TVN7

Miejsce na dyskusje związane z TVN Warner Bros. Discovery; dział poświęcony obecnym i archiwalnym audycjom.

Moderator: Łukasz

Adrian ;P
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2359
Rejestracja: sobota 22 wrz 2007, 14:13
Lokalizacja: Łódź

Re: TVN7

Post autor: Adrian ;P »

Akurat powtórki sądów w TVN7 mają wręcz świetne wyniki i myślę, że jeszcze przez długi okres będą powtarzane. Nie obraziłbym się gdyby w przyszłości jakiś paradokument z TVNu przeszedł do Siódemki.
A przygodę z live w TVN7 już mieliśmy. Swego czasu nadawano kulisy YCD zaraz po zakończeniu programu.
bartek09
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 460
Rejestracja: czwartek 25 cze 2009, 20:15
Lokalizacja: Kraków

Re: TVN7

Post autor: bartek09 »

Myślę, że podstawowym problemem "Siódemki" brak jasno zdefiniowanego profilu widza. Chyba sami nie mają za bardzo pomysłu na ten kanał i w tej chwili nie mam pojęcia, czy jest on skierowany do widowni młodszej czy starszej, kobiet czy mężczyzn. A szkoda, bo oglądalność kanału rośnie i można by ciekawie wykorzystać te ponad 3 proc. udziałów w rynku. Taka np. ITV2 ma jasno określoną grupę docelową, czyli kobiety poniżej 35 lat. I dlatego w jej ramówce spokojnie mieszczą się spin-off'y dużych show ITV jak "X Factor" "BGT" i "I'm a Celebrity...", ale też twory typu "TOWIE", a także seriale i lekkie teleturnieje. Nieraz już pisałem, że chętnie widziałbym w TVN7 "Big Brothera", zwłaszcza, że osiąga niewiele mniejsze udziały od Channel 5, więc myślę, że ten format mógłby się tam sprawdzić. Ale najpierw przede wszystkim, powinni zdecydować, kto ma być widzem tego kanału i sprawić, by przestał być kojarzony głównie z powtórkami programów z TVN.

A co do tego logo - jest obrzydliwe, ale poczekam na całą oprawę i na to jak całość będzie się prezentowała na antenie.
Trzeciak
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3612
Rejestracja: piątek 08 lip 2011, 22:40

Re: TVN7

Post autor: Trzeciak »

Tylko przytaczając wypowiedź prezesa TVN-u - nie planują ogromnych wydatków, a więc np. o "BB" w TVN7 można na razie zapomnieć. Ale pomysł całkiem sensowny.
arturoo pisze:Czy TVN7 po 12 latach obecności jest gotów na programy live? Wydaje mi się, że można by spróbować wprowadzić więcej rozrywki do tej stacji. To opłacało by się. Przerzuciłoby się to na zyski kanału i oglądalność. Takim testem dla "siódemki" mogła by być transmisja "na żywo" z Sylwestra lub TVN mógł by wrócić do realizacji Sopot Festival i przekierować go do TVN7. Tak "między Bogiem a prawdą", to to co Polsat zrobił z sopockim festiwalem i konkursem o Bursztynowego Słowika woła o pomstwe do nieba.

"Siódemka" mogłaby postarać się o jakiś serial. Dobrym pomysłem były "Reguły Gry" i szkoda że nie doczekał kontynuacji. Ale tu bardziej chodzi mi o jakiś własny serial codzienny. Uważam, że z tym to TVN7 leży, ściąga do siebie powtórki produkcji TVN (m.in.: Sad Rodzinny, Sędzia Anna Maria Wesołowska, Na wspólnej [powtórka z dnia poprzedniego z TVN], Brzydula, Magda M., ostatnio też byli "Lekarze"). Może przyszedł już czas na pewne zmiany.
I może jeszcze program informacyjny do tego, który "Siódemka" - także za czasów TVN-u już miała? Warto wspomnieć o pewnej rzeczy - że TVN7 wciąż jest tylko uzupełnieniem oferty TVN-u, a nie stacją w ekstraklasie. Nie jesteśmy w Niemczech, gdzie bratnie stacje, np. Sat.1 i Pro 7 są w jednej lidze. To, że raz "Siódemka" wyprzedziła Dwójkę, i to w okresie wakacyjnym, gdy walka o widza jest niewielka - nic wielkiego nie znaczy dla TVN-u, bo tylko wygrała "bitwę na powtórki" - prędzej dla TVP, a szczególnie ich władz, które takim zarządzaniem ośmieszają siebie i spółkę oraz nie potrafią odnaleźć koncepcji w innych realiach, gdy to nie ona ma dominującą rolę.
arturoo
Początkujący
Początkujący
Posty: 87
Rejestracja: czwartek 03 kwie 2014, 20:04

Re: TVN7

Post autor: arturoo »

Jeżeli chodzi o program informacyjny to był za czasów RTL7, ale TVN7 mógłby nadać serwis TVN24 o 12 i "Teleserwis" z 17:30 równolegle. Po za tym jakiś serial codzienny i program rozrywkowy (np. m.in. BB czy YCD).
Wszyscy wiemy, że TVN jakoś nie pali się do pokazywania meczy, więc korzystając, że "siódemka" jest otwartym kanałem i znajduje się na dekoderach DVB-T, to warto by pomyśleć by pokazywać jakieś mecze w TVN7 (np. Ekstaklase)
Trzeciak
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3612
Rejestracja: piątek 08 lip 2011, 22:40

Re: TVN7

Post autor: Trzeciak »

I powiedz to prezesowi TVN-u, których takich specjalnych planów nie ma.
kamico7
Początkujący
Początkujący
Posty: 133
Rejestracja: niedziela 18 sie 2013, 16:11

Re: TVN7

Post autor: kamico7 »

TVN nie pójdzie na to , ponieważ się uparli aby TVN7 był typowo kanałem serialowo-filmowym i jak widać się tego bardzo trzymają. Dlatego żadne programy rozrywkowe do tego profilu nie pasują , ale bardziej oczekuje może jakiś programów o tematyce filmowej czy coś w tym stylu no i oczywiście seriali lokalnej produkcji dla TVN7. Do siódemki mógłby trafić program coś na wzór "W tonacji +" z Canal + tyle że o tematyce filmowej .Ja bym bardziej widział TTV w roli takiego kanału gdzie mogłyby się znaleźć np. kulisy YCD czy X factor , bo na razie nie mają pomysłu jakoś na ten kanał . To właśnie TTV mógłby być takim "TVN 2" już przywrócili 2 programy z dawnych czasów TVN . TVN7 niech się trzyma swojego profilu bo widać że ludzie to kupują . TVN7 strasznie mi się kojarzy z FOX life i o to właśnie chodzi . Niech tylko nie idzie tą drogą co TV4 to będzie dobrze
bartekwalasek133
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: piątek 25 maja 2012, 15:01
Lokalizacja: TVN

Re: TVN7

Post autor: bartekwalasek133 »

Obecnie jest pełno powtórek Sądu i Sędzi, a kiedyś to wyglądało tak:
http://web.archive.org/web/200612011130 ... ogram.html

Potem za niecałe dwa lata było tak:
http://web.archive.org/web/200805200423 ... ogram.html

Później stacja zrobiła się filmowa.

Aktualnie to od rana do wieczora będzie dużo programów, seriali i filmów. Nigdy w tej telewizji nie było takich programów jak ,,Rozmowy w Toku'', ,,W11''.


Jest i oprawa: http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/tv ... czna-wideo
arturoo
Początkujący
Początkujący
Posty: 87
Rejestracja: czwartek 03 kwie 2014, 20:04

Re: TVN7

Post autor: arturoo »

Oprawa jest na "+", nawet fajnie zrobiona, ale nowy logotyp jest okropny, niepodoba mi się. Nie można było zrobić tak fajnej oprawy graficznej bez zmiany loga?
avatar
Bywalec
Bywalec
Posty: 962
Rejestracja: poniedziałek 31 sty 2011, 09:28

Re: TVN7

Post autor: avatar »

Naprawdę dobrze to wygląda jako całość. :brawa:
Chociaż ten napis tvn mogli jakoś inaczej wkomponować w samo logo :hmm:
lukaszbialas
Bywalec
Bywalec
Posty: 880
Rejestracja: sobota 31 gru 2011, 23:49

Re: TVN7

Post autor: lukaszbialas »

Nowe logo i oprawa są tragiczne. Po co ruszać coś co było w porządku? Obecna oprawa jak i logo są bardzo dobre.
Trzeciak
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3612
Rejestracja: piątek 08 lip 2011, 22:40

Re: TVN7

Post autor: Trzeciak »

O ile logo rzeczywiście zostawia wiele do życzenia, to nie mogę nazwać oprawy tragicznej. Motyw slow motion jest tutaj wykorzystany wręcz idealnie.
arturoo
Początkujący
Początkujący
Posty: 87
Rejestracja: czwartek 03 kwie 2014, 20:04

Re: TVN7

Post autor: arturoo »

Trzeciak pisze:O ile rzeczywiście zostawia wiele do życzenia, to nie mogę nazwać oprawy tragicznej. Motyw slow motion jest tutaj wykorzystany wręcz idealnie.
Logotyp woła o pomstwe do nieba, ale jeżeli chodzi o oprawę to jest ok, tylko moim zdaniem jest trochę kobieca, a TVN7 prócz telenowel czy seriali pokazuje też filmy.

Jako ciekawostkę, mogę podać, że jeszcze obecna grafika i logotyp zostały zmienione w poniedziałek, 1 września 2008r. Nowa oprawa i logo w życie, a raczej na wizji, wejdzie w poniedziałek, 1 września 2014r. Jestem ciekaw czy to był zamierzony efekt TVNu, by te daty się pokrywały?
ketjow
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 192
Rejestracja: wtorek 13 maja 2014, 21:15

Re: TVN7

Post autor: ketjow »

logo jest okropne, wygląda jak zrobione przez dziecko w Paincie.
Na szczęście w oprawie graficznej komponuje się lepiej niż solo.
arturoo
Początkujący
Początkujący
Posty: 87
Rejestracja: czwartek 03 kwie 2014, 20:04

Re: TVN7

Post autor: arturoo »

Muszę przyznać z przykrością, że nowy logotyp "siódemki" na ekranie wygląda jako tako. Furory nie robi ale tragedii też nie ma. Ale lepiej wygląda w HD niż w SD
szym
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1290
Rejestracja: sobota 08 maja 2004, 12:27

Re: TVN7

Post autor: szym »

Logotyp znacznie lepiej prezentuje się w towarzystwie całej oprawy graficznej oraz na ekranie niż samotnie na screenie na białym tle. Mnie się oprawa podoba, ALE poprzednia była według mnie świetna i wystarczyło ją trochę podrasować. :)

W obecnej podoba mi się fakt, że płynnie przechodzą animacje z jednej zapowiedzi w drugą.
:)
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości