Wstajesz i wiesz / Wstajesz i weekend

Dyskusje na temat informacyjnych kanałów Grupy TVN Discovery Polska.

Moderator: Łukasz

ODPOWIEDZ
Meteor
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3302
Rejestracja: niedziela 03 sie 2014, 13:55

Re: Wstajesz i wiesz / Wstajesz i weekend

Post autor: Meteor »

matik pisze: poniedziałek 13 kwie 2020, 14:16
Maciek_POZ pisze: poniedziałek 13 kwie 2020, 13:15Z drugiej strony podobały mi się te quasi-partyzanckie metody, jak nakładanie koca żeby tłumić dźwięk.
A mi nie. To jest telewizja, dla której jakość zawsze była wyznacznikiem. A ostatnio coraz rzadziej mam ochotę oglądać TVN24 przez tą właśnie jakość. A właściwie jej brak. I nie tłumaczcie tego tymi wszystkimi korona-bzdetami. Wiele rzeczy robionych jest na pokaz.
Z tym dźwiękiem u niektórych jest faktycznie słabo i pisałem o tym w innym wątku. Jeśli już koniecznie chcą prowadzić z domu, to powinni używać odpowiednich mikrofonów i oprogramowania, które tak nie kompresuje.
A te pokazówki już mnie zaczynają śmieszyć - chyba wczoraj w TVP1, B.Chmielowska-Olech prowadziła Teleexpress w czarnych rękawiczkach. Na TVN24 M.Mielcarek poprawiała sobie włosy mając założone rękawiczki - marnowanie środków ochrony.
matik pisze: poniedziałek 13 kwie 2020, 14:46 Przykład z centrum handlowym - moim zdaniem chybiony. (...) Kogo stać - droga wolna. Nie powinno się zakazywać, zamykać wszystkiego. Gospodarka cierpi, ludzie zarabiający pomiędzy minimalnym a średnim wynagrodzeniem też cierpią. Bo nie mają jak zarobić. A bogaty? Bogaty zyskuje, bo nie ma jak wydać swoich pieniędzy. Ale to chyba temat na dłuższą dyskusję.
Pamiętaj, że ten bogaty wyjdzie z centrum handlowego i może zarażać dalej. Tak samo kościoły, też już słyszałem taką opinię, że jak ktoś się chce modlić w grupie to droga wolna. Trzeba obniżyć współczynnik reprodukcji R (https://pl.wikipedia.org/wiki/Podstawow ... dtwarzania) poniżej 1 żeby epidemia wygasła. Są opracowania wskazujące na skuteczność lockdownów. Kraje, które ich nie wdrożyły płacą za to przeciążeniem służby zdrowia i selekcją naturalną - słabsi idą do ziemi. Wyjątkiem jest Szwecja, ale tam ludzie i bez zakazów zachowują środki ostrożności.
Odmrażanie gospodarki musi być przeprowadzane bardzo ostrożnie. Prędzej bym otworzył np. zakłady fryzjerskie, ale też z zachowaniem środków ostrożności. Można mieć jedynie pretensje do polityków, że rozdawali pieniądze w czasach wzrostu gospodarczego, zamiast je zaoszczędzić na trudniejsze czasy.
Maciek_POZ pisze: poniedziałek 13 kwie 2020, 15:29 Matik, sami sobie pewne rzeczy zgotowaliśmy. Nie będę gloryfikował komuny, bo był to system zamknięty i opresyjny. Zauważ jednak, że biedniejsze społeczeństwa są często bardziej życzliwe - rozmawiałem kiedyś z misjonarzem, który był w Afryce i on powiedział mi myśl jednego tubylca, który zastanawiał, się dlaczego on (jako Polak i Europejczyk) ciągle chodzi taki zabiegany i zestresowany i padła to: "Wy macie zegarki, my mamy czas". Coś w tym jest. Wielu ludzi goniło, brało kolejne pożyczki, zmieniało Iphone'a 5 na 6, zmieniało telewizor 30 na 40 calowy, mimo że tamten jak najbardziej działał. A z przyjemnościami to są tacy ludzie, którzy bez nich nie potrafią - zauważ, że spore opory budzą w tej chwili obniżki pensji dla piłkarzy, którzy w stosunku do mnie, czy do Ciebie też zarabiają niebotyczne pieniądze. Ja chciałbym zarabiać 10 tysięcy miesięcznie nawet minimalnie bez premii - podejrzewam że nigdy nie będę tyle zarabiać, żeby kupować sobie nowe gadżety. Tymczasem moja babcia miała 40 lat tą samą pralkę i ona mimo kilku napraw realizowała swoje zadania. O to właśnie chodzi, że nie stać nas, żeby tak marnotrawić zasoby naszej planety naszą gonitwą za błyskotkami!
@Maciej_POZ, proszę Cię, nie szerz takiej ludowej epidemiologiofilozofii. Coraz częściej słyszę takie teorie że to ma być nauczka itp. Podejdźmy do tematu naukowo. SARS-CoV-2 nie powstał w wyniku braku życzliwości, wyścigu szczurów i eksploatacji środowiska. Najprawdopodobniej jest to zmutowany wirus odzwierzęcy. Takie procesy występują w naturze od milionów lat. Jedyny związek pomiędzy gonitwą za zyskami, a pandemią jest fakt zlekceważenia ostrzeżeń jakie formułowało środowisko naukowe. Nie opracowano szczepionki na SARS i nie przygotowano się na kolejny podobny patogen, bo to się nie opłacało. Nie wiemy czy wirus oszczędza biedniejsze regiony świata, gdzie ludzie (podobno) są bardziej życzliwi. Na pewno nie robi się tam wielu testów, ale ludzie mogą chorować i umierać w nawet domach, tylko my po prostu o tym nie wiemy i mogą nam się różne rzeczy wydawać. Poza tym tzw. biedne Południe mniej podróżuje i ma cieplejszy klimat, a ten konkretny wirus jest na ciepło wrażliwy. Inne choroby atakują głównie ludzi biednych np. ebola, malaria.
Maciek_POZ pisze: poniedziałek 13 kwie 2020, 15:29 I też chciałbym, żeby to się skończyło, bo jestem wrogiem zakazów, jednak powinniśmy z tej epidemii wynieść jakąś naukę - korzystać z dóbr UMIEJĘTNIEJ!
Jestem za tym, żeby nie marnować zasobów i chronić środowisko, ale w kontekście epidemii przede wszystkim należy stworzyć procedury ochrony ludności i gospodarki i metody szybszego opracowywania leków i szczepionek. Bo niezależnie od naszych przekonań i podejścia do dóbr materialnych, za jakiś czas pojawi się kolejny patogen.
Nie wrzucam screenów na inne fora ani strony. Ewentualne kopie moich postów lub ich fragmentów nie są mojego autorstwa.
Maciek_POZ
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 6362
Rejestracja: niedziela 27 gru 2015, 22:25
Lokalizacja: Kraina Kwitnącej Pyry :)

Re: Wstajesz i wiesz / Wstajesz i weekend

Post autor: Maciek_POZ »

Meteor, nie miałem zamiaru iść w dalej posunięte kaznodziejstwo, choć podejrzewam znalazłbym i takich którzy mówiliby o przyczynach epidemii jeszcze dalej, że jest karą za gender itd. - wbrew pozorom głos pewnego księdza ze Świdnicy to nie myśl osamotniona w społeczeństwie, zwłaszcza tym polskim, mocno przeczulonym w kwestiach religijnych.
Musisz jednak przyznać, że do rozwoju SARS-CoV-2 przyczyniliśmy się my sami jako ludzkość, właśnie przez rozbudowaną gospodarkę i globalizację. Ludzie podróżowali, w końcu tego wirusa z Chin krasnoludki nie przeniosły. A największymi podróżnikami są ci, którzy robią interesy tu i ówdzie - bez wskazywania winnych z określonych narodowości, bo kapitał jej nie ma. Paradoksalnie biedniejsze regiony mogą być bardziej odporne, bo tam po prostu się nie podróżuje - dla takich osób całym światem może być jego wioska, ewentualnie sąsiednia. Jeżeli nie trafi tam nikt z zewnątrz, to skąd ten wirus ma się tam pojawić? Poza tym malaria raczej nie ma związku z biedą, a z komarami i zarodźcem malarii, który za niego odpowiada. Komarów malarycznych nie ma w naszych szerokościach geograficznych, ale kto wie czy za kilkanaście / kilkadziesiąt lat przy zmianach klimatu już nie będziemy ich mieć. Różnica pomiędzy malarią a COVID-19 jest taka, że tą pierwszą już znamy i wiemy jak z nią walczyć.

Jestem pewien jednej rzeczy - świat, który znaliśmy sprzed epidemii na pewno nie wróci, gospodarka również. Mówiąc bardziej obrazowo - nie będzie to ani litera V, ani U, ale L. To już widać w Chinach, które ogłaszają że niby mają epidemię w ryzach. Nawet jeśli wirus w naturalny sposób wyhamuje, to trudno zakładać, że znów będziemy robić zgromadzenia na tysiące ludzi, w lokalach jak wspomniane salony fryzjerskie, czy w kawiarniach i restauracjach będą wprowadzone obostrzenia. Pewnie będzie to przypominać coś w stylu wspomnianej przez Ciebie Szwecji. Nie będzie przeludnionych pociągów, tramwajów, nawet szkolnych klas. Zwiększy się rola telepracy. W kontaktach międzyludzkich też nastąpi rewolucja, bo nigdy nie będziemy wiedzieć, czy poznana przez nas osoba nie ma COVID-19, który jej nie zabije, a nas może. Nie zakładam, że każdy z nas będzie mógł sobie kupić test w aptece, aby się za przeproszeniem, zabezpieczyć. Upłynie dużo wody w Wiśle, Warcie, Missisipi, Jangcy, Amazonce (można sobie rzekę wybrać) zanim stworzą choćby szczepionkę, o leku nie wspominając. Dużo też będzie zależało na tym, kto to zrobi. Może nie wszystkim możnym tego świata będzie zależało na tym, by cytując "było tak jak było"? Jak historia ludzkości długa i szeroka, po każdym zawirowaniu zyskiwał ten kto był miał technikę (i/lub) pieniądze.

Wracając jednak do tematu sam jestem ciekawy, jaka będzie jutro obsada programów, czy podział na teamy ostatecznie się rozsypie i jak przebiegnie dzień w tych nowych warunkach. Dowiem się o tym dopiero po południu.
https://www.youtube.com/watch?v=2CvlKVZsUUs Wspomnienia to jedyne co nam pozostaje
Nieoficjalny fanklub Agnieszki Cegielskiej - o pogodzie i nie tylko ;)
http://agnieszkacegielskanfc.wordpress.com ZAPRASZAM!
Meteor
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3302
Rejestracja: niedziela 03 sie 2014, 13:55

Re: Wstajesz i wiesz / Wstajesz i weekend

Post autor: Meteor »

Maciek_POZ pisze: poniedziałek 13 kwie 2020, 21:41 Meteor, nie miałem zamiaru iść w dalej posunięte kaznodziejstwo, choć podejrzewam znalazłbym i takich którzy mówiliby o przyczynach epidemii jeszcze dalej, że jest karą za gender itd.
Wiem, dlatego właśnie sam jestem trochę przewrażliwiony na punkcie takiego kaznodziejstwa :)
Maciek_POZ pisze: poniedziałek 13 kwie 2020, 21:41 Musisz jednak przyznać, że do rozwoju SARS-CoV-2 przyczyniliśmy się my sami jako ludzkość, właśnie przez rozbudowaną gospodarkę i globalizację. Ludzie podróżowali, w końcu tego wirusa z Chin krasnoludki nie przeniosły. A największymi podróżnikami są ci, którzy robią interesy tu i ówdzie
I turyści. Do Włoch przyjechało dużo turystów z Chin. Globalizacja przyspiesza rozprzestrzenianie się, ale nie wiemy czy bez niej wirus pozostałby w miejscu powstania. Setki lat temu dżuma czy ospa prawdziwa też się rozprzestrzeniały. Wolniej niż dzisiaj, ale ludzie nie mieli z wyprzedzeniem wiedzy o nadchodzącym zagrożeniu. Globalizacja pomoże też w zwalczeniu wirusa. Płacimy jakąś cenę (jak za wszystko), ale ogólny bilans globalizacji uważam, że jest pozytywny.
Maciek_POZ pisze: poniedziałek 13 kwie 2020, 21:41 Poza tym malaria raczej nie ma związku z biedą, a z komarami i zarodźcem malarii, który za niego odpowiada.
Ma związek pośredni - lepsze wyposażenie mieszkań jak szyby w oknach i moskitiery, dostęp do pestycydów itd. pomagają w walce z malarią. Niedożywienie wpływa na odporność, lepszy dostęp do służby zdrowia zmniejsza śmiertelność. Związków jest dużo, bieda niszczy na wielu poziomach.
Maciek_POZ pisze: poniedziałek 13 kwie 2020, 21:41 Jestem pewien jednej rzeczy - świat, który znaliśmy sprzed epidemii na pewno nie wróci, gospodarka również.
Trochę jak po 11 września, zajdą pewne zmiany, zobaczymy jak głębokie. Myślę że po wygaśnięciu pandemii wróci turystyka, sport z publicznością i normalne zajęcia w szkołach. Gospodarka też się odbije. Odbijała się po gorszych wydarzeniach, jak wojny światowe. Na pewno przez jakiś czas będziemy ostrożniejsi.
Maciek_POZ pisze: poniedziałek 13 kwie 2020, 21:41 Zwiększy się rola telepracy.
To będzie dosyć ciekawe. Myślę, że część firm i pracowników dojdzie do wniosku, że można pracować zdalnie i jednocześnie efektywnie, a do tego nie traci się czasu, pieniędzy i nerwów na dotarcie do pracy (korki!).
Maciek_POZ pisze: poniedziałek 13 kwie 2020, 21:41 Wracając jednak do tematu sam jestem ciekawy, jaka będzie jutro obsada programów, czy podział na teamy ostatecznie się rozsypie i jak przebiegnie dzień w tych nowych warunkach. Dowiem się o tym dopiero po południu.
Zdalnie prowadzony Poranek, to chyba jednak przesada :roll:
Nie wrzucam screenów na inne fora ani strony. Ewentualne kopie moich postów lub ich fragmentów nie są mojego autorstwa.
Awatar użytkownika
matik
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 5646
Rejestracja: piątek 27 sie 2010, 21:00

Re: Wstajesz i wiesz / Wstajesz i weekend

Post autor: matik »

2 duety prowadzących za nami. Nie wygląda to nawet źle, aczkolwiek żałuję doboru prowadzących i marginalizacje Olgi czy Marty tylko do serwisów.
Maciek_POZ
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 6362
Rejestracja: niedziela 27 gru 2015, 22:25
Lokalizacja: Kraina Kwitnącej Pyry :)

Re: Wstajesz i wiesz / Wstajesz i weekend

Post autor: Maciek_POZ »

Może nie mają aż tyle sprzętu, żeby ewentualnie doposażyć większą liczbę prowadzących czy prezenterów - ja zwróciłem uwagę na foty, które tu były wstawiane, prawdopodobnie via social media: Ania Dec miała tylko laptopa - zresztą było ciekawie pokazane, jak widnieje na ekranie telewizora tuż nad samą sobą ;) viewtopic.php?p=244978#p244978 , z kolei Asia Kryńska to całą aparaturę tam miała :P viewtopic.php?p=245238#p245238

Swoją drogą wydarzyła się naprawdę niesamowita rzecz z Martą w "Dniu na żywo" - dosłownie przełamany monopol ;)
https://www.youtube.com/watch?v=2CvlKVZsUUs Wspomnienia to jedyne co nam pozostaje
Nieoficjalny fanklub Agnieszki Cegielskiej - o pogodzie i nie tylko ;)
http://agnieszkacegielskanfc.wordpress.com ZAPRASZAM!
melona
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 17364
Rejestracja: niedziela 07 wrz 2014, 16:07

Re: Wstajesz i wiesz / Wstajesz i weekend

Post autor: melona »

Od jutra "Wstajesz i wiesz" ponownie będzie miało dwóch prowadzących w dwóch blokach. Do środy program poprowadzą Radosław i Robert, z kolei od czwartku stawiam, że będą to Rafał i Marta. Ciekawe kto im będzie towarzyszył na serwisie w tych dniach, bo do środy zobaczymy Olgę.
Awatar użytkownika
matik
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 5646
Rejestracja: piątek 27 sie 2010, 21:00

Re: TVN24 - dyskusja ogólna

Post autor: matik »

Jutrzejsza obsada Poranka może zaskakiwać 😉
Efcia
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 204
Rejestracja: poniedziałek 23 lis 2009, 16:22

Re: TVN24 - dyskusja ogólna

Post autor: Efcia »

uchyl rąbka ;) dzisiejsza poranna obsada bardzo mi pasowała
Awatar użytkownika
matik
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 5646
Rejestracja: piątek 27 sie 2010, 21:00

Re: Wstajesz i wiesz / Wstajesz i weekend

Post autor: matik »

Gospodarzem będzie Robert Kantereir. Na serwisie ktoś kto nigdy tego w Poranku jeszcze nie robił.
Awatar użytkownika
matik
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 5646
Rejestracja: piątek 27 sie 2010, 21:00

Re: Wstajesz i wiesz / Wstajesz i weekend

Post autor: matik »

Ups, a jednak ktoś kto był już w Poranku...
Maciek_POZ
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 6362
Rejestracja: niedziela 27 gru 2015, 22:25
Lokalizacja: Kraina Kwitnącej Pyry :)

Re: Wstajesz i wiesz / Wstajesz i weekend

Post autor: Maciek_POZ »

Jak widać faile zdarzają się nie takim ;)
https://www.youtube.com/watch?v=2CvlKVZsUUs Wspomnienia to jedyne co nam pozostaje
Nieoficjalny fanklub Agnieszki Cegielskiej - o pogodzie i nie tylko ;)
http://agnieszkacegielskanfc.wordpress.com ZAPRASZAM!
epsztajnek
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 6093
Rejestracja: sobota 19 maja 2007, 00:21
Lokalizacja: warszawa

Re: Wstajesz i wiesz / Wstajesz i weekend

Post autor: epsztajnek »

... a ja, stary i głupi, na nowo przez chwilę uwierzyłem w możliwość pewnego debiutu, którego oczekiwałem przez kilkanaście lat. :lol: :lol:
Jednak to już niemożliwe :neutral:

P.S. Chociaż pomyślałem też o tej drugiej, czarnookiej Małgorzatce :)
melona
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 17364
Rejestracja: niedziela 07 wrz 2014, 16:07

Re: Wstajesz i wiesz / Wstajesz i weekend

Post autor: melona »

Ten tydzień jest ostatnim tygodniem emisji "Wstajesz i wiesz" na otwartym TVN. Ostatnie wydanie na głównej antenie 30 sierpnia.
Maciek_POZ
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 6362
Rejestracja: niedziela 27 gru 2015, 22:25
Lokalizacja: Kraina Kwitnącej Pyry :)

Re: Wstajesz i wiesz / Wstajesz i weekend

Post autor: Maciek_POZ »

Z cyklu #KącikKomisarzaPrzygody

Poza anteną potrafią się dziać ciekawe rzeczy - a to zobaczymy Martę robiącą selfie, Maję zmieniającą buty, czy Agnieszkę wbiegającą do sąsiedniego studia. Z kolei w ubiegłą sobotę mogliśmy zobaczyć, że klimatyzacja w budynku TVN działa nad wyraz efektywnie, bowiem Justynie musiał w sukurs przyjść koc ;)

Obrazek
https://www.youtube.com/watch?v=2CvlKVZsUUs Wspomnienia to jedyne co nam pozostaje
Nieoficjalny fanklub Agnieszki Cegielskiej - o pogodzie i nie tylko ;)
http://agnieszkacegielskanfc.wordpress.com ZAPRASZAM!
Maciek_POZ
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 6362
Rejestracja: niedziela 27 gru 2015, 22:25
Lokalizacja: Kraina Kwitnącej Pyry :)

Re: Wstajesz i wiesz / Wstajesz i weekend

Post autor: Maciek_POZ »

Halo halo tu sekcja Archeo :P Zdjęcia z bardzo smutnego, acz legendarnego poranka w TVN24 sprzed jedenastu lat.
Dla młodszych użytkowników - żadna z osób z tego screena (Jarosław Kuźniar i Beata Tadla) już nie pracuje dla tej stacji...

10/04/2010
Obrazek
https://www.youtube.com/watch?v=2CvlKVZsUUs Wspomnienia to jedyne co nam pozostaje
Nieoficjalny fanklub Agnieszki Cegielskiej - o pogodzie i nie tylko ;)
http://agnieszkacegielskanfc.wordpress.com ZAPRASZAM!
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika