[TVN] Prawo Agaty

Dział poświęcony zakończonym produkcjom Grupy TVN Discovery Polska.

Moderator: Łukasz

prze_kw
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 1275
Rejestracja: niedziela 14 sty 2007, 10:15

Re: Prawo Agaty

Post autor: prze_kw »

W zapowiedzi najnowszego odcinka "PA" wkradł się mały błąd - w pewnym momencie za Agatą widać zieloną ścianę z żaluzjami (okno) - bez komputerowo dodanego widoku.
Liczą się tylko Fakty.
mojpierwszyraz
Bywalec
Bywalec
Posty: 808
Rejestracja: sobota 19 cze 2010, 19:19

Re: Prawo Agaty

Post autor: mojpierwszyraz »

Świetny ten 3. sezon. Obawiałem się że będzie wiać nudą, że wszystko skończy się na happyendzie po II sezonie, a tutaj proszę - rozwój wątku głównego, i kilka spraw jednocześnie. Czekam na więcej.
tvn - latem programowo najgorsza!
prze_kw
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 1275
Rejestracja: niedziela 14 sty 2007, 10:15

Re: Prawo Agaty

Post autor: prze_kw »

Wczoraj, bardzo mocno, wręcz trzęsieniem ziemi, zakończył się trzeci sezon "Prawa Agaty". Ostatnia seria była równie dobra (no, może poza dwoma-trzema lekko nudnymi odcinkami), co pierwsza. Już myślałem, że po drugiej, nieco wolnej serii, serial mnie już nie zaskoczy. Zakończenie rewelacyjne, szczególnie ostatnia scena. Nie mogę się doczekać kolejnej transzy (oby już we wrześniu!). Najlepszy serial obyczajowy TVN od czasów "Magdy M.", zdecydowanie! Szkoda tylko, że zmarnowano potencjał "Lekarzy" (chociaż tam jest śliczna Agnieszka Więdłocha :lol2: ), a "Przepis na życie" nie jest już tym samym serialem, co w I czy II transzy.
Liczą się tylko Fakty.
qmate
Bywalec
Bywalec
Posty: 549
Rejestracja: środa 27 gru 2006, 20:51

Re: Prawo Agaty

Post autor: qmate »

Tak, świetny serial a zakończenie bardzo zaskakujące. Bardzo fajnie, że wszystkie serie mają "wspólny mianownik" i wszystko wskazuje na to, że tak będzie i w kolejnym sezonie.
//////////
prze_kw
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 1275
Rejestracja: niedziela 14 sty 2007, 10:15

Re: Prawo Agaty

Post autor: prze_kw »

No, no, mimo że to już IV seria "Prawa Agaty" to serial nadal trzyma świetny poziom. Oby kolejne odcinki były równie dobre :)
Liczą się tylko Fakty.
qmate
Bywalec
Bywalec
Posty: 549
Rejestracja: środa 27 gru 2006, 20:51

Re: Prawo Agaty

Post autor: qmate »

Jak myślicie, czy Agata odzyska prawo do wykonywania zawodu? Ja myślę, że tak, ostatnia scena odcinka 1 sez. 4 pokazuje, że wątek ten będzie kontynuowany.

Bardzo mi się podoba, że serial jest ciągiem wydarzeń zapoczątkowanych jeszcze w pierwszym odcinku pierwszej serii. Stanowi od pierwszego odcinka pewną całość.
//////////
peterq90
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 162
Rejestracja: niedziela 17 lut 2008, 20:08

Re: Prawo Agaty

Post autor: peterq90 »

Jestem właśnie po obejrzeniu 5 sezonu, nie mam w ciągu ramówek czasu na śledzenie PA nadrabiam więc w przerwach między sezonami.
Z początku podchodziłem do niego z dużą rezerwą i gdzieś tam w głowie miałem, że to już piąty sezon więc co mnie może w nim zaskoczyć?
Otóż może - uważam, że była to scenariuszowo najlepsza seria!
Bardzo duże pochwały za wątki z pierwszego sezonu. Fajnie, że serial stanowi pewną ciągłość (Hubert, Pro spectrum) i mimo tylu sezonów nadal jest ciekawy i zaskakujący.
Dla mnie osobistym atutem jest również muzyka użyta w serialu, kawałki mniej znane a na poziomie (np: Mela Koteluk)
Kończąc myślałem, że nigdy nie będzie fajnego wielkomiejskiego serialu po Magdzie M, która była pewnym ewenementem m.in. ze względu na muzykę, ale na szczęście TVN (jeszcze) staje na wysokości zadania.

PS: Jedynie, patrząc na obecne poczynania TVN trzeba mieć nadzieje, że nie zafundują nam kolejnego serialu z Szycem, Karolakiem czy Adamczykiem a piszę o kolejnym, ponieważ (i tu myślę, że wiele osób się ze mną zgodzi) 6 sezon powinien być ostatnim, aby zejść z wizji na pewnym poziomie ;-)
adik1148
Bywalec
Bywalec
Posty: 910
Rejestracja: wtorek 10 sie 2010, 13:11

Re: Prawo Agaty

Post autor: adik1148 »

Uwielbiam ten serial i nie chciałbym , żeby w ogóle schodził z anteny :P Chyba , że skończylyby im się już pomysły ;) To najlepszy serial w polskiej telewizji od lat !
Martin
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1027
Rejestracja: piątek 22 lip 2005, 22:31

Re: Prawo Agaty

Post autor: Martin »

Może jeśli przyszły sezon PA miałby być ostatnim (wyjazd Leszka Lichoty do Australii), warto by pomyśleć nad spin-offem? W głównej roli Kasia Zawadzka jako Aniela świeżo po studiach prawniczych + Bartek, Justyna, Okońska. Natomiast Dębski z Agatą oraz Dorota z rodziną na stałe za granicą, więc out. ;)
Anna Kalczyńska, Anita Werner - Damy Pik Europy i świata
michal_borkowski
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2743
Rejestracja: wtorek 25 lut 2014, 14:20

Re: Prawo Agaty [Najlepszy serial polski 2014]

Post autor: michal_borkowski »

Za tydzień, 16 kwietnia w ramach Uniwersytetu Otwartego w Starej Bibliotece UW w Warszawie - będzie można przysłuchiwać się dyskusji "Prawo Agaty kontra Ally McBeal" m.in. z udziałem Agnieszki Dygant, o której organizotorzy piszą, że: "dzięki roli Agaty Przybysz w serialu "Prawo Agaty" przez wielu widzów uważana jest za wzór prawniczki, poświęcającej się dla dobra klientów". Postać kreowana przez Agnieszkę ma stać się niejako przyczynkiem do dyskusji o "wykreowanym świecie idealnych prawników, w którym sprawiedliwość zawsze wygrywa a procesy nie toczą się latami". W rozmowie (początek o godz. 18, wstęp wolny) weźmie również udział były minister sprawiedliwości Zbigniew Ćwiąkalski i Jarosław Gugała z konkurencyjnej stacji. Szczegóły można znaleźć na: http://www.uo.uw.edu.pl/debata
To tylko moje skromne zdanie
prze_kw
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 1275
Rejestracja: niedziela 14 sty 2007, 10:15

Re: Prawo Agaty [Najlepszy serial polski 2014]

Post autor: prze_kw »

Jestem pod wielkim wrażeniem pracy scenarzystów nowego sezonu - to już siódma seria, a wątki ciągle są dopracowane, główna intryga z Erykiem Lubosem zawiera wiele niewiadomych, a i młodsza ekipa (szczególnie przeurocza Aniela - Kasia Zawadzka) nie odstaje od wyjadaczy Dygant i Lichoty. Aż żal, że to ostatni sezon, chociaż - kto wie..? :)
Liczą się tylko Fakty.
qmate
Bywalec
Bywalec
Posty: 549
Rejestracja: środa 27 gru 2006, 20:51

Re: Prawo Agaty [Najlepszy serial polski 2014]

Post autor: qmate »

Bardzo lubię ten serial i dziwię się sobie, że po pierwszej serii oceniłem go na tym forum jako przeciętny. Chyba dlatego, że dla mnie mogłoby być mniej miejsca na sprawy klientów Agaty, a więcej perypetii samej tytułowej bohaterki. W pierwszym sezonie jakoś tak to było, że dwa pierwsze i ostatnie odcinki to problemy Agaty, a w pozostałych chyba tylko sprawy klientów kancelarii. W kolejnych sezonach zrobili już tak, że wątek osobisty Agaty miał swój czas w każdym prawie odcinku.

Tylko scenarzyści mogliby dać już pani Przybysz jakieś powody do uśmiechu... Lubię wracać do pierwszego odcinka PA - Agata miała tam taki pozytywny power :D
//////////
lukaszbialas
Bywalec
Bywalec
Posty: 880
Rejestracja: sobota 31 gru 2011, 23:49

Re: Prawo Agaty [Najlepszy serial polski 2014]

Post autor: lukaszbialas »

Ten sezon jest jednocześnie ostatnim w historii tego serialu.
http://film.onet.pl/wiadomosci/niepewny ... owy/58mscw
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Re: Prawo Agaty [Najlepszy serial polski 2014]

Post autor: Camilo »

Akurat moja znajoma na FB lajknęła dzisiejszy wpis Małgorzaty Kożuchowskiej, która wspomniała o ostatnim klapsie na planie serialu i podziękowała całej ekipie.
michal_borkowski
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2743
Rejestracja: wtorek 25 lut 2014, 14:20

Re: Prawo Agaty [Najlepszy serial polski 2014]

Post autor: michal_borkowski »

Szkoda, ale jak śpiewał Perfect: "Trzeba wiedzieć, kiedy ze sceny zejść..."
To tylko moje skromne zdanie
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości