TVN24 - dyskusja ogólna

Dyskusje na temat informacyjnych kanałów TVN Warner Bros. Discovery.

Moderator: Łukasz

matik
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 5702
Rejestracja: piątek 27 sie 2010, 21:00

Re: TVN24 - dyskusja ogólna

Post autor: matik »

Maćku, wydaje mi się, że trochę źle interpretujesz słowa Meteora odnosząc się tak konkretnie do przykładu. Nie mniej skoro nie lubisz hipokryzji to jak nazwać to co robi Rafał Wojda, publicznie na antenie zwracając się do swoich kolegów i koleżanek per pan/pani? Trochę mi to nie współgra z tym co napisałeś.
Maciek_POZ pisze: środa 26 maja 2021, 17:06 Czy Ty do swojego znajomego mówisz per pan, gdy jesteś w miejscu publicznym, na przykład na przystanku autobusowym? No nie. I tak samo jestem w stanie zrozumieć Rafała, czy też Pana Redaktora, jak powiedzieliby zwolennicy mentalności stanowiskowej
Awatar użytkownika
Maciek_POZ
Guru
Guru
Posty: 8126
Rejestracja: niedziela 27 gru 2015, 22:25
Lokalizacja: Kraina Kwitnącej Pyry :)

Re: TVN24 - dyskusja ogólna

Post autor: Maciek_POZ »

Matik - jedni mają bardziej familiarny styl, inni bardziej oficjalny - inaczej, szkoła otwocka i falenicka. Niektórzy bardzo krytykują ten pierwszy, mi on zupełnie nie przeszkadza. Np. kiedyś Monika Olejnik bardzo obruszyła się na to, że jakiś polityk powiedział do niej "pani Moniko". Z drugiej pamiętam, jak kiedyś Rafał Wojda nawet się trochę tłumaczył, mówiąc, że po prostu znał się z jakimś profesorem (z Uniwersytetu Wrocławskiego), dlatego przeszedł z nim na ty w trakcie rozmowy. Czy to jest złe? No nie. Wracając do Piotra Kraśki być może ma taki styl jeszcze bardziej przesunięty, ze względu na jego amerykańskość, bo z tego co wiem trochę w tych Stanach siedział, co nie zmienia ewidentnych faktów o których tu napisałem. Pamiętajmy, że w języku angielskim ludzie zwracają się w normalnych rozmowach nawet do nieznajomych per "You", czyli "Ty" i nikt nie robi z tego problemu - nie mają w przeciwieństwie do Niemców zaimka koniugacyjnego per "Sie" - pisane dużą literą (Pan, Pani, Państwo). Jedynie w pismach oficjalnych jest "Dear Sir/Madam", czyli "Szanowny Panie/Pani". Można też w pracy dziennikarza stosować tryb hybrydowy - to słowo zrobiło się modne, zwłaszcza w kontekście pandemii :P
Rafał, tak jak Jarosław Kuźniar ma swój styl i on jest jakiś. Lubisz ironiczny dowcip, pewne szpilki wbijane w naszych, momentami kabaretowo zachowujących się, lub przeczących sobie rządzących? - oglądasz. Jak nie, zawsze masz wybór, zmieniając stację i tam będzie lelum polelum, albo nawet ich gloryfikowanie. Polakom jak zwykle brakuje dystansu, zwłaszcza do siebie.

I mnie nie przeszkadza, że napisałeś do mnie Maćku, choć się nie znamy osobiście. Touche :P
Witajcie moi drodzy po długiej przerwie! Pomyślności w Nowym Roku!
Nieoficjalny fanklub Agnieszki Cegielskiej - o pogodzie i nie tylko ;)
http://agnieszkacegielskanfc.wordpress.com ZAPRASZAM!
Awatar użytkownika
Meteor
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 4467
Rejestracja: niedziela 03 sie 2014, 13:55

Re: TVN24 - dyskusja ogólna

Post autor: Meteor »

W dziwnym kierunktu poszła ta rozmowa. Jest tak jak matik napisał, źle zinterpretowałes moje słowa. W ogóle nie odnosiłem się do rozmów ze współprowadzącymi (narobiłem całkiem sporo screenów jak prowadził z J.Koselą), ani do przechodzenia na ty. Zawsze lubiłem TVN 24 m.in. za ten luźniejszy styl, odpowiedni balans między luzem a profesjonalizmem. Publiczna była bardziej drętwa, ciężko było ją oglądać przez dłuższy czas, po 2015 doszły kwestie polityczne.

W poprzednim poście chodziło mi o zadawanie połowy pytań z jakimiś ironicznymi wstawkami z podtekstem politycznym np. w rozmowach wirusologami czy epidemiologami. Widać było, że kompletniw się to nie klei. Ci eksperci zwykle starają się przekazać jak najwięcej informacji i porad w krótkim czasie, niektórzy jak prof. Pyrć w ogóle nie chcą komentować jakichkolwiek decyzji polityków i dają to zawsze jasno do zrozumienia. Powtarzam: można zażartować, można ironizować nawet w tego typu rozmowie, ale z umiarem.
Awatar użytkownika
Meteor
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 4467
Rejestracja: niedziela 03 sie 2014, 13:55

Re: TVN24 - dyskusja ogólna

Post autor: Meteor »

05.06.2021 | Czas Decyzji. Bitwa o Rzeszów - debata przed wyborami prezydenta miasta

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
pkp
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 312
Rejestracja: piątek 09 mar 2012, 21:51

Re: TVN24 - dyskusja ogólna

Post autor: pkp »

Dzisiaj podczas "Szkła Kontaktowego" rozległ się alarm przeciwpożarowy przez co program zakończył się na 2. części i nie ma również "Dnia po dniu".
tracer2013
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 391
Rejestracja: poniedziałek 22 lip 2013, 14:41

Re: TVN24 - dyskusja ogólna

Post autor: tracer2013 »

A ktoś wie , kiedy sytuacja wróciła do normy i alarm został odwołany ? Jak patrzyłem, to program po 23:00 szedł bez paska informacyjnego i były powtórki. Po 4:00 patrzyłem, to pasek już był normalnie. I jak w ogóle wyglądało to nadawanie awaryjne? Co nadano po magazynie z Tokyo i czy były nadawane reklamy - ktoś widział ?
matik
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 5702
Rejestracja: piątek 27 sie 2010, 21:00

Re: TVN24 - dyskusja ogólna

Post autor: matik »

Pasek i logo pojawiły się kilkanaście minut po północy.
Po magazynie Tokio była prognoza pogody, Fakty po Faktach i Tak Jest.
tracer2013
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 391
Rejestracja: poniedziałek 22 lip 2013, 14:41

Re: TVN24 - dyskusja ogólna

Post autor: tracer2013 »

Według was,co będzie z koncesją dla TVN24 ? Myślicie,że TVN24 otrzyma w końcu polską koncesję. A jeśli by nie otrzymał,to ,czy według was jest możliwe,że by dostali zagraniczną koncesję i by nadawali dalej z zagranicznej koncesji ?
Awatar użytkownika
Maciek_POZ
Guru
Guru
Posty: 8126
Rejestracja: niedziela 27 gru 2015, 22:25
Lokalizacja: Kraina Kwitnącej Pyry :)

Re: TVN24 - dyskusja ogólna

Post autor: Maciek_POZ »

Cóż... przywrócę nieco zmodyfikowany do obecnych zdarzeń (sprzed awarii forum) post

"Iura non in sigulas sed generalitet constituuntur" - tak sentencja znajduje się na budynku polskiego Sądu Najwyższego i mówi, że prawa są stanowione nie ze względu na konkretne osoby, lecz dla wszystkich. Można by to też odnieść do osób prawnych. Na naszych oczach stworzono lex TVN, ubierając w płaszczyk to, żeby spółki z działalnością medialną w Polsce nie mogły być kontrolowane przez podmioty spoza EOG (Europejski Obszar Gospodarczy czyli UE + Norwegia, Islandia i bodaj Liechtenstein). Dotyczy to również tzw. spółek-córek instalowanych na tym obszarze. Argumentowane jest to tym, że media mogłyby być przejmowane przez firmy-krzaki z krajów niedemokratycznych takich jak Rosja, Chiny czy Korea Północna (serio?). Najbardziej podobał mi się komentarz rzecznika rządu mówiący o stworzeniu polskiego Russia Today. Nie wiem, czy ten pan ma świadomość, ale państwowe media z Woronicza dość skutecznie kopiują rozwiązania od naszych wschodnich sąsiadów.

Amerykanie nie będą i nie są cicho - tak jak na słynną grzywnę od ubezwłasnowolnionej KRRiTV reagowała ówczesna ambasador Mosbacher, tak samo reaguje obecnie p.o. ambasadora Bix Aliu, czy rzecznik Departamentu Stanu Ned Price. Co ciekawe, w uzasadnieniu tego legislacyjnego potworka mowa jest o "podmiotach z państw stanowiących istotne zagrożenie dla bezpieczeństwa państwa". Od kiedy to Stany Zjednoczone są na tej liście? Aaa... chyba że od momentu, kiedy zmienił się tam prezydent - Trump był świetny, a Biden już zły...

Gorzej, że nasi wspaniali fachowcy są "wielepami" - czyli wiedzą lepiej. Co ich tam obchodzi jakieś TSUE, czy pohukiwania zza oceanu. Sami wybierają, jakie wyroki akceptować będą, a jakie nie. W końcu odkrycie towarzyskie Prezesa dało im na to glejt, bo przecież prawo wynikające z Konstytucji RP ma prymat nad jakimiś tam traktatami. Tzw. Izba Dyscyplinarna nie jest sądem? Gdzie tam, ma działać. Lex TVN łamie umowy międzynarodowe i nawet naszą konstytucję? Nieprawda i nikt nie wmówi nam że jest inaczej.

Co do koncesji to bardzo przytoczyć cytat b. dziennikarza TVN, obecnie Onetu, B. Węglarczyka:
"Odebranie licencji TVN-owi nie ma żadnego uzasadnienia merytorycznego. Jest politycznym mordem prawnym dokonanym na wolnych mediach(...). Wszystko jedno, jaką kto ma opinię o pracy dziennikarzy TVN. Wszystko jedno, bo nawet krytycy tej stacji powinni zrozumieć, że władza, która widzi, że jej buta i arogancja nie są karane, będzie coraz bardziej butna i coraz bardziej arogancka. Dzis zabije TVN, jutro zabije wszystkich, którzy zbyt cicho klaszczą na akademiach ku czci tej władzy."

Donald Tusk, jeden z najwybitniejszych polskich polityków po 1989 roku powiedział: "gdy widzisz zło, walcz z nim". Wielu o tym zapomniało, przez pandemię i wakacje. Nie ma masowych protestów, jak w przypadku pseudowyroku ws. aborcji. Przysłowiowa żaba jednak się gotuje. Tyle że powrotu do wcześniejszego stanu już nie będzie. Tu mam pretensję do różnej maści symetrystów, którzy mówili o "straszeniu PiS-em", albo mówili o "daniu szansy, bo tamci też kradli". Żyjemy w czasach, w których nie ma czasu na "tak, ale", "nie, ale". Jak u Herberta trzeba stanąć w prawdzie - albo wspieramy wolne media, albo nie. Odcienie szarości zostawmy np. kobietom, które lubią hamletyzować, nierzadko w banalnych sprawach, a docelowo nic z tego nie wynika.
Witajcie moi drodzy po długiej przerwie! Pomyślności w Nowym Roku!
Nieoficjalny fanklub Agnieszki Cegielskiej - o pogodzie i nie tylko ;)
http://agnieszkacegielskanfc.wordpress.com ZAPRASZAM!
Hubert-2020
Początkujący
Początkujący
Posty: 140
Rejestracja: czwartek 23 sty 2020, 21:28

Re: TVN24 - dyskusja ogólna

Post autor: Hubert-2020 »

Czy możliwe jest nadawanie z zagranicy? Z zagranicznej koncesji? Też nad tym myślałem. Jest możliwe, ale musieliby to już zrobić, teraz. A nawet kilka miesięcy temu, bo są to procedury, których się nie robi ot tak w jeden dzień czy tydzień. Zważywszy na to, że cały swój kajecik musieli by przenieść za granicy, bo nie wiadomo do czego PiSowcy będą zdolni. Nikt tego nie wie. Może być tak, że wykiwają Gowina i Kukiza, a potem się okaże, że budynek przy Wiertniczej kupi Obajtek od grupy jakichś "prywatnych biznesmenów” o których mówił Suski. Jeśli Orban mógł, to Kaczor też może. Jedyne co ich może zatrzymać to strach przed brakiem pieniędzy z UE i wycofanie się wojsk USA z Polski. Tyle tylko, czy ten strach na pewno poskutkuje? 50/50. Jeśli nie, to tak będzie wyglądać nowy TVN24 po 21-ej. Pięknie to wygląda, co nie?

Obrazek
Awatar użytkownika
Maciek_POZ
Guru
Guru
Posty: 8126
Rejestracja: niedziela 27 gru 2015, 22:25
Lokalizacja: Kraina Kwitnącej Pyry :)

Re: TVN24 - dyskusja ogólna

Post autor: Maciek_POZ »

Przed awarią forum matik wspominał o koncesji zagranicznej. Skoro TVN ma spółkę zależną w Niderlandach, można by to wykorzystać... Holenderski rząd, zdominowany przez liberałów jest raczej cięty na naszych debeściaków, a że o sprawie zaczyna być głośno na świecie, to nie powinno być problemu. Jest to pewna ostateczność.
Niby lex TVN zmodyfikowano, żeby państwowe spółki nie mogły kupić TVN, ale... nie dotyczy to np. fundacji. Jestem w stanie sobie wyobrazić że potworek o nazwie Polska Fundacja Narodowa - ten od billboardów o sądach, czy rdzewiejącym jachcie na stulecie, zasilana ze spółek Skarbu Państwa może to zrobić. A potem do prowadzenia wyznaczyć pana Obajtka. Co do kiwania, to Gowin ma świadomość tego co się dzieje, a co zrobi, nie wiadomo, z kolei Kukiz na nieprzekupnego to mi nie wygląda... Dziś pojawiła się informacja o liście znanych kobiet aktywistek z Agnieszką Holland, prof. Moniką Płatek czy Martą Lempart na czele do samej Kamali Harris, aby zatrzymać to szaleństwo. Chociaż sekretarz stanu Anthony Blinken już o sprawie wie - podejrzewam, że starczyłby jeden telefon o wstrzymaniu wszelkich umów na uzbrojenie. Jestem ciekaw, czy wtedy media z Woronicza stałyby się jeszcze bardziej antyamerykańskie niż te w Iranie :lol: A najlepszy zgryz mieliby typowi wyborcy, bo przecież od kilku lat tłuczono im że Ameryka i Trump dobrzy, a Unia zła...

Swoją drogą zobaczcie, jak protestowaliśmy w obronie TVN w Poznaniu :D
https://epoznan.pl/news-news-120063-pro ... wski_walec

A co do tego złowieszczego zdjęcia, wyobraziłem sobie: "Dzień dobry, Ewa Bugała, Kropka nad i, witamy w wolnych mediach" :D1
Witajcie moi drodzy po długiej przerwie! Pomyślności w Nowym Roku!
Nieoficjalny fanklub Agnieszki Cegielskiej - o pogodzie i nie tylko ;)
http://agnieszkacegielskanfc.wordpress.com ZAPRASZAM!
Awatar użytkownika
Maciek_POZ
Guru
Guru
Posty: 8126
Rejestracja: niedziela 27 gru 2015, 22:25
Lokalizacja: Kraina Kwitnącej Pyry :)

Re: TVN24 - dyskusja ogólna

Post autor: Maciek_POZ »

Rządzący wygrali pierwszą rundę. Lex TVN został przegłosowany 11 sierpnia 2021 roku o godzinie 21:17. Głosowało 454 posłów, 228 posłów było "za", 216 było "przeciw", 10 "wstrzymało się" od głosu. Poniżej szczegółowe wyniki:
Obrazek
Brawo dla pięciu "gowinowców", Koalicji Obywatelskiej, Lewicy, Koalicji Polskiej, Polski 2050, Stanisława Tyszki od Kukiza(!), koła Agnieszki Ścigaj
Mamy smutny dzień w historii polskiego parlamentaryzmu - teraz prawdopodobnie odrzuci ją Senat, ale będzie to tylko opóźnienie wyroku...

Co do postawy Pawła Kukiza to pięknie wypowiedział to Radosław Sikorski u Moniki Olejnik. Cytować nie będę...
Witajcie moi drodzy po długiej przerwie! Pomyślności w Nowym Roku!
Nieoficjalny fanklub Agnieszki Cegielskiej - o pogodzie i nie tylko ;)
http://agnieszkacegielskanfc.wordpress.com ZAPRASZAM!
tracer2013
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 391
Rejestracja: poniedziałek 22 lip 2013, 14:41

Re: TVN24 - dyskusja ogólna

Post autor: tracer2013 »

TVN24 otrzymał holenderską koncesję na nadawanie. Umożliwi ona nadawanie w razie nieotrzymania polskiej koncesji.
Awatar użytkownika
Maciek_POZ
Guru
Guru
Posty: 8126
Rejestracja: niedziela 27 gru 2015, 22:25
Lokalizacja: Kraina Kwitnącej Pyry :)

Re: TVN24 - dyskusja ogólna

Post autor: Maciek_POZ »

Maciek_POZ pisze: piątek 30 lip 2021, 20:58 Przed awarią forum matik wspominał o koncesji zagranicznej. Skoro TVN ma spółkę zależną w Niderlandach, można by to wykorzystać... Holenderski rząd, zdominowany przez liberałów jest raczej cięty na naszych debeściaków, a że o sprawie zaczyna być głośno na świecie, to nie powinno być problemu. Jest to pewna ostateczność.
Trochę dziwnie mi cytować samego siebie, ale mogę dziś powiedzieć, niczym rodzic-wapniak, względnie prorok: A nie mówiłem 8)
Choć zakładałem również wariant czeski, dochodziły stamtąd informacje, że ichniejszy RRTV (odpowiednik naszego KRRiT) byłby w stanie wystawić koncesję w przeciągu dwóch tygodni :P
Witajcie moi drodzy po długiej przerwie! Pomyślności w Nowym Roku!
Nieoficjalny fanklub Agnieszki Cegielskiej - o pogodzie i nie tylko ;)
http://agnieszkacegielskanfc.wordpress.com ZAPRASZAM!
maxxx
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 5085
Rejestracja: poniedziałek 11 gru 2006, 23:58
Lokalizacja: Płd PL

Re: TVN24 - dyskusja ogólna

Post autor: maxxx »

To może jak Ci tak dobrze idzie pójdziesz za ciosem i powiesz kiedy koniec PiSu? :lol2:
Joanna Kryńska -magical journalist Tvn24 !
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 27 gości