TVN7

Miejsce na dyskusje związane z TVN Warner Bros. Discovery; dział poświęcony obecnym i archiwalnym audycjom.

Moderator: Łukasz

jurek123
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: niedziela 12 gru 2010, 21:35

Re: TVN7

Post autor: jurek123 »

Od 1 grudnia 2010 TVN Siedem dostępne jest w MUX-ie 2 naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T.
incognito
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 380
Rejestracja: wtorek 26 paź 2010, 12:58

Re: TVN7

Post autor: incognito »

W lutowej ramówce TVN 7 znajdzie się kilka nowych seriali. Stacja pokaże “Wielki powrót” i “Zaklinaczkę duchów”, rozpocznie też nadawanie powtórki “Majki” i przejmie od TVN emisję dalszych odcinków “Pamiętników wampirów”.
http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/lu ... przyjaciol
bartek09
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 460
Rejestracja: czwartek 25 cze 2009, 20:15
Lokalizacja: Kraków

Re: TVN7

Post autor: bartek09 »

Chyba wreszcie coś dobrego zaczyna się dziać z TVN7 :D
wirtualnemedia.pl pisze: Grupa TVN szykuje polską adaptację amerykańskiego serialu komediowego “Rules of Engagement”. Serial ma być nadawany wiosną 2012 roku, ale nie na głównej antenie, a w TVN 7 - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl.

Sitcom znany w Polsce pod tytułem “Sposób użycia” opowiada o relacjach łączących kilku przyjaciół, wśród których jest para małżeńska, para narzeczonych i singiel. Amerykańska telewizja CBS pokazuje go od 2007 roku (powstało już pięć sezonów), w Polsce sitcom można oglądać na antenie Comedy Central, w przeszłości nadawał go też Polsat.

W tej chwili trwają zdjęcia próbne do polskiej wersji “Rules of Engagement”, realizacja pierwszej transzy odcinków powinna wystartować w połowie października br. Na razie stacja nie ujawnia ani obsady produkcji, ani jej reżysera. TVN serial produkować będzie we własnym zakresie.

Kanał TVN 7 dotąd nie pokazywał polskich seriali specjalnie przygotowanych na jego antenę, repertuar stacji składa się obecnie z seriali i filmów zagranicznych oraz powtórek seriali i programów z dużej anteny TVN.

Siódemka jednak od jesieni ub.r. nie jest już dostępna tylko u operatorów kablowych i satelitarnych, ale nadaje też w ramach drugiego multipleksu naziemnej telewizji cyfrowej (MUX-2), którego zasięg cały czas rośnie. Dzięki temu stacja docelowo będzie docierać do ponad 97 proc. gospodarstw domowych w Polsce.
Fajnie, że TVN zaczyna postrzegać TVN7 jako osobny kanał. Myślę, że można by stworzyć z niego coś na wzór ITV2, czyli głównie seriale, programy rozrywkowe i programy zagraniczne. Tak się składa, że oba kanały mają bardzo podobną oglądalność, trochę ponad 2%. Najważniejsze, żeby przestał się kojarzyć głównie z powtórkami z głównej anteny. Można by pomyśleć o emitowaniu wiosną "eXtra Factor", co na pewno poprawiłoby oglądalność.
alik79
Początkujący
Początkujący
Posty: 80
Rejestracja: środa 15 cze 2011, 15:36

Re: TVN7

Post autor: alik79 »

Fajnie jakby TVN 7 stało się kanałem który uzupełniał by ramówkę TVN wzorem kanału ITV 2 w Anglii czy RTL 2 w Niemczech.
TVN mógł by zainwestować w ten kanał poprzez produkcje własnych formatów:

- uruchomić własne formaty (seriale, p. rozrywkowe, magazyny)
- zakupić premierowe seriale zagraniczne np. Pamiętniki wampirów 3
- pokazywać programy które uzupełniają sztandarowe programy TVN np. program eXtra Factor (pokazywany w ITV2 w Anglii), przenieść kulisy Tańca z gwiazdami nadawane na zywo (teraz nadaje TVN)
- pokazywać mecze Ligi Mistrzów i Ligi Europy do których TVN ma prawa w wtorkowe, środowe i czwartkowe wieczory
- pokazywać mecze Pucharu Polski do których TVN też ma prawa

Wiem że to wymaga ogromnych nakładów finansowych ale teraz kiedy TVN 7 nadaje naziemnie i w HD można by było zainwestować
r_r16
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2476
Rejestracja: piątek 31 sie 2007, 22:31
Lokalizacja: Oświęcim

Re: TVN7

Post autor: r_r16 »

Jak Julia Kamińska była w programie Kuby Wojewódzkiego o ile dobrze kojarzę napomknęła o jakimś projekcie serialowym, w którym ma wziąć udział. Nie wspomniała jednak w jakiej stacji on ma być zrealizowany. Pamiętam, że wtedy pomyślałem, że chodzi o TVP. Teraz już wiadomo - Julia Kamińska wystąpi w pierwszym serialu TVN7 "Reguły Gry".

http://www.tvn.pl/news/7348/view
alik79
Początkujący
Początkujący
Posty: 80
Rejestracja: środa 15 cze 2011, 15:36

Wiosna 2012 w TVN 7

Post autor: alik79 »

Uważam że TVN powinien w końcu zainwestować w ramówkę TVN 7 bo kanał ten jest już dostępny w DVB-T w wiosennej ramówce umieścił bym:

serial Reguły gry (Ten to akurat będzie) emisja czwartek 20:00

Liga Mistrzów emisja wtorek , środa 20:00

You can dance - Kulisy emisja środa tuż po zakończeniu You can dance na TVN

Xtra Factor niedziela 21:45
r_r16
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2476
Rejestracja: piątek 31 sie 2007, 22:31
Lokalizacja: Oświęcim

Re: Wiosna 2012 w TVN 7

Post autor: r_r16 »

Mnie to się akurat marzy TVN7 jako stacja typowo serialowa, która skupiałaby u siebie najlepsze seriale produkcji amerykańskiej. Najnowsze sezony House'a, Supernatural, Chuck'a, The Walking Dead itd. Oczywiście mam świadomość, że wymagałoby to sporych nakładów finansowych, jeśli odcinki miałyby być w miarę "świeże", bo musiałyby być emitowany jak najszybciej po premierze w Stanach, więc może zamiast tego warty by poszukać i kupić coś, czego w Polsce jeszcze nie było, bo oglądanie w kółko "Kobra - Oddział Specjalny", "Ostry Dyżur" i "Detektyw Monk" już chyba wszystkim się znudziło.
matik
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 5702
Rejestracja: piątek 27 sie 2010, 21:00

Re: Wiosna 2012 w TVN 7

Post autor: matik »

alik79 pisze:Liga Mistrzów emisja wtorek , środa 20:00
Możliwość emisji na kanale otwartym TVN będzie miał dopiero po zakończeniu obecnego sezonu
alik79 pisze:You can dance - Kulisy emisja środa tuż po zakończeniu You can dance na TVN
Kiedyś Agnieszka Wróblewska prowadziła właśnie kulisy YCD na TVN7, ale z tego niestety zrezygnowali
alik79 pisze:Xtra Factor niedziela 21:45
Byłoby fajnie, ale nie sądzę, aby TVN pokusił się o taki program.
bartek09
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 460
Rejestracja: czwartek 25 cze 2009, 20:15
Lokalizacja: Kraków

Re: Wiosna 2012 w TVN 7

Post autor: bartek09 »

A ja bym w TVN7 umieścił:
:arrow: jakiś luźny teleturniej typu panel game (np. polską wersję "Never Mind The Buzzcocks")
:arrow: przynajmniej jeden talk show
:arrow: spin-off'y programów z TVN (typu "Xtra Factor" właśnie)
:arrow: zagraniczne edycje popularnych show (typu "The X Factor USA", "American Idol", "Australia's Got Talent" itd. bo brytyjskich edycji niestety z reguły nie można emitować)

Czyli generalnie coś na wzór ITV2 :)

A tak w ogóle, to moim największym marzeniem byłoby przywrócenie do polski "Big Brothera" (tego prawdziwego, TVN-owskiego, a nie jakiejś szmiry TV4) i umieszczenie go właśnie w prime-time TVN7. Oczywiście w przyszłości, gdy stacja zyska większą oglądalność. :D
matik
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 5702
Rejestracja: piątek 27 sie 2010, 21:00

Re: Wiosna 2012 w TVN 7

Post autor: matik »

bartek09 pisze:A ja bym w TVN7 umieścił:
:arrow: zagraniczne edycje popularnych show (typu "The X Factor USA", "American Idol", "Australia's Got Talent" itd. bo brytyjskich edycji niestety z reguły nie można emitować)
Mamy już w Polsce TV6 i AXN SPIN HD, które pokazują tego typu programy. Osobiście jestem przeciwny, by którykolwiek kanał TVN emitował zagraniczne wersje tych programów.
Dijon
Początkujący
Początkujący
Posty: 96
Rejestracja: poniedziałek 02 sty 2012, 20:01

Re: Wiosna 2012 w TVN 7

Post autor: Dijon »

Zagranicznym wersjom programów talent show w TVN7 mówię kategoryczne "NIE". W TV6 mamy już takie coś i kanał jest po prostu śmieciowy.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
adik1148
Bywalec
Bywalec
Posty: 910
Rejestracja: wtorek 10 sie 2010, 13:11

Re: Wiosna 2012 w TVN 7

Post autor: adik1148 »

Reguły Gry są mega śmieszne ! Jeszcze w życiu nie śmiałem się tyle przy sitcomie ! :P Polecam :) Najlepszy polski serial komediowy !
Ksero
Bywalec
Bywalec
Posty: 712
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2012, 19:00

Re: TVN7

Post autor: Ksero »

Coraz częściej zdarza mi się oglądać filmy o 20 na TVN7. Siódemka mogłaby też emitować filmy mało znane lub zapomniane, które w telewizji nie były wyświetlane kilka lat. Kanał wypełniłby niszę.
KKK
alik79
Początkujący
Początkujący
Posty: 80
Rejestracja: środa 15 cze 2011, 15:36

Re: TVN7

Post autor: alik79 »

Nie rozumiem posunięć Grupy ITI jeden mecz Ligi Europejskiej w kolejce będzie pokazywany w TVN Turbo. Ja uważam że ten mecz Ligi Europejskiej powinien pokazywać TVN 7 który jest dostępny naziemnie (DVB-T). To samo z Ligą Mistrzów mecz powinien być nadawany W TVN 7 a nie odsprzedali licencję TVP.

Napewno zwiększyło by to oglądalność TVN7.
szym
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1290
Rejestracja: sobota 08 maja 2004, 12:27

Re: TVN7

Post autor: szym »

Ja też sądzę, że jakiś "rarytas" na antenie TVN7, by się przydał. Bardzo lubię ten kanał (nadal uważam, że ma rewelacyjną oprawę graficzną - chyba najlepszą z polskich kanałów), oferta filmowa jest coraz lepsza i można powiedzieć, że to jedyny kanał filmowo-serialowy w ofercie telewizji naziemnej (niedługo mają dorzucić jakiś kanał typowo filmowy, czuję że może to być Polsat Film, choć nie jestem przekonany, czy byłby to dobry wybór).

Trochę mogliby podrasować ofertę serialową, ze 2-3 hitowe tytuły zza oceanu w prime time w tygodniu i byłoby naprawdę nieźle. Cały czas się dziwię, że mimo tylu próśb od wielu lat nie zdecydowali się na przywrócenie "Dragon Ball" i paru serialu anime do ramówki. Żadna ogólnopolska stacja nie ma tego w ofercie, a to naprawdę jest popularne.

Co do sportu - jestem jak najbardziej za.

Moim zdaniem TVN7 idzie w dobrym kierunku, ale trochę za wolno.
:)
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości