

01.03.2014
Czytaj całość
Katarzyna Zdanowicz

Wyznaję zasadę, że rozwijać można się wtedy, kiedy pracuje się ...

20.07.2013
Czytaj całość
Igor Sokołowski

Myślałem o tym, aby wrócić do radia, ponieważ moją pierwszą dzi...

03.02.2013
Czytaj całość

Rok wyborczy

W 2015 roku odbywały się wybory prezydenckie, wybory parlamentarne oraz ogólnokrajowe referendum.czytaj więcej »

Euro 2012

W 2012 roku odbywały się mistrzostwa Europy organizowane przez Polskę i Ukrainę.czytaj więcej »

Wybory 2010

20 czerwca 2010 roku odbyła się pierwsza tura wyborów prezydenckich, a dwa tygodnie później - 4 lipca - druga. czytaj więcej »

Pogrzeb pary prezydenckiej

18 kwietnia 2010 roku w Krakowie odbyły się uroczystości pogrzebowe pary prezydenckiej. Lech i Maria Kaczyńscy spoczęli na Wawelu.czytaj więcej »

Katastrofa smoleńska

10 kwietnia 2010 roku o 8:41 w pobliżu lotniska w Smoleńsku rozbił się samolot prezydencki. Zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński.czytaj więcej »

Mniej istotne relacje

Tragedia w Katowicach, pielgrzymka papieża, wybory samorządowe 2006, tragedia w kopalni Halemba, wypadek pod Grenoble, wybory w Ameryce, konklawe, referendum w Warszawie, zamachy terrorystyczne we Francji.czytaj więcej »

Wybory 2005

Jesienią 2005 roku odbyły się wybory parlamentarne oraz dwie tury wyborów prezydenckich. czytaj więcej »

Konklawe

19 kwietnia 2005 o 17:50 z komina nad Kaplicą Sykstyńską zaczął wydobywać się biały dym. Wybrano papieża.czytaj więcej »

Pogrzeb Jana Pawła II

8 kwietnia 2005 roku pożegnaliśmy papieża Jana Pawła II. Tego dnia padł rekord oglądalności "Faktów".czytaj więcej »

Śmierć papieża

2 kwietnia 2005 roku o 21:37 zmarł papież Jan Paweł II. Wydarzenie to zmieniło ramówki wszystkich stacji telewizyjnych.czytaj więcej »

Dramat w Osetii

3 września 2004 rosyjskie specsłużby rozpoczynają szturm na szkołę w Biesłanie, gdzie terroryści przetrzymują około 1000 zakładników.czytaj więcej »

Wybory do PE

13 czerwca 2004 odbyły się pierwsze w Polsce wybory do Parlamentu Europejskiego. TVN24 zorganizowała wieczór wyborczy.czytaj więcej »

1 maja 2004

1 maja 2004 roku Polska wstąpiła do Unii Europejskiej. "Fakty" i TVN24 przygotowały specjalne relacje.czytaj więcej »

Wieczór Wyborczy TVN

23 września 2001 roku po raz pierwszy w historii polskiej telewizji, stacja komercyjna zaproponowała swój Wieczór Wyborczy, który okazał się olbrzymim sukcesem.czytaj więcej »

Atak terrorystyczny na USA

11 września 2001 roku. Nowy Jork, Waszyngton i Pensylwania. Sceny, niczym z katastroficznego filmu albo czarnego snu.czytaj więcej »

Copyright ©  2001 - 2011 by www.tvnfakty.pl | Wszystkie prawa zastrzeżone. Polityka prywatności serwisu i polityka cookies
Design by: vandeurse.xin.pl
Created by: www.tomaszloska.pl

Zapisz się / Wypisz się