"Milionerzy" - poniedziałek-czwartek, godz. 20:55 w TVN

Który program stanowi większą konkurencję dla "Faktów" TVN?

  • "Wydarzenia" Polsatu
  • "Wiadomości" TVP
  • żaden z nich
Bioline - zatrzymaj czas - naturalnie
Manufaktura kosmetyków naturalnych.
DomArtStyl - Piękno Twojego Wnętrza
Producent mebli tapicerowanych
Automatyka do bram
Kompleksowa obsługa instalatorów
Szkolenia - alarmy Satel
Praktyczne warsztaty dla instalatorów!
mapapit.pl
- pomoże rozliczyć podatki za 2016 rok
Mareo
Zakupy i Zabawa
Hotel Ventus Natural & Medical SPA ****
Majówka na Mazurach - na hasło TVNFAKTY 5% rabatu
Park Hotel**** KUR & SPA W. Buczyński
Komfortowy Hotel zaprasza do Świeradowa Zdroju
Hotel Buczyński
Medical & SPA

Nowo otwarty 4-gwiazdkowy hotel w górach
Power Love
Intymne zakupy online

Wyniki finansowe za 2012 rok

W dniu dzisiejszym odbyła się prezentacja wyników Grupy TVN za 2012 rok. Z danych zaprezentowanych w raporcie finansowym wynika, że spółka zanotowała 470 mln zł zysku netto oraz 466 mln zysku netto w czwartym kwartale. Mimo to, przychody grupy za cały rok 2012 zmalały o 7 proc. i wyniosły odpowiednio 1 582 milionów zł.


Co przełożyło się na taki wynik Grupy TVN?

Sprzedaż Grupy Onet.pl na rzecz Ringier Axel Springer;

Wniesienie platformy 'n' do nowego połączonego podmiotu z Cyfrą+: nC+, w zamian za 32% udziałów w tym przedsięwzięciu.

Perspektywy na rok 2013:

Zarząd, na tak wczesnym etapie i przy nadal ograniczonej widoczności, oczekuje spadku rynku reklamy telewizyjnej w 2013 r. o średniej jednocyfrowej dynamice;

Celem Grupy TVN jest osiągnięcie lepszych przychodów z reklamy niż wskazywałby na to rynek oraz zwiększenie wartościowego udziału w rynku;

Elastyczność bazy kosztowej Grupy TVN pozwala oczekiwać stabilizacji rentowności na poziomie porównywalnej EBITDA.

„W obliczu osłabienia rynku reklamowego Grupa TVN po raz kolejny udowodniła, że potrafi dostosować się do trudnych warunków, broniąc rentowności poprzez zdecydowane działania, które zaowocowały efektywną redukcją kosztów. Dzięki szybko i skutecznie podjętym działaniom optymalizacyjnym już w III kwartale Grupa TVN zminimalizowała wpływ osłabionego rynku osiągając lepsze od oczekiwanych wyniki finansowe, a dzięki dalszym oszczędnościom w IV kwartale przekroczyliśmy nasz cel – zmniejszenie wpływu spadku przychodów na EBITDA o połowę poprzez ograniczenie kosztów operacyjnych.

Warto podkreślić, że pomimo wprowadzonych programów oszczędnościowych TVN zwiększył udział swoich kanałów w rynku widowni telewizyjnej: jesienna ramówka TVN była najlepszą ofertą programową na polskim rynku telewizyjnym, wszystkie główne pozycje programowe TVN były w tym okresie liderami rynku w godzinach swojego nadawania, a TVN – najchętniej oglądanym kanałem telewizyjnym w Polsce w komercyjnej grupie docelowej. Jednocześnie po raz kolejny potwierdziliśmy skuteczność naszej strategii rozwoju kanałów tematycznych, czego dowodzi fakt, że wszystkie zwiększyły w tym okresie swoją oglądalność w komercyjnej grupie docelowej. Równolegle z powodzeniem przeprowadziliśmy dwie strategiczne transakcje, istotne dla krótkoterminowych perspektyw stabilnej pracy naszej grupy w tak osłabionym środowisku gospodarczym oraz średniookresowych korzyści, które spodziewamy się w zamian.

Sądzę, że w 2013 roku nadal słabe otoczenie rynkowe i ograniczona widoczność doprowadzą do szacowanego spadku rynku reklamy telewizyjnej na średnim jednocyfrowym poziomie, a kluczowymi celami dla Zarządu jest obrona udziałów rynkowych i rentowności w segmencie telewizyjnym oraz dalszy rozwój działalności Online TVNu. Chcemy konsekwentnie tworzyć wartość dla swoich Akcjonariuszy poprzez dalsze wzmacnianie siły marki TVN i pozycji czołowego nadawcy telewizyjnego w Polsce“ - powiedział Prezes Zarządu, Markus Tellenbach.

W górę
Piotr Kraśko

Jak myślę o swoim drugim domu poza domem, to bez wątpienia jest nim...

17.08.2016
Czytaj całość
Katarzyna Werner

Słaby ze mnie celebryta [...] Jestem człowiekiem z lasu....

01.03.2014
Czytaj całość
Katarzyna Zdanowicz

Wyznaję zasadę, że rozwijać można się wtedy, kiedy pracuje się ...

20.07.2013
Czytaj całość
Igor Sokołowski

Myślałem o tym, aby wrócić do radia, ponieważ moją pierwszą dzi...

03.02.2013
Czytaj całość

Rok wyborczy

W 2015 roku odbywały się wybory prezydenckie, wybory parlamentarne oraz ogólnokrajowe referendum.czytaj więcej »

Euro 2012

W 2012 roku odbywały się mistrzostwa Europy organizowane przez Polskę i Ukrainę.czytaj więcej »

Wybory 2010

20 czerwca 2010 roku odbyła się pierwsza tura wyborów prezydenckich, a dwa tygodnie później - 4 lipca - druga. czytaj więcej »

Pogrzeb pary prezydenckiej

18 kwietnia 2010 roku w Krakowie odbyły się uroczystości pogrzebowe pary prezydenckiej. Lech i Maria Kaczyńscy spoczęli na Wawelu.czytaj więcej »

Katastrofa smoleńska

10 kwietnia 2010 roku o 8:41 w pobliżu lotniska w Smoleńsku rozbił się samolot prezydencki. Zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński.czytaj więcej »

Mniej istotne relacje

Tragedia w Katowicach, pielgrzymka papieża, wybory samorządowe 2006, tragedia w kopalni Halemba, wypadek pod Grenoble, wybory w Ameryce, konklawe, referendum w Warszawie, zamachy terrorystyczne we Francji.czytaj więcej »

Wybory 2005

Jesienią 2005 roku odbyły się wybory parlamentarne oraz dwie tury wyborów prezydenckich. czytaj więcej »

Konklawe

19 kwietnia 2005 o 17:50 z komina nad Kaplicą Sykstyńską zaczął wydobywać się biały dym. Wybrano papieża.czytaj więcej »

Pogrzeb Jana Pawła II

8 kwietnia 2005 roku pożegnaliśmy papieża Jana Pawła II. Tego dnia padł rekord oglądalności "Faktów".czytaj więcej »

Śmierć papieża

2 kwietnia 2005 roku o 21:37 zmarł papież Jan Paweł II. Wydarzenie to zmieniło ramówki wszystkich stacji telewizyjnych.czytaj więcej »

Dramat w Osetii

3 września 2004 rosyjskie specsłużby rozpoczynają szturm na szkołę w Biesłanie, gdzie terroryści przetrzymują około 1000 zakładników.czytaj więcej »

Wybory do PE

13 czerwca 2004 odbyły się pierwsze w Polsce wybory do Parlamentu Europejskiego. TVN24 zorganizowała wieczór wyborczy.czytaj więcej »

1 maja 2004

1 maja 2004 roku Polska wstąpiła do Unii Europejskiej. "Fakty" i TVN24 przygotowały specjalne relacje.czytaj więcej »

Wieczór Wyborczy TVN

23 września 2001 roku po raz pierwszy w historii polskiej telewizji, stacja komercyjna zaproponowała swój Wieczór Wyborczy, który okazał się olbrzymim sukcesem.czytaj więcej »

Atak terrorystyczny na USA

11 września 2001 roku. Nowy Jork, Waszyngton i Pensylwania. Sceny, niczym z katastroficznego filmu albo czarnego snu.czytaj więcej »

Copyright ©  2001 - 2011 by www.tvnfakty.pl | Wszystkie prawa zastrzeżone. Polityka prywatności serwisu i polityka cookies
Design by: vandeurse.xin.pl
Created by: www.tomaszloska.pl

Zapisz się / Wypisz się