Czarno na białym

Dyskusje na temat informacyjnych kanałów TVN Warner Bros. Discovery.

Moderator: Łukasz

michal_borkowski
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2743
Rejestracja: wtorek 25 lut 2014, 14:20

Re: Czarno na białym

Post autor: michal_borkowski »

Nie wiem, czy pokazywanie się z ks. Sową, potencjalni wyborcy Nowoczesnej, potraktują jako wartość dodaną. A podstawowa wiedza z zakresu WOS ze szkoły podstawowej czy gimnazjum, jest za to wśród przyszłych posłów jak najbardziej wskazana.
To tylko moje skromne zdanie
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Re: Czarno na białym

Post autor: Camilo »

Myślę, że jego styl, prezencję i swoistą świeżość potencjalni wyborcy traktują jako wartość dodaną, a obecność księdza, który występuje głównie w TVN i głównie w garniturze nie ma na to większego wpływu. Zwłaszcza, że główny przekaz dzisiejszego programu sprowadzał się do tego, że w .Nowoczesnej każdy znajdzie coś dla siebie.
michal_borkowski
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2743
Rejestracja: wtorek 25 lut 2014, 14:20

Re: Czarno na białym

Post autor: michal_borkowski »

"Zlepek pustych haseł", a takie sformułowania padały w tym materiale, nikomu chwały nie przynosi. A jak coś jest do wszystkiego (w tym wypadku - dla wszystkich), to jest do niczego, jak się potocznie mówi. Gwoli ścisłości - takie materiały można zrobić o wszystkich, bo każdemu można przypiąć jakaś łatkę. Rzecz w tym, by uderzyć w określonym momencie. I bić tak długo aż druga strona nie padnie na deski (czytaj: nie przekroczy progu pięć procent). Czekam już na kolejny materiał...
To tylko moje skromne zdanie
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Re: Czarno na białym

Post autor: Camilo »

W moim odczuciu robisz z igły widły. Napiętnowali to, co napiętnowania wymagało. Głównie dosyć ogólny program. Chyba, że coś przeoczyłem. Natomiast nie raz i nie dwa w CnB dużo mocniej uderzano też w PO.
I już schodząc nawet do tego, czego bardzo nie lubię - jakby chcieli w kogoś walić, to by walili w PiS, Korwin-Mikkego i Kukiza. Nie w Petru. Jedną z pozytywniejszych bohaterek tej kampanii jest u nich od jakiegoś czasu Staniszkis Juniorka. A w teorie spiskowe już nie chcę wchodzić, bo tendencje sondażowe się utrzymały nawet wówczas, gdy głównym tematem był Macierewicz.
michal_borkowski
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2743
Rejestracja: wtorek 25 lut 2014, 14:20

Re: Czarno na białym

Post autor: michal_borkowski »

Właśnie chodzi o to, by spolaryzować scenę polityczną i zostawić wybór między dwiema partiami. To, co niewiadome, zawsze budzi lęk, może więc, ot - w razie czego - lepiej zniszczyć poparcie, jakie udało im się zbudować w tak krótkim czasie. Kukiz spadł do 4-5 procent, a Korwin oscyluje w granicach 3, a leżących się przecież nie kopie:-)
To tylko moje skromne zdanie
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Re: Czarno na białym

Post autor: Camilo »

Nie można mediów winić za wszystko, bo one - zwłaszcza w kampanii - zajmują się głównie nagłaśnianiem przekazów dnia. A jeżeli mniejsze partie nie są w stanie się przebić, to może należy winy bardziej w systemie szukać? Albo w społeczeństwie?
michal_borkowski
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2743
Rejestracja: wtorek 25 lut 2014, 14:20

Re: Czarno na białym

Post autor: michal_borkowski »

Ale Kukiz się przebił, tylko zmarnował swoje poparcie. Teraz Nowoczesna idzie w górę, a w takich sytuacjach - jak to w Polsce - życzliwych nie brakuje. Tylu "swoich" ludzi siedzi przecież we władzach spółek i radach nadzorczych, nie chcąc z nich tak szybko zrezygnować. Czasem media są tylko instrumentem w sprawie. Niestety.
To tylko moje skromne zdanie
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Re: Czarno na białym

Post autor: Camilo »

Tylko ja dalej nie widzę tych masowych ataków na Petru, lewicę czy nawet PSL i to jest ten problem. Na Kukiza też nie widziałem zresztą, bo to jemu ewidentnie coś siadło - Olejnik z Gójską-Hejke raczej nie spiskowały przeciwko niemu na wspólnym bankiecie z prezesami rad nadzorczych.
ketjow
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 192
Rejestracja: wtorek 13 maja 2014, 21:15

Re: Czarno na białym

Post autor: ketjow »

Dziś był materiał Jacka Tacika w CnB. Czy to debiut w TVN24?
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Re: Czarno na białym

Post autor: Camilo »

Tak.
michal_borkowski
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2743
Rejestracja: wtorek 25 lut 2014, 14:20

Re: Czarno na białym

Post autor: michal_borkowski »

Jakiś link do tego materiału?
To tylko moje skromne zdanie
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Re: Czarno na białym

Post autor: Camilo »

Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Re: Czarno na białym

Post autor: Camilo »

Z programu odchodzi Przemysław Wenerski. Szkoda.
milson
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: środa 18 sty 2017, 11:42

Re: Czarno na białym

Post autor: milson »

Czy w czwartki specjalnie dłuższe wydania Czarno na białym potrwa do końca czerwca tego roku ?
wojtek_neymar
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1462
Rejestracja: czwartek 17 lis 2016, 17:49

Re: Czarno na białym

Post autor: wojtek_neymar »

W poniedziałek i wtorek były specjalne wydania Czarno na Białym, trwające około 45-50 minut. Dziś też program będzie dłuższy.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości