Studio wirtualne

Dyskusje na temat informacyjnych kanałów TVN Warner Bros. Discovery.

Moderator: Łukasz

Gal
Początkujący
Początkujący
Posty: 53
Rejestracja: środa 29 lis 2006, 10:29

Post autor: Gal »

Czasem kazdy zachwouje sie jak polityk i kazdy prowadzi polityke.
Jesli z jakiegos powodu jestem niemile widizany, prosze powiedziec wprost, a nie bede sie narzucal.
adam
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2836
Rejestracja: wtorek 08 sie 2006, 23:19
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: adam »

Nie chciaÂłem ÂżebyÂś siĂŞ obraziÂł jesli obraziÂłem ciĂŞ to przepraszam :rydzyk: :rydzyk:
JesteÂś jak najbardziej mile widziany .Nie byÂło mojÂą intencjÂą abyÂś zle siĂŞ czuÂł na forum.
JesteÂś zagatkowÂą postaciÂą z ciekawymi informacjami i jak najbardziej jesteÂś mile widziany.
pewnie moje przeprosiny to teÂż jakaÂś forma polityki :rydzyk: :rydzyk:

[ Dodano: Czw Gru 07, 2006 8:01 pm ]
ProÂśba o wytÂłumaczenie

prezenerzy sami przygotowujÂą serwisy , jeÂśli nie to po co w dnÂż widaĂŚ ich przy klawiarĂłrach jak coÂś wystukujÂą :mhm: :mhm:
Gal
Początkujący
Początkujący
Posty: 53
Rejestracja: środa 29 lis 2006, 10:29

Post autor: Gal »

Spoko, po porstu tak to zabrzmialo i wolalem wyjasnic. Luz:)

W wiekszosci maja gotowe teksty, ale w sumie nie wiem jak duzy udzial maja przy ich pisaniu. Tzw startowki (czylo to co mowia przy zapowiadaniu rozmowy z reporterem lub gosicem i pytanie) sa im pisane przez wydawce.

Na prawde nie ejstem jakis znowuz tajemniczny. Korzystam z tego samego przywileju, co wszyscy na forum - z przywileju anonimowosci :)
adam
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2836
Rejestracja: wtorek 08 sie 2006, 23:19
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: adam »

Jak reporterzy zbierajÂą informacje. Chodzi o to Âże jak caÂły czas pilnujÂą kamery to raczej nie biegajÂą i nie wypytujÂą siĂŞ politykĂłw. czy przy zbieraniu informacji ktoÂś im pomaga .Raz widziaÂłem jak pracuje reporterka JoasiÂą kryĂąska .MiaÂła telefon i przed relacjÂą dÂługo rozmawiaÂła z kimÂś (pewnie z wydawcÂą) po zakÂączeniu teÂż rozmawiaÂła -czy ta drogÂą przekazuje siĂŞ reporterowi informacjie

[ Dodano: Sob Gru 09, 2006 11:34 am ]
Ale o Asi mĂłgÂłbyÂś coÂś opowiedzieĂŚ na forum o niej :rydzyk: :rydzyk:
Gal
Początkujący
Początkujący
Posty: 53
Rejestracja: środa 29 lis 2006, 10:29

Post autor: Gal »

W jakim sensie pilnuja kamery? Od kamery na szczescie jest operator :) Miedzy lajfami maja czesto sporo czasu by pobiegac i pozbierac jakies informacje. Poza tym jest etz caly sztab ludiz w stuio, ktorzy ciagle po cos dzwonia, szukaja jakis informacji. Po mniej wazne (czasem z pozoru) rzeczy jezdza czesto stazysci cos nagrac. Generalnie wszysyc anstawieni sa na 'szukanie newsa'.

A o Kryni to nie ten temat chyba :)
adam
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2836
Rejestracja: wtorek 08 sie 2006, 23:19
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: adam »

StarzyÂści czyli adepci dziennikarstwa , czy nowi zaczynajÂą jako starzysci
Gal
Początkujący
Początkujący
Posty: 53
Rejestracja: środa 29 lis 2006, 10:29

Post autor: Gal »

Roznie. Wiekszosc starzystow poajwia sie na kilka miesiecy i znika. Niektorzy staraja sie i dostaja prace.
adam
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2836
Rejestracja: wtorek 08 sie 2006, 23:19
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: adam »

wiesz dlaczego blue box jest czesto uÂżywany. przecieÂż majÂą niejedno studio -przynajmiej kilka a mimo wszystko nakÂładajÂą tÂło .Obrzydliwie to wyglÂąda
aveo
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1341
Rejestracja: wtorek 11 lip 2006, 01:56
Lokalizacja: Danzig

Post autor: aveo »

a ja mam pytanie do Gala dot.tego,w jaki sposĂłb znikajÂą goÂście po rozmowie przy biurku prezenterskim no w jakimÂś-tam serwisie.
jest rozmowa,póŸniej siê koùczy,jest lot kamer¹,gdzie widzi siê jeszcze siedz¹cego goœcia,póŸniej prezenter przedstawia kolejny news i w tym czasie co siê dzieje z goœciem?
sam wy³¹cza miktofon,czy jest mu wy³¹czany ; czy ktoœ mu zdejmuje ten mikrofon(bo zauwa¿y³em,¿e czasami niektórzy maj¹ problemy ze zdejmowaniem i siê pl¹cz¹ straszliwie :lol: ) ; nastêpnie oddala siê z kimœ,kto mu pokazuje gdzie ma iœÌ,czy oddala siê sam od biurka prezenterskiego i gdzie konkretnie idzie.
i czy zdarza³y siê takie sytuacje,kiedy prezenter przedstawia³ newsy,a goœÌ jeszcze siedzia³ i coœ do niego mówi³ :D chodzi szczególnie o Dn¯ ;)
a jeÂśli to siĂŞ zdarzyÂło,to pamiĂŞtasz moÂże komu?
byÂłbym wdziĂŞczny za odpowiedzi :rydzyk: :rydzyk: :rydzyk: :rydzyk: :)
work work work
gdzie są te wakacje??!!
жду тебя...
Gal
Początkujący
Początkujący
Posty: 53
Rejestracja: środa 29 lis 2006, 10:29

Post autor: Gal »

Propo blue boxu, to keidy jest tak czesto uzywany?

Aveo, prezenter dot6yka ich rozczka i znikaja ;)
A powaznie to jesli gosc jest w DNZ do konca serwisu to po prostu czeka az zejda z wizji, podchodzi do niego dzwiekowiec i odpina mu miniport. Jesli gosc jest juz ktorys raz to zcasem sam to robi, zanim dzwiekowiec zdazy przyjsc z rezyserki.
Jelsi natomiast po gosci serwis trwa dalej, to daje sie kadr na samego preznetera, dzwiekowic po cihu odpina goscia i ten sobie idzie.
W drodze do wyjscia pomkagaja czasem osoby zapraszajace gosci ewentualnie osoby z recepcji, ale to nie zasada. Czasem sam idzie do wyjscia, po dordze z kims pogada. Raczje nie ejst scisle kontrolowany i nie ma restrykcji. Moze sie przejsc po studio, jesli chce :).

A czy taka sytuacja, jaka mowisz, miala miejsce to nie wiem. Mysle, ze wiecej i uwazniej ogladasz tvn24 i jak moglbym sie o to Cieboe zapytac :)
adam
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2836
Rejestracja: wtorek 08 sie 2006, 23:19
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: adam »

Jakie restrykcje masz na mysli???
Czym dokÂładniej zajmujÂą siĂŞ osoby zapraszajÂące???
Gal
Początkujący
Początkujący
Posty: 53
Rejestracja: środa 29 lis 2006, 10:29

Post autor: Gal »

Restrykcje w chodzeniu po studio. Gosc moze sobie pozwiedzac raczej swobodnie.

Z osoby zapraszajace... zapraszaja gosci :). Zapraszaja do poszczegolnych pasm i programow, pozniej ich dopilnowuja, opisuja.
aveo
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1341
Rejestracja: wtorek 11 lip 2006, 01:56
Lokalizacja: Danzig

Post autor: aveo »

Gal pisze:Aveo, prezenter dotyka ich rozczka i znikaja ;)
ró¿dzkê 3maj¹ pod biurkiem a zaklêcia czytaj¹ z promptera :D :D :)

no Âładne zwyczaje. :lol:
rzeczywiœcie pamiêtam z Pochanke taki fakt,kiedy by³ na ni¹ kadr,a jej goœÌ nachyli³ siê do niej i coœ zacz¹³ mówiÌ.prawdopodobnie chodzi³o o mikrofon... :D

blue box,wtedy kiedy jest takie dziwne ÂświatÂło,muszĂŞ siĂŞ upewniĂŚ kiedy,zanim ci napiszĂŞ.

a skoro goÂście mogÂą sobie zwiedzaĂŚ studio,to np w trakcie serwisuw tle moÂże byĂŚ widoczny np taki minister,ktĂłry chodzi sobie po newsroomie z "przewodnikiem"? :D
work work work
gdzie są te wakacje??!!
жду тебя...
adam
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2836
Rejestracja: wtorek 08 sie 2006, 23:19
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: adam »

Czy zdaza siê ze goœÌ coœ przykrego powie dziennikarzowi poza anten¹ :mhm:
aveo
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1341
Rejestracja: wtorek 11 lip 2006, 01:56
Lokalizacja: Danzig

Post autor: aveo »

Gal pisze:Propo blue boxu, to keidy jest tak czesto uzywany?
18.30 na pewno i chyba 15.30 - wtedy oÂświetlenie jest zupeÂłnie inne,korzystniejsze :lol2:
adam pisze:Czy zdaza siê ze goœÌ coœ przykrego powie dziennikarzowi poza anten¹ :mhm:
myÂślĂŞ,Âże na pewno!a nawet na wizji :( maÂłpa w czerwonym :shock: ale co do pasm TVN24,to Marciniak w 'Gali' chyba to byÂło,Âże jeden z politykĂłw po M24h powiedziaÂł,Âże nie ma nic wspĂłlnego ze swoim elektoratem i Âże nie obchodzÂą go problemy dot.wyborcĂłw itd.no ale to w zasadzie nie przykÂład obrazy :mhm: w trakcie rozmĂłw zdarzajÂą siĂŞ deprecjonujÂące chwyty sÂłowne skierowane ku prowadzÂących,takie z pozoru niewinne,ale ustawiajÂące redaktora i w ten sposĂłb wypowiadajÂącego siĂŞ polityka w konkretnej hierarchi.i nieÂładnie to wszystko wyglÂąda.np razi mnie,Âże mĂłwi siĂŞ do dziennikarza per pani,pan.uÂżywa siĂŞ zwrotĂłw redaktor tak samo jak zwrotĂłw prof.czy premier...tak powinno byĂŚ.
mam nadziejĂŞ,Âże wy coÂś zrozumiecie z mojej wypowiedzi,bo ja siĂŞ trochĂŞ pogubiÂłem... :rozglada:
work work work
gdzie są te wakacje??!!
жду тебя...
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości