TVN24 - dyskusja ogólna

Dyskusje na temat informacyjnych kanałów Grupy TVN Discovery Polska.

Moderator: Łukasz

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
matik
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl

Re: TVN24 - dyskusja ogólna

Post autor: matik »

Maćku, wydaje mi się, że trochę źle interpretujesz słowa Meteora odnosząc się tak konkretnie do przykładu. Nie mniej skoro nie lubisz hipokryzji to jak nazwać to co robi Rafał Wojda, publicznie na antenie zwracając się do swoich kolegów i koleżanek per pan/pani? Trochę mi to nie współgra z tym co napisałeś.
Maciek_POZ pisze: środa 26 maja 2021, 17:06 Czy Ty do swojego znajomego mówisz per pan, gdy jesteś w miejscu publicznym, na przykład na przystanku autobusowym? No nie. I tak samo jestem w stanie zrozumieć Rafała, czy też Pana Redaktora, jak powiedzieliby zwolennicy mentalności stanowiskowej
Maciek_POZ
Fanatyk :)
Fanatyk :)

Post autor: Maciek_POZ »

Matik - jedni mają bardziej familiarny styl, inni bardziej oficjalny - inaczej, szkoła otwocka i falenicka. Niektórzy bardzo krytykują ten pierwszy, mi on zupełnie nie przeszkadza. Np. kiedyś Monika Olejnik bardzo obruszyła się na to, że jakiś polityk powiedział do niej "pani Moniko". Z drugiej pamiętam, jak kiedyś Rafał Wojda nawet się trochę tłumaczył, mówiąc, że po prostu znał się z jakimś profesorem (z Uniwersytetu Wrocławskiego), dlatego przeszedł z nim na ty w trakcie rozmowy. Czy to jest złe? No nie. Wracając do Piotra Kraśki być może ma taki styl jeszcze bardziej przesunięty, ze względu na jego amerykańskość, bo z tego co wiem trochę w tych Stanach siedział, co nie zmienia ewidentnych faktów o których tu napisałem. Pamiętajmy, że w języku angielskim ludzie zwracają się w normalnych rozmowach nawet do nieznajomych per "You", czyli "Ty" i nikt nie robi z tego problemu - nie mają w przeciwieństwie do Niemców zaimka koniugacyjnego per "Sie" - pisane dużą literą (Pan, Pani, Państwo). Jedynie w pismach oficjalnych jest "Dear Sir/Madam", czyli "Szanowny Panie/Pani". Można też w pracy dziennikarza stosować tryb hybrydowy - to słowo zrobiło się modne, zwłaszcza w kontekście pandemii :P
Rafał, tak jak Jarosław Kuźniar ma swój styl i on jest jakiś. Lubisz ironiczny dowcip, pewne szpilki wbijane w naszych, momentami kabaretowo zachowujących się, lub przeczących sobie rządzących? - oglądasz. Jak nie, zawsze masz wybór, zmieniając stację i tam będzie lelum polelum, albo nawet ich gloryfikowanie. Polakom jak zwykle brakuje dystansu, zwłaszcza do siebie.

I mnie nie przeszkadza, że napisałeś do mnie Maćku, choć się nie znamy osobiście. Touche :P
Walczmy o piękne lato 8) #JestemZaszczepiony #Rediviva2021 #StopCovid19
Nieoficjalny fanklub Agnieszki Cegielskiej - o pogodzie i nie tylko ;)
http://agnieszkacegielskanfc.wordpress.com ZAPRASZAM!
Meteor
Fan Forum
Fan Forum

Post autor: Meteor »

W dziwnym kierunktu poszła ta rozmowa. Jest tak jak matik napisał, źle zinterpretowałes moje słowa. W ogóle nie odnosiłem się do rozmów ze współprowadzącymi (narobiłem całkiem sporo screenów jak prowadził z J.Koselą), ani do przechodzenia na ty. Zawsze lubiłem TVN 24 m.in. za ten luźniejszy styl, odpowiedni balans między luzem a profesjonalizmem. Publiczna była bardziej drętwa, ciężko było ją oglądać przez dłuższy czas, po 2015 doszły kwestie polityczne.

W poprzednim poście chodziło mi o zadawanie połowy pytań z jakimiś ironicznymi wstawkami z podtekstem politycznym np. w rozmowach wirusologami czy epidemiologami. Widać było, że kompletniw się to nie klei. Ci eksperci zwykle starają się przekazać jak najwięcej informacji i porad w krótkim czasie, niektórzy jak prof. Pyrć w ogóle nie chcą komentować jakichkolwiek decyzji polityków i dają to zawsze jasno do zrozumienia. Powtarzam: można zażartować, można ironizować nawet w tego typu rozmowie, ale z umiarem.
Nie wrzucam screenów na inne fora ani strony. Ewentualne kopie moich postów lub ich fragmentów nie są mojego autorstwa.
Meteor
Fan Forum
Fan Forum

Post autor: Meteor »

05.06.2021 | Czas Decyzji. Bitwa o Rzeszów - debata przed wyborami prezydenta miasta

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Nie wrzucam screenów na inne fora ani strony. Ewentualne kopie moich postów lub ich fragmentów nie są mojego autorstwa.
ODPOWIEDZ