Nasza wizja Faktów

Rozmowy na temat Faktów TVN i wszystkiego co jest z nimi zwiazane.

Moderator: Łukasz

erboj
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: niedziela 14 sie 2005, 22:34

Post autor: erboj »

Kadman pisze:po co robiĂŚ co chwile fakty na tvnie jak w tvn24 sÂą informacje co 30 min :?
Po co w ogóle utrzymywaÌ Fakty na antenie tvn? Przecie¿ mamy tvn24, informacje non stop przez ca³¹ dobê, mo¿na by zamiast tego daÌ o dziewiêtnastej jak¹œ telenowelê albo serial. Tak samo o szesnastej. Po co w ogóle wieczorne dzienniki w telewizjach, kiedy mamy ca³odobow¹ stacjê telewizyjn¹? A ja Ci powiem, drogi Kadmanie, ¿e kiedy dziewiêÌ lat temu Walter senior tworzy³ tvn, by³a to pierwsza telewizja komercyjna, której motorem mia³a byÌ w³aœnie informacja i publicystyka. Solorz nigdy tego nie docenia³. A tutaj mieliœmy wydania popo³udniowe Faktów, g³ówne i wieczorne, a do pewnego czasu tak¿e regionalne. Czy wiesz, ile serwisów informacyjnych nadawano codziennie w telewizji Wis³a, która sta³a siê póŸniej czêœci¹ tvn? Je¿eli mnie pamiêÌ nie myli, to siedem albo nawet wiêcej... Widzisz, to wspaniale, ¿e w³aœciciele tvn zauwa¿yli, jak wa¿ne s¹ wiadomoœci i stworzyli pierwszy w Polsce kana³ informacyjny, podejmuj¹c przecie¿ spore ryzyko. Kiedy dowiedzia³em siê o tych planach, ucieszy³em siê bardzo, ale wtedy te¿ po raz pierwszy przysz³a refleksja: co w takim razie bêdzie z Faktami? Czy kiedyœ ktoœ nie wpadnie na diabelski pomys³, ¿eby zakoùczyÌ ich nadawanie, bo przecie¿ jest tvn24 i serwisy co pó³ godziny? G³upota, prawda? A jednak kiedy czytam takie wypowiedzi, jak ta cytowana wy¿ej, mam wra¿enie, ¿e ktoœ zaczyna ju¿ w ten sposób myœleÌ... Sam nie jestem zwolenników Faktów porannych, a szczególnie o dziewi¹tej rano, kiedy wiêkszoœÌ ludzi wstaj¹cych o œwicie jest ju¿ w pracy, ale uwa¿am, ¿e powinny istnieÌ nie tylko Fakty popo³udniowe, ale tak¿e wieczorne, nie wspominaj¹c ju¿ o g³ównym wydaniu. Kto je powinien prowadziÌ, to dobry temat na spekulacje, których ja nie traktujê serio :]
Pozdrawiam :]
redix
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 284
Rejestracja: środa 04 maja 2005, 22:02
Lokalizacja: Niepołomice

Post autor: redix »

a teraz moja wizja FaktĂłw

Fakty popoÂłudniowe o 16.45, poniedziaÂłek-piÂątek
czas trwania: 15-17 minut
prowadzÂący: Patrycja Redo (pn), Anna KalczyĂąska (wt, Âśr), Anita Werner (cz, pt)

Fakty g³ówne o 19.00, poniedzia³ek-niedziela
czas trwania: 25-27 minut
prowadzÂący: Justyna Pochanke (pn-pt), Kamil Durczok (pn-pt) - zmiana co tydzieĂą
oraz duet Piotr Marciniak i Patrycja Redo (sb-nd)

Fakty wieczorne o 22.00, poniedziaÂłek-piÂątek
czas trwania: 10-12 minut
prowadzacy: Grzegorz Kajdanowicz (pn, wt, Âśr), Marta Kuligowska (cz, pt)
mexodio
Początkujący
Początkujący
Posty: 71
Rejestracja: środa 03 paź 2007, 20:48

Re: Nasza wizja FaktĂłw

Post autor: mexodio »

aldek pisze:Wed³ug mnie fakty powinny tak wyg³¹daÌ


a)Poranne Fakty od pon. do sob.o godz. 7.00 w tvn prowadzi ÂŁukasz Gras,Marta Kulikowska i Danuta Kondratowicz


b)Fakty popuÂłodniowe od pon. do pia. o 16.00 prowadzi Piotr Marciniak i Patrycia Redo

d)Fakty gĂłwne o 19.00 prowadzi Grzegosz Kajdanowicz,Piotr Marciniak,Justyna Pochanke i Kamil Durczok oraz Bogdan Rymanowski potem sport i pogoda

c)Fakty wieczorne o 22.00 prowadzi Brigida Grysiak,Jakup Porada i Anita Wernner oraz Justyna Pochanke konkurencja dla panoramy

k) Fakty nocne o 1.00 na tvn 24 prowadzi Anna Kalczynska i Grzegorz Miecuchow

i)Fakty tygodniowe podsómowanie tygodnia na tvn tvn24 i tvn meteo prowadzi Kamil Durczok i Grzegorz Miecól³ów oraz Grzegorz Kajdanowic

j)fakty flesz skrĂłt infotmaci na tvn i tvn 24 prowadzi Brigida Grysiak i Patrycja Redo oraz Piotr Marciniak o 9.00 13.00 16.00 i 23.34
WedÂług mnie bardzo trafna wizja! ChciaÂłbym by tak byÂło...
r_r16
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2476
Rejestracja: piątek 31 sie 2007, 22:31
Lokalizacja: Oświęcim

Post autor: r_r16 »

A ja nie! TVN to telewizja o profilu rozrywkowym i wg mnie wystarczy³yby 2-3 wydania Faktów (popo³udniowe, g³ówne i wieczorne).
mexodio
Początkujący
Początkujący
Posty: 71
Rejestracja: środa 03 paź 2007, 20:48

Post autor: mexodio »

r_r16 pisze:A ja nie! TVN to telewizja o profilu rozrywkowym i wg mnie wystarczy³yby 2-3 wydania Faktów (popo³udniowe, g³ówne i wieczorne).
No dobrze, mogÂą byĂŚ tylko trzy wydania, byle nie jedno! Jedno to zdecydowanie za maÂło.
pop
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 2067
Rejestracja: sobota 03 mar 2007, 21:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: pop »

Powiem krótko: ta wasza "wizja" jest beznadziejna. Kiedyœ ju¿ (prawie) tak by³o i wielkiej s³awy oraz piêniêdzy TVN-owi to nie przynios³o. Dziœ jest TVN24 (i nie tylko), wiêc ka¿dy dos³ownie kiedy chce mo¿e sobie w³¹czyÌ niusy, s³uchaÌ polityków i komentatorów bez przerwy. Mamy jedno wydanie "Faktów" dziennie w TVN i to ju¿ NIGDY siê nie zmieni.
nbox recorder, 4 pakiety + HBO | http://www.hubert-urbanski.ovh.org
TVN Warszawa - moje miasto, moje życie.
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Post autor: Camilo »

POpieram pisze: Mamy jedno wydanie "FaktĂłw" dziennie w TVN i to juÂż NIGDY siĂŞ nie zmieni.
Zdecydowanie to jedno wydanie ''FaktĂłw'' majÂące charakter podsumowania dnia wystarczy.
Jak ktoœ chce wiedzieÌ, co dzieje siê na œwiecie rano czy te¿ popo³udniu lub wieczorem niech w³¹czy TVN24 :)
Gdyby Wasz pomysÂł siĂŞ speÂłniÂł - kanaÂły TVN o tematyce informacyjnej (czyli przede wszystkim TVN24) nie miaÂłyby sensu istnienia, bo ''Fakty'' (czy teÂż ich skrĂłt) byÂłyby niemalÂże co godzinĂŞ :?
aldek pisze:b)Fakty popuÂłodniowe (...) o 16.00
j)fakty flesz skrĂłt infotmaci (...) o 16.00
PopoÂłudniowe i flesz w jednym? :]
Marcin
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 3923
Rejestracja: środa 07 lip 2004, 19:31

Post autor: Marcin »

Otó¿ nie ka¿dy mo¿e w³¹czyÌ sobie TVN24. Nawet po³owa Polaków nie ma dostêpu do TVN24.

Oczywiœcie nie potrzeba niewiadomo ile wydaù "Faktów", jednak mimo wszystko powróci³bym do emisji "Faktów" o 16. Tylko, ¿e nie w postaci flesza, ale w takiej formie, jak¹ maj¹ popo³udniowe "Wydarzenia", czyli skrupulatny, 20-minutowy przegl¹d wydarzeù z wieloma ³¹czeniami live i krótkimi materia³ami.
D00
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 289
Rejestracja: niedziela 21 paź 2007, 19:54
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Post autor: D00 »

Wed³ug mnie trzeba zostawiÌ Fakty tak jak s¹, ale za to w nocy zamiast powtórek puszczaÌ TVN24: skróty informacji, nagrane wczeœniej serwisy, ró¿ne programy, itp.

To by byÂło dobre. Jak w BBC. :D
r_r16
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2476
Rejestracja: piątek 31 sie 2007, 22:31
Lokalizacja: Oświęcim

Post autor: r_r16 »

Nie to nie byÂłoby dobre.
JacanTVN24
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 250
Rejestracja: sobota 01 wrz 2007, 17:27

Post autor: JacanTVN24 »

tomu19 pisze:Oto moja wizja FAKTÓW:

FAKTY PORANNE o 9:00 od pon-pt
czas trwania: 10 min.
prowadzÂący: M.Kuligowka, A.JĂŞdrzejowska
³¹czenia na ¿ywo, krótkie informacje

FAKTY POPOÂŁUDNIOWE o 16:00 od pon-ndz
czas trwania: 15 min.
prowadzÂący: P.Redo, A. Werner
materia³y, ³¹czenia na ¿ywo, zapowiedŸ tematów, które bêd¹ w g³ównych faktach

FAKTY G£ÓWNE o 19:00 od pon. - ndz.
czas trwania: 25 min.
prowadzÂący: K. Durczok i J.Pochanke (razem od pon-pt.)
G.Kajdanowicz (sb-ndz.)
materia³y, ³¹czenia na ¿ywo

FAKTY WIECZORNE o 23:00 od pon - pt.
czas trwania: 25 min.
prowadzÂący: G.Miecugow
rozmowy z goœÌmi, komentarze, materia³y
NO CIEKAWE JA BYM DODA£ JESZCE ¯EBY FAKTY POPO£UDNIOWE BY£Y RÓWNIE¯ NADAWANE W TVN I TVN 24 ALE TO BY KOLIDOWA³O Z BILANSEM O 16:00...

[ Dodano: Wto Lis 27, 2007 6:47 pm ]
Marcin pisze:Otó¿ nie ka¿dy mo¿e w³¹czyÌ sobie TVN24. Nawet po³owa Polaków nie ma dostêpu do TVN24.

Oczywiœcie nie potrzeba niewiadomo ile wydaù "Faktów", jednak mimo wszystko powróci³bym do emisji "Faktów" o 16. Tylko, ¿e nie w postaci flesza, ale w takiej formie, jak¹ maj¹ popo³udniowe "Wydarzenia", czyli skrupulatny, 20-minutowy przegl¹d wydarzeù z wieloma ³¹czeniami live i krótkimi materia³ami.


I Z TOB¡ W 200% SIÊ ZGADZAM, ¯E NIE KA¯DY MA TVN24 (np. ja do niedawna mia³em a teraz ci "zbóje" z UPC co¶ poknocili z kablami i ca³y blok nie ma m.in. TVN24) UK£ONY DLA CIEBIE PO RAZ PIERWSZY PODZIELAM W 100% CZYJE¦ ZDANIE NA TYM FORUM... :tanczy: :brawa: :brawa:

[ Dodano: Wto Lis 27, 2007 6:54 pm ]
Marcin pisze:Jak powinny wyglÂąaĂŚ naszym zdaniem "Fakty"?

Oto moja opinia:

4 wydania dziennie:

"Fakty Poranne" od poniedzia³ku do pi¹tku o 7:00. Jest to po prostu jeden z porankowych serwisów, ale trwaj¹cy 15 minut. Porada normalnie zapowiada "Fakty", pojawia siê czo³ówka i od tego momentu s¹ równie¿ na TVN. Jakie ujêcie? ¯eby zbytnio podczas poranka nie kombinowaÌ to takie ujêcie jak serwisu informacyjnego (na tle monitorów), ale dodatkowo wysuniêty wysuwany monitor. Prezenter w zwi¹zku z tym siedzi nieco z boku, ¿eby by³o widaÌ wysuniêty monitor, a na nim logo "Faktów". Coœ jak w Kalejdoskopie Tygodnia, ale jednak trochê inaczej. Czasami mo¿na na nim coœ prezentowaÌ. Prowadz¹ Marta Kuligowska i Anna Kalczyùska (zwykli prezenterzy porankowych serwisów). Grassa wydalamy do Dnia na ¿ywo. Po Faktach porannych pogoda.

"Fakty PopoÂłudniowe" od poniedziaÂłku do piÂątku o 16:45. Wprowadzamy nowe ujĂŞcie - na tle szklanej Âściany i tych 6 monitorĂłw LCD. 3-4 wydania prowadzi Patrycja Redo, a 1-2 Anita Werner. PojawiajÂą siĂŞ ozdobniki, ktĂłrych teraz nie ma. TrwajÂą tyle co obecnie. Po Faktach popoÂłudniowych Pogoda. W zwiÂązku z tym Rozmowy w toku przesuwamy na 18:00.

"Fakty g³ówne" codziennie o 19:00. W tygodniu program prowadz¹ Bogdan Rymanowski i Justyna Pochanke, a w weekendy Anita Werner, która prowadzi dodatkowo 1-2 wydania popo³udniowych. Wprowadzamy ujêcie takie, by by³o widaÌ chocia¿ kawa³ek sto³u, dajemy w ka¿dym wydaniu minimum 1 ozdobnik na ektranie i pokazujemy wysuwany ekran podczas ³¹czeù z reporterami. Dajemy bardziej dynamiczny lot kamerowy. Ostatni materia³ w g³ównych Faktach to skrót informacji biznewsowych. Po g³ównych Faktach w poniedzia³ek, œrodê i pi¹tek zamiast "Uwagi!" dajemy "Kropkê nad i" ze studia publicystycznego TVN24. Prowadz¹ Grzegorz Miecugow i Katarzyna Kolenda-Zaleska.

"Fakty wieczorne" od poniedziaÂłku do czwartku o 21:30 po serialu "Na WspĂłlnej". O tej godzinie, bo ma konkurowaĂŚ nieco z PanoramÂą. Fakty po 23 nie miaÂłyby zbyt wysokeij ogÂądalnoÂści, po za tym nie miaÂłyby staÂłej pory nadawania. TrwajÂą tyle co popoÂłundiowe, tj. 15-17 minut. UjĂŞcie takie jak dotychczas w "Faktach popoÂłudniowych". Fakty wieczorne prowadzÂą Grzegorz Kajdanowicz i Piotr Marciniak. Tak jak we wszystkich wydaniach FaktĂłw sÂą ozdobniki.
Pozostaje pytanie co z Magazynem 24 Godziny. Otó¿ mo¿na go przesun¹Ì na 20:30. W ten sposób skoùcz¹ siê oko³o 21:23 i w ten sposób zd¹rzy siê przygotowÌ Fakty wieczorne. Fakty wieczorne emituje tylko TVN - o 21:30 w TVN24 jest Przeœwietlenie. Oczywiœcie po wieczornych Faktach prognoza pogody.

Na razie wiĂŞcej uwag nie mam.
BARDZO ODWA¯NA I M¡DRA WIZJA FAKTÓW (BO TO MODERATOR :) ) GRATULUJE BARDZO MI SIÊ PODOBA ALE POWINNI JESZCZE POPRACOWAÆ SZCZEGÓLNIE NAD NOWYMI LOTAMI KAMER KTÓRE POKAZYWA£YBY WIÊCEJ ZAK¡TKÓW STUDIA-CO¦ NOWEGO DU¯O LUDZI BÊDZIE TO INTERESOWA£O BO KA¯DY PRZECIE¯ CHCE WIEDZIEÆ JAK TO SIE WSZYSTKO "ROBI" GRATULUJE I UK£ONY POSZANOWANIA :brawa: :brawa: :tanczy: :tanczy:
Marcin
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 3923
Rejestracja: środa 07 lip 2004, 19:31

Post autor: Marcin »

WycofujĂŞ siĂŞ ze swojej poprzedniej, zacytowanej opinii. :]
mexodio
Początkujący
Początkujący
Posty: 71
Rejestracja: środa 03 paź 2007, 20:48

Post autor: mexodio »

erboj pisze:
Kadman pisze:po co robiĂŚ co chwile fakty na tvnie jak w tvn24 sÂą informacje co 30 min :?
Po co w ogóle utrzymywaÌ Fakty na antenie tvn? Przecie¿ mamy tvn24, informacje non stop przez ca³¹ dobê, mo¿na by zamiast tego daÌ o dziewiêtnastej jak¹œ telenowelê albo serial. Tak samo o szesnastej. Po co w ogóle wieczorne dzienniki w telewizjach, kiedy mamy ca³odobow¹ stacjê telewizyjn¹? A ja Ci powiem, drogi Kadmanie, ¿e kiedy dziewiêÌ lat temu Walter senior tworzy³ tvn, by³a to pierwsza telewizja komercyjna, której motorem mia³a byÌ w³aœnie informacja i publicystyka. Solorz nigdy tego nie docenia³. A tutaj mieliœmy wydania popo³udniowe Faktów, g³ówne i wieczorne, a do pewnego czasu tak¿e regionalne. Czy wiesz, ile serwisów informacyjnych nadawano codziennie w telewizji Wis³a, która sta³a siê póŸniej czêœci¹ tvn? Je¿eli mnie pamiêÌ nie myli, to siedem albo nawet wiêcej... Widzisz, to wspaniale, ¿e w³aœciciele tvn zauwa¿yli, jak wa¿ne s¹ wiadomoœci i stworzyli pierwszy w Polsce kana³ informacyjny, podejmuj¹c przecie¿ spore ryzyko. Kiedy dowiedzia³em siê o tych planach, ucieszy³em siê bardzo, ale wtedy te¿ po raz pierwszy przysz³a refleksja: co w takim razie bêdzie z Faktami? Czy kiedyœ ktoœ nie wpadnie na diabelski pomys³, ¿eby zakoùczyÌ ich nadawanie, bo przecie¿ jest tvn24 i serwisy co pó³ godziny? G³upota, prawda? A jednak kiedy czytam takie wypowiedzi, jak ta cytowana wy¿ej, mam wra¿enie, ¿e ktoœ zaczyna ju¿ w ten sposób myœleÌ... Sam nie jestem zwolenników Faktów porannych, a szczególnie o dziewi¹tej rano, kiedy wiêkszoœÌ ludzi wstaj¹cych o œwicie jest ju¿ w pracy, ale uwa¿am, ¿e powinny istnieÌ nie tylko Fakty popo³udniowe, ale tak¿e wieczorne, nie wspominaj¹c ju¿ o g³ównym wydaniu. Kto je powinien prowadziÌ, to dobry temat na spekulacje, których ja nie traktujê serio :]
Pozdrawiam :]
W 100% siê zgadzam. Mia³em napisanego swojego posta na ten temat, ale Marcin przez przypadek go przerobi³ i pisa³ to jak w³asnego posta (myœla³ ¿e wzi¹³ opcjê Cytuj zamiast Edytuj) xD. Dodam tylko, ¿e Jedynka szczyci siê tym, ¿e ma siedem wydaù Wiadomoœci dziennie (z Teleexpressem jest osiem), i choÌ ma TVP Info, które ma zasiêg bardzo du¿y, to te wydania Wiadomoœci nadal s¹, i nie wygl¹da na to ¿e ma ich nie byÌ. Mariusz Walter, zak³adaj¹c TVN, myœla³ o konkurowaniu z TVP1, a teraz, za czasów Waltera, konkuruje z Polsatem. Daje to du¿¹ ogl¹dalnoœÌ, ale jakim kosztem?!

@Marcin - dlaczego siĂŞ z tego wycofujesz?
kamiiloo
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1095
Rejestracja: poniedziałek 12 wrz 2005, 17:42

Post autor: kamiiloo »

jak to po co fakty w tvn? nie kaÂżdy ma przecieÂż tvn24, a tvn ma wiĂŞkszy dotĂŞp do polskiego domu nie wogĂłle nie rozumiem jak moÂżna byÂło wysunÂąc takie stwierdzenie po co komu fakty na tvn szkoda gadaĂŚ
TVN innowacja i nowoczesność...
olona
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 201
Rejestracja: czwartek 28 lis 2013, 19:00

Re: Nasza wizja Faktów

Post autor: olona »

Fakty poranne (Dzień dobry TVN zamiast Serwisu Informacyjnego TVN24)
GODZINA EMISJI : 9:00, 10:00
CZAS TRWANIA : 5 minut
PROWADZĄCY : Katarzyna Zdanowicz, Igor Sokołowski
OPIS : Szybki program taki jak Serwis Informacyjny w Dzień Dobry TVN tylko, że z inną czołówką i prowadzącymi.

Fakty popołudniowe
GODZINA EMISJI : 16:00
CZAS TRWANIA : 20 minut
PROWADZĄCY : Anita Werner, Piotr Marciniak
EMISJA : TVN, TVN24
OPIS : Pierwsze szybkie podsumowanie dnia z dużą ilością live (wejść na żywo). Program podobny formułom do Wydarzeń 15:50.

Fakty (wydanie główne)
GODZINA EMISJI : 19:00
CZAS TRWANIA : 26 minut
PROWADZĄCY : Justyna Pochanke, Kamil Durczok (pn-cz), Grzegorz Kajdanowicz, Anita Werner, Piotr Marciniak (pn-n)
EMISJA : TVN, TVN24
OPIS : Tak jak to jest obecnie.

Fakty wieczorne
GODZINA EMISJI : 21:00
CZAS TRWANIA : 15 minut
PROWADZĄCY : Bogdan Rymanowski, (w zastępstwach) Anita Werner
EMISJA : TVN
OPIS : Podsumowanie dnia, rozmowa z gościem i dużo materiałów.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości