"Milionerzy" - poniedziałek-czwartek, godz. 20:55 w TVN

Który program stanowi większą konkurencję dla "Faktów" TVN?

  • "Wydarzenia" Polsatu
  • "Wiadomości" TVP
  • żaden z nich
Bioline - zatrzymaj czas - naturalnie
Manufaktura kosmetyków naturalnych.
DomArtStyl - Piękno Twojego Wnętrza
Producent mebli tapicerowanych
Automatyka do bram
Kompleksowa obsługa instalatorów
Szkolenia - alarmy Satel
Praktyczne warsztaty dla instalatorów!
mapapit.pl
- pomoże rozliczyć podatki za 2016 rok
Mareo
Zakupy i Zabawa
Hotel Ventus Natural & Medical SPA ****
na hasło TVNFAKTY 5% rabatu!
Park Hotel**** KUR & SPA W. Buczyński
Komfortowy Hotel zaprasza do Świeradowa Zdroju
Hotel Buczyński
Medical & SPA

Nowo otwarty 4-gwiazdkowy hotel w górach
Power Love
Intymne zakupy online

Wyniki finansowe za 2013 rok

Całoroczne wyniki TVN okazały się zgodne z oczekiwaniami spółki i z dynamiką powyżej rynkowej dzięki wysokiemu wzrostowi udziałów w oglądalności - wynika z danych zaprezentowanych na dzisiejszej prezentacji wyników finansowych Grupy TVN za IV kwartał i cały 2013 rok. Przychody firmy wyniosły 1,555 mln zł ze spadkiem 1,8 proc. rok do roku.

Przychody z reklam i sponsoringu w 2013 roku był niższe o 1,7 proc. rok do roku, i zgodnie z oczekiwaniami wykazały dynamikę wyższą niż rynek reklamy telewizyjnej, który  w roku ubiegłym odnotował spadek o 2,7 proc.. Skorygowana roczna EBITDA wyniosła 506 milionów zł w porównaniu do 491 milionów zł w 2012 roku, co stanowi wzrost o 3%, również zgodny z oczekiwaniami na osiągnięcie wyniku porównywalnego z poprzednim okresem. Wzrost ten został osiągnięty pomimo wyższych kosztów programowych w czwartym kwartale związanych z rosnącym popytem w poprawiającym się otoczeniu rynkowym.

TVN osiągnął w roku 2013 najwyższe w historii udziały w całodobowej oglądalności w komercyjnej grupie docelowej na poziomie 22,7% oraz ich dynamikę wyższą niż konkurencja odnotowując wzrosty rok do roku w czterech kolejnych kwartałach i będąc jedynym głównym nadawcą z całorocznym udziałem wyższym niż rok wcześniej.

Strategiczna spółka stowarzyszona – nC+ – miała na koniec roku 2,2 miliona abonentów, z miesięcznym ARPU na poziomie 65,7 zł oraz rocznymi przychodami w wysokości 2,2 miliarda zł.

Strata netto TVN za okres całego roku 2013 wyniosła 207 milionów zł, odzwierciedlając znaczący wpływ kosztów wcześniejszego wykupu Obligacji 10,75% Senior Notes w trzecim kwartale, jak również udział w stracie jednostek stowarzyszonych oraz odpis z tytułu utraty wartości inwestycji w Onet Holding w czwartym kwartale.

Zarząd TVN rozważa skup akcji w kwocie 500 milionów zł w latach 2014-2015, z czego od 200 do 250 milionów zł przeznaczone byłoby na skup w roku 2014 – szczegółowa propozycja zostanie zgłoszona na Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy i będzie podlegać jego akceptacji.

Zarząd TVN zaproponował Radzie Nadzorczej i uzyskał jej zgodę na program skupu obligacji 7,875% Senior Notes w roku 2014 w kwocie nie przekraczającej równowartości 60 milionów Euro, a jako pierwszy etap został rozpoczęty proces wezwania do sprzedaży obligacji równowartych 150 milionów zł po cenie 105,9% nominału, który zostanie zamknięty w przeciągu najbliższych tygodni.

Markus Tellenbach, Prezes Zarządu TVN i Dyrektor Generalny TVN S.A., powiedział:

“Wyniki operacyjne i finansowe TVN w roku 2013 wyraźnie pokazują naszą zdolność do przezwyciężania trudnych warunków rynkowych – dynamika przychodów była wyższa niż rynku, rentowność została utrzymana dzięki ścisłej kontroli kosztów, a TVN osiągnął najwyższe w historii wyniki oglądalności swojej ramówki programowej. Zgodnie z oczekiwaniami wyrażonymi w listopadzie ubiegłego roku widzimy wzrost popytu na reklamę telewizyjną wspierany ciągłą poprawą sytuacji makroekonomicznej. Dobry początek roku daje nam podstawę do podniesienia oczekiwań wzrostu rynku reklamy telewizyjnej z niskiego do średniego jednocyfrowego poziomu – jednocześnie wierzymy, że TVN odnotuje wyższe wyniki niż rynek dzięki udanemu wdrożeniu nowej strategii sprzedaży.”

Przychody TVN wzrosły w czwartym kwartale do ​​461 milionów zł w wyniku:

Ograniczenia do 2,0% spadku sprzedaży czasu antenowego,

Stałego silnego wzrostu przychodów ze sponsoringu o 23,0%,

Opłat za kanały tematyczne ustabilizowanych dzięki wzrostowi bazy abonentów HD kompensującemu spadek abonentów SD,

Rosnącego udziału prowizji z usług Premium TV w całkowitych przychodach.

Łącznie spadek przychodów na przestrzeni roku został ograniczony do 1,8% i wyniosły one 1 555 milionów zł.

Skorygowana EBITDA obniżyła się w czwartym kwartale o 16 milionów zł rok do roku na skutek poprawy przychodów niższej niż wzrost kosztów programowych związanych z przedłużeniem ramówki sezonu jesiennego w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie reklamodawców. Pomimo to całoroczna skorygowana EBITDA była wyższa o 2,9%, czyli 14 milionów zł, i wyniosła 506 milionów zł, dzięki znacznym oszczędnościom poczynionym w pierwszej połowie roku. Skorygowana marża EBITDA wyniosła 34,3% w czwartym kwartale (spadek o 3,7 punktu procentowego rok do roku) i 32,5% w skali roku (wzrost o 1,5 punktu procentowego rok do roku).

Raportowana EBITDA spadła w czwartym kwartale o 75,2% rok do roku, do poziomu 34 milionów zł, co przede wszystkim odzwierciedla wpływ odpisu z tytułu utraty wartości inwestycji w Onet Holding i udziału w stracie jednostek stowarzyszonych. 80 milionów zł odpisu inwestycji w Onet jest wynikiem wpływu konkurencyjnego otoczenia rynkowego w połączeniu z wolniejszą niż oczekiwano poprawą rynku reklamy portali internetowych oraz ich konsekwencji dla oczekiwanej EBITDA. Udział w stracie jednostek stowarzyszonych na poziomie 44 milionów zł odzwierciedla wpływ kosztów jednorazowych w wysokości około 100 milionów zł w czwartym kwartale, związanych z połączeniem i restrukturyzacją nC+. W związku z powyższym roczna raportowana EBITDA spadła o 18,3% do 372 milionów zł.

Wynik finansowy poprawił się w czwartym kwartale do -8 milionów zł z -78 milionów zł w porównywalnym okresie 2012 roku, w wyniku obniżenia kosztów odsetkowych oraz wyższych niezrealizowanych zysków z różnic kursowych. Zaraportowany wynik finansowy dla całego roku osiągnął -567 milionów zł, jednak po wyłączeniu jednorazowych kosztów związanych z refinansowaniem w trzecim kwartale oraz wpływu negatywnych zmian kursów walut, odnotowaliśmy łączną poprawę o 38 milionów zł rok do roku w wyniku obniżenia długu brutto o 705 milionów zł oraz  średniego kosztu odsetkowego od obligacji Senior Notes do 7,5%.

Wynik netto w okresie stanowił zysk w wysokości 43 milionów zł w czwartym kwartale oraz stratę ‑207 milionów zł w całym roku.

Wynik netto przypadający akcjonariuszom TVN S.A. wyniósł 46 milionów zł zysku w czwartym kwartale oraz 198 milionów zł straty w całym roku 2013.

Dług netto na dzień 31 grudnia 2013 roku wyniósł 2,18 miliarda zł, a jego stosunek do skorygowanej EBITDA osiągnął poziom 4,3. Wzrost zarówno długu netto jak i wskaźnika tego zadłużenia do skorygowanej EBITDA, w porównaniu do wyników na koniec ubiegłego roku, odzwierciedla premię za wczesny wykup refinansowanych obligacji, jak również nieznaczne osłabienie złotego 
w stosunku do Euro.

W górę
Piotr Kraśko

Jak myślę o swoim drugim domu poza domem, to bez wątpienia jest nim...

17.08.2016
Czytaj całość
Katarzyna Werner

Słaby ze mnie celebryta [...] Jestem człowiekiem z lasu....

01.03.2014
Czytaj całość
Katarzyna Zdanowicz

Wyznaję zasadę, że rozwijać można się wtedy, kiedy pracuje się ...

20.07.2013
Czytaj całość
Igor Sokołowski

Myślałem o tym, aby wrócić do radia, ponieważ moją pierwszą dzi...

03.02.2013
Czytaj całość

Rok wyborczy

W 2015 roku odbywały się wybory prezydenckie, wybory parlamentarne oraz ogólnokrajowe referendum.czytaj więcej »

Euro 2012

W 2012 roku odbywały się mistrzostwa Europy organizowane przez Polskę i Ukrainę.czytaj więcej »

Wybory 2010

20 czerwca 2010 roku odbyła się pierwsza tura wyborów prezydenckich, a dwa tygodnie później - 4 lipca - druga. czytaj więcej »

Pogrzeb pary prezydenckiej

18 kwietnia 2010 roku w Krakowie odbyły się uroczystości pogrzebowe pary prezydenckiej. Lech i Maria Kaczyńscy spoczęli na Wawelu.czytaj więcej »

Katastrofa smoleńska

10 kwietnia 2010 roku o 8:41 w pobliżu lotniska w Smoleńsku rozbił się samolot prezydencki. Zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński.czytaj więcej »

Mniej istotne relacje

Tragedia w Katowicach, pielgrzymka papieża, wybory samorządowe 2006, tragedia w kopalni Halemba, wypadek pod Grenoble, wybory w Ameryce, konklawe, referendum w Warszawie, zamachy terrorystyczne we Francji.czytaj więcej »

Wybory 2005

Jesienią 2005 roku odbyły się wybory parlamentarne oraz dwie tury wyborów prezydenckich. czytaj więcej »

Konklawe

19 kwietnia 2005 o 17:50 z komina nad Kaplicą Sykstyńską zaczął wydobywać się biały dym. Wybrano papieża.czytaj więcej »

Pogrzeb Jana Pawła II

8 kwietnia 2005 roku pożegnaliśmy papieża Jana Pawła II. Tego dnia padł rekord oglądalności "Faktów".czytaj więcej »

Śmierć papieża

2 kwietnia 2005 roku o 21:37 zmarł papież Jan Paweł II. Wydarzenie to zmieniło ramówki wszystkich stacji telewizyjnych.czytaj więcej »

Dramat w Osetii

3 września 2004 rosyjskie specsłużby rozpoczynają szturm na szkołę w Biesłanie, gdzie terroryści przetrzymują około 1000 zakładników.czytaj więcej »

Wybory do PE

13 czerwca 2004 odbyły się pierwsze w Polsce wybory do Parlamentu Europejskiego. TVN24 zorganizowała wieczór wyborczy.czytaj więcej »

1 maja 2004

1 maja 2004 roku Polska wstąpiła do Unii Europejskiej. "Fakty" i TVN24 przygotowały specjalne relacje.czytaj więcej »

Wieczór Wyborczy TVN

23 września 2001 roku po raz pierwszy w historii polskiej telewizji, stacja komercyjna zaproponowała swój Wieczór Wyborczy, który okazał się olbrzymim sukcesem.czytaj więcej »

Atak terrorystyczny na USA

11 września 2001 roku. Nowy Jork, Waszyngton i Pensylwania. Sceny, niczym z katastroficznego filmu albo czarnego snu.czytaj więcej »

Copyright ©  2001 - 2011 by www.tvnfakty.pl | Wszystkie prawa zastrzeżone. Polityka prywatności serwisu i polityka cookies
Design by: vandeurse.xin.pl
Created by: www.tomaszloska.pl

Zapisz się / Wypisz się