"Milionerzy" - poniedziałek-czwartek, godz. 20:55 w TVN

Który program stanowi większą konkurencję dla "Faktów" TVN?

  • "Wydarzenia" Polsatu
  • "Wiadomości" TVP
  • żaden z nich
Bioline - zatrzymaj czas - naturalnie
Manufaktura kosmetyków naturalnych.
DomArtStyl - Piękno Twojego Wnętrza
Producent mebli tapicerowanych
Automatyka do bram
Kompleksowa obsługa instalatorów
Szkolenia - alarmy Satel
Praktyczne warsztaty dla instalatorów!
mapapit.pl
- pomoże rozliczyć podatki za 2016 rok
Mareo
Zakupy i Zabawa
Hotel Ventus Natural & Medical SPA ****
na hasło TVNFAKTY 5% rabatu!
Park Hotel**** KUR & SPA W. Buczyński
Komfortowy Hotel zaprasza do Świeradowa Zdroju
Hotel Buczyński
Medical & SPA

Nowo otwarty 4-gwiazdkowy hotel w górach
Power Love
Intymne zakupy online

"Zwykli bohaterowie" wracają

W tym roku już po raz trzeci odbędzie się konkurs na miano „Zwykłego bohatera”. Podobnie jak w poprzednich latach, zostaną przyznane 3 nagrody główne po 200 tys. złotych oraz inne nagrody dla pozostałych finalistów. Przewodniczącym jury konkursowego będzie Szymon Hołownia (tak jak w poprzednich edycjach konkursu). Finał odbędzie się 8 grudnia.

Zwykły Bohater to wyjątkowa akcja, już po raz trzeci prowadzona przez Bank BPH wspólnie z TVN oraz Onet. Każdego roku nagradzane są osoby niezwykłe. W tym roku konkurs został podzielony na 3 kategorie:

Fair na co dzień
Zdarza się, że wykonując z pozoru drobny gest, zmieniamy wiele w życiu innych ludzi. Przedstawiciel handlowy przerywa podróż, by udzielić pomocy poszkodowanym w wypadku na drodze. Uczynna sąsiadka sprawdza, czy mieszkająca obok starsza pani czasem nie zasłabła, skoro na jej wycieraczce leży plik nieuprzątniętych ulotek. Taksówkarz raz w miesiącu wozi za darmo sąsiada do szpitala, a kierowca prywatnego busa co dzień podwozi dzieci z biednych rodzin do pobliskiej szkoły. Niby nic wielkiego, a jednak nie każdy postępuje w ten sposób. Ci, którym taka postawa nie jest obca, zasługują na nagrodę „Fair na co dzień”.

Inicjatywa
Pośród nas żyją ludzie skazani na samych siebie. Starają się sami rozwiązywać swoje problemy, lecz bywa to bardzo trudne. Pewnego dnia ktoś jednak ich zauważa i postanawia pomagać. Restaurator oferuje obiady dla ubogich, przedsiębiorca finansuje plac zabaw dla dzieci, ksiądz zbiera środki na prezenty dla biednych parafian, a lokalna społeczność doprowadza do zbudowania kładki nad torami. Jak widać, niektórzy działają społecznie, pozostali po prostu ułatwiają życie innym. Jednak każda z tego typu aktywności zasługuje na nominację w kategorii „Inicjatywa”.

Bohaterstwo
Zdarzają się w życiu sytuacje, w których jedna chwila decyduje o losie człowieka. I właśnie wtedy, kiedy waży się czyjś los, błyskawicznie pojawia się w głowie pytanie – czy pomóc? W takiej sytuacji bezinteresowna pomoc niejednokrotnie niesie ze sobą poważne ryzyko. A jednak są wśród nas tacy, którzy przedłożyli dobro innych ponad swoje, którzy uczynili znacznie więcej, niż można by od nich oczekiwać. Nieznajomy mężczyzna uratował tonącego w jeziorze chłopca, przypadkowy przechodzień obronił na przystanku kobietę przed atakiem pijanego napastnika. To właśnie oni są bohaterami, a ich niezwykłe uczynki zasługują na nagrodę w kategorii „Bohaterstwo”.

JURY

fot. Agencja Gazeta
   
Szymon Hołownia:
Dziennikarz i publicysta słynący ze swojego inteligentnego, chociaż czasami ciętego języka. Od zawsze blisko spraw zwykłych ludzi, chętnie promuje postawy obywatelskie, dlatego Szymon objął przewodnictwo w naszym jury.
   
Bożena Walter:
Doskonale nam znana dzinnikarka i prezenterka telewizyjna słynąca z wielkiego serca. Założycielka fundacji TVN „Nie jesteś sam”. Wrażliwość na sprawy zwykłych ludzi na pewno sprawi, że żaden zwykły bohater nie umknie jej uwadze.
   
fot. TVN
   
Ewa Drzyzga:
Dziennikarka znana ze swojego poruszającego talk show "Rozmowy w toku". To w nim przybliża historie oraz problemy zwykłych ludzi. Dociekliwa i nie bojąca się mówić tego, co myśli. Wszystko to sprawia, że z odpowiednią wrażliwością wybierze finalistów naszej akcji.
   
fot. TVN
   
Edyta Czeczkova:
Laureatka I edycji „Zwykłego Bohatera" z 2011 r. Społeczniczka, wolontariuszka, prezes Fundacji Spełnienie działającej na rzecz wspierania rodzin i osób zagrożonych ubóstwem, patologią i wykluczeniem społecznym. Jej empatia i komunikatywność pomogą w wyborze bohaterów kolejnej edycji akcji.
   
fot. PR I Polskiego Radia
   
Monika Kuszyńska:
Piosenkarka i autorka tekstów, była wokalistka Varius Manx. Jej karierę przerwał wypadek samochodowy, w wyniku którego została częściowo sparaliżowana i do dziś porusza się na wózku. W lutym 2013 r. odznaczona przez Prezydenta Bronisława Komorowskiego Złotym Krzyżem Zasługi.

PRZEBIEG KONKURSU:

Konkurs rozpoczyna się już 15 września o godz. 10:00. Od tego czasu do końca października trwa I etap konkursu w ramach którego, poprzez specjalną aplikację na stronie www.zwyklybohater.pl będzie można przesłać zgłoszenie do konkursu. To od zgłaszającego zależy do jakiej kategorii konkursu dana osoba ma zostać przypisana. WAŻNE! Nie można zgłaszać samego siebie do konkursu.

II Etap konkursu to obrady jury i wyłonienie 9 finalistów, którzy zostaną przedstawieni 10 listopada w programie „Dzień Dobry TVN”.

Po przedstawieniu finalistów, rozpocznie się III etap konkursu czyli głosowanie internetowe na finalistów, które potrwa do dnia 8 grudnia do godz. 20:00. W tym czasie w programach „Dzień Dobry TVN” oraz „Uwaga” będą przedstawiane sylwetki bohaterów.

IV etap konkursu, podobnie jak etap III, rozpocznie się 10 listopada. Jest to głosowanie SMS i potrwa ono dłużej niż głosowanie internetowe, gdyż będzie również czynne w trakcie finałowej gali, która 8 grudnia od godz. 20:00 będzie na żywo transmitowana w telewizji TVN. Galę tę poprowadzą członkowie jury - Ewa Drzyzga i Szymon Hołownia.

NAGRODY

Zwycięzcy poszczególnych kategorii, otrzymają po 200 tys. złotych, z kolei każdy z pozostałych finalistów otrzyma kwotę w wysokości 10 tys. złotych. Każdy z finalistów ponadto otrzyma również statuetkę Fair Play „Zwykły bohater 2013”.

W górę
Piotr Kraśko

Jak myślę o swoim drugim domu poza domem, to bez wątpienia jest nim...

17.08.2016
Czytaj całość
Katarzyna Werner

Słaby ze mnie celebryta [...] Jestem człowiekiem z lasu....

01.03.2014
Czytaj całość
Katarzyna Zdanowicz

Wyznaję zasadę, że rozwijać można się wtedy, kiedy pracuje się ...

20.07.2013
Czytaj całość
Igor Sokołowski

Myślałem o tym, aby wrócić do radia, ponieważ moją pierwszą dzi...

03.02.2013
Czytaj całość

Rok wyborczy

W 2015 roku odbywały się wybory prezydenckie, wybory parlamentarne oraz ogólnokrajowe referendum.czytaj więcej »

Euro 2012

W 2012 roku odbywały się mistrzostwa Europy organizowane przez Polskę i Ukrainę.czytaj więcej »

Wybory 2010

20 czerwca 2010 roku odbyła się pierwsza tura wyborów prezydenckich, a dwa tygodnie później - 4 lipca - druga. czytaj więcej »

Pogrzeb pary prezydenckiej

18 kwietnia 2010 roku w Krakowie odbyły się uroczystości pogrzebowe pary prezydenckiej. Lech i Maria Kaczyńscy spoczęli na Wawelu.czytaj więcej »

Katastrofa smoleńska

10 kwietnia 2010 roku o 8:41 w pobliżu lotniska w Smoleńsku rozbił się samolot prezydencki. Zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński.czytaj więcej »

Mniej istotne relacje

Tragedia w Katowicach, pielgrzymka papieża, wybory samorządowe 2006, tragedia w kopalni Halemba, wypadek pod Grenoble, wybory w Ameryce, konklawe, referendum w Warszawie, zamachy terrorystyczne we Francji.czytaj więcej »

Wybory 2005

Jesienią 2005 roku odbyły się wybory parlamentarne oraz dwie tury wyborów prezydenckich. czytaj więcej »

Konklawe

19 kwietnia 2005 o 17:50 z komina nad Kaplicą Sykstyńską zaczął wydobywać się biały dym. Wybrano papieża.czytaj więcej »

Pogrzeb Jana Pawła II

8 kwietnia 2005 roku pożegnaliśmy papieża Jana Pawła II. Tego dnia padł rekord oglądalności "Faktów".czytaj więcej »

Śmierć papieża

2 kwietnia 2005 roku o 21:37 zmarł papież Jan Paweł II. Wydarzenie to zmieniło ramówki wszystkich stacji telewizyjnych.czytaj więcej »

Dramat w Osetii

3 września 2004 rosyjskie specsłużby rozpoczynają szturm na szkołę w Biesłanie, gdzie terroryści przetrzymują około 1000 zakładników.czytaj więcej »

Wybory do PE

13 czerwca 2004 odbyły się pierwsze w Polsce wybory do Parlamentu Europejskiego. TVN24 zorganizowała wieczór wyborczy.czytaj więcej »

1 maja 2004

1 maja 2004 roku Polska wstąpiła do Unii Europejskiej. "Fakty" i TVN24 przygotowały specjalne relacje.czytaj więcej »

Wieczór Wyborczy TVN

23 września 2001 roku po raz pierwszy w historii polskiej telewizji, stacja komercyjna zaproponowała swój Wieczór Wyborczy, który okazał się olbrzymim sukcesem.czytaj więcej »

Atak terrorystyczny na USA

11 września 2001 roku. Nowy Jork, Waszyngton i Pensylwania. Sceny, niczym z katastroficznego filmu albo czarnego snu.czytaj więcej »

Copyright ©  2001 - 2011 by www.tvnfakty.pl | Wszystkie prawa zastrzeżone. Polityka prywatności serwisu i polityka cookies
Design by: vandeurse.xin.pl
Created by: www.tomaszloska.pl

Zapisz się / Wypisz się