[TVN] Lekarze

Dział poświęcony zakończonym produkcjom Grupy TVN Discovery Polska.

Moderator: Łukasz

Trzeciak
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3612
Rejestracja: piątek 08 lip 2011, 22:40

Re: Lekarze

Post autor: Trzeciak »

Już oficjalnie - jesienią piąty sezon "Lekarzy": http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/pi ... ja-zdjecia
adik1148
Bywalec
Bywalec
Posty: 910
Rejestracja: wtorek 10 sie 2010, 13:11

Re: Lekarze

Post autor: adik1148 »

http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/ko ... we-seriale

KONIEC "LEKARZY" ! Wiosną 2 nowe seriale obyczajowo-komediowe
michal_borkowski
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2743
Rejestracja: wtorek 25 lut 2014, 14:20

Re: Lekarze

Post autor: michal_borkowski »

Odważna decyzja. Sezon "Prawa Agaty" w wiosennej ramówce pewnie też będzie ostatnim. Pytanie - co w zamian? Hm...
To tylko moje skromne zdanie
prze_kw
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 1275
Rejestracja: niedziela 14 sty 2007, 10:15

Re: Lekarze

Post autor: prze_kw »

Nie ma co się dziwić - Małaszyński wymiksował się z serialu, Różczka jest w ciąży, a poziom scenariusza regularnie spadał. Martwi mnie jednak kolejna transza "Prawa Agaty", bo ten serial też już się ciężko ogląda.
Liczą się tylko Fakty.
SevenUP
Bywalec
Bywalec
Posty: 782
Rejestracja: sobota 03 mar 2012, 15:55

Re: Lekarze

Post autor: SevenUP »

A mnie się dobrze ogląda, nie jest źle ;)
adik1148
Bywalec
Bywalec
Posty: 910
Rejestracja: wtorek 10 sie 2010, 13:11

Re: Lekarze

Post autor: adik1148 »

Prawo Agaty cały czas trzyma poziom. Lekarze strasznie przynudzali od kilku sezonów , więc cieszę się ,że zdejmują go z anteny ;)
lukaszbialas
Bywalec
Bywalec
Posty: 880
Rejestracja: sobota 31 gru 2011, 23:49

Re: Lekarze

Post autor: lukaszbialas »

Szkoda, uwielbiam Magdę Różczkę.
qmate
Bywalec
Bywalec
Posty: 549
Rejestracja: środa 27 gru 2006, 20:51

Re: Lekarze

Post autor: qmate »

Szkoda, że ten serial zakończono, mimo iż nie oceniam go najwyżej (nie znaczy to, że oceniam go nisko - powiedzmy na 7/10).
Kilka moich przemyśleń nt tego serialu:

Fabuła. Pierwszy i drugi sezon były dobre - tutaj głównie wątki Alicji i Leona ciągnęły fabułę. Potem serial zaczął bardzo zbliżać się do brazylijskiej telenoweli. Inne dobre wątki to dla mnie: problemy Izy i Piotra, w tym sprawa dziecka w ostatnim sezonie, polityczne zagrywki na stanowisko dyrektorskie. Jako wyjątkowo nudny odebrałem wątek walki o małego Kubę, bo sytuacja w jakiej scenarzyści postawili Alicję była już typowa dla argentyńskiej telenoweli.

Postacie. Coraz trudniej w mainstreamowych produkcjach odnaleźć oryginalnie zagrane postacie. Od pewnego czasu mam nieodparte wrażenie, że wszyscy aktorzy w Polsce są po jednej szkole - grają w sposób bardzo zbliżony. Nie twierdzę, że zły - ale na dłuższą metę nudny. Te same wyrazy twarzy, te same ruchy oczyma, te same miny, ta sama intonacja. Mogę się mylić - nie jestem znawcą kina - ale tak to odbieram jako widz. Może nie mają doświadczenia. Może nie mieli okazji odnaleźć własnego stylu. A może w szkole ich "wyprostowano". W Lekarzach główne postacie poznawaliśmy głównie przez pryzmat kłopotów, w jakich ich stawiano - widzieliśmy, że są silni, że czasem mają momenty słabości. Czasem są w nastroju, a czasem nie. Niewiele postaci miało w sobie "coś". Główni bohaterowie byli niestety dość bezbarwni - Alicja, Maks, ostatnio Przemek. Bardzo pozytywnie wyróżniała się osoba starego Karkoszki - postać zagrana naprawdę rewelacyjnie! Ponadto interesującą parę stanowili Iza i Piotr Wanat. W pierwszym sezonie - Leon Jasiński. W przypadku dyrektor Bosak nie wykorzystano w pełni potencjału bardzo dobrej aktorki. Nie da się ukryć, że przed ekran przyciągały też piękne panie doktor - Beata Jasińska i Basia Torzewska.

Zakończenie. Alicja - nie wiadomo do końca co z Kubą, czy będzie też z tym psychologiem? Iza i Piotr - tutaj nie wiadomo nic! Co stało się z Irminą? Co z dzieckiem? Elżbieta - czy zostanie ministrem (ale zawiało telenowelą)? Sylwia i Orda - będą razem? Przemek i Zaniewska? Za dużo niezakończonych wątków. O ile w niektórych można domyślić się pomyślnego zakończenia, to w innych nie. Najwidoczniej twórcy zostawili furtkę do kolejnego sezonu, ale nie spodziewali się, że kontynuacji nie będzie.
//////////
Efcia
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 209
Rejestracja: poniedziałek 23 lis 2009, 16:22

Re: Lekarze

Post autor: Efcia »

został jeszcze jeden odcinek, może się więcej wyjaśni; nie żałuję, że się kończy - obejrzałam z zaciekawieniem pierwszy sezon, drugi był słabszy więc następnych odcinków już nie oglądałamtrzeciegego
qmate
Bywalec
Bywalec
Posty: 549
Rejestracja: środa 27 gru 2006, 20:51

Re: Lekarze

Post autor: qmate »

Efcia pisze:został jeszcze jeden odcinek, może się więcej wyjaśni;
Nie. Oglądałem już 13-sty odcinek na player.pl
//////////
afro16
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: poniedziałek 10 lut 2014, 13:31

Re: Lekarze

Post autor: afro16 »

Zakończenie. Alicja - nie wiadomo do końca co z Kubą, czy będzie też z tym psychologiem? Iza i Piotr - tutaj nie wiadomo nic! Co stało się z Irminą? Co z dzieckiem? Elżbieta - czy zostanie ministrem (ale zawiało telenowelą)? Sylwia i Orda - będą razem? Przemek i Zaniewska? Za dużo niezakończonych wątków. O ile w niektórych można domyślić się pomyślnego zakończenia, to w innych nie. Najwidoczniej twórcy zostawili furtkę do kolejnego sezonu, ale nie spodziewali się, że kontynuacji nie będzie.

Moim zdaniem powinni zrobić odcinek albo krótki film taki, np. rok później, kończący wszystkie wątki ;)
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Re: Lekarze

Post autor: Camilo »

Jak wynika z komunikatu prasowego TVN, serial staje się polskim dobrem eksportowym. Od tygodnia - w czwartkowe wieczory - "Lekarze" są bowiem emitowani na antenie amerykańskiej stacji V-me z hiszpańskim dubbingiem.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 4 gości